|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
4.12.2013 10:42:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: cokolino_79

Trebala bih podhitno Lami odvesti kod ortodonta, pa me zanima da li postoji dječiji ortodont u Sarajevu koji radi privatno? Na stomatologiji se naručuje i čeka. Ako nema dječiji, ima li neki ortodont za kojeg ste čule ili (još bolje) ako je neko imao pozitivno iskustvo. Ona ima krive zubiće, i na stomatologiji nam prije nekih pola god. rekli da se čeka sa aparatićem dok svi mliječni ispadnu a stalni niknu, ali krajem septembra počela je noću da škripi zubima. Sada je to već strašno, imam osjećaj sve će zube polomiti user posted image

evo iznad postova sa mojim pitanjem...
i dobih lijepi odgovor...poslušali...dječak je popravio dva zuma i sada je spideramn...imaju neke fluroscentne plombe pa su djeca douševljenauser posted image
quick smile dr. Indira u importane su

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
4.12.2013 10:56:20   
cokolino_79
Ma ne zamjeri, prvo sam tražila ima li odgovor na moje pitanje u ranijim postovima, pa sam vjerovatno slučajno kliknula odgovor na tvoje pitanje user posted image Vodila sam ih ranije u QS kod drIndire ali ne bih rekla da oni imaju ortodonta. Ili imaju? Gledala sam po forumima nigdje ne nađoh preporuku za ortodonta kojem bih mogla odvesti Lami user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.12.2013 9:42:35   
MicoTico
 
Da postavim post ovdje, izgubi mi se na chatuuser posted image

Sinoć perem T. zubiće i primjetim da mu je lijeva jedinica siva, baš boju promijenila.
Udario se prije 10-15 dana u zubiće, malo krvarile desni, ali ništa strašno. Ne žali se da ga boli, zubić se ne klimauser posted image
Jeste li imali sličnih situacija?



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.12.2013 9:47:36   
Hanady RR
Mama pita
Poštovana dr, ćerka od 3 god i 9 mjeseci je pre 20 dana okliznula i udarila o ivicu stola.Medjutim, posle 10-ak dana zub je počeo postepeno da mjenja boju i sada je potpuno potamneo, nema nikakvih tegoba, ne boli, normalno grize…. Zanima me da li to znači da je živac nastradao, kakve su posledice, može li i dalje da se desi da pocne da boli ili da otekne? Da li ipak treba neko ponovo da pogleda zub, mozda da se snimi? I na kraju da li ovo može imati posledice i na stalni zub kada se mlecni promeni?

dio odgovora vezan za ovo:
''Kako je poslije određenog vremena, ipak došlo do promjene boje, a na osnovu godina dijeteta se ne očekuje eventualno vraćanje vitaliteta, moj savjet je da se javite dječijem stomatologu, prije pojave bilo kakve komplikacije. Potrebno je odraditi jednu kratku bezbolnu intervenciju – dranažu. Živac tog zubića je stradao, ali to ne treba previše da Vas brine. Redovnim kontrolama , dječiji stomatolog će ukazivati potrebnu pomoć, sve do smjene sa stalnim zubom, koja se očekuje oko sedme godine.''

Pa eto...možda daodete stomatologu...da vidte povrijeđen živac...to nije stalni zub i to nebi trebalo ostaviti posljedice na njega kasnije

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.12.2013 9:54:32   
MicoTico
Hanady, hvalauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
24.4.2014 10:44:44   
delfin
Mom A su rano nikli zubi ali su se zato i rano poceli kvariti, molim za prijedloge za dječijeg zubara. Neke će sigurno morati popravljati. Ima li neko iskustav sa ovim, gdje ste vodili djecu, ne bih željela da moje dijete ima strah od zubara, kao što ga ja i dan danas imam.
Privatno, državna nije bitno, samo da urade kak treba. Daju li djeci aneseziju za popravak, kako to ide? Našla sam ne net-u neku ordinaciju sulejmanagić, imaju dječijeg zubara, je li ko bio tamo možda. Sve preporuke dobro došle.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
24.4.2014 16:19:57   
dambolina
ja svoje dvoje vodim na stomatologiju. idemo kod jedne dr. ali su gore svi divni i ljubazni. Moja curica je sa nepunih 5 godina popravila 2 zuba bez ijedne rijeci. Bas je bila njezna doktorica. i svim mamama iz sarajeva bih preporucila stomatologiju. ja imam samo dobra iskustva.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
24.4.2014 16:41:39   
škorpija
Mi smo danas išli u quick smile, primila nas je dr. indira bila je stvarno divna, A. je na kraju u čekaonici nacrtao crteža i poklonio joj, čak je dopustio da ga ona poljubi u obraz, što je za njega vauuu (inače ne da gotovo nikome da ga ljubi). uglavnom zalili smo dvije fisure, popravak smo odgodili za slijedeću posjetu, mene malo cijene osupnula (50 KM za pregleda i zalijevanje dvije fisure) ali to je do mene, nisam odavno posjećivala privatne stomatologe user posted image

Delfin čini mi se da je dr. Sulejmanagić rodica od naše forumašice Anidle i ona bi ti mogla nešto reći više o njoj

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
24.4.2014 16:43:34   
škorpija

IZVORNA PORUKA: dambolina

ja svoje dvoje vodim na stomatologiju. idemo kod jedne dr. ali su gore svi divni i ljubazni. Moja curica je sa nepunih 5 godina popravila 2 zuba bez ijedne rijeci. Bas je bila njezna doktorica. i svim mamama iz sarajeva bih preporucila stomatologiju. ja imam samo dobra iskustva.


i ja sam čula super preporuke i iskustva za stomatologiju user posted image , ali nikako da se uganjamo za termin koji mi odgovara, naruče me u sred dana, a ne mogu ja izaći s posla, po dijete, pa gore, pa dijete kući pa opet na posaouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
25.4.2014 11:26:57   
dambolina
ma jah to jeste bas problem, zato ja uvijek trazim da mi daju prvi jutarnji, pa to obicno bude oko 7.45, taman zavrsimo, odvedem dijete u vrtic, a ja na posao. (ovako smo radili prije porodiljnog user posted image )

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.5.2014 0:13:09   
delfin
hvala na odgovorima, nadan se da če se jos neko javiti. I ja sna cula sve pohvale ta stomaztologiju, al mi je nzgodno izlaziti sa posal
Ako ima još prijedloga, bila bih zahvalna


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.5.2014 9:21:41   
malena27 RR
Molim preporuke za djecijeg stomatologa u Zenici?
Cula sam da je dobra neka dr. Dzenana u Domu zdravlja i da ima lijep pristup, je li neka od vas vodila djecicu na popravak kod nje?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
31.8.2014 18:14:06   
jojo11
Molim vas ima li neko iskustvo sa popravljanjem mlijecnih gornjih jedinica? Mom trogodisnjem djecaku se pojavio karijes izmedju dvije gornje jedinice. Radi se o bjelicastim mrljama, odnosno o pocetnoj fazi karijesa. Vec dva stomatologa su mi rekla da se ti zubi ne popravljaju. Jedan mi je samo preporucio pastu za premazivanje zubne caklie Tooth Mouse, a drugi samo pojacanu zubnu higijenu. Bojim se da ce mu se zubi potpuno pokvariti i jako bi zeljela da ih popravi. Da li je neko mozda popravljao djetetu mlijecne jedinice? Bila bih jako zahvalna na odgovoru.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
1.9.2014 1:02:02   
škorpija
Imamo slicnu situaciju, nama je dr. da moze poraviti ako zelimo, ali da će plombe sigurno ispasti, zato smo odustali od popravke i pojacali higijenu, odnisno poceli koristiti i zubni konac

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu jojo11)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
3.9.2014 10:57:57   
aazra
I nama je zubarka iz Omera Maslića rekla da je tesko stavljati plombe na te mlijecne, moj dječak ima kvar na donjoj šestici jedva je uspio drzati dovoljno otvorena usta za lijek...i tako cemo raditi, mijenjati lijek do daljnjeg, dobro dođe za navikavanje na popravke.
A bila je ljubazna zubarka u drzavnoj, što znači da ne moramo trčati voditi dijete u privatne ordinacije user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
3.9.2014 13:40:27   
assmiras

IZVORNA PORUKA: aazra

I nama je zubarka iz Omera Maslića rekla da je tesko stavljati plombe na te mlijecne, moj dječak ima kvar na donjoj šestici jedva je uspio drzati dovoljno otvorena usta za lijek...i tako cemo raditi, mijenjati lijek do daljnjeg, dobro dođe za navikavanje na popravke.
A bila je ljubazna zubarka u drzavnoj, što znači da ne moramo trčati voditi dijete u privatne ordinacije user posted image



aazra sestica nije mlijecni zub, to treba rijesiti a ne vuci sa lijekom ....

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
4.9.2014 12:22:21   
aazra
Hej, hvala odmah sam provjerila, ipak petica je u pitanju, nekako mi je rano za šestice u predškolskom uzrastu, a i zubarka je rekla da je mliječni valjda ne bi slagala user posted image

Da još jednom provjerim, kad se broje zubi, je li se dva donja i gornja računaju kao jedinice ? Jao mene i pitanja user posted image

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
4.9.2014 12:58:51   
delfin

IZVORNA PORUKA: jojo11

Molim vas ima li neko iskustvo sa popravljanjem mlijecnih gornjih jedinica? Mom trogodisnjem djecaku se pojavio karijes izmedju dvije gornje jedinice. Radi se o bjelicastim mrljama, odnosno o pocetnoj fazi karijesa. Vec dva stomatologa su mi rekla da se ti zubi ne popravljaju. Jedan mi je samo preporucio pastu za premazivanje zubne caklie Tooth Mouse, a drugi samo pojacanu zubnu higijenu. Bojim se da ce mu se zubi potpuno pokvariti i jako bi zeljela da ih popravi. Da li je neko mozda popravljao djetetu mlijecne jedinice? Bila bih jako zahvalna na odgovoru.

i mom momku su nazalost otišle jedinice mliječne, ali dr. kaže da to nepopravljaju, ali poracli smo 1 mliječni mislim 4 ili 5

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu jojo11)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.9.2014 10:55:36   
assmiras

Da krenes od sredine zubi i na svaku stranu ide jedinica, dvojka ..... :),
a je rano je za sestice, samo eto obzirom da one rano dolaze, mnogi misle da su mlijecni :)

IZVORNA PORUKA: aazra

Hej, hvala odmah sam provjerila, ipak petica je u pitanju, nekako mi je rano za šestice u predškolskom uzrastu, a i zubarka je rekla da je mliječni valjda ne bi slagala user posted image

Da još jednom provjerim, kad se broje zubi, je li se dva donja i gornja računaju kao jedinice ? Jao mene i pitanja user posted image



_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
6.9.2014 13:37:14   
Adana
Vezano za šestice, pa one u principu rastu oko 6. godine... Asji je već nikla jedna. Ima 6 godina i nepuna 2 mjeseca...


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
6.9.2014 13:58:09   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Adana

Vezano za šestice, pa one u principu rastu oko 6. godine... Asji je već nikla jedna. Ima 6 godina i nepuna 2 mjeseca...



bas tako al mogu i ranije i kasnije
Ajla ima 6 god i 6 mjeseci i još nijednu seticuuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
6.9.2014 18:35:10   
maja78 RR
Andreju su sve cetiri nikle ima par mjeseci a sad ima 5 godina i 11 mjeseci,

i izmjenile su mu se i gornje i donje jedinice i donje dvice

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
6.9.2014 22:22:30   
mimi xy
Nama je 4 god i 8 mj popravljali smo mlijecne 4 i 5 donju i gornju jer su nam se naglo pokvarile bas za nekih 20 tak dana od male tackice kad je pocela dr.da brusi dosta su bili pokvareni ...isto na jedinicama gornjim ima tackicu ali zubarka kaze nema potrebe popravljati jer ce se one brzo mijenjati i da samo dobro cetkamo...djecak super podnio bio odusevljen sad muz ide popravljat i on obavezno sa njim kao ja cu te drzati za ruku ako se plasis user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
7.9.2014 13:23:46   
Medić*

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Andreju su sve cetiri nikle ima par mjeseci a sad ima 5 godina i 11 mjeseci,

i izmjenile su mu se i gornje i donje jedinice i donje dvice


Mi nemamo setica. Naredni mjesec punimo 6 godinica.
Ispali donji kecevi i stalni narassli. Gornji se blago klimaju :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.10.2015 20:19:51   
bebaa
user posted image
sinoć se malac tužio da ga boli zub....dala mu paracetamol,zaspao a onda u 12 vriska....masirala mu vilicu jer nisam smjela dati sirup opet....
danas ga odvedem zubaru......zubi savršeni,sao na tom što ga boli ima tačka karijesa veličine vrha igle...jedva se vidi kaže dr...ali ga je skinula,plombirala zubić....radi se o lijevoj donjoj četvorci.....kaže da to što je imao uopšte ne bi trebalo da boli ali nikako....i nije joj jasno šta ga boli.....lupkala po zubima ni jedan ne boli samo taj.....pa vidjet ćemo kako će reagovati na plombu koja mu ama baš ništa ne znači....
da bi mi se sad počeo tužiti na uho,opet.....user posted image
može li uho imati veze sa zubima ikako.....meni više ništa nije jasno...a devera oko ušiju mi je na vrh glave....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *