|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 10:15:49   
M kao Mama
Kod mojih prijatelja je mala od 18 mjeseci tako imala prvo visokutemperaturu, pa je krvarila, imala i skroz mekanu stolicu daa i se ispostavilo da je mala jela lizalo u autu. Prilikom kocenja ona je progutala citavo lizalo. Organizam nije mogao preradit plasticni stapic od lizala. Taj stapic joj je poderao crijeva, svi organi su joj bili u krpama gnoja i bila je najtezi bolesnik na klinici. Oni su vodili dijete dr, ali niko nije znao sta je dok na peleni nisu nasli taj stapic.


Kod mojih prijatelja je mala od 18 mjeseci tako imala prvo visokutemperaturu, pa je krvarila, imala i skroz mekanu stolicu daa i se ispostavilo da je mala jela lizalo u autu. Prilikom kocenja ona je progutala citavo lizalo. Organizam nije mogao preradit plasticni stapic od lizala. Taj stapic joj je poderao crijeva, svi organi su joj bili u krpama gnoja i bila je najtezi bolesnik na klinici. Oni su vodili dijete dr, ali niko nije znao sta je dok na peleni nisu nasli taj stapic.


Joj, Maida izvini, ali vjeruj mi ovo meni izgleda tako jezivo, a donekle i nestvarno. Ne kažem, da nije istina, jadno dijete.

Duša draga, mogla se i udaviti, pa nije mi jasno kako je progutala onaj štapić, uhhhh, sva sam se naježila.

Denisa, malog bi ipak trebali odvesti dr, kako neko reče, ako jedan dr ne valja, valja drugi, treći i slično, Ja sam takva, čim nešto čudno primjetim nazovem brate dr. i pitam. Prvo se konsultujem, a ako je noć i kasno, neću da je bihuzurim pravac Hitnha. Ne bih ja mogla zaspati, a da znam da moje dijete ima neki probmel.

Ne znam možda sam ja malo preosjetljiva i prepanična u slučaju moje Lajle.

Nadam se da je dječak bolje i da je sve to prolazno i bezazleno. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 11:13:48   
*Seve*
Nadamo se da nije nista strasno,zao mi je maleckog.
Da mu nije mozda pretvrda stolica kada kaki?user posted image
 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 13:37:43   
acudesa
Da vam se zahvalim, svima na pomoći, zaista ste me umirile...
E, ovako, malo su se slegle emocije...mislimo da je od čepića, nije bio raspoložen za čepić pa je to bilo onouser posted image , znete kako već...stisnuo guzu, ona stavila čepić...user posted image
Snaha radi u medicinskim vodama, zna ona dosta i sama, ali majka ko majka, sinoć je bila baš nasekirana, kad emocije prorade-mozak blokira...

Uglavnom da znate i vi (ako nekom, ne daj Bože zatreba), zato ću i napisati, daje mu ujutro da popije, na tašte, kašičicu kantarionovog ulja i maže mu guzu kantarionovim uljem...
Danas nije bilo krvarenja, pa vidjet ćemo....

Koliko sam ja povezala:ako je to sa kraja crijevnog kanala, pa je krv svijetla, nije to puno opasno...tipa hemoroida vanjskog...a, drugo većuser posted image

Kad sam sinoć čula od njih:Krv, svježa, iz guze...sama ta predstava mi je bila strašna, ali mislim da sam se bezrazložno uspaničila...

(slažem se sa svima koje su rekle da bi ga ipak trebalo odvesti doktoru, ali snaha je imala veoma negativna iskustva sa našim doktorima...da nije otišla u Njemačku na pregled-ko zna šta bi bilo, to je njen stav i ja malo mogu uticati na njega, a šta će, morat će otići ako ovo ne daj Bože potraje još koji dan)


puno, puno  vam hvala, još jednomuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 13:43:05   
Amrino
Joj dusica draga...Ja takodje mislim da je garant od cepica i bas iz tog razloga sam uvijek za varijantu oralnih lijekova i jako sam protiv tog nacina mjerenja temp. Pa taj dio naseg tijela je jaaaako osjetljiv  a vjerujem da i to jako utice na psihu.
Potpuno razumijem tvoju snahu sto se nasih doktora tice...Mozda bi ga jos poslali jadnicka na kojekakve pretrage (za svaki slucaj) pa bi uradili jos goru stvar. Ali i ja kontam ako je krvi malo- i to nakon nuzde...ako je svijetla- to je od povrsinske ranice.
Da ne daj boze tece i da se ne moze povezati sa nuzdom- odmah doktoru.
Kantarionovo je zaaaakon!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 13:47:21   
Anoniman
Hvala Bogu da je bolje i da nije nista ozbiljno, ali ja sam stava da ipak nama dr trebaju, ovakvi ili onakvi, sami ne mozemo sve.

Mama alma, nemam razlog izmisljat, to su mi prijatelji, i postoji slucajeva kolko hoces koji zvuce nevjerovatno, ali se dese.

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 14:20:08   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Da ne daj boze tece i da se ne moze povezati sa nuzdom- odmah doktoru.

ne daj Bože, ali nije strašno-hvala dragom Allahu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 14:22:56   
acudesa
Znam Maida, da nam trebaju, ali eto nije strašno, pa i ne mora zasada da ide...
hvala vam, prave ste drugariceuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 14:24:40   
dinaa
HB da je djecak bolje,vjeruj citavo vrijeme zavirujem na ovu temu da vidim jesi li se javila.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 14:48:55   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dinaa

HB da je djecak bolje,vjeruj citavo vrijeme zavirujem na ovu temu da vidim jesi li se javila.

Hvala dino, ma zaista zastrašujuće izglada kad to sve čuješ, a ustvari nije toliko..
Ali, zato se i treba informisati...
ljubim vasuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:02:38   
Aki Sa
Draga Acudesa, ja bi do sada vec bila na djecijoj hirurgiji  bez obzir na iskustva jer trbuh je zatvorena vreca a krvarenje pa i u najblazem obliku je neki znak. Pricam iz iskustva jer smo mi imali ukljestenje hernije i krv na guzi je bio dovoljan signal za hospitalizaciju a imao je svega 17 dana

sretno


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:05:59   
jabuka28
Nadam se da ce ta majka odvesti svoje djete doktoru da bude 110% sigurna sta je...To i doktori preporucuju...Sa takvim stvarima se nije igrati moze biti nebitno ali moze biti nesto i opasno....Ja kao odgovorna majka bi odma svoje djete odvela

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:06:26   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Draga Acudesa, ja bi do sada vec bila na djecijoj hirurgiji  bez obzir na iskustva jer trbuh je zatvorena vreca a krvarenje pa i u najblazem obliku je neki znak. Pricam iz iskustva jer smo mi imali ukljestenje hernije i krv na guzi je bio dovoljan signal za hospitalizaciju a imao je svega 17 dana

sretno


ja sa taman smirila, joj, a je li krvarenje bilo samo kad kaki ili  ???

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:08:05   
Aki Sa
samo kad kaki, stoga nagovori ih da odu gore stvarno sve najbolje o timu hirurga i neka otklone sumlje 

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:08:18   
Nedi
Kako vec ranija napisa na jednoj temi : Do sada bi se već odavno vratila od doktora!

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:14:23   
acudesa
user posted image user posted image user posted image
ne znam, valjda sama može procijeniti toliko da skonta da dijete treba voditi doktoru...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
3.12.2009 15:18:01   
Nedi
Ja bih je oprezno nasavjetovala a već pripremila informacije gdje se treba otići i lagano joj saopštila. Možda da je malo "poguraš"?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
12.12.2009 12:51:46   
acudesa
Samo da vam javim da je hB, sve ok..krvarenje po malo nestalo za par dana, zneči ipak je bilo bezazleno pri kraju analnog otvora i od čepića koje je moja snaha morala stavljati po nekolik puta dnveno, a on se protivio..kako sam već pisala temperatura mu je bila i do 41,3user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
12.12.2009 12:57:23   
Amrino
Ja stvarno nikada do sada nisam koristila te cepice ali mislim da ne bi bilo lose da se guza prvo namaze vazelinom ili kantarionovim? user posted image
Smije li se to uopste? user posted image
U svakom slucaju- hvala dragom Bogu da je od toga!
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
12.12.2009 13:24:01   
acudesa
Ma, mazala ja ona, ali džaba-puno je toga bilo...mače tetkino, ali samo nek je sve na ovom ostalo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 12:58:17   
bebacha
Alen od petka nije kakio i maloprije se bas mucio i kakio prilicnu cvrstu stolicu.al sam primjetila malkice krv,znaci bas malo,ko maleni koncici.nakon zoga je opet kakio dosta meksu stolicu bez imalo krvi.ja kontam da je od stolice al me frka jer je malprije primio vakcinuuser posted image user posted image dali ima potrebe da ga vodim doktoru,radije nebi jer je dole punooo bolesne djece.nema temp,bas je veseo,sad spava

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:04:34   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bebacha

Alen od petka nije kakio i maloprije se bas mucio i kakio prilicnu cvrstu stolicu.al sam primjetila malkice krv,znaci bas malo,ko maleni koncici.nakon zoga je opet kakio dosta meksu stolicu bez imalo krvi.ja kontam da je od stolice al me frka jer je malprije primio vakcinuuser posted image user posted image dali ima potrebe da ga vodim doktoru,radije nebi jer je dole punooo bolesne djece.nema temp,bas je veseo,sad spava


Joj draga,voljela bih te smiriti...ali ja bih u tom slucaju zvala pedijatricu i pitala za savjet.Doduse,na krv u stolici i u povracenom sadrzaju sam posebno osjetljiva.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:07:49   
bebacha
nazalost kod nas se nemoze nazvat,a posto sam bila maloprije dole znam kolika je guzva i strah me da se ne razboli a pretpostavljam da ce reci da je od cvsrta stolice.poznanica je zbog istog razloga,doduse bilo je vise krv,vodila djete i ped. rekao da je od kravljeg mlijeka,djete je imalo preko godinuuser posted image
on doji,uveli smo dohranu,neke male klicine


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:09:34   
jasmin
Mozes li barem hitnu zvati da pitas,ono cisto da se smiris?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:11:44   
bebacha
samo ce reci da ga vidim pedijatru.joj nemogu biti pametna.da je kakio u pelenu(kakio je kad sam mu skinula pelene)ja to nebi ni vidjela,toliko je mala kolicina al sam opet evo izvan sebe

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:12:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

Alen od petka nije kakio i maloprije se bas mucio i kakio prilicnu cvrstu stolicu.al sam primjetila malkice krv,znaci bas malo,ko maleni koncici.nakon zoga je opet kakio dosta meksu stolicu bez imalo krvi.ja kontam da je od stolice al me frka jer je malprije primio vakcinuuser posted image user posted image dali ima potrebe da ga vodim doktoru,radije nebi jer je dole punooo bolesne djece.nema temp,bas je veseo,sad spava



Draga moja ja da samna tvom mjestu ja bi vec kod doktora bila,moze biti dajeod tvrde stolice,a mozdai nije u svakom slucaju ne bi cekala odgovor ovdje....Sta da ti kazem ako radije ne bi radi nekih razloga barem nazovi , nadam se da imaju broj pa se konsultuj sa doktorom....Dobio je vakcinu ja se sa tim ne bi usudila igrati

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *