|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
8.11.2010 18:17:18   
melly__
Moze li pomoc malauser posted image
Pravila sam ovaj kolac :
Sastojci:
TIJESTO:
6 jaja
6 žlica šećera
1/2 praška za pecivo
3 žlice kakaa
1dl ulja
*1 dl vrućeg mlijeka
Krema:
1/2 l slatkog vrhnja
25 dag čokolade za kuhanje
2 žlice šećera
MRAK KOLAČ

Sve sastojke za tijesto,osim 1dl vrućeg mlijeka,izmiksat i stavit peći u namaštenu tepsiju oko 25 minuta.

ispečeni biskvit(vruć) preliti sa *1dl vrućeg mlijeka.

Za kremu,rastopiti čokoladu za kuhanje i šećer u slatkom vrhnju.miješati na vatri dok se sastojci ne rastope.vruće preliti po klaču.hladiti na sobnoj temperaturi,a potom u hladnjaku.

ali mi se ovo vrhnje valjda od zagrijavanja razrijedilo,pa je bilo skroz "vodenasto"
Kako vi to raditeuser posted image hvalauser posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: Kolaci....
8.11.2010 18:17:50   
samedi
Jesi ga ti pravila vec? Joj ja sam jedan pravila,nije Monte ali slican,ma katastrofa,sve se razlilo,bacila ga odmah user posted image Inace nisam neki strucnjak za kolace,jednostavno mi ne idu od ruke

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: Kolaci....
8.11.2010 18:19:48   
melly__
Ma joj,jesamuser posted image neki dan...isto tako samo se razlilo bezvezeuser posted image sav vodenast bio..a i meni je ovo drugi kolac u zivotu koji pravimuser posted image user posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: Kolaci....
8.11.2010 18:38:22   
Anoniman
e ovako ja sam stalno imala problem sa ovim kremama s vrhnjem i cokoladom dok nisam stavila 1 na 1 znaci 1oo ml vrhnja i 1 cokolada i ispane superuser posted image

(odgovor članu melly__)
  Neposredna veza do poruke: 1304
   RE: Kolaci....
8.11.2010 19:49:54   
samedi
Evo imam ovaj recept za Monte kolac:


Bijela krema:
2dl mlijeka + 12 kaš.gustina + 8kaš.šećera umutiti mikserom, sipati u 8dl prokuhalog mlijeka I mijesatina vatri dok se ne zgusne
. U ohlađeno izmiješati 200gr putera/margarina.
Crna krema: otopiti 300gr.čok.za kuh. u ½ l slatkog vrhnja, miješati ali da ne provri
U dublji lim složiti petit keks, poškropiti mlijekom, istresti bijelu masu, preliti crnom i ostaviti preko noći u fridžu.

Jel se sipa u vrelo prokuhalo mlijeko pa se onda mijesa na vatri dok se ne zgusne ili u hladno mlijeko pa se onda mijesa user posted image I koliko se treba poskropiti keks da ne bude presuh a ni previse natopljen user posted image Ima li neko recept za tanku laganu koru koju bih mogla napraviti umjesto keksa?


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: Kolaci....
8.11.2010 23:50:59   
aidicaa
IZVORNA PORUKA: amanullah

user posted image

čokoladne štangle
Biskvit

4 jaja
6 kašika šećera
3 kašike brašna
4 kašika čokolade u prahu
pola praška za pecivo
3 kašike narančine korice

Fil za biskvit

100 gr čokolade u prahu


50 gr putera
šoljica mlijeka

Fil

100 gr mljevene plazme
šolja narnčinog soka
100 gr čokolade za kuhanje
50 gr putera

Način Pripreme

Bjelance odvojiti od zumanjka, umutiti u čvrst snijeg i postepeno mu dodavati ostale sastojke.

peći biskvit na 200 C 25 minuta, i prije nego bude upotpunosti pečen preliti ga filom koji smo pripremili na slijedeći način, rastopili smo margarin mlijeko i čokoladu u prahu.

vrati ga u pećnicu nekih 5 minuta da upije čokoladu.

Plazmu, sok, i rastopljenu čokoladu pomijesati dobro s omeksalim puterom i preliti preko biskvita.

glazura: 2 čokolade za kuhanje i soljica ulja rastopljena na pari , je konačni i završni fil.



Amanullah jel ova cokolada u prahu kakao ili to ima posebno da se kupi+

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: Kolaci....
9.11.2010 7:46:56   
amanullah
IZVORNA PORUKA: aidicaa

IZVORNA PORUKA: amanullah

user posted image

čokoladne štangle
Biskvit

4 jaja
6 kašika šećera
3 kašike brašna
4 kašika čokolade u prahu
pola praška za pecivo
3 kašike narančine korice

Fil za biskvit

100 gr čokolade u prahu


50 gr putera
šoljica mlijeka

Fil

100 gr mljevene plazme
šolja narnčinog soka
100 gr čokolade za kuhanje
50 gr putera

Način Pripreme

Bjelance odvojiti od zumanjka, umutiti u čvrst snijeg i postepeno mu dodavati ostale sastojke.

peći biskvit na 200 C 25 minuta, i prije nego bude upotpunosti pečen preliti ga filom koji smo pripremili na slijedeći način, rastopili smo margarin mlijeko i čokoladu u prahu.

vrati ga u pećnicu nekih 5 minuta da upije čokoladu.

Plazmu, sok, i rastopljenu čokoladu pomijesati dobro s omeksalim puterom i preliti preko biskvita.

glazura: 2 čokolade za kuhanje i soljica ulja rastopljena na pari , je konačni i završni fil.



Amanullah jel ova cokolada u prahu kakao ili to ima posebno da se kupi+


aida, imas kupiti posebno čokoladu u prahu, slatkasta je, ukusna, nije gorka kao kakao user posted image


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: Kolaci....
9.11.2010 8:10:41   
seka87
IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: seka87

evo mene biskvit je ispao ok ali sada imam problem sa kremom rijetka razlije mi se po biskvitu i kada stavi odozgo drugi biskvit izmedju nista ne ostane kreme


sta da stavim u kremu da se stisne



E i meni je problem bila krema...baš što kažeš rijetka puno,pa sam stavila u zamrzivač 10-15 min. i stegla se dovoljno da mogu dovršiti šubarice,i onda sam ostavila u frižideru da prenoće,i bilo je ok.Jednom sam ih pravila i ne vjerujem da ću ikada više,previše posla oko njih...



I ja sam to isto rekla za subarice, jos sam ja pravila 2 biskvita jedan tamni drugi svijetli, ma ludnica, sjecam se da sam jako puno vremena ostavila na njiih, a opet nisu bas nesto




eeeeeeeee da i kod mene je tako pravila sam ih sad i to je to dok sam njih napravila mogla sam komotno rucak kompletan napraviti
taj dan sam kasnila s ruckom praveci kokac


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: Kolaci....
14.11.2010 9:56:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ladybug

BANANA KOCKE

KORA:

300g mljevenog keksa
100g kokosovog brašna
5 kašika šećera
1 šolja mlijeka

sve sastojke pomiješati i napraviti koru. Na tu koru narezati 3 banane na kolutice i poredati po cijeloj kori ravnomjerno.

FIL:

2 pudinga od vanilije skuhati u 1/2 l mlijeka
Umutiti 250 g margarina sa 5 kašika šećera
Iznječiti 2-3 banane
Sve zajedno miksati dok smjesa postane kompaktna.

Filom premazati koru i na kraju napraviti šlag radi ljepšeg izgleda kolača.

Moja preporuka je da prvo skuhate puding, pa onda sve ostalo jer mora se ohladiti prije nego što ga pomiješate sa margarinom. Kolač je ekstra i nije puno zahtjevan a svakome se svidja.
Uživajte!
[/quote]

Moje slike-Lanaa

1.KORA
user posted image


2.PREKO KORE POREDATI BANANE
user posted image


3.FIL
user posted image

4.ŠLAG
user posted image


5.JA SAM STAVILA KAO UKRAS ORAHE
user posted image

6.I SEBI ODMAH 2 KOCKE IZVADILA
user posted image


[/quote]

A hoće li ove banane potamniti nakon dan-dva?Vjerovatno hoće user posted image   a čitala sam da se banane trebaju poprskati limunovim sokom da ne potamne,ako se dobro sjećam,pa šta mislite da li to vrijedi i za kolač,ili će ipak potamniti?

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: Kolaci....
14.11.2010 10:08:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

Iskreno, ja ne znam sa kakvim receptom za šubarice radite? Ali ja kad sam ga god pravila ( dosta puta ), nikad mi se nešto takvo nije dogodilo.
Želite li recept???



Ja sam pravila fil isti kao iz Ilhaninog recepta
500 ml mlijeka
7 kas. secera
5 kas. brasna
250 gr. margarina

Brasno i secer izmutiti sa malo mlijeka, ostatak mlijeka staviti da se prokuha. Dodajite polahko uz mjesanje smjesu sa brasnom i secerom u mlijeko prokuhano.

Staviti da se smjesa ohladi i kad se ohladi dodati margarin.


Što se tiče recepta,radi mene ga ne moraš postavljati,jer sve i da nije krema zezala,previše je posla oko njih,a na kraju kad sam promislila,toliko je torti koje su jednostavnije i brže za napraviti,a vala i ukusnije...

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 1310
   [Obrisana poruka]
17.11.2010 13:52:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: Kolaci....
21.11.2010 14:56:16   
škorpija
pitanje za monte kolač, koliko treba staviti keksa, jel smao jedna red, šta znači tačno poškropiti mlijekom, i kad preliti  crno i bijelo jel kad se skroz ohlade iliuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: Kolaci....
21.11.2010 15:05:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

pitanje za monte kolač, koliko treba staviti keksa, jel smao jedna red, šta znači tačno poškropiti mlijekom, i kad preliti  crno i bijelo jel kad se skroz ohlade iliuser posted image




ja redala jedan red keksa,usula mlijeko u jednu soljicu i onda cetkom premazala po keksu,bijela krema kad se ohladi umjesati margarin a crnu prelila po tome cim je bila gotova

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: Kolaci....
21.11.2010 15:36:05   
škorpija

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: škorpija

pitanje za monte kolač, koliko treba staviti keksa, jel smao jedna red, šta znači tačno poškropiti mlijekom, i kad preliti  crno i bijelo jel kad se skroz ohlade iliuser posted image




ja redala jedan red keksa,usula mlijeko u jednu soljicu i onda cetkom premazala po keksu,bijela krema kad se ohladi umjesati margarin a crnu prelila po tome cim je bila gotova


ej hvala noa, ali kolač je propao, ja radila ko sahara po receptu, a nigdje ne piše da biljelu kremu treba dokuhati da se zgusne, uglavnom, posrkaćemo ga kašikamauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: Kolaci....
22.11.2010 9:30:34   
saso

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: škorpija

pitanje za monte kolač, koliko treba staviti keksa, jel smao jedna red, šta znači tačno poškropiti mlijekom, i kad preliti  crno i bijelo jel kad se skroz ohlade iliuser posted image




ja redala jedan red keksa,usula mlijeko u jednu soljicu i onda cetkom premazala po keksu,bijela krema kad se ohladi umjesati margarin a crnu prelila po tome cim je bila gotova


ej hvala noa, ali kolač je propao, ja radila ko sahara po receptu, a nigdje ne piše da biljelu kremu treba dokuhati da se zgusne, uglavnom, posrkaćemo ga kašikamauser posted image



hahahah Škorpija carica si user posted image ,i ja jednom pravila,nisam bila bas zadovoljna,pripremam se za drugu turuuser posted image


_____________________________

"Najusamljenije mjesto na svijetu je ljudsko srce u kojem nema ljubavi."

Kikica - mamino malo pile :)


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: Kolaci....
22.11.2010 9:39:55   
taurus
škorpija ja nisam dokuhavala bijelu kremu
ne znam kako ti se nije stegnula
kada sam prvi put pravila, crna krema je ostala rijetka i to mi je bio problem
ali bijela mi je oba puta bila ok

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: Kolaci....
9.12.2010 17:20:34   
mala86
ja sam danas bila vrijedna i pravila keksice sa marmeladom user posted image


user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: Kolaci....
9.12.2010 17:24:47   
myb@by

IZVORNA PORUKA: mala86

ja sam danas bila vrijedna i pravila keksice sa marmeladom user posted image


user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moze li recept ?

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: Kolaci....
9.12.2010 17:34:54   
Honey3
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: mala86

ja sam danas bila vrijedna i pravila keksice sa marmeladom user posted image


user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moze li recept ?
i ja bi recepat,slatki su skrozuser posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: Kolaci....
9.12.2010 17:37:23   
muaaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za kolacice

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: Kolaci....
9.12.2010 19:24:32   
mala86
evo ga recept,pravo je jednostavan:
 

20 dag maslaca(ja sam stavila margarin i ok je)

2 jaja

30 dag brasna

30 dag marmelade(nisam ni blizu toliko potrosila)

10 dag secera  u prahu

Pjenasto izmjesajte 20 dag maslaca,2 zumanjka i 10 dag secera,pa zatim dodajte 30 dag brasna!Zamijesite tijesto(ja sam ga ostavila pola sata u frizideru) i razvaljajte tanko!Kalupom rezite zvjezdice s tim da polovicu rezete sa rupom u sredini.
Premazite bjelanjkom i pecite u namazanom limu u zagrijanoj rerni na 150 stepeni oko 15 min!Pecene zvjezdice sa rupom u sredini posipajte secerom u prahu,a cijele premazite marmeladom te poklopite posecerenim zvjezdicama!!!

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: Kolaci....
9.12.2010 21:35:54   
myb@by

IZVORNA PORUKA: mala86

evo ga recept,pravo je jednostavan:
 

20 dag maslaca(ja sam stavila margarin i ok je)

2 jaja

30 dag brasna

30 dag marmelade(nisam ni blizu toliko potrosila)

10 dag secera  u prahu

Pjenasto izmjesajte 20 dag maslaca,2 zumanjka i 10 dag secera,pa zatim dodajte 30 dag brasna!Zamijesite tijesto(ja sam ga ostavila pola sata u frizideru) i razvaljajte tanko!Kalupom rezite zvjezdice s tim da polovicu rezete sa rupom u sredini.
Premazite bjelanjkom i pecite u namazanom limu u zagrijanoj rerni na 150 stepeni oko 15 min!Pecene zvjezdice sa rupom u sredini posipajte secerom u prahu,a cijele premazite marmeladom te poklopite posecerenim zvjezdicama!!!

Bas je lagan recept, nemam zvjezdice pa cu morati nesto drugo skontati user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: Kolaci....
10.12.2010 17:46:19   
malaaaa
user posted image


lijevo slani sa sirom desno slatki sa nutelom mhmm prvi put napravila i ispalo mi izvanredno bas je ukusno mogu se puniti s cime ti volja user posted image

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: Kolaci....
10.12.2010 17:47:20   
malaaaa
AKO NEKO ZELI PROBATI PISEM VAM RECept

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: Kolaci....
10.12.2010 17:49:56   
amela2208
IZVORNA PORUKA: malaaaa

AKO NEKO ZELI PROBATI PISEM VAM RECept

taj sam taj sam,
hvala unaprijed i pravo fino izgledaju

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *