|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako potaknuti porod
24.2.2011 19:01:50   
Nadja08
jednostavno, da.

(odgovor članu orhideja 13)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako potaknuti porod
24.2.2011 19:03:37   
Anoniman
prvo, ne...drugo, dauser posted image

samo naprijeduser posted image

(odgovor članu Nadja08)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako potaknuti porod
25.2.2011 10:42:06   
nina25
Meni je sex bogami pomogao, na dan termina kaze meni MM, hajde da se mi malo olaksakmo, moze danas krenuti pa nam nema 40 dana nista. I mi na jutro fino (na taste user posted image user posted image user posted image ), sutradan ujutro opet kad poslijepodne trudovi krenuli, dosla u bolnicu 5 cm otvorena bez ikakvih bolova, samo me napinjalo kao da moram u wc, otvarala se ko luda, bolovi tek krenuli kad su mi dali drip. i za 1,5 sat sve bilo gotovo.
a za otvaranje sam jos citala da je dobro kad se udje u 9. mjesec mazati se dole maslinovim uljem ujutro navece. Navodno se od toga bolje otvara i kaoza postaje elasticinija, tako da pri porodu nepuca. Nisam probala sa prvim, ali sada cu probadti kad doguram do 9. mjeseca.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako potaknuti porod
25.2.2011 11:04:49   
veeseelaa
ja neznam fakat, stalno sam se sexala, po tome sam se trebala poroditi u 7 mjesecu al ne prenijela sam 6 dana.... veče prije poroda sam imala odnose
Mislim da će se porod desiti kad je zapisano

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako potaknuti porod
25.2.2011 18:03:11   
orhideja 13
Djevojke hvala na savjetima, poslušala sam vas, sada samo čekam da trudovi krenu jer je već prošlo 7 dana od termina.user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako potaknuti porod
1.3.2011 15:06:46   
Super Beba
kod mene je djelovala amnioskopija :)
MM nije htio čuti za sex, bilo ga strah :)

(odgovor članu orhideja 13)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako potaknuti porod
14.3.2011 19:36:57   
sarah
Malo sam istrazivala na netu i evo sta sam pronasla.

Par stvari koje mogu olaksati porod (ne ubrzati, nego olaksati) :

1. caj od lista maline (2 solje dnevno od 36. sedmice)
2. caj od vrkute (2 solje dnevno, moze vec od 3. mjeseca trudnoce)
3. caj od mjesavine vrkute i brdske hajducice (samo 1 solja dnevno)
4. hurme
5. kapusule ulja nocurka (od 34. sedmice 2 kapsule od 500 mg, a poslije 38. sedmice 4 kapsule od 500 mg)
6. masiranje medjice uljem nocurka ili nekim drugim (kantarionovim, maslinovim i sl.)
7. sjedenje i razgibavanje na pilates lopti

Ne znam koliko zaista pomaze ista od navedenog ali mozda vrijedi probati user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:20:19   
Mamica24
Evo me i na ovoj temi user posted image user posted image a šta reći... evo mojoj rodici 5 dana ranije u bolnici pukli vodenjak i porodila se za 2 sata... već je bila otvorena 1 prst... al ne shvatam zašto su to radili i to prije termina...

Meni nešto žao da ovo svoje forsiram... a nešto mi nije do sex-a user posted image user posted image kad god sjedem beba se vrti... ctg dobar..

uhh..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:23:31   
mamina princeza
zna li neko gdje ima kod nas u Sarajevu kupiti ovaj caj od lista maline da se ne provaljujem :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:27:50   
animagical
ima, u biljnim apotekama. ali pitaj prvo ginekologa...inace se cajevi ne preporucuju na svoju ruku piti...posebno ovi od kojih se mogu dobiti kontrakcije...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:31:29   
mamina princeza
u nekim sam pitala vec i nisam nasla....caj od lista maline na kaju je odbari pozeljan i po savjetu ginekologa:) hvala :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:37:28   
Hurma

IZVORNA PORUKA: nina25

Meni je sex bogami pomogao, na dan termina kaze meni MM, hajde da se mi malo olaksakmo, moze danas krenuti pa nam nema 40 dana nista. I mi na jutro fino (na taste user posted image user posted image user posted image ), sutradan ujutro opet kad poslijepodne trudovi krenuli, dosla u bolnicu 5 cm otvorena bez ikakvih bolova, samo me napinjalo kao da moram u wc, otvarala se ko luda, bolovi tek krenuli kad su mi dali drip. i za 1,5 sat sve bilo gotovo.
a za otvaranje sam jos citala da je dobro kad se udje u 9. mjesec mazati se dole maslinovim uljem ujutro navece. Navodno se od toga bolje otvara i kaoza postaje elasticinija, tako da pri porodu nepuca. Nisam probala sa prvim, ali sada cu probadti kad doguram do 9. mjeseca.



ja sam se sa dripom otvarala od 14h do 20h... kad se sjetim majko mila... prije dripa ni cm nisam se bila otvorila... 6 sati bolova!!! user posted image user posted image i sad kad se sjetim jeza me prođe a opet sam trudna... kako sam ja skontala, otvarala sam se na jace od pola sata po prst samo... pukao vodenjak a nigdje bolova... 4 dana pred termin... ko ce to opet prezivjeti majko milaaaa user posted image

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:38:46   
Hurma

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

u nekim sam pitala vec i nisam nasla....caj od lista maline na kaju je odbari pozeljan i po savjetu ginekologa:) hvala :)

de malo pojasni sta kaze dr? user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:42:03   
animagical
IZVORNA PORUKA: Hurma


IZVORNA PORUKA: nina25

Meni je sex bogami pomogao, na dan termina kaze meni MM, hajde da se mi malo olaksakmo, moze danas krenuti pa nam nema 40 dana nista. I mi na jutro fino (na taste user posted image user posted image user posted image ), sutradan ujutro opet kad poslijepodne trudovi krenuli, dosla u bolnicu 5 cm otvorena bez ikakvih bolova, samo me napinjalo kao da moram u wc, otvarala se ko luda, bolovi tek krenuli kad su mi dali drip. i za 1,5 sat sve bilo gotovo.
a za otvaranje sam jos citala da je dobro kad se udje u 9. mjesec mazati se dole maslinovim uljem ujutro navece. Navodno se od toga bolje otvara i kaoza postaje elasticinija, tako da pri porodu nepuca. Nisam probala sa prvim, ali sada cu probadti kad doguram do 9. mjeseca.



ja sam se sa dripom otvarala od 14h do 20h... kad se sjetim majko mila... prije dripa ni cm nisam se bila otvorila... 6 sati bolova!!! user posted image user posted image i sad kad se sjetim jeza me prođe a opet sam trudna... kako sam ja skontala, otvarala sam se na jace od pola sata po prst samo... pukao vodenjak a nigdje bolova... 4 dana pred termin... ko ce to opet prezivjeti majko milaaaa user posted image


a ja sam se sa dripom otvarala od 19h do sutradan u 7:40user posted image a jos sam bila otvorena tri prstauser posted image i to prenijela 6 dana, a koristila sve moguce metode ubrzavanja porodauser posted image kad se nekom ne da, ne da mu se, dzaba...

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:42:55   
animagical
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

u nekim sam pitala vec i nisam nasla....caj od lista maline na kaju je odbari pozeljan i po savjetu ginekologa:) hvala :)


jesi pitala u matija apotekama, i kod onih teta sto po pijacama prodaju cajeve? imas takvu tetu na markalama, na ciglanama..

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:46:11   
Hurma

IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Hurma


IZVORNA PORUKA: nina25

Meni je sex bogami pomogao, na dan termina kaze meni MM, hajde da se mi malo olaksakmo, moze danas krenuti pa nam nema 40 dana nista. I mi na jutro fino (na taste user posted image user posted image user posted image ), sutradan ujutro opet kad poslijepodne trudovi krenuli, dosla u bolnicu 5 cm otvorena bez ikakvih bolova, samo me napinjalo kao da moram u wc, otvarala se ko luda, bolovi tek krenuli kad su mi dali drip. i za 1,5 sat sve bilo gotovo.
a za otvaranje sam jos citala da je dobro kad se udje u 9. mjesec mazati se dole maslinovim uljem ujutro navece. Navodno se od toga bolje otvara i kaoza postaje elasticinija, tako da pri porodu nepuca. Nisam probala sa prvim, ali sada cu probadti kad doguram do 9. mjeseca.



ja sam se sa dripom otvarala od 14h do 20h... kad se sjetim majko mila... prije dripa ni cm nisam se bila otvorila... 6 sati bolova!!! user posted image user posted image i sad kad se sjetim jeza me prođe a opet sam trudna... kako sam ja skontala, otvarala sam se na jace od pola sata po prst samo... pukao vodenjak a nigdje bolova... 4 dana pred termin... ko ce to opet prezivjeti majko milaaaa user posted image


a ja sam se sa dripom otvarala od 19h do sutradan u 7:40user posted image a jos sam bila otvorena tri prstauser posted image i to prenijela 6 dana, a koristila sve moguce metode ubrzavanja porodauser posted image kad se nekom ne da, ne da mu se, dzaba...



nemoj me prepadati, ja ostala trudna sa cinjenicom da gori porod me ne moze potrefiti nego ovaj jedan, plus kiretaža prije 5 god...
sljedece pitanje je DA LI JE DRUGI POROD LAKSI, IMALOOOO???

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:51:00   
mamina princeza
Hurma javim ti za mjese dva :) i ja sam u ovu trudnocu usla optimisticna s istom mislju kad sam izdrzala onaj izdrazcu i savki porod:) sad vec ne znam. posto znam da kod mene to nije islo bas brzo sad zatohocu da probam sve od viska glava ne boli... a i dokotri kazu tako od 36 sedmice mislim uglavnom kazu djaba ti to sve ( sem mozda masaze medjice koji mnogi i podrzavaju) al ja cu ovaj put da probam sve sto ne steti i picu maslinovo sta me brige .. taman mi regulise probavu. Prosli put sam pila dabrostone i giniprale, ovaj put nisam kasnije su govorili i to usporava i svasta nesto ....
sad sve sto sam cula od iduce sedmice pocinjem definitvno akoBog da:)

Caj od malinovog lista sam raniej citala da je ekstar samo eto nisam kod nas naslaj... dobro si animagical nisam pitala u matija apotekama a imam blizu. pitacu sutra:) na pijacu ne idem po ledu ovom nekako mi niej zgodno :(

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:51:28   
animagical
eh za drugi porod nemam pojma, imas temu o drugom porodu, pa iscitaj... ma ja kiretazu ni osjetila nisam, fizicki, bila pod opstom anestezijom...a sad kad skontam...drugi porod, kad ga budem zeljela cu isto pod opstomuser posted image    iako se i ja tjesim da gore ne moze, a znam da moze... ja sam nabelajila sa 36 konaca, da me ko ne napadne sto promovisem cruser posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:55:29   
Hurma
MOJA MAAM KAZE DA JE IMALA TESKE POROE, NAS SMO TRI SESTRE, I JA MISLIM DA IMA GENETIKE DOSTA... izvinite na velikim slovima, da ne brisem... sad opet pijem gynipral, isto kao i prvi put ali znam zene koje su imale fine porode sa njim, doduše vecina nije, ali eto... tek sam u 7. sad mi je bitno da bebi ne krene ranije a vec cim bdem u pola 8., pocet ce me hvatati panika user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:56:30   
teacher75
kod nas to nije slucaj, moja mama se bas napatila, ja izlazila karlicno, taako me radjala citavu noc, uzas. a ja se porodila za cas

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:57:34   
teacher75
sto se cini poticanja poroda, ja sam cula da pranje tepiha, odnosno rad u tom polozaju ubrzava

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 16:59:03   
Hurma

IZVORNA PORUKA: teacher75

kod nas to nije slucaj, moja mama se bas napatila, ja izlazila karlicno, taako me radjala citavu noc, uzas. a ja se porodila za cas


o gdje s' mala :)

zato ti tako brzo opet trudana, ali sta meni se desi... auuu user posted image jeza me hvata iako je prerano :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 17:05:04   
mamina princeza
da i ribanje tepiha i ima onaj polozaj na lopti .... naslonis se rukama i bradom i gledass TV.. to za nas lijene :) hihihi ima neki snimak na you tube joga u trudnoci cini mis e i bas fino to objasnjeno :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 18:51:59   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Hurma




nemoj me prepadati, ja ostala trudna sa cinjenicom da gori porod me ne moze potrefiti nego ovaj jedan, plus kiretaža prije 5 god...
sljedece pitanje je DA LI JE DRUGI POROD LAKSI, IMALOOOO???



meni jeste bio puno laksi a beba bila 1kg teza :D bilo malo teze tiskati ali su kontrakcije bile mala maca u odnosu na prvi

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako potaknuti porod
2.2.2012 20:09:46   
Selminja
Sto se tice poticanja poroda, sve je bas individualno, ja sam imala skolsku trudnocu, prehodala citavih 9 mjeseci, vozila auto do zadnjeg dana... i nisam bila otvorena ni cent, ja sve mislila to dobro user posted image jela hurme zadnjih dana, pjesacila, penjala se na 7mi sprat pjehe... vodenjak kad mi je puko u 2 ujutro, do 9h sve hodala po stanu i opet silazila s 7og i natrag, na Gak kad smo stigli 2 prsta otvorena, otvarala se narednih 14 sati i dotigla maxinum od divnih 6 cm. I na kraju zavrsim na carskom. Tako da, sve je individualno, kosto rekla animagical koga nece bas ga nece. A moja mama nas troje rodila prirodno, za manje od 4 sata svako od nas, nikakve to veze nema, i ja sam se tako tjesila user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *