|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  101 102 [103] 104 105   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
21.7.2012 12:24:38   
enno
Selam drage, meni je tesko sto ne mogu postiti jer trenutno podojim bebu. Moja beba ima 3 mjeseca..bas mala. Pa sam ja platila fidyah / fidyu , nadam se ako Bog moci da napostiti kad ona poraste mozda za 6 mjeseci . Imam jos nadu za ostale ibadete kao namaz, sadakat itd...da nam Allah oprosti nase grijejehe amin.

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 2551
   RE: Zene sa Hidzabom
21.7.2012 14:37:53   
treće
Miracle kako ide s sojenjem, je li isto s mlijekom, kako user posted image

(odgovor članu enno)
Neposredna veza do poruke: 2552
   [Obrisana poruka]
21.7.2012 23:24:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Miracle*3)
  Neposredna veza do poruke: 2553
   RE: Zene sa Hidzabom
22.7.2012 12:23:14   
muminka
Es-Selamun Alejkum :) Imam jedan mali problem, nadam se da mi vi možete dati savjete. Klanjam svih 5 vakata, postim, nisam još pokrivena,imam namjeru, ali moji mi brane. U zadnje vrijeme nosim samo široku odjeću i već mi prigovaraju da se oblačim čudno, da sam previše zagrizla, da mi neko puni glavu pričama. Dovim Allahu da uputu da mojim roditeljima-da i oni klanjaju i poste, i shvate nužnost pokrivanja, trenutno studiram o udaji i zaposlenju još nema govora. Kad bih se pokrila, vjerujem da bi bili u stanju i da me izbace iz kuće. Znam da nema pokornosti stvorenjima u nepokornosti Stvoritelju. Kako da ih pričom podstaknem na razmišljanje o islamu i o hidžabu?? :(

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2554
   RE: Zene sa Hidzabom
22.7.2012 12:28:28   
rerica

IZVORNA PORUKA: muminka

Es-Selamun Alejkum :) Imam jedan mali problem, nadam se da mi vi možete dati savjete. Klanjam svih 5 vakata, postim, nisam još pokrivena,imam namjeru, ali moji mi brane. U zadnje vrijeme nosim samo široku odjeću i već mi prigovaraju da se oblačim čudno, da sam previše zagrizla, da mi neko puni glavu pričama. Dovim Allahu da uputu da mojim roditeljima-da i oni klanjaju i poste, i shvate nužnost pokrivanja, trenutno studiram o udaji i zaposlenju još nema govora. Kad bih se pokrila, vjerujem da bi bili u stanju i da me izbace iz kuće. Znam da nema pokornosti stvorenjima u nepokornosti Stvoritelju. Kako da ih pričom podstaknem na razmišljanje o islamu i o hidžabu?? :(

Draga, ne želim da ne očajavaš previše, jer Allah nikoga ne opterećuje preko njegovih mogućnosti i da imaš na umu činjenicu da su tvoji roditelji, tvoj veliki amanet pa se potrudi da budeš nježna prema njima i da im uvijek naglašavaš da to što radiš za njih (mislim na dobročinstvo prema njima) samo je iz razloga da postigneš Allahovo zadovoljstvo.

Ukoliko im pokažeš ljepotu Islama na takav način, sigurno da će shvatiti i tvoju želju za hidžabom i životom po Kur'anu i sunetu, inša-Allah.

U svakom slučaju, , ti se trudi da im uzvratis saburom i dobročinstom u svemu osim u nepokornosti prema Gospodaru čije je zadovoljstvo preče od zadovoljstva drugih ljudi i roditelji ne mogu da sebi daju više prava nego što im pripada.

Sigurna budi da ćeš izaći kao pobjednik i da će te Allah pomoći na putu Njegova zadovoljstva mila, a ja pozivam braću i sestre da dovimo za tebe i tvoju porodicu, da te Allah počasti hairli zaštitnikom tvog imana...user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu muminka)
Neposredna veza do poruke: 2555
   RE: Zene sa Hidzabom
22.7.2012 13:24:22   
mamine oci
draga muminka, kod svih postoji strah kako ce ko reagovati na tvoje pokrivanje,mada zelja i volja da Allah.dz.s., bude zadovoljan sa tobom je jaca od svega toga,vrati se malo na pocetak ove teme i videces da smo mnoge od nas prosle tako,vjeruj ne bite roditelji izbacili to tebi samo tako deluje,i sama sam imala taj strah, ali kazem sve sto radis radi u ime Allaha i Allah daje olaksice, nikad n emisli sta ce ko da kaze i kao ce ko da prihvati pa makar to bili i roditelji, ja sam isto mislila da moji nece prihvatiti,ali Allah je tako napravio Njemu hvala da je sve u redu moj otac ne klanja ,cak i voli popiti stalno molim Allaha.dz.s, da mu kane u srce kap islama da osjeti ljepotu,kad sam se ja pokrila majka je bila otkrivena ali vremenom i ona je pocela klanjati i prosle godine se u Ramazan pokrila sto me je jako obradovalao, Allah je veliki samo se Njega uzdaj i ne briniuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 2556
   RE: Zene sa Hidzabom
22.7.2012 18:53:45   
muminka
rerica, mamine oci --> hvala vam na podršci i lijepim riječima, dovim što više Allahu, pogotovo sada dok je ramazan, jer znam da se dova postača ne odbija. Znam da mi samo Allah može pomoći i ukoloniti tu odbojnost mojih roditelja prema vjeri, jer zaista suludo mi je to što kažu da mi neko glavu tim pričama puni da trebam da se pokrivam. A za svoje 22 godine još ih nisam vidjela da uzmu Kur'an, pa makar i prijevod da čitaju... Eh, Allahu mili user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 2557
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 9:54:53   
Medi_87
Cenzura to ti je vjerovatno od menstruacije, bar ja tako msilim uostalom vidjeces u toku dana
Muminka samo hrabro draga moja u ime Allaha, nisma ni¸ja naisla na pretjerano odusevljenje u vezi s mojim pokrivanjem, ali vjeruj ne marim previse,bitno je da sam ja ispunila svoj cilj, najprije obavezu.
Iman, Super bebo, Palachinken,Treće, Pahuljice, Medic, Mamine oci, mala_sauser posted image user posted image user posted image user posted image
Miracle potrudi se da sto vise pojedes naravno ne odmah na iftaru da ne bi preopteretila zeludac

(odgovor članu muminka)
Neposredna veza do poruke: 2558
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:21:43   
Pingvina
Selam drage moje!!!
Medi-da te Allah nagradi, olaksa ti i sacuva od iskusenja koja ne mozes podnijeti!!!
Ja da se "pohvalim", jutros sam zapostila.Secer se drzi sad za sad-mjerim ga svako malo.Ako mi bude lose omrsicu se (molim dragog Boga da sve bude ok i da izguram).Nisam ni gladna, ni zedna..samo sam pospana jer od uzbudjenja nisam zaspala do 6 jutros.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 2559
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:30:12   
canim
Medi iskrene cestitke na hidzabu user posted image user posted image da te Allah nagradi.

Pingvina zelim ti lagan post.

Ja nisam postila 2 ramazana za redom, jedan zbog trudnoce, drugi radi dojenja i bas sam pozelila onaj osjecaj postaca user posted image
Razmisljala sam mozda ce mi biti malo teze da postim jer su dani puno duzi nego sto je to bilo prije 2 godine ali elhamdulillah nije mi nimalo tesko i dan mi zacas proleti user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2560
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:33:56   
Medi_87
Pingvina da ti dragi Allah olaksa post user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2561
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:34:17   
Pingvina
canim, ja nisam postila NIKAD prije..user posted image
Sad sam nabavila apratic koji mi to omogucava, samo se treba dobro "sracunati".Dr nece ni da cuje, boji se..ali ja se ne bojim..Tacno me stid koliko sam ponosna na sebe-i to samo zato sto radim nesto sto je za sve vas najnormalnija stvar na svijetu..user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2562
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:40:42   
pahuljica_25
Pingvina mojauser posted image user posted image user posted image ,da ti dragi Allah olakša aBd...

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2563
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:43:00   
Pingvina
user posted image user posted image user posted image  amin pahuljice...Kako stvari sada stoje, nece me secer dokracit..vec cu dozivjeti kakav adrenalinski sok..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 2564
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 11:44:31   
canim
Pingvina draga ako imas zdravstvenih problema i radi toga nisi nikad bila u mogucnosti da postis onda nema dileme ti si oslobodjena posta i nemoj da narusavas svoje zdravlje jer Allah je oslobodio posta takve ljude, potrazi na internetu ima dosta tekstova bas na tu temu o postu i ljudima sa zdravstvenim problemima.

Ali ako ipak zelis da probas i mislis da ti to nebi skodilo onda zelim ti puno srece i nadam se da ce ti post biti lagan user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2565
   RE: Zene sa Hidzabom
23.7.2012 12:22:06   
Pingvina
canim , ja sam ti zena u fazi raspada..Ali hB nabavila sam ovaj mali uredjaj koji mi pomaze da rijesim najveci dio zdravstvenih problema.Do sad nisam ni postila jer se nisam usudila.Sad su mi rekli da zbog aparatica mogu postiti, ali da se neko bas mora potruditi da mi sve to podesi kako treba.Dr-im aje lijeno, meni nije.Malo cu se cesce morati bockati, ali to je sitnica za ovaj osjecaj ushicenosti i ispunjenosti.Sad vam zvucim kao malo dijete..izvinjavam se.Nadam se da mozete shvatiti-sjetite se svog prvog posta.user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2566
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 9:39:49   
treće
svaka čast za trud, da ti Uzvišeni da da s lahkoćom ispostiš i ukabuli

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2567
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 10:19:54   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Pingvina

user posted image user posted image user posted image  amin pahuljice...Kako stvari sada stoje, nece me secer dokracit..vec cu dozivjeti kakav adrenalinski sok..user posted image user posted image user posted image



Da ti Allah dragi olaksa i ukabuli to sto ne samo da si prihvatila bolest kao Njegovo iskusenje nego i pokusavas da jos vise Allahovog zadovoljstva dobijes!

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2568
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 10:45:44   
Alma_27
Sad razmisljam vidis kako pingvina posti a ja drugi dan nisam zapostila. sinoc mi bilo muka i mislila sam da cu povracati i nasekiram se sto ne mogu jesti i muz mi da lexaurin i tako me je oborilo da sam do jutros bila komirana...

Al danas, ako Bog da, planiram da uradim jedno dobro djelo: naucit cu moju mamu i jednu konu da klanjaju. One vec znaju puno toga uciti samo da jos neke stvari nauce i da im objasnim osnovne stvari pa da klanjaju farz a sutra aBd i ostalo. Ja sam jako dobra u tome da nekog natjeram da uci i da ga naucim onome sto znam user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2569
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 11:05:20   
hally

IZVORNA PORUKA: Pingvina

canim , ja sam ti zena u fazi raspada..Ali hB nabavila sam ovaj mali uredjaj koji mi pomaze da rijesim najveci dio zdravstvenih problema.Do sad nisam ni postila jer se nisam usudila.Sad su mi rekli da zbog aparatica mogu postiti, ali da se neko bas mora potruditi da mi sve to podesi kako treba.Dr-im aje lijeno, meni nije.Malo cu se cesce morati bockati, ali to je sitnica za ovaj osjecaj ushicenosti i ispunjenosti.Sad vam zvucim kao malo dijete..izvinjavam se.Nadam se da mozete shvatiti-sjetite se svog prvog posta.user posted image user posted image



Allah da ti olaksa i primi svako tvoje djelo koje uradis...


muminka - budi hrabra, strpljiva i odlucna, Allah je uz tebe. sa roditeljima polahko i pazljivo . na danasnjem vaktu kad ima svega logicno je da se boje necega sto ne poznaju. a ocito ne poznaju Islam. mnoge od nas su prosle krou isto : roditeljske zabrane, ismijavanja, .... meni su roditelji zabranjivali ... a Allah dao da kad sam odlucila da nosim hidzab to sam i ucinila, On olaksao na najljepsi nacin a nakon mene pokrila se moja mama ( 3 mjeseca poslije) a onda i sestra. nikad ne znas kakav hajr slijedi iza tvog dobra. Allah da te ucvrsti i olaksa ti ...sigurno si pobjednik inshallah.

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2570
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 12:46:23   
Pingvina
Drage moje, kad Allah dragi da-niko uzeti ne moze.Da ste mi samo vidjele secera cijeli dan jucer.Ma da sam nekom pokazala rekao bi da nema sanse da sam dijabeticar.user posted image user posted image user posted image
Da vas dragi Allah nagradi sto ste mislile na mene, radovale se samnom i da nas sviju (i nase najmilije) uputi na pravi put i olaksa nam koracanje istim.
Ja vam svoju srecu opisati ne mogu.Elhamdulillah..grli vas i ljubi vasa Pingi!!!
Alma-masaAllah ti bilo!!Nadam se da ce poduhvat s konom i mamom da bude lagan i ugodan.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu hally)
Neposredna veza do poruke: 2571
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 14:24:26   
canim
Pingvina user posted image bas mi je drago da si uspjela ispostiti dan user posted image da te Allah nagradi mila user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2572
   RE: Zene sa Hidzabom
24.7.2012 15:06:57   
rerica
Pingvina mila moja ....user posted image user posted image od mene ti je ruza...
A od Allaha .... ubrzo aBd user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2573
   [Obrisana poruka]
24.7.2012 15:16:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu rerica)
  Neposredna veza do poruke: 2574
   RE: Zene sa Hidzabom
27.7.2012 11:39:55   
treće
mm kupio slikovnice djeci, sad sam 2 pročitala curicama baš su doobre prilagođene s objašnjavanjem u duhu Ramazana : KELIME-I-ŠEHADET, NAMAZ, POST, HADŽDŽ I ZEKAT.
Djeca oduševljenauser posted image
znate li gdje još ima ovakvih slikovnica, šta vi čitate djeci predškolskog uzrasta a da je vjerskog sadržaja, mi smo još kupili knjige o poslanicima, Mesneviju za djecu, neke bojanke, ali nisu sve prilagođene za manju djecu?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  101 102 [103] 104 105   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  101 102 [103] 104 105   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *