|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
27.1.2011 19:59:21   
Mirkica
 
IZVORNA PORUKA: Iman83

Evo recept za super kolac sto sam pravila za bajram! Djeluje komplikovano, al nije, cim je meni od prve uspio garantujem da je lagan!

JUBILEJ KOLAČ:

Kora:

Umutiti 12 bjelanaka sa 250 gr šećera i nekoliko kapi limunovog soka!
Sasuti u tepsiju na papir. (Ja sam koristila onu duboku tepsiju sto dodje uz sporet- dakle, vecu tepsiju). Peći 1h na 150 stepeni i još pola sata na 100 step. Nije potrebno otvarati rernu niti okretati koru dok se peče!

Krema:


12 zumanaka umutiti sa 12 kasika secera, 1 vanilin secerom, 6 kasika brasna i pola litre mlijeka!Kad se sve umuti, kuhati na pari dok se ne zgusne!Dobro ohladiti kremu te dodati 1 margarin!
Kremu podijeliti na dva dijela. U jedan dodati 250 gr mljevenih oraha.

Kad se kora ohladila, okrenemo u tepsiji tako da onaj hrskavi dio koji se pekao odozgo dodje na dno tepsije! Skinemo papir za pečenje i namazemo kolač prvo kremom od oraha, pa zutom kremom i odozgo premazemo sa slagom(2 pakovanja slaga iz kesice)!!!

U slast!


Margarin od 250 grama ???  je li mogu li  ja ovo sve u pola pa uzeti manju tepsiju ko ce mi ovoliko pojesti :)))

< Poruku je uredio Mirkica -- 27.1.2011 20:03:20 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1351
   [Obrisana poruka]
27.1.2011 20:08:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 1352
   RE: Kolaci....
27.1.2011 20:10:53   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Iman83

Hahahah, vidiš Mirkice moja, meni to nikad naumpalo ne bi!
Možeš, možeš! Samo pazi kad budeš pekla kore da ti neizgore, ostalo je sve ok!
Doduše ja kolače nikad ne polam kad ja volim da ih je što više!

Da,da,margarin od 250 gr!


jesi sigurna da treba 1,5 h pa bona moze se i vo ispeci za ovo vrijeme ali cini mi se skroz primamljivo ovaj kolac


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1353
   RE: Kolaci....
27.1.2011 20:21:20   
palachinken
IZVORNA PORUKA: bebacha

malo sam trazila po internetu i nasla ovaj recept.e sad mene interesuje jel moguce da se za ovo koriste obicne solje za kafu-caj.tako mi izgleda na slici.ja kontam da bi to puklo.kontam isprobat al me strahuser posted image user posted image


Pravila ja u šoljama i baš su izgledali dobro. One najobičnije porculanske šolje, žnj kvalitet i preživjele su :D
Pa staviš kuglu sladoleda vanilije sa strane i još koju malinu ili jagodu
Eeeeh drago ljeto daleko li si


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1354
   RE: Kolaci....
27.1.2011 20:37:48   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: muaaa

Joj Majo super izgledaju...a jesmo se nafurale na mufine i ja od danas razmisljam da ih pravimuser posted image user posted image user posted image user posted image


ma nisu mafini al ja isloristila tu tepsiju :) prakticna mi

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1355
   RE: Kolaci....
27.1.2011 20:47:31   
leli§
IZVORNA PORUKA: leli§

cokoladna lava

gotov za svega 15-20 minuta a odlican je (iako sam ja uspijela malo prepeci ipak je jako dobar)

sastojci:

110gr cokolade
115 gr putera
110gr secera u prahu
2 jaja
2 zumanceta
6 kasika brasna
4 keramicke zdjelice (bolje je uzeti 4 manje, ja sam pravila u dvije vece i stvarno je previse olaca pogotovo jer je hranjiv)

istopiti cokoladu i puter i dobro umjesati da ne bude grudvica.dodati secer u prahu i umjesati. dodati 2 jaja i 2 zumanceta i opet umjesati. nakraju dodati 6 kasika brasna i masu dobro ujednaciti. rernu prethodno zagrijati na 220C keramicke zdjelice namazati puterom i staviti na pleh. masu izliti u zdjelice i staviti u prethodno zagrijanu rernu da se pece na 11-13 minuta (vanjske strane trebaju biti cvrste sredina mehka) moj se pekao 14 minuta i prepecn je. kada je gotov izcaditi i pustiti minutu da se ohladi. zatim nozem lagano odvojiti ivice kolaca od zdijelice i okrenuti na tanjir. posuti secerom u prahu i razrezati po sredini da lava potece (moze se servirati i uz sladoled). jesti dok je jos topao.

priprema

user posted image

finalna masa

user posted image

spreman za rernu
user posted image

iz rerne
user posted image

njam njam (malo se prepekaouser posted image )

user posted image



evo malo drugacijeg recepta i cini mi se sa malo vise laveuser posted image

majo dobro si ti za ovu tepsiju za muffine, meni ni na kraj pameti to nije bilo ali super za veci broj gostijuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 1356
   RE: Kolaci....
27.1.2011 21:08:05   
maja78 RR
vidjela sam i ovaj recept cini mi se dobar, ali i ovo srce je bas veliko pa moralo biti vise tijesta i naravno i lave

po ovom mm receptu ispalo mi ih je bas podosta, dvije ture tepsije po 12 a idealno bi bilo da sam rasporedila na tepsiju ipo, dakle da bude 18 komada

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 1357
   [Obrisana poruka]
28.1.2011 10:22:06   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 1358
   RE: Kolaci....
24.2.2011 10:51:32   
Anoniman
Mama alma i Hanady evo je user posted image

Italijanska krempita

Potrebno:
paket lisnatog tijesta, 2litra mlijeka, 4pudinga od vanilije,6kašika oštrog brašna, 2vanilin šećera, 16 kašika šećera, 7,5 dl slatkog vrhnja.

Kore razvuci u velicinu velikog pleha i izreckati viljuskom i peći. (pecenjem se one malo skupe, pa ih onda ja oblikujem po velicini tepsije u kojoj cu krempitu staviti). Kad budu pecene i ohladjene kore presjecem ih na dva dijela (dva lista). Samim tim znaci dobiju se cetiri kore, nekad kad mi se neda ja ostavim samo dvije pa stavim jednu gore, jednu dole i u sredini fil i to bude ok.
Fil: Skuvati puding sa secerom i brasnom, ohladiti dobro, posebno umutiti slatko vrhnje i dodati u ohladjen puding. Filovati kore i na kraju posuti secerom u prahu.

Posto je ovo bas velika mjera, meni dosta uvijek ispadne meni ni jedna cetvrtasta tepsija nije dovolnjo duboka da sve stane user posted image , ja to fino spakujem u jednu veliku cetvrtastu zdjelu ili eventualno smanjim mjeru na jedan i po litar mlijeka, tri pudinga i 0,5l slatkog vrhnja pa onda stane u onu cetvrtastu klasicnu tepsiju.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 1359
   RE: Kolaci....
24.2.2011 20:02:28   
DM
Eh kako sam ja danas tražila dooobar recept za krempitu idobila 2, ja sam njih fino iskombinovalauser posted image user posted image user posted image i dobila ne dobru, nego odličnu krempitu!

Krempita na moj način
Kora:4 jaja
       5 kašika šećera
       4 kašike brašna i jedan PZP!
Tu sam koru prerezala na pola(dakle napravil 2 iste veličine) i jedan dio ostavila za pokrivanje krempite ,ali su mi taj drugi djeca pojela dok nisam bila u kuhinjiuser posted image
FIL:10 žumanjaka
     10 kašika šećera
       3 kašike gustina
       2 pudinga od vanile
       3 vanilin šećera
       2 dL mlijeka, umutila mikserom i dodala u prokuhano mlijeko sa vodom(1,5 L mlijeka i 0,5 L vode)
U međuvremenu umutila 10 bjelanjaka sa 10 kašika šećera u prahu i dodala ovoj prethodnoj smjesi dok je još vruća!

Od dobivene smjese pola izlila na biskvit, a u drugu polovicu dodala 2 dL umućenog slatkog vrhnja i premazala preko prve!

Super je!!!!!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1360
   RE: Kolaci....
13.3.2011 12:44:18   
dzenana123
IZVORNA PORUKA: dzeny_2103

Treba mi neki recept za kremu od bjelanaca? Da li je neko od vas mijesao šaum sa npr.voćnim jogutom, nutelom, šlagom kako to izgleda, jer mi se klasični okus šauma ne svidja.user posted image

na ovo pitanje niko nije odgovorio cini mi se a meni bas treba taj odgovor pa ako ko zna i ima iskustva s tim ako moze da mi napise?

(odgovor članu dzeny_2103)
Neposredna veza do poruke: 1361
   RE: Kolaci....
13.3.2011 13:54:09   
ivanak
e sad, ili je većinom sa žumanjcima, ili sa jajima... ili šlag-želatin-sir.....
ne znam šta bi ti rekla...
ja jedino stavljam bjelanke u smjesu recimo kad praviš orahnjaču, londonere... nadam se da me kontaš.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu dzenana123)
Neposredna veza do poruke: 1362
   RE: Kolaci....
13.3.2011 14:10:31   
dzenana123
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KISh83v6YrsJ:www.coolinarika.com/recept/italijanska-krema-od-sauma-i-putera-italijan-buttercream/+krema+od+bjelanjaka+sa+dodatkom+putera&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=ba&source=www.google.ba

nađoh ovo ali neznam sta je cream of tartar

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1363
   RE: Kolaci....
13.3.2011 14:41:41   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dzenana123

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KISh83v6YrsJ:www.coolinarika.com/recept/italijanska-krema-od-sauma-i-putera-italijan-buttercream/+krema+od+bjelanjaka+sa+dodatkom+putera&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=ba&source=www.google.ba

nađoh ovo ali neznam sta je cream of tartar


pise ti odmah ispod sta je:

"tartar krem je u stvari prah slican sodi bikarboni  koristi se kao agent za ucvrscivanje...moze i bez njega komotno, meni licno dovoljno je mrvica soli i dobijem isti rezultat (skoro)"

to je u stvari fix za slagove da ne spadnu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dzenana123)
Neposredna veza do poruke: 1364
   RE: Kolaci....
13.3.2011 15:50:37   
ivanak
eh, meni ovo para nekako pre, pre slatko... uh...

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1365
   RE: Kolaci....
13.3.2011 16:04:15   
mala86
jel ima neko pravo jednostavan recept za spanski vjetar user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1366
   RE: Kolaci....
13.3.2011 16:21:57   
Hannica
IZVORNA PORUKA: mala86

jel ima neko pravo jednostavan recept za spanski vjetar user posted image

Ima ja,kupis puslice i poredas ih umjesto onih bjelanaka sto se suse po 2 sata,a fil moze kakav hoces.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 1367
   RE: Kolaci....
13.3.2011 19:12:17   
mala86
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: mala86

jel ima neko pravo jednostavan recept za spanski vjetar user posted image

Ima ja,kupis puslice i poredas ih umjesto onih bjelanaka sto se suse po 2 sata,a fil moze kakav hoces.user posted image



aj predlozi neki fil user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1368
   RE: Kolaci....
13.3.2011 19:38:58   
bebacha
krema od jaja kuhani na pari s cokoladom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 1369
   RE: Kolaci....
16.3.2011 8:03:51   
chuci
lava kolač
user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1370
   RE: Kolaci....
22.4.2011 14:19:03   
Medi_87
Strasnp mi se pravi ovaj lava ali nemam kalupa nikakvog pa cu ja pokusati sa ovim za sapeuser posted image user posted image user posted image user posted image vidjecu hoce li to uspjetiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1371
   RE: Kolaci....
1.5.2011 18:10:49   
milenium
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Banana rolatuser posted image

ZA BISKVIT:

-- 5 jaja
-- 5 kašika šećera
-- 2 kašike ulja
-- 2 kašike milerama
-- 5 kašika brašna
-- ½ praška za pecivo


ZA KREMU :

-- 350 ml mlijeka
-- 1 puding od vanilije
-- 100 gr margarina
-- 1 vanilin šećer

-- Banane

ZA GLAZURU:

-- 100 gr čokolade
-- 100 gr putera


PRIPREMA:

Biskvit:

-- Odvojiti bjelanjke od žutanjaka.

-- Od bjelanjaka umutiti čvrst snijeg. user posted image

-- Žutanjke izmiksati sa šećerom. Dodati ulje i mileram i kratko promiješati. user posted image
Dalje dodati brašno i prašak za pecivo i na kraju umiješati snijeg od bjelanjaka. user posted image user posted image user posted image

-- Smjesu izliti u tepsiju i peći 15 minuta na 200 C.
user posted image
-- Pečen biskvit staviti na krpu koju ste prethodno posuli šećerom u prahu i urolati. Ostaviti da se biskvit ohladi.
user posted image user posted image
user posted image user posted image

Krema:

-- U mlijeku skuhati puding uz dodatak šećera po želji, ostaviti da se ohladi.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


-- U hladan puding umiksati margarin koji je omekšao na sobnoj temperaturi i vanilin šećer.



-- Rolat odviti i premazati sa kremom.
Preko rasporediti banane i urolati.
Preliti čokoladnom glazurom koju pripremite tako što otopite margarin i čokoladu.

-- Ukrasiti po želji.

PRIJATNO!


amela je li ovo tvoj rolat?ja sam upravo vidjela da je ovaj rolat netko stavio na svoj blog i napisao da je njegovo djelo.zar to nije krađa autorskih pravauser posted image

bilo bi dobro kada bi na svakoj naoj sliici kolaa na ovom forumu stajala oznaka rruser posted image tako da nam nitko ne moe krasti sliiceuser posted image


< Poruku je uredio milenium -- 1.5.2011 18:12:17 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 1372
   RE: Kolaci....
5.5.2011 8:44:32   
Anoniman
moze li mi neko preporuciti kakav kolac a da mixer pri spremanju nije potreban , deca mi ga rascupase a meni demek bas sad mi se nesto slatko pravi user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1373
   RE: Kolaci....
5.5.2011 18:37:34   
mamine oci
medeno srce dvije solje secera,tri solje brasna kesica od 10gr sode bikarbone,kesica cimeta 7-8kasika dzema(slatko,mermelada)ko sta ima smjesu razblaziri soljom mlake vode da nebude ni gusta ni rijetka u tepsiji precnika28cm izucite pola smjese pece se kolac nekih 15min izvadi se premaze se sa 2-3kasike dzema i izrci ostatak smjese preko vratiti kolac i peci jos 20min ispecen vruc kolac politi topljenom cokoladom...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1374
   RE: Kolaci....
8.5.2011 14:45:04   
chuci
Muffini sa baby bazara

suhi sastojci
220 gr brašna
jedan prašak za pecivo
1 kašičica sode bikarbone (ona za miješanje kafe)
150-180 gr šećera
1-2 vanilin šećera

Ako želite crne idu još 2 kašike kakaa
Ako želite bijele plus još 1 kašika brašna

Mokri sastojci
250 ml mlijeka
1 jaje malo umućeno viljuškom
80-90 ml ulja

Izmješati sve mokre sastojke
u to dodati sve suhe i izmješati da se dobije jednolična smjesa (minutu mikserom)

Na to se dodaje po želji šta hoćete.
Ja sam na BB imala nekoliko vrsta ne znam koji je koga zatrefio.

-bili su sa slatkom od višanja (dvije kašike slatka od višanja na 10-12 komada malih muffina, toliko sam smjese odvojila)

-bili su sa kakaom i komadićima mliječne čokolade (oko 100 grama čokolade isjeckala na nekih 20-22 kom malih muffina)

-bili su bijeli sa crnom čokoladom i sjeckanim lješnjacima (oko 100 gr čokolade i 2 šake lješnjaka na jednu cijelu smjesu)

-bili su crni sa crnom čokoladom i lješnjacima (nije mogla sva gornja smjesa da stane u jednu turu pa sam dodala malo kakaa i pekla treću turu)


Sve ukupno mi je od dvije količine smjese ispalo 70tak malih muffina.
Jedna smjesa je za 13-14 velikih muffina, odnosno 28 malih.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *