|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
24.3.2012 23:33:49   
Hanady RR


samo da koriguhem naslov teme.
savjet nemam ne znam jesi li trudna

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije...
24.3.2012 23:34:24   
animagical
kako glupo, neodgovorno ponasanje... zamisli se malo nad sobom...

< Poruku je uredio animagical -- 24.3.2012 23:35:36 >

(odgovor članu ančiiii)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
24.3.2012 23:35:20   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR



samo da koriguhem naslov teme.
savjet nemam ne znam jesi li trudna

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
22.4.2012 22:25:58   
malenaa
Drage nazalost evo i mene na ovoj temi... citam citav dan razna misljenja koliko bi trebali cekati sa narednom trudnocom alu zaista vidim da je sve individualno i razlicito. ja sam bila 16. sedmica trudna, na redovnom pregledu ustanovljena srcana disfunkcija. inducirani porod izazvan hitno nakon toga a poslije i kiretaza posteljice i ostataka. trauma je tu jer je svjeze prije 4 dana, ali u meni je samo jedan cilj i misao kad opet pokusati??? ja bih sutra da nogu... cekamo ph nalaz bebe da vidimo moguci uzrok a i moj pregled. zaista nisam upucen imam djecaka 3 godine ce.mu ubrzo abd... sve bilo uredu sa tom trudnocom a sad sam izzgubljena me znam sta.me.cekA. koji je prvi korak?? jel se bas mora cekati 3 mjeseca minimum..unaprijed hvala. Kissss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
22.4.2012 22:29:47   
klemzi
Malenaa, ja se nadam da će phd nalaz biti uredan...tako da nećeš morati dugo čekati.. Moj nije bio, ali ja sam imala sppontani...kada sam nakon kiretaže otišla na kontrolu (7 dana nakon postupka) i pitala ga kad mogu ponovo pokušati, rekao mi je da sačekamo PHD nalaz pa će mi tada reći. Kada je nalaz bio gotov, rekao je minimalno 6 mjeseci. user posted image user posted image
Joj, ne mogu ti opisati koliko mi je žao što si morala sve ono proćiuser posted image user posted image Tako bih te jako zagrlila user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
22.4.2012 22:34:17   
malenaa
Duso moja... kad ti imas.snage tjesiti druge i pomagati... onda nemam vremena za.tugu vec moliti dragog Allaha za sabur zdravlje i ponovnu trudnocu. Pa da nam abd narucim one testove kao prosli put i da nam iz prve pokazu... da.zajedno trudnujemo. AMIN!! grlim i ja tebe do rodnog mjesta i nazad....

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
22.4.2012 22:34:47   
malenaa
Duso moja... kad ti imas.snage tjesiti druge i pomagati... onda nemam vremena za.tugu vec moliti dragog Allaha za sabur zdravlje i ponovnu trudnocu. Pa da nam abd narucim one testove kao prosli put i da nam iz prve pokazu... da.zajedno trudnujemo. AMIN!! grlim i ja tebe do rodnog mjesta i nazad....

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 57
   [Obrisana poruka]
22.4.2012 22:40:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu malenaa)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
22.4.2012 22:44:28   
Visnja RR
Malena user posted image
Moja druga trudnoca je zavrsila kiretazom na kraju treceg mjeseca jer se ustanovilo da je plod umro...tj srce je prestalo kucati ali dan/dva prije kontrole... (sreca u nesreci)
Meni su tada rekli da pricekam 6 mjeseci sa trudnocom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
22.4.2012 23:22:10   
klemzi
Evo Iman me podsjeti da ti napišem i ovo...pošto si ti imala porođaj, a ne spontani, to vjerovatno mijenja situaciju. Da ne bude zabune, kod mene je upitanju druga trudnoća koja je završila spontanim, prva je završila znate već kako, ali nakon prvog porođaja mi je rađena revizija ili kiretaža jer posteljica nije izašla. I kad je Amer umro, ja sam bila kod dr i rekao mi je da mogu odmah ponovo pokušati, tako da nešto kontam možda kiretaža nakon porođaja nije ista kao nakon spontanog user posted image user posted image Joj što ja zakomplikova, ali nadam se da me shvataš...
A milion zagrljaja leti iz rodnog grada za tebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
23.4.2012 7:32:18   
Arminaa
Malenaa, prije svega da ti kazem da mi je jaaakoooo zao zbog tvoje bebe, zelim da ti dragi Bog podari snage i sabura da se oporavis.
Sto se tice ponovne trudnoće, ne znam sta bih ti rekla, tacno je da si imala prijevremeni porod, ali i kiretaža posteljice, po meni je poput kiretaže prilikom spontanog pobacaja kojeg sam ja imala, sutra ce biti tacno 3 mjeseca. E sad, meni je doktor rekao da se nakon druge ''gospoje'' bacimo na posao, ali ja zelim jos sacekati bar jedan mjesec, ne osjecam se psihički spremnom.
Ukoliko sve bude u redu (a biće ako Bog da), vezano za nalaze i kontrolu nakon ovog sto ti se desilo, a ti osjecas da si spremna, mislim da nema potreba da cekas, pa da zajedno zabebimo aBd.

Lijep pozdrav.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
23.4.2012 15:06:36   
malenaa
mile moje... vi ste duse moje koje me ohrabruju na svakom koraku... ja se iskreno od srca i duse svim svojim tijelom nadam da cu ubrzo moci zatrudniti i da nece biti nikakvih prepreka za to,.. kao i svima vama zelim da ubrzo vidite plusic na testu, jer zaista bi mene prvu to izvadilo iz ponora...dalo snage za dalje ... i borila bih se kao lavica da sve bude kako treba i molila Boga kao nikada do sada...
jer iskreno do ovakve situacije dok mi nije doslo nisam ni shvatila sta znaci cuvat se...paziti... ne sikirati se tudjim stvarima... ne brinuti tudje brige,,,, znam da je sve od Boga ali eto opet covjek se sjeti i svojih nekih ispada i sikiracije ni radi cega...
ljubim vas mnooooooooooogooooooooooooo

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
11.5.2012 15:45:48   
ivvi
Drage moje ja sam nova,ali imam iskustvo sa pobacajem,pa ce vam mozda koristiti,imam jedno dijete,bila sam trudna 12.sed.kad mi je utvrdjen povecan nuhalni nabor,dubl je bio los,i na kraju i amniocenteza losa,u 21.sed.sam imala prekid trudnoce,to je indukovan porodjaj,isto mi je bilo kao i na prvom,a radjena mi je revizija,to nije klasicna kiretaza,vec kako su mi objasnili to rade da ociste tkivo,jer je posteljica izasla sama,ugl.manje krvarim i nemam bolove,valjda zbog revizije.Meni su rekli najmanje 3 mjeseca pauze, ali idealno 6 mj.,sto smatram ok,jer ipak treba da se materica vrati u normalu,kao i hormoni,mada bih ja da mogu da prespavam taj period i da sutra ostanem trudna,al valjda nista ne ide na silu

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
27.10.2012 13:29:21   
Sonja
Drage mame ima li koja iskustva sa trudnocom odmah poslije kiretaze?
Mame koje su duze na forumu znaju moju situaciju- nakon sto mi je umrla beba od 3 i po mjeseca ipak smo se odlucili na jos jednu bebu..i prvi mjesec ppokusaja ostanem trudna ali u 8 sed. imala sam spontani...i radjena mi je kiretaza..

ono sto je sada problem je sto sam ostala odmah trudna poslije kiretaze-znaci nisam dobila niti jednu menstraciju i kad sam otisla potvrdjena mi je trudnoca...
sad ce neki pomisliti da sam neodgovorna ali zaista nismo bili..svaki put smo se cuvali-koristili smo kondome ali eto kad se nesto hoce onda hoce...

sad sam po UZV 9 sedmica trudna i za sad je sve ok..

e sad me zanima da li ima neka maama koja je bila u istoj situaciji pa da mi kaze kako su njoj racunali? meni samo racunaju po UZV...

p.s mamice koje me imaju na fb molim vas da mi tamo nista ne pisete jer jos nisam nikom govorila,bas me strah- cekam fetalni pa ako bude sve ok ... :)

ljubim vasuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu ivvi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
27.10.2012 13:44:21   
felix
cestitam sonja user posted image zelim ti sve najbolje pusa.

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
27.10.2012 13:46:07   
Hanady RR
Sonja sve najboljeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
27.10.2012 14:28:43   
reallove
Sonja,samo da ti cestitam i pozelim srecuuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
27.10.2012 15:22:51   
patrizia
Sonja želim ti svu sreću i da sve prodje u najboljem reduuser posted image user posted image .Sta je ginekolog rekao na sve ?Mozda se najbolje s njim konsultovati,ali ja se nadam da ce to biti divna trudnoča i prelijepa bebica ....

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
27.10.2012 16:04:32   
sretna_mama
Sonja..sve naj od srca..Da ti ova bude besprijekorna aBd..da nemaš nikabih tegoba..i da nakon 9mj. rodiš živu i zdravu bebicu, koja će s vama provesti najljepše trenutke života, da budete sretni duuuuugo godina..i da vas ni najobičnija prehlada nikad ne zadesi..Zaslužili ste..user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
28.10.2012 17:21:51   
grozđe
Sonja zelim ti sve najbolje....

Mene isto zanima kada su vam rekli da nakon kiretaze mozete zatrudniti...
imala sam kiretazu u skoro 9-toj sedmici trudnoce ( plod prestao da se razvija u 6 sedmici..mised.a. )...
nakon prve mestruacije doktor mi je rekao da suprug i ja uradimo neke nalaze....
kiretaza je bila prije 13 dana pa me i zanima ,koliko je proslo dok niste dobile prvu menstruaciju...

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
28.10.2012 17:29:29   
ananas_ze
Sonja zelim ti sve naljepse,zaista mi je drago zbog tebeuser posted image
mama moje prijateljice je zatrudnila isto tako odmah poslije kiretaze, dr je govorio da se ta beba nece roditi i da prekine trudnocu,ali ona nije-rodila je zivu i zdravu djevojcicuuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
29.10.2012 11:07:58   
Lejla Ka
Sonja, ne brini. Znam da se sad strahovito bojiš ishoda, ali probaj da se prepustiš. Ti radiš ono što najbolje znaš, i radiš sve kako treba, ostalo je van tvoje kontrole i na to ne možeš uticati. Traži načine da odagnaš brigu, da se posvetiš nečem drugom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
17.11.2012 11:34:21   
Mrvica_83
Ja sam novi clan pa Vam ,prije svega , zelim svu srecu i ispunjenje zelja user posted image Ja sam kiretažu imala 24.10.12 i jos se oporavljam - u 12 sedmici .. 

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
17.11.2012 19:08:48   
Mrvica_83
Rekli su nam da propustimo 3 ciklusa i da opet pocnemo raditi na bebici ..
Strah je tu ali je zelja za user posted image veca !!


(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kada se moze opet zatrudniti poslije abor...
21.11.2012 12:06:43   
emina.
Drage moje. puno vas pozdravljam :) ja sam ovdje nova, prije 4 dana uradjena mi je kiretaza u 11 sedmici trudnoce ( missed ab. ) user posted image fino se oporavljam, nemam cak ni krvarenja. Zanimju me vasa iskustva,i vase misljenje kada bi ponovo se mogla "baciti" na posao, jer tako silno zelimo bebu vec 2 godine braka.. hvala vam svima :*

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *