|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
31.8.2012 17:59:19   
Dz3ni
Iskreno, dosta puta sam se našla u prilici da moram ići kući zbog dojenja baš zato što mi je nezgodno, a u pravu si...što bi ja trčala kući, neka okrene glavu kome se ne sviđa. Ha ja user posted image Doduše sve donedavno sam imala problema sa namještanjem bebe na sisu jer je imala običaj trzati se i plakati. Sad sve manje pa bi se mogla i vani zamisliti da dojim.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.9.2012 10:16:13   
marijica
Meni je dojenje vani toliko pomoglo da se opustim,i putujem gdje god hoću.Bili smo svuda,dojili u avionu,autobusu,vlaku,na plaži,klupi,tržnom centru,u restoranu.Sve je bilo diskretno,i na veliku radost mene i moje malene.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.9.2012 10:34:03   
smajli80
Dojim gde stignem ne pada mi napamet da trčim kući zbog toga.Malo se pokrijem i zakrenem u stranu i super.user posted image

Jedina sam ja dojila u parku cjelo ljeto,sve ostale se zgražale i prevrtale očima kao da sam se skinula gola i hodala a ne hranila djete.
Meni je to sasvim normalno i to ću uvjek raditi sviđalo se to drugima ili ne.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu marijica)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.9.2012 10:45:35   
teacher75
mi smo u pocetku koristili maramu za dojenje ali posto je mali postao pravi ters sto se tice dojenja pa mu sve zivo smeta, i zvukovi i previse svjetlosti i ljudi i marama, sada trazimo neko zaklonjeno i mirno mjesto i dojimo, nikad ne doji toliko dugo kao kod kuce vec sve po malo, navikao kod kuce lezeci pa mozda zato

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.9.2012 10:25:38   
KupusLivada
teacher, sve isto kod nas
sad maramu koristimo samo ako nam treba zaklon od sunca, mada mi se cini da ce marama promijeniti zanimanje i postati kecelja za hranjenje cvrstim obrokom u kolicima heheh

kradem link sa FB, nekako sam se bas nasla :D:

http://www.youtube.com/watch?v=ZgmbJso-2-o

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.9.2012 12:40:06   
Lejla Ka
A tek ovaj:

http://www.youtube.com/watch?v=D5H8jTT9cyw&feature=relmfu

Genijalne su im reklame user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.9.2012 15:55:23   
Selminja

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A tek ovaj:

http://www.youtube.com/watch?v=D5H8jTT9cyw&feature=relmfu

Genijalne su im reklame user posted image

Jao, odlično user posted image
Ja sam mislila da se to samo meni dešava user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
7.12.2012 0:39:12   
sanjalica_m
Pozdrav svima, nova sam na temi, a takodjer, nova sam i mama-dojilja user posted image
Otkada sam pocela izlaziti sa svojom bebom, u dilemi sam bila za dojenje na javnom mjestu. Ispocetka sam nosila AD sa sobom-za svaki slucaj (iako iskljucivo dojim), a od neki dan sam probila led user posted image
Sada lijepo izvadim siku (imam majice za dojilje sa diskretnim prorezima), malo se pokrijem maramom ako je potrebno i zadovoljne i ja i beba user posted image


_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.12.2012 11:10:08   
ivannna
Mi smo se prvo malo ustručavali, al obzirom da je bebi dojila svako 2 sata nije bas bilo moguće stalno trčati kući, i tako malo po malo smo počeli dojiti vani, naravno uvijek diskretno, prvo u autu, pa na nekoj zavučenijoj klupi u parku ili u bašti ako bi sjedili, našli bi neko malo intimnije mjesto. Nismo imali ni jednu neugodnu situaciju niti čudan pogled. U svakom slučaju user posted image za diskretno dojenje na javnim mjestima.

One reklame gore su suuuuper user posted image

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
7.1.2013 14:21:29   
Marija13
Nego..drage moje dojilje recite mi gdje se u BBI centru nalazi taj dio za presvlacenje beba??user posted image Toliko me strah poceti da izlazim s bebicom, kontam kako cemo dojiti, gdje, kako, hocemo li se snaci...uh

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
7.1.2013 14:30:28   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: Marija13

Nego..drage moje dojilje recite mi gdje se u BBI centru nalazi taj dio za presvlacenje beba??user posted image Toliko me strah poceti da izlazim s bebicom, kontam kako cemo dojiti, gdje, kako, hocemo li se snaci...uh


Imaš u svakom WCu posebnu prostoriju za presvlačenje...
A za dojenje, ma snaći ćeš se...prvi put je malo nezgodno, svaki naredni je lakši :) Na kraju, to će ti biti normala :))

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
5.2.2013 15:15:22   
ljubičica 28
Dojenje na javnom mjestu uz diskreciju, DA!
Ne volim da su (.) na izvol'te, pa čak i ako sam sama u ženskom društvu. A dijete se nahraniti mora user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
13.2.2013 17:11:05   
mama_debeljuca
user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
13.2.2013 17:56:28   
Marija13

user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast...mi se jos nismo oslobodili..


IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

user posted image



_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.2.2013 9:01:48   
tukica
IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Dojenje na javnom mjestu uz diskreciju, DA!
Ne volim da su (.) na izvol'te, pa čak i ako sam sama u ženskom društvu. A dijete se nahraniti mora user posted image


Potpisujem max. Znaci, ja sam svoju curicu jako dugo dojila i bas sam se morala "organizovati" zbog svakog izlaska vani i dojenja... ukoliko smo negdje  u trznom centru, uvijek sam isla u dio za presvlacenje beba i tu dojila, a ljeti smo imali maramu za dojenje, pa bi se izdvojili u neku zabacenu klupu u parku i dojili... bila sam u situaciji par puta vidjeti da zene bez ikakvog srama i skrivanja doje svoju djecu, onako sike na izvol'te i ako je njima to ok i meni je... ja licno sam bila jaaaako diskretnija... jer mislim da bih se ja unezgodila da svako ko prodje, gleda u mene i moje sike user posted image  

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2013 22:33:24   
lilyy
ja sam dojila bebu vani kag god je to htjela. moje iskustvo je sto je zena opustenija, duze ce i uspjesnije dojiti bebu. ako se optereti dojenjem na javnom mjestu i slicno, pocet ce manje izlaziti, a onda samim tim biti nervoznija i frustranija...i tako dojenje postane opterecenje...a sto se tice diskrecije, svako ima neku svoju granicu do koje moze ici. ja licno nisam dozivjela da mi iko uputi bilo kakav ruzan ili znatizeljan pogled. ljudi su uglavnom bili uvidjavni (iako to nisam ocekivala)...

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2013 15:49:05   
Alannah
Ja dojim kad god sam napolju.Medjutim,kako bebac ni u kuci ne doji mirno,vec ga sve zanima i okrece se,pokrijem ga maramom i onda se on skoncetrise .Skoro u kaficu dolazi jedna poznanica i sklanja maramu kao da ga vidi, a mislila je da spava,i sva se zbuni jer je on odmaknuo se od sise i pogledao je,a ona ispusti maramu kao da je ne znam sta vidjelauser posted image .

(odgovor članu lilyy)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2013 20:54:17   
lilyy
user posted image  ha, ha!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2013 21:17:05   
almondray
Joj ovaj prvi link mi je user posted image ali ja to stvarno ne mogu i ne mogu.
Znači nisam protiv , svaka čast kad se možete opustit ali ja...
I prvog sina sam dojila , preko god. ali nikad vani a i sa drugim imam tu blokadu.Mislim da bi džaba vukao mlijeko nebi poteklo.Sreća park mi je na min od stana user posted image

(odgovor članu lilyy)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
3.7.2013 13:38:14   
Just smile
Znam da sma negdje pročitala ali da ne tražim :)- Da li znate gdje se mogu nabaviti one marame za dojenje? Hvala :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
3.7.2013 14:18:00   
megi
just smile ja sam maramu uzimala kod nase forumasice
imas na fb stranicu baby saurus pa pogledaj


ako si zainteresovana potrazicu ja svoju nova je
moja cura nije htjela da doji ispod nje, počinjala plakati tako da smo mi dojili na izvolte user posted image
malo se zaklonimo u stranu i dojimo

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
3.7.2013 14:23:26   
djoisa

IZVORNA PORUKA: Just smile

Znam da sma negdje pročitala ali da ne tražim :)- Da li znate gdje se mogu nabaviti one marame za dojenje? Hvala :)


http://www.ringeraja.ba/clanak/babysaurus---radionica-mame-naide_1912.html

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
3.7.2013 16:13:31   
Just smile
Hvalaaa mnogo!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
4.7.2013 7:21:48   
Lulu_08
Mi dojimo i dalje gdje god stignemo ahaha....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 374
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *