|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:12:23   
DM

IZVORNA PORUKA: bebacha

Alen od petka nije kakio i maloprije se bas mucio i kakio prilicnu cvrstu stolicu.al sam primjetila malkice krv,znaci bas malo,ko maleni koncici.nakon zoga je opet kakio dosta meksu stolicu bez imalo krvi.ja kontam da je od stolice al me frka jer je malprije primio vakcinuuser posted image user posted image dali ima potrebe da ga vodim doktoru,radije nebi jer je dole punooo bolesne djece.nema temp,bas je veseo,sad spava

Ja mislim da je to ipak od tvrde stolice, pa je malo iziritirana unutarnja sluznica....ne brini draga user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:14:45   
DM
Ah ja, probaj mu malo namazati guzu nečim-ljiljanovo ulje, jekoderm...

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:15:36   
jasmin
Da ne bude da pametujem,jer nemam iskustva s tim,ali petak ipak nije puno daleko i nije bas cudno sto nije kakio od petka.Ako ti iz hitne preporuce posjetu doktoru,otidji.I meni je zbog vakcine opreznost povecana.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:17:50   
Anoniman
Ja mislim da je od tvrde stolice,dešava se.Ne bih ga odmah vodila dr. da sam na tvom mjestu,ako bi se ponovilo opet,onda bih,ali ako sam dobro shvatila on je kakio opet i nije bilo krvi.

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:17:59   
bebacha
i ja bi najradije otisla doktoru al poznavajuci doktora znam da ce mi reci da sam dzaba dosla i da je to od tvrde stolice.maloprije me napada sto su mu hladne nogice,kao prehladit ce se a stvarno mu nisu bile hladne,mozda malo.djete bilo u skafanderu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:19:03   
bebacha
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Ja mislim da je od tvrde stolice,dešava se.Ne bih ga odmah vodila dr. da sam na tvom mjestu,ako bi se ponovilo opet,onda bih,ali ako sam dobro shvatila on je kakio opet i nije bilo krvi.



kakio je nakon par minuta opet,meksu stolicu,normalne boje i nije bilo ni malo krvi


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:24:19   
ziki
Probaj da pozoveš hitnu da njih pitaš. Mislim da je to posljedica čvrste stolice. Izbaci mu na par dana čvrstu hranu, nek samo doji dok se stanje sa stomačićem ne stabilizuje. Nemoj da se plašiš.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:26:20   
mišur
Luki se isto bilo desilo kad nije kakio par dana, ali on je tad već bio veliki, preko 2 god, to se ljetos desilo.
I samo je ta prva stolica bila malo krvava, a onda sve ostale ok.

Ne znam šta bih ti rekla, i ja bih se prepala, obzirom da se radi o bebi i da je dobio vakcinu....
Imaš li broj nekog privatnog pedijatra, da nazoveš i da eventualno odeš...bar da si ti mirna...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:26:42   
koka i po
IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: bebacha

Alen od petka nije kakio i maloprije se bas mucio i kakio prilicnu cvrstu stolicu.al sam primjetila malkice krv,znaci bas malo,ko maleni koncici.nakon zoga je opet kakio dosta meksu stolicu bez imalo krvi.ja kontam da je od stolice al me frka jer je malprije primio vakcinuuser posted image user posted image dali ima potrebe da ga vodim doktoru,radije nebi jer je dole punooo bolesne djece.nema temp,bas je veseo,sad spava

Ja mislim da je to ipak od tvrde stolice, pa je malo iziritirana unutarnja sluznica....ne brini draga user posted image


tvrda stolica 100% i meni se to desilo sa starijim sinom.
nemas razloga za brigu...

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:27:58   
leli§
ako nije kakio od petka--- naravno da mu je to od tvrde stolice---pa odrastao covjek kad ne ode u wc 3 dana ima problema (citaj hoce oci da ti ispadnuuser posted image -ovo da te malo oraspolozim) a ne bebica...

bebacha ja bih sacekala jos jednu stolicu da vidis kakvo je stanje...pa onda odluci da li da ides ili ne. kako god, ipak bih ti savjetovala da, i ako se ne bude vise pojavljivalo u stolici, se cujes telefonom sa doktorom ili patronaznom sestrom prije praznika ...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:28:31   
Hanady RR
I ja mislim da je od tvrde stolice.
Hajde danas malo harnu prilagodi tvrdoj stolici, tačnije daj malo onoga što bi trebalo da sredi stolicu, možda kompota od šljive ili kašicu od šljive HIpp ima od 5 mjeseci pa dvije-tri kašike daj. Više dojite, itd.

Do sutra da stabilizirate, ako s eponovi i sutra nazovi perijdatricu i pitaj šta ona misli o tome.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:28:38   
bebacha
nisam mu danas nista davala cvrste,evo samo sam mu skuhala suhu sljivu i jabuku pa cu mu dati vodu u kojoj se kuhalo jer ga je to prosli put natjeralo da kaki.
joj jesam se prepala


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:31:28   
bebacha
hvala vam svima.privatnog pedijatra nemamo,docu mu ovaj sok kad se probudi 

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:41:05   
Lejla Ka
Bebacha, ako je svježa krv, dakle crvena, to je najvjerovatnije stolica oštetila sluzokožu crijeva. Nije ništa opasno, i nema potrebe da se plašiš i vežeš za vakcinu. Ti svakako otiđi kod pedijatra, ali nije kritično, možeš i drugi dan.

Problem su krvarenja kad krv u stolici bude tamna, crna, i ti to vjerovatno ne bi ni promjetila, već se pokažu prije neki drugi simptomi.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
27.12.2010 13:43:39   
bebacha
bas svjeza krv,ko sitne niti.malo sam se smirila.ako se ponovi opet vodim ga pedijatru.jos jednom vam velikooo hvala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 0:09:41   
bananica
kod kcerke sam prilikom pranja guze primjetila malo krvi, svijeza, svijetlija krv, to je bilo sedmicu dana ranije, nakon tri dana se opet ponovilo to malo krvarenje, i ona se zalila da je boli guza
veceras dok sam je tusirala primjetim kao neku manju izraslinu(velicine graska) u blizini anusa, odmah su mi na pamet pali hemeroidi, ali nisam sigurna da li je to jer nisam ih ja nikada imala pa ne znam kako izgledaju
molim vas za neki savjet sta uciniti, cime mazati??
trebam li je odvesti pedijatru?
njoj je sada 4. god

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 2:47:55   
MELLI
ja bih bez puno razmišljanja odvela dijete pedijatru.
Možda dijete ima problema sa tvrdom stolicom,pa je to jedan od razloga,možda je ovo ili ono,mi samo možemo nagađati,ali ti ipak savjetujem pedijatru obaveznouser posted image


< Poruku je uredio MELLI -- 11.3.2011 2:49:30 >

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 6:29:25   
ElmaB
Odvedi je pedijatru mada su to najvjerovatnije hemeroidi.Namaži  joj kantarionovim uljem, ali svakako otiđi ljekaru.Sretno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 7:17:25   
joni
Moja Jovana je oduvjek imala tvrdu stolicu čak je i bruh imala. Kad je imala negdje 3-4 godine primjetila sam krv kad sam joj brisala guzu i odma odjurila pedijatru,ustanovili su od tvrde stolice popucali kapilarčići u guzi i par dana joj na toplomjer stavljala otol-h kapi one za uši pa u guzu jer od boli je zaustavljala stolicu a od tih kapi malo utrne pa olakša, naravno najbolje ti je odvest djete pedijatru.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 8:13:40   
sandy82
Odvedi je za svaki slučaj doktoru. Da se rasteretiš. Sigurno nije ništa neuobičajeno.
Ako ima tvrdu stolicu, smanji slatkiše i mlijeko, pogotovo čokoladno. Što više voća i povrća. Supa malo masnija.
Mene moja curica poludi sa slatkišima i čokoladnim mlijekom. Baš me strah kad krene kakiti, a ono zveči kako klikerčići.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 8:30:55   
taurus
najvjerovatnije da se radi o hemoroidima, jer opisuješ kvržicu u blizini analnoog otvora, a možda ima i unutrašnjih hemoroida koji su zbog tvrde stolice pukli pa se pojavilo krvarenje
važno je da je krv svježa i crvena, a ne tamna
najbolja terapija je regulisanje probave, ako ne možeš hranom uzmi lass baby sirup koji je 100% prirodan i može se davati i bebama
tu kvržicu, kao i cijelu analnu regiju možeš mazati sa svinjskom masti, a dobra je i nevenova mast (ali mast, ne krema)
naravno ako ćeš biti mirnija idi odmah pedijatru, mada bih ja sačekala par dana, jer je za djecu rektalni preglled stresan, pa što bez potrebe da se djete traumira



(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 12:05:35   
bananica
hvala svima na odgovorima
bas iz tog razloga taurus i ja odgadjam posjetu pedijatru,svinjsku mast cu danas potraziti, a nevenovu sam kupila i mazem joj vec par dana i pocela sam je prati hladnom vodom, jer nisam znala da se topla ne preporucuje
danas cu jos kupiti pavlovicevu i bepanten kremu, cula sam da su dobre

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 12:26:50   
jutkica09
bananice imala sa istu situaciju ali sa bebom od godinu dana,dr mi propisala hepatrombin H mast,i rekla da taj cvoric vratim unutra,i da je do tog doslo ybog neyrelosti oranizma,odnosno misici im nisu jos dovoljno ojacali.I regulisi probavu,ubaci onaj hljeb sa ziaricama,svjezi kupus,suve sljive.Nadam se da ce ti pomoci

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 12:47:06   
ziki
I mi smo imali ovih problema skoro. Prvo je krajem januara jednom bila krv u stolici pa prestalo a onda prije nekih 15 ponovo. Od straha odbija da kaki pa bude još gore. Bili smo kod pedijatra dobili Portolak sirup ujutru i parafinsko ulje uveče po kašičicu mjesec dana. Guzu sam mu mazala nevenovom mašću.
mama mi reče da je u nekim medicinskim novinama čitala i savjete kako ishranom to riješit:
-bareno povrće sa malo maslinovog ulja
-mlijeko sa smanjennim procentom masnoće
-kompot od suhih šljiva i suhih smokava


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu jutkica09)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Krvarenje iz guze djeteta:(
11.3.2011 14:33:06   
mišur
Moj Luka je već dva tri puta imao faze kad je odbijao da kaki po par dana i na kraju bi dovelo do toga da bude malo krvi u stolici.
To je zbog tvrde stolice i stalnog vraćanja nazad, kad ga potjera da kaki.
Mi mso zadnji put morali na rektalni pregled, i tad smo dobili Portalak sirup(protjerao ga je jako brzo).
Za redovnu i mekšu stolicu je dobro, između ostalog:
- kompot od suvih šljiva
- sok od šljive ili kruške
- mekinje sa jogurtom

To je ono što nama uvijek pomaže...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *