|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 10:45:44   
Anoniman
A jojuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 15:50:28   
new mama
Evo nas,bili kod dr. i probila joj je plik,user posted image Ajna plakala ko godinauser posted image user posted image user posted image ,a ja sam jedva izdrzala gledajuci touser posted image user posted image user posted image ,strasno,stavili su joj vazelinsku gazu i zavoj i sutra opet na previjanje,kaze dr. da je bolje sto se taj plik stvorio,a sto nemama pojma,uglavnom kaze bolje je da su joj probili jer je velik bio,sam bi pukaouser posted image ,nije nista opasno,a valjda ce i brzo da se koza obnovi,eto drage ,moje reko da vam javim sta je bilo,pusa svima od nas dvijeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 15:53:00   
Skvo RR
Dusa slatka, ljubni je od nas u "bolu"!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 15:55:11   
lely
Bebi mali...bas mi je zao sto je to toliko boli...
Evo puno zagrljaja od Anesa i mame za nasu hrabru Ajnicu ....
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 15:55:17   
Nedi
A joj duša gagauser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 15:58:14   
enna
Jako mi je zao malene Ajnice procice aBd veliki poljubac od mene i Eneuser posted image user posted image user posted image user posted image !!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 16:02:27   
D_K
E dusa draga - bas mi je zao.. Nadam se da ce se brzo oporaviti.
Meni je rodica bas prije par dana poslala ovaj tekst pa moze biti koristan ako ipak dodje do toga.. sto kazu - zlu ne trebalo..


Kako  lijeciti opekotine : jednostavan i efikasan nacin lijecenja opekotina bjelancem
  
Ovu metodu uce vatrogasci u toku obuke : kad dode do opekotina, kolika god da je njihova povrsina, prva pomoc se sastoji u tome da se ostecena zona stavi pod mlaz hladne vode sve dok se temperatura ne smanji i prestanu gorjeti slojevi koze, a zatim da se opekotina premaze bjelancem.
 Jedna osoba je opekla veci dio ruke vrelom vodom. Uprkos bolu, stavila je ruku pod mlaz hladne vode a zadim uzela dva bjelaca, malo ih umutila i u njih zaronila ruku.

Ruka je bila toliko izgorjela da kad ju je premazala bjelancem, koza se osusila a od bjelanca se napravila  neka vrsta opne.
Ta osoba  je znala da je bjelance prirodni kolagen i nastavila je najmanje sat vremena premazivati ruku bjelancem. Poslije podne vise nije osjecala bol a sutradan je ostalo samo crvenilo na mjestu opekotine. Bojala se da ce joj ostati ruzan oziljak, ali na njeno veliko iznenadenje, desetak dana kasnije, nije vise bilo ni traga opekotine, cak je koza povratila svoju prvobitnu boju.
 
Opecena koza se potpuno regenerirala zahvaljujuci kolagenu sadrzanom u bjelancetu, koje je ustvari placenta puna vitamina.
 
Ovo moze biti korisno, zlu ne trebalo, pa ga saljite dalje !!!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 18:55:12   
Anoniman
Nadam se da je malenoj duši bolje!

Tek sam sad vidjela ovu temu i zaista moram pohvaliti vrijedne ženice koje su odmah dale svoje savjete i sigurno olakšale zabrinutoj mami i uplakanoj djevojčici. Svaka vam čast!!!

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 19:21:05   
Anoniman
A sto uopste probijaju plikoveuser posted image Pa valjda taj plik stiti...ja vazda mislim da priroda to sve regulira kako treba s nekim razlogomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 19:30:39   
Mya_81 RR
A, joooooj, mila znam kako ti je...user posted image user posted image user posted image

Mi smo nedavno imali nezgodu mojom krivicom tako da sam se ja osjećala stvarno groznoooooo user posted image user posted image user posted image user posted image Nije bilo na velikoj površini, ali nevjerovatno je koliko je brzo prošlo....mazala sam samo s nevenovom kremom i nisam previjala...negdje sam na netu čitala da se ni ne treba previjati...

Uglavnom, nadam se da će micica mala što prije biti bolje...i da je danas već manje boli user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 19:37:22   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dadada

A sto uopste probijaju plikoveuser posted image Pa valjda taj plik stiti...ja vazda mislim da priroda to sve regulira kako treba s nekim razlogomuser posted image

slažem se, na sebi isprobala, kad čačkam sporije zarasta i više boli, kad sam plik napukne ni ne osjetim
new mama javni kad stigneš kako je curica

< Poruku je uredio acudesa -- 5.10.2009 19:38:24 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 19:42:08   
Anushka
new mama tek sad vidim sta se desilouser posted image  brzo ce to proci djecici se brzo koza obnavlja, samo hrabro obje, ljubimo vas ja i alenuser posted image user posted image  

PS ja opekotine namazem puterom ili uljem, i strpim se dok temperatura "izadje" na masnocu i bude OK za par minuta

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 22:17:23   
M kao Mama
Draga moja, vidjela sam je noćaš i mogu kazati da je ona mali heroj, duša moja, Lajla je kako je došla samo ponavljala nani, kako je uma opižila ruku, dušica moja, ljubni mi je.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Opekotina kod djeteta:((
6.10.2009 8:34:40   
new mama
Drage moje ma nisam ni ja bila za da dr. probije plik,ali ona kaze da je to neki visak vodeuser posted image i da se mora probiti,a da bi kao sam pukao da ona nije to uradila  i eto kao da je i bolje sto se taj plik stvorio,a sinoc joj se odmotao zavoj slucajno i opet plik veciuser posted image ,a jutros moramo na previjanje,sigurno ce joj opet iglom probijatiuser posted image ,e valja opet slusati plac,user posted image jos jednom vam hvala na lijepim zeljama za oporavak i na savjetima naravno,super steuser posted image user posted image user posted image
P.S.Alma nije Uma nego Ajnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Opekotina kod djeteta:((
6.10.2009 8:38:50   
M kao Mama
Nerma izvini do neba molim te, ja ovih dana kao da nema glavu na ramenu, izvini molim te, ma rekla je Ajna, ali ja ...ne znam, Lanu zovem tea, pukla sam, izvini još jednom, ova situacija me izludi.

Ljubi ti meni Ajnicu, pa javi šta je bilo kod dr.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Opekotina kod djeteta:((
6.10.2009 8:48:08   
Anoniman
Dusa draga kad sam je vidjela s onom rukicom, mene zabolilo.
Imas li zambakovo (ljiljanovo) ulje? To je najbolje za opekotine i bez oziljaka.

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Opekotina kod djeteta:((
6.10.2009 8:52:07   
new mama
Ma Alma nema veze milauser posted image ,ti mene podsjetis na moju mamu ona uvijek fuli imeuser posted image user posted image ,a Maida imam,ali sad dr. to previjaju pa dok vidim dokad ce oniuser posted image ,a onda cu joj ja mazati da joj ne ostane oziljakuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Opekotina kod djeteta:((
6.10.2009 8:56:40   
Anoniman
Ne znam kako to izgleda, ali ja bi njoj to odma stavljala, ja se bas ne sjecam kako to ide, ali ne bi joj ni probijala nit ista, samo tim mazala, a i oni znaju za to ulje, ne znam kako bi bilo da ih pitas kad da namazes i to

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Opekotina kod djeteta:((
6.10.2009 9:49:04   
mamina princeza
Ljiljanovo ulje je zakon
Dr nesto drugo uvijek stavljao ne znam zasto i obicno osztane oziljak - mozda ne kod male djece uvijek al kod odraslih cesto. Od ljiljanovog nista ne ostaje provjereno,. Moja dzelila je isto imala opekotinu i to na dlanu. Uhvatila je cigaru i stisnula je i ugasila u ruci. _Uzas.... Mi smo tad bili na moru i nismo isli dr. Neka nam je zena dala ljiljanovo ulje koje smo mazali stalno. Odmah je prestalo da boli. Plikovi su jos osali a mi smo i dlaje mazali mazali i vjeruj sad ( tri mjeseca ) pposlije nista se ne primjeti. A bio je citav dlan isprzen.

Zato i ja preporucujem ljiljanovo

I uvijek ga treba imati u kuci


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Opekotina kod djeteta:((
9.10.2009 12:53:31   
HanaBana
Kako nam je Ajna Nermice? Boji li je jukica?Kako mi je smao zao sto sve to prolazi pa dokrore i njihvu grubost i to pucanje plikova fuj. Moja prijateljica se jako oprzila isto tako stavljala je jomelop ali kada je vec plik prosao da ne bi ostao ozilja. Inace Jomelop je dobar za uklanjae svih vrsta oziljaka a sto se tice krema na svjezu ranu ja uvjek smao stavljam nevenovu kremu. Kako na otvorene rane tako i na opektoine. Ljubi nam Ajnu puno i javni kako je.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Opekotina kod djeteta:((
9.10.2009 13:05:34   
M kao Mama
Nadam se da je naša princeza Ajna bolje 

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Opekotina kod djeteta:((
9.10.2009 16:18:52   
new mama
Drage moje juce smo konacno zavrsile sa previjanjem,user posted image dr. kaze sad samo mazati sa ljiljanovim i li jomelop da ne ostane oziljak i nisu joj nista gulili kaze trebalo bi kod hirurgauser posted image ,ma reko necu mi cemo mazati i desi se to da je mala dr. Ajna sama sebi skinula kozicu od plikauser posted image user posted image i sad joj moramo i dalje motati dok se kozica ne obnovi,mada bi bilo bolje da se ne mota,ali ona lize dlanuser posted image ,e to je to nebi trebalo da ostane oziljak,samo je bitno mazatiuser posted image
ljubimo vas punouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Opekotina kod djeteta:((
9.10.2009 16:22:21   
Swatkish
Ljiljanovo ulje se ima kupiti u DM-u, pa da znas... Hvala Bogu, pa je to skoro proslo user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Opekotina kod djeteta:((
9.10.2009 16:54:30   
acudesa
hvala Bogu da je boljeuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *