|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:26:21   
Anoniman
Poz svim damama citam vase postove, kako vec znate zivim u Dk i u poslednje vrijeme je ovdje glavna tema hidzab ili burka, to je stil pokrivanja od glave do pete kako ga oni zovu...Tolika se frka digla neki zele da to zabrane neki ne, al eto ko bi reko da zivimo u demokratiji...Licno mi je svejedno da li zena nosi maramu ili ne, sve dok je se na to sama odlucila, imam prijateljica turkinja i arapkinja koje su djelimicno pokrivene(ne nose hidzab, burku)vec su prikladno obucene i nose maramu i meni je to strasno lijepo i moze da bude veoma moderno, ali one imaju problema sa zaposljenjem jer niko ne zeli da zaposli pokrivenu zenu, malo je onih koje su uspjele iako su zavrsile dobre skole i fakultete...Po mom misljenju mislim da je to veoma nekorektno jer odijelo ne cini covjeka....Sjecam se jedne debate oko burke gdje je uradjena anketa i niko se nije slozio da bi zena koja je nosi burku mogla da radi u vrticu ili skoli sa djecom...
Prosle godine su takodje napravili kontest mis marama da tako prevedem gdje su strankinje mogle da posalju svoju sliku i da raja glasa za najljepsu kako bi danci malop bolje shvatili znacenje svega toga ali su opet ispale frke jer su se pobunili muzevi tih istih djevojaka , pa na kraju veci belaj ispao nego dobro...
Elem u ovoj zemlji vazda nesta nedostaje...Razumijevanja najvise...
Poz svima

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:34:59   
veeseelaa
Pravi vjernici su oni što vole svoje a poštuju tuđe
Nikada neću razumjeti one kojima smeta raznolikost odnosno nešto drugačije
Zar to nije ljepota življenja?
Ljudi mrze nasumice, puni su predrasudauser posted image   

< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.2.2010 23:36:30 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:36:06   
Anoniman
sellamim i pozdravljam sve redom...
mamine oci, nemam rijeci kojim bih ti opisala kako mi je drago zbog ove teme... veliko ti hvala...
vesela moja mila... hvala na podsjecanju nekih stvari i cinjenica koje nalazim u tvojim postovima... ma ljubim te puno drugarice moja...
neki sestra ti je premedena, ne urekla se, kao sto sam ti to vec ranije rekla...
Lalana, prica mozda djeluje podugacka al ja je procitah u jednom dahu i mogu ti reci da je odlicna...
eh sad, ja nisam pokrivena, iako su mnogi mislili dok sam bila mala da cu sigurno kad porastem biti pokrivena, da cu zavrsiti medresu i da cu biti drugacija od svih... al eto, nisam... sto ne znaci da nikad i necu... iskreno receno, milion puta sam pomislila na to da se pokrijem i da ispunim i tu duznost, ali nisam 100% sigurna da bih mogla ustrajati u tome, jer ne bih voljela da jednog dana dodjem u situaciju da se pokolebam ili da se otkrijem... zato cu to ipak uciniti kada budem 100% sigurna da ja to mogu i da sam toliko jaka i karakterna... ucila sam i ucim i dan danas sve sto je vezano za Islam i iako nisam pokrivena trudim se da moja dusa i srce budu u skladu sa Islamom...
a sto se tice Arduane, zar marama koju nosi nije u stvari modni detalj? izvinite, mozda sad djelujem smijesno, ali sam stvarno mislila da je u pitanju samo modni detalj, da se zena jednostavno voli tako oblaciti, jer ipak kao sto je neko vec ranije spomenuo hem nije pokrivena kako treba, hem garderoba koju nosi nije odgovarajuca... obline se poprilicno primjecuju... ali nije moje da sudim...
jos jednom hvala na ovakvoj temi i mozda ovo bude uticalo na onih sigurnih 100%... user posted image

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:39:42   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:47:42   
veeseelaa
ono što je isto lijepo znati a što Islam odnosno Kur'an kaže vezano za spolne odnose je to da je zabranjen analni sex, masturbacija kao i vođenje ljubavi dok žena ima mjesečnicu dok je oralni sex dozvoljen

< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.2.2010 23:51:40 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:48:26   
veeseelaa
tobe jarabi ja i na ovoj temi o sexuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:51:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pravi vjernici su oni što vole svoje a poštuju tuđe
Nikada neću razumjeti one kojima smeta raznolikost odnosno nešto drugačije
Zar to nije ljepota življenja?
Ljudi mrze nasumice, puni su predrasudauser posted image   


Mislim da je to vise iz neznanja ili straha od promjene, mada znam danaca koji bas ne vole strance, ali jbg ne bi valjalo da smo svi isti...Ja sam rekla meni ne smeta marama, mada bas ne podrzavvam burku ali ipak zivim u demokratiji sto znaci svak ima pravo  da se nosi kako zeli, tako da i ne obracam paznju toliko na to...Alli ne bih se nikada spustila toliko nisko kao ssto sam imala prilike vidjetoi da npr  da pokrivenim skidam namjerno marame sa glave ili ih vrijedjam verbalno...
Kao sto rekoh imam dosta arapa i turaka u krugu prijateljstva. mnoge su izabrale same maramu ali ima i onih kojima je to nametnuto, kao npr i brak, jer nijedna se nije udala iz ljubavi svi brakovi su namjesteni tj kupljene suuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:54:25   
Hannan
Joj Vesela, ko o cemu ti o koprcanju,user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:55:18   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hannan

Joj Vesela, ko o cemu ti o koprcanju,user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  i ja to konstatovah ali nije loše znati kako Islam gleda na sex

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:58:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tobe jarabi ja i na ovoj temi o sexuuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Zene sa Hidzabom
15.2.2010 23:59:23   
Hannan
ma da, a jos kad znamo da se i to upisuje u dobra djela ne treba zaboraviti.

Sad se sjetih, cula sam podavno , zena koja je pricala je navela d aje hadis, ali ja nisma sigurna, pa molim ako neko zna nek nam napise nije lose to znati, a ide nekako : pogled na muza 3 dobra djela, poljubac 30, a odnos 3oo. Ponavljam, nisam uspjela nigdje naci, i proctati cula sam, pa me ispravite ako bezveze blebecem.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:00:33   
my_little_baby
da se i ja javim na ovu temu....pokrivena dvije godine.....elhamdulillah...
mamine oci bravo za temu....user posted image


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:08:38   
Anoniman
ah da naumpade mi, sto se tice zena s RR koje su pokrivene, ja znam da su Ella_H i Nunny pokrivene i mislim da je i Saraya ali za nju nisam 100% sigurna... nadam se da ce se taj broj povecati, zajedno sa mojim imenom na tom spisku (jednog dana)

< Poruku je uredio Bambi09 -- 16.2.2010 0:09:59 >

(odgovor članu my_little_baby)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:14:42   
scarlett
super tema user posted image user posted image user posted image
Mene zanima slijedeće: Ako se neka od vas pokrila tek kao žena ili starija djevojka, a recimo niste odrasle u porodici u kojoj su žene pokrivene, kako je to prihvaćeno od strane vaše rodbine,prijatelja i poznanika - kakva iskustva imate vezano za to.
Vjerujem da ima mnogo žena koje se kolebaju da li da to učine ili ne, a da im u tome možda nedostaje podrška okoline.
Ne mislim naravno da je to presudno, to svako mora sam sa sobom da raščisti, ali ukoliko žena ima podršku od svoje okoline, mislim da je to dodatni poticaj...

< Poruku je uredio scarlett -- 16.2.2010 0:16:02 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:14:44   
my_little_baby
draga bambi citam tvoje strahove i dileme oko pokrivanja ..i ko da sam ja to pisala prije dvije godine...mislim da nas vecina tako razmislja. prije nego sto odluci...al i to je sejtanov posao da nas zavarava...ja kad sam stavila hidzab ..ni u tom trenutku nisam bila potpuno sigurna i strepila sam ,hocu li se pokajati i sl...al nisam se pokajala....sta vise zao mi sto nisam i ranije.......

da te Allah ucvrsti na putu istine ,i da nam inshallah budes sto prije na ovom spisku


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:15:35   
my_little_baby
evo jedan lijep hadis
Covjek ce stati ispred Allaha swt na Sudnjem danu, pa ce pogledati sa svoje desne i lijeve strane i ugledace mnostvo dobrih dijela, koja ce biti velika kao brda, pa ce covjek reci: "Ovo nije moje , ja ovo nisam uradio" - pa ce mu biti receno : "Jeste, ta djela pripadaju tebi, jer si iza sebe ostavio hairli vaspitano dijete, koje je radilo dobra djela i upucivalo dove za tebe, pa sad i ti imas udjela u tome ." (Hadis biljezi Taberani)


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:16:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hannan

ma da, a jos kad znamo da se i to upisuje u dobra djela ne treba zaboraviti.

Sad se sjetih, cula sam podavno , zena koja je pricala je navela d aje hadis, ali ja nisma sigurna, pa molim ako neko zna nek nam napise nije lose to znati, a ide nekako : pogled na muza 3 dobra djela, poljubac 30, a odnos 3oo. Ponavljam, nisam uspjela nigdje naci, i proctati cula sam, pa me ispravite ako bezveze blebecem.


ja znam za ovo:
Bracni odnosi, medu kojima su i intimni odnosi supružnika, nisu u Islamu tabu tema, nego potpuno prirodni odnosi koje reguliše islamsko šerijatsko pravo.
"I kad imate snošaj sa svojom ženom, to je kao podijeliti sadaku. Rekoše: Allahov Poslanice, zar u zadovoljavanju strasti nekog od nas ima sadaka? Allahov Poslanik odvrati: A šta misliš da li ima grijeh ako to ucini na nedozvoljen (vanbracni) nacin? Naravno! Prema tome, ako to ucini (u braku) na dozvoljen, halal nacin, onda ima nagradu."

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:18:43   
my_little_baby
 mene ova prica navela na suze pa je htjedoh podijeliti s vama...iako malo odskace od teme

Sjećam se, bili smo jedina porodica s djecom u restoranu. Svoga dječaka postavila sam na visoku stolicu i primjetila kako svi jedu i piju u miru. Iznenada, moje dijete okrenu glavu i viknu: “Zdravo, haloo!”
Svoje malehne, dječije ruke upinjao je prema jednoj od susjednih stolicâ. Oči su mu svijetlile dok se smijao i plazio jezik pokazujući zelenu boju koja se na njemu ufatila od lizala.
Pogledala sam oko sebe i primijetila čovjeka kojemu se javio. Bio je to muškarac srednjih godina, poluzatvorenoga šlica i poderanih cipela iz kojih bi provirio pokoji nožni prst. Majica mu bijaše prljava, kosa rasčupana i neoprana. Ono što je nosio ne može se nikako nazvati bradom. A tek izgled nosa… Bili smo podaleko od njega ali sam sigurna da je i smrdjeo.
Ruke toga čovjeka zamahnuše i lupiše po koljenima. Reče: “Zdravo mala bebo! Vidim te mali vraže!”
Suprug i ja se pogledasmo: “Šta ćemo sad?”
Naš dječak nastavio je smijati se i izgovarati riječi koje je znao: “Zdravo, zdravo, haloo.”
Svi su nas u restoranu primijetili i počeli gledati u nas. Srednjovječni čudak počeo se glupirati zajedno s mojim divnim dječakom.
Stiglo nam je jelo koje poručismo. Čovjek poče dobacivati: “Šta to hapiš? Znaš li šta je to ispred tebe, ha?”
Nikome se ovaj čovjek nije sviđao, vjerujte. Bijaše očito da je pijan. Suprug i ja čutasmo posramljeno. Jeli smo u miru. Samo se naš dječak vrpoljio i izmjenjivao zvukove zajedno sa strancem, čudakom kojeg smo zatekli. Konačno smo završili s jelom i krenuli ka izlazu. Suprug je otišao platiti račun i rekao mi da ga sačekam na parkingu. Onaj čovjek sjedio je baš pored puta ka vratima.
“Dragi Bože”, pomislih, “učini samo da izađem prije negoli se ovaj obrati meni ili mom dječaku!”
Kako sam mu se približavala okrenuh leđa ne bi li izbjegla njegov pogled, čak i zrak oko njega jer vjerovatno bijaše pun neugodnih mirisâ.No, noseći dječaka u naramku, on mi se najednom prope, nadvi preko ramena i mojih leđa i pruži ruke ka čovjeku kao da mu govori:
“Uzmi me u naramak!”
Prije nego sam uspjela išta uraditi moj dječak je već bio u naramku čudaka. Na čudđenje svih, mali dječak i srednjovječni čudak zagrliše se i počeše nešto šaputati jedan drugome. Moj dječak potpuno mu vjerovaše te ga s nekom ljubavlju jako povuće i još mu se jače privi.
Strančeve oči se zatvoriše i vidjeh suzu kako mu izmiče ispod kapaka i slijeva se niz obraz. Njegove ruke pune žuljeva i nabora grlile su moje dijete i tapšale ga po leđima. Mislim da se nikada dvoje ljudî nije tako zbližilo za kratko vrijeme. Stajala sam zapanjena.
Otvorio je suzne oči, pogledao me i rekao “Čuvajte ovo mâló.”
“Hoću”, jedva promrmljah.
Nevoljno je odvojio moga dječaka od svojih grudi, čežnjivo, kao da je sav u bolu. Kada sam prihvatila dijete reče mi:
“Da vas Bog dragi nagradi, gospođo. Dali ste mi najljepši dâr. Vidite, nisam dočekao da vidim moje dijete kako odrasta. Moji supruga i sin poginuli su u automobilskoj nesreći veoma rano. Nikada to nisam prežalio.”
Ništa nisam uspjela reći već: “Žao mi je”, a i to jedva progovorih. Sa svojim dječak potrčala sam do auta. Plakala sam i stiskala svoje dijete jako. Moj suprug se čudio mome plaču i uzvicima:
“Bože oprosti mi, Bože oprosti mi!”¨
Bila sam svjedokom Božije ljubavi pokazane kroz nevino dijete, čisto od grijehâ, koje nemaše nikakve predrasude. Dijete, puno duše, i mati koja ne vidje ništa doli prljavu odjeću.Bila sam vjernica ali slijepa, i držah dijete koje dobro viđaše. Osjetila sam da Bog dragi pita:
“Da li spremna podijeliti s nekim ljubav svoga djeteta, kao što Ja dijelim Svoju ljubav?”
Eto, taj čudni, srednjovječni, prljavi čovjek podsjetio me da moramo biti kao djeca želimo li Džennetu pristupiti.
user posted image

_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:21:03   
my_little_baby
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hannan

ma da, a jos kad znamo da se i to upisuje u dobra djela ne treba zaboraviti.

Sad se sjetih, cula sam podavno , zena koja je pricala je navela d aje hadis, ali ja nisma sigurna, pa molim ako neko zna nek nam napise nije lose to znati, a ide nekako : pogled na muza 3 dobra djela, poljubac 30, a odnos 3oo. Ponavljam, nisam uspjela nigdje naci, i proctati cula sam, pa me ispravite ako bezveze blebecem.


ja znam za ovo:
Bracni odnosi, medu kojima su i intimni odnosi supružnika, nisu u Islamu tabu tema, nego potpuno prirodni odnosi koje reguliše islamsko šerijatsko pravo.
"I kad imate snošaj sa svojom ženom, to je kao podijeliti sadaku. Rekoše: Allahov Poslanice, zar u zadovoljavanju strasti nekog od nas ima sadaka? Allahov Poslanik odvrati: A šta misliš da li ima grijeh ako to ucini na nedozvoljen (vanbracni) nacin? Naravno! Prema tome, ako to ucini (u braku) na dozvoljen, halal nacin, onda ima nagradu."

i ja znam za ovo..bas neku noc podsjecala cojeka na ovaj hadis :)


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:24:38   
Hannan

super tema
Mene zanima slijedeće: Ako se neka od vas pokrila tek kao žena ili starija djevojka, a recimo niste odrasle u porodici u kojoj su žene pokrivene, kako je to prihvaćeno od strane vaše rodbine,prijatelja i poznanika - kakva iskustva imate vezano za to.
Vjerujem da ima mnogo žena koje se kolebaju da li da to učine ili ne, a da im u tome možda nedostaje podrška okoline.
Ne mislim naravno da je to presudno, to svako mora sam sa sobom da raščisti, ali ukoliko žena ima podršku od svoje okoline, mislim da je to dodatni poticaj...

< Poruku je uredio scarlett -- 16.2.2010 0:16:02 >
zaboravih prije citirati

Evo ja sam se pokrila na dan svoje svadbe, htjela sma i prije i imala volju jako dugo, ali desilo se na taj dan,mislim planski taj dan. Moja mama i sestra nisu pokrivene, ali su me uvijek podrzavale, sestra ce uvijek stati na stranu pokrivene zene u bilo cemu. Desavalo se i to vecinom od starijih zena, nena da me vide u "kucnom izdanju" pa kazu u kako si lijepa skini one prnje sa sebe, sta ce ti onaj salic ( a ja se jezim na tu rijec)ali ja im se nasmijem , i obavezno kazem svakom svacije, meni moje. Ostali, sta znam niko nista, znali su svi da to zelim, uvijek sma se oblacila prikladno, zadnjih mozda godinu dvije sam se oblacila kao i sad, s tim da nisma nosila mahramu na glavi nego oko vrata.

< Poruku je uredio Hannan -- 16.2.2010 0:26:30 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 0:57:47   
malena sharena
vesela, vesela, hm, hm koja si ti user posted image

mamine oci, lijepa tema, da te Allah nagradi

neki, sestra ti je masaAllah!

Ja sam pokrivena sest godina, od svoje dvadesete i zaista uzivam u svom hidzabu. Prvo sam pocela klanjati i s vremenom mi je pokrivanje doslo kao prirodan slijed dogadjaja, jednostavno nisam mogla vise istovremeno klanjati i nositi uske pantalone ili hodati s momkom kao prije. Osjecala sam se rastrgano, prestala sam hodati po kaficima, pa sam postepeno oblacila sve sire i duze stvari, veza se ugasila sama od sebe zbog nerazumijevanja. Bilo me je malo strah, ipak je to velika promjena, ali sto rece my little baby, poslije mi je bilo zao sto to nisam ranije uradila. Ali kad sve saberem bilo je taman kad je trebalo.

Moji roditelji i sestra su to super prihvatili i nisu bili iznenadjeni jer su iz dana u dan pratili moju promjenu. Mnogi prijatelji su bili sokirani, ali su me stvarno svi podrzali maksimalno, doduse ja nikom ni ne dam da utice na moje odluke kakve god su, previse sam tvrdoglava user posted image

Pokrivanje i uopste vjera su mi dali mir, utociste, srecu, jednostavno osjecam kao da sam se ponovo rodila i kao da sam dobila jos jednu sansu za bolji zivot.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 1:03:39   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Hannan
Desavalo se i to vecinom od starijih zena, nena da me vide u "kucnom izdanju" pa kazu u kako si lijepa skini one prnje sa sebe, sta ce ti onaj salic ( a ja se jezim na tu rijec)ali ja im se nasmijem , i obavezno kazem svakom svacije, meni moje. Ostali, sta znam niko nista, znali su svi da to zelim, uvijek sma se oblacila prikladno, zadnjih mozda godinu dvije sam se oblacila kao i sad, s tim da nisma nosila mahramu na glavi nego oko vrata.


I meni su starije zene znale ovo govoriti, ali ja bih to samo izignorisala .

Ali bilo mi smijesno - ja na operacijskom stolu, pripremili me za anesteziju radi kiretaze i moras biti skroz bez odjece. Kaze meni moj doktorica - eto, vidis, kako si lijepa bez marame user posted image . Meni nije ni do cega, ali ljudi nekad ne mogu da izdrze da ne daju svoje misljenje, cak i u ovakvim situacijama.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 9:51:07   
mamine oci
selam hanume kako ste,ja samo da vas poselamim...drago mi je da se dosta vas javilo na ovoj temi...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 9:56:06   
dana3
veeseelaa-ovakvih lijecilica danas najvise a bolestan bi sve dao samo da se izlijeci
Ne znam da li ste citali o jednoj Fatimi iz sela jednog kod Cazina.Ona prodaje
ZEM-Zem vodu(njena tvrdnja da je to ta voda) i da lijeci narod.pare i pare mlati.bas sam citala o njoj kad sma bila u Bosni a skoro u Auri(stari broj)ovde vidim da je jos aktuelnauser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 9:57:37   
Anoniman
dana kakv je to zem-zem voda,nisam čula za to,šta liječi ?

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *