|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada se moze opet zatrudniti poslije abortusa?
30.10.2007 14:45:42   
ADA
  Cao,ja sam Ada i zanima me,ako itko od vas znakada mogu opet da pokusam da zatrudnim.Prošlo je 7 dana otkako sam imala abortus,beba se nije razvijala,dr mi je rekao da 3 mjeseca nije prepručljivo da zatrudnim,a da mesec i pol sa MM ne bih trebala imati odnose.Šta vi mislite o tome?

< Poruku je uredio mamy RR -- 8.3.2009 20:08:46 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Kada se može opet zatrudniti poslije abortusa?
30.10.2007 14:58:55   
travnicanka
Cao Ada!Ja mislim da je najbolje da poslusas svoga doktora jer on najbolje zna,obzirom da ti je prva trudnoca nazalost tako zavrsila,nemoj se igrati nego poslusaj one koji su kompetentni da daju savjete takve vrste!!!!Puno srece ti zelim  budi strpljiva i cekaj vrijeme leti kao ludo!!!!!!

< Poruku je uredio mamy2 -- 25.2.2009 8:22:59 >

(odgovor članu ADA)
Neposredna veza do poruke: 2
   Kada se može opet zatrudniti poslije abortusa?
30.10.2007 15:15:58   
Lejla K
Šaljem ti zagrljaje podrške, vjeruj znam kako ti je! Ali ipak se strpi malo, i ako se tebi čini da bi najradije odmah ponovo. Tijelu treba vremena da se oporavi i spremi za novu trudnoću, naročito ako si imala kiretažu. Slijedi doktorove upute, zdravo se hrani, pozitivno razmišljaj. Sada je za bebu najvažnije da se ti pravilno oporaviš! Ugađaj sebi, a ako ti se plače, plači. Pobačaj je zaista teško iskustvo za ženu, nemoj ga potiskivati. Mada ti se sada ne čini, vrijeme će ti pomoći, a kad budeš imala svoju malenu štrućicu, sve ćeš zaboraviti. Samo hrabro!

< Poruku je uredio mamy2 -- 25.2.2009 8:23:21 >

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   Kada se može opet zatrudniti poslije abortusa?
30.10.2007 15:56:43   
ADA
Hvala vam svima,znam da nije najbolje da odmah zatrudnim.Mislim da bi naredna trudnoćana neki načim popunila prazninu u srcu koju osjećam,neki mi savjetuju da čim prije zatrudnim,jer bi mi kao kasnije teže bilo ostati trudna.Mlada sam i stvarno se bojim toga.
Kod mene je maternica malo zakrivljena,kazu da bih morala na operaciju da mi to srede.Sada mi nije jasno,zar se gleda i oblik maternice,zar ona ne raste i rasteze se zajedno sa bebom?


< Poruku je uredio mamy RR -- 8.3.2009 20:13:42 >

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 4
   Kada se može opet zatrudniti poslije abortusa?
1.11.2007 21:04:09   
amlatifa
Slažem se s tvojim doktorom, a što se maternice tiče mislim da nema potrebe za operacijom je puno je takvih žena pa su rodile djece i djece Sa srećom...

< Poruku je uredio mamy2 -- 25.2.2009 8:23:56 >

(odgovor članu ADA)
Neposredna veza do poruke: 5
   Kada se može opet zatrudniti poslije abortusa?
27.11.2007 13:50:11   
laracroft
ADA ne slusaj price kojekakvih baba,nego poslusaj svog doktora.Abortus je izuzetno traumaticno iskustvo za zenu i treba vremena da se organizam pripremi za novu trudnocu,a i tebi treba vremena da se psihicki oporavis.Samo naprijed!

< Poruku je uredio mamy2 -- 25.2.2009 8:24:21 >


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
8.10.2008 11:20:30   
Almira86
Ćao,zanima me dali neka zna koliko treba vremena da prođe poslije carskog reza za novu trudnoću?

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 11:32:03 >

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
8.10.2008 11:23:39   
mamy Sabina
Preporuča se pauza od 2 godine!
Mada znam žene koje su nakon
godinu i par mjeseci opet rodile i to
opet carskim rezom.

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 11:32:43 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
8.10.2008 11:30:45   
Almira86
Uh,čula sam za to mada mi je dok.rekla da treba godina bar da prođe,ja znam jednu ista situacija kao i kod mene pa je nakon 6 mjeseci ostala trudna imala prirodni porod,valjda neću morat čekat toliko punouser posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 11:33:08 >

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
8.10.2008 11:36:26   
mamy Sabina
Nadam se da ćeš što kraće morati čekati.
Praksa je ta preporuka od 2 godine,ali
ima puno slučajeva da žene u dvije
godine imaju dvije sekcije.To je individualno.
Imam prijateljicu,žena je na specijalizaciji
i to baš ginekologije,neki dan je rodila carskim rezom
,a to joj je drugi u godini i pol.
Prvi je nažalost izgubila bebu,eklampsija u 21.-oj
sedmici.U ovoj trudnoći,tlak joj je opet rastao,bilo je problemčića
ali izgurala je.

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 12:03:03 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
8.10.2008 11:49:37   
Almira86
Nekako mi se nečini puno 8mjeseci ili 1 god.čekati,ali 2-3 godine to me strašno razočara,jedva čekam da opet budem trudna mada koliko čekam još više me strah.

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 12:02:38 >

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
8.10.2008 11:53:15   
mamy Sabina
Ja se isto tako osjećam,ali nakon
dva spontana(zadnji put  i nije bio spontani,inducirani porod,ustvari)
neću da rizikujem ništa.Onoliko koliko mi dr.bude rekao da moram čekati ,poštovat ću.
Nećeš ni ti sigurno,čekati 2-3 godine.
Polako, tu smo jedna za druge,bodrit ćemo se,navijati.

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 12:01:52 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
10.10.2008 15:47:10   
jastuk
Ja sam imala missed ab. u 8. tjednu trudnoće. Kiretažu su mi radili 14.06., prvu menstruaciju sam dobila 15.07., a 18.08. mi je ginekolog potvrdio novu trudnoću. Naravno da sam se uplašila (iako smo svjesno odmah išli na to), ali ginekolog me smirio. Rekao je da nakon kiretaže nema točno određenog vremena za novu trudnoću i da je najbitnije da se psihički oporavim. Sada sam u 13. tjednu i u srijedu idem opet na kontrolu. Naravno da mi nije svejedno jer još uvijek mislim na kiretažu i sve što se dogodilo, ali evo za sada je sve ok. Držim ti fige

(odgovor članu ADA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 14:19:06   
nensy
draga Almira ove ženice su ti dobro rekle najmanje 2 god. Al reći ću ti da je samnom ležala žena koja je 82 god. 37. nedjelja trudnoće i opet je išla na carski s tim što je ostala trudna u prvih 40. dana tj. kako ona kaže 10 dan poslije poroda što znaći da je kući imala bebu od 10 mjeseci. A radio ju je dr.Murtezić i prvu i dr. trudnoću. Moja kolegica je ostala trudna poslije 7 mjeseci i opet i drugo dijete rodila na carski u vojnoj . sve je prošlo ok.  NE NAGOVARAM TE NI NAŠTA samo neću da se opterećuješ jer znam kroz šta prolaziš isto kao i ja koja sam opterećena TRUDNICAMA. BEBAMA TJ. TRUDNOĆOM UOPŠTE.

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 15:14:44   
Almira86
Neznam ni sama ja bi naj radije sad opet u nove pokušaje,al šta mogu kad trebam čekati,nisam još išla na kontrolu pa vidjet ću sa mojom dokt.danas je mjesec dana kako sam se porodila,tako mi je teško .user posted image user posted image user posted image malo se plašim hoću li moći ponovo zatrudnjeti,nadam se da će me Allah obradovati kao i sve ostale koje to jedva čekaju pa da u 2009 takmičimo se za naj veći stomak,da sve bude uredu.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 15:31:14   
Koalinka
Almira, u čemu je stvar? Čemu tolika žurba?
Možda nisam u toku...možeš mi pojasniti?
pozz

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 15:42:02   
Almira86
Sigurno nisi pročitala moj pos na temi Izgubili smo bitku,kod mene je trudnoća bila uredu otišla dan poslije termina na UKC nisam imala bolove sve ok.bilo dok me nije dok.pregledala i vidjela da je meni plodn voda sva iscurila,da je beba u nagutala mekonijuma,tad sam išla hitno na carski,kad sam se probudila pedijatar me obavještava da je beba u kritičnom stanju,bila je tri dana u inkubatoru nakon toga je umrla,eto zato te pitam zbog toga mi se žuri

(odgovor članu Koalinka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 15:44:38   
Koalinka
Sad mi je jasna situacija. Odgovorila sam ti na drugoj temi.
Jako mi je žao zbog svega...

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 16:01:55   
nensy
joj Almira 86 znam kako ti je i ja bih najradije sutra ponovouser posted image  al moj novi dr.kaže da bi to bila velika greška, da moram čekati najmanje 6 mjeseci da se organizam oporavi da skinem ove kile da podignem imunitet koji je jako oslabio u ovoj prošloj trudnoći,tako da sada pijem puno vit i minerala a meni je mjesec od ind.poroda KATASTROFA užas al mislim da sada trebamo naći sebi zanimaciju da bi period čekanja bio što manji a onda opet BORBA.sve za naše budućeuser posted image user posted image

(odgovor članu Koalinka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.10.2008 19:49:29   
Almira86
Baš to što kažeš da nađem kakvu zanimaciju,još sad će zima,neradim nigsje još sad i carski..trebam se paziti,valjda brzo prođe ovo vrijeme pa se obradujemo novojuser posted image ako mi rekne moja dok.da trebam čekati 2god.uh,nadam se da nemoram toliko dugo.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
12.10.2008 10:31:05   
Koalinka
Almira, koja te doktorica vodila?
.........šaljem pozitive vibre za period jačanja i pripreme......  user posted image

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
29.6.2009 14:38:34   
amelaa
Cao ja sam amela i imam 18 godina u decembru sam imala abortus a u  januaru sam pocela piti pilule i pila sam ih
samo taj mjesec januar i onda sam prestala i evo ostala  sam opet trudna imam mucnine i sve ostalo sto dolazi u trudnoci..
U ponedjeljak imam prvi pregled i stvarno se bojim da sa bebom nije nesto uredu  neznam zasto imam taj strah ali jako se bojim.user posted image
Da li me ko moze utjesiti i reci mi svoj dogadjaj da mi malo pomognete?

(odgovor članu ADA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
29.6.2009 14:41:15   
amelaa
Ej cao ada samo da te pitam da li znas zbog cega je doslo do toga da se beba ne razvija?Pozdrav

(odgovor članu ADA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
29.6.2009 21:59:11   
rose
amela ne razmisljaj o tome...te se stvari dese i niko ne zna zasto...desilo se i meni da nema ploda u gestacijskoj...pa ides dalje do novog pokusaja a ti sacekaj svoj pregled a do tada se nemoj uznemiravati zbog stvari koje su se desile drugima

(odgovor članu amelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
29.6.2009 22:01:04   
rose
a mozda nisam dobro razumjela...da li je tvoj abortus imao veze s tim ili?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *