|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 21:48:30   
jasmin
Ja sam stavila link sa minber.ba gdje je magistar Safet Kuduzovic detaljno pojasnio s dokazima zasto ne cestitati.
Postovanje nekoga ne znaci to da mu cestitas to u sto vjeruje,jer to bi znacilo da ti u to vjerujes i da podrzavas.To je kao da dodjes covjeku kojeg vidis kako nekoga ubija pa mu cestitas na tome.
Da volim je i postujem je veoma sam bliska s njom,trudim se da joj cinim dobrocinstvo i volim je skoro kao mamu.A znam da sam i ja njoj na posebnom mjestu.Skoro je rekla da joj je da me vidi,pa joj ne bi bilo zao umrijeti.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1801
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 21:51:49   
gerberka
IZVORNA PORUKA: jasmin


Postovanje nekoga ne znaci to da mu cestitas to u sto vjeruje,jer to bi znacilo da ti u to vjerujes i da podrzavas.To je kao da dodjes covjeku kojeg vidis kako nekoga ubija pa mu cestitas na tome.



user posted image user posted image

budite mi zdrave i pozdravljene


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1802
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 21:52:13   
jasmin
http://www.youtube.com/watch?v=C7P5z1hIZEw&feature=share
Dr.Sefik Kurdic o proslavi NG.

< Poruku je uredio jasmin -- 25.12.2011 21:57:25 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1803
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 21:55:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: gerberka

IZVORNA PORUKA: jasmin


Postovanje nekoga ne znaci to da mu cestitas to u sto vjeruje,jer to bi znacilo da ti u to vjerujes i da podrzavas.To je kao da dodjes covjeku kojeg vidis kako nekoga ubija pa mu cestitas na tome.



user posted image user posted image

budite mi zdrave i pozdravljene



Pretpostavila sam da ce ovaj primjer naici na uzasavanje,jer mi je i samoj uzasan.Ali ubistvo nekoga je veliki grijeh,koji ako umres s njim,Allah ti ga moze oprostiti,a reci da Allah ima sina jeste sirk,koji ako umres s njim,Allah ga nece oprostiti.To nisam rekla ja,vec Allah u ajetu 48,sura An-Nisa:"Allah, doista, neće oprostiti da mu se širk čini, a oprostiće druge grijehe mimo toga onome kome On hoće."

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1804
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 22:02:57   
Bebica11
jasmin kakav je propis za nifas ako potraje duze od 40 dana? izgleda da ovaj moj ne namjerava statiuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1805
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 22:07:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bebica11

jasmin kakav je propis za nifas ako potraje duze od 40 dana? izgleda da ovaj moj ne namjerava statiuser posted image


Ako ima sva svojstva kao i u prvim danima,isti je i propis.Ja sam se nakon prvog porodjaja ocistila 39 dan i okupala za namaz,a drugi puta 42 dan.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1806
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 22:10:27   
Bebica11
ja bas nesto danas razmisljam 29. dan a i dalje imam a moja drugarica isti dan se porodile vec cista, doduse imam jos 11 dana fore pa nadam se da ce stati aBd, dojadilo miuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1807
   RE: Zene sa Hidzabom
25.12.2011 22:11:19   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bebica11

ja bas nesto danas razmisljam 29. dan a i dalje imam a moja drugarica isti dan se porodile vec cista, doduse imam jos 11 dana fore pa nadam se da ce stati aBd, dojadilo miuser posted image


Ma jasta bonicko,imas ti jos fore koliko hoces :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1808
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 12:32:34   
gerberka
http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=12463&Itemid=185

toliko od mene


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1809
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 13:41:25   
rerica

IZVORNA PORUKA: gerberka

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=12463&Itemid=185

toliko od mene


Sretan praznik toliko.....user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1810
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 13:46:10   
gerberka
IZVORNA PORUKA: rerica


IZVORNA PORUKA: gerberka

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=12463&Itemid=185

toliko od mene


Sretan praznik toliko.....user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

legendo moja user posted image

pa ti si 100% upravu, al postavih da se vidi da se kod nas u Bosni čestita..makar cestita nas islamski predstavnik user posted image



_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1811
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 16:04:09   
mirnah
Citam vase postove i mogu reci da sve pomalo radikalno zvuci...Ponekad sve zvuci strasno. Mislim da sam i previse griješna :(
Pokusala sam malo vise citati, malo se vise informisati ali sve se svodi na isti zakljucak: Vjerujem u Boga, ali imam hiljadu i jednu sumnju koju mi niko ne moze razjasniti, ponekad mislim da je mozda i sveta knjiga pisana u periodu kad je sve sto se trazi od covjeka zapravo nesto sto je bilo logicno u to doba...Pa druge vjere s kojima imamo toliko zajednickog. Bog je jedan, ispa sada da je vise od pola covjecanstva u zabludi jer vjeruje u Isusa Krista ili Budu.
Nemojte me pogresno shvatiti, ovo nije pokusaj blačenja, muslimanka sam i vjerujem u Allaha, mnoge stvari ne postujem, ali imam svoj vid vjere koji mozda, prema svemu, nije dovoljan, ali cini me mirnom i zadovoljnom.
Kad mi je tesko uvijek se molim Bogu, strah me Boga, strah me zivota poslije, ponizna sam i svjesna da nemam nikakve moci. Imam svoja vjerovanja i zivim u skladu s njima, ali sam svjesna da je "onaj gore" puno mocniji i da ne trebam prkositi i traziti nemoguce.
Ocajnicki sam pokusavala naci izlaz iz svojih problema, vjera mi je pomogla, ali moj nacin vjere, mozda jeste grijeh ali drugacije nisam mogla...Moje misljenje je ovdje nevazno, ali mislim da je bit shvatiti da i nismo toliko mocni, da moramo pokusati ovaj svijet uciniti ljepsim i boljim, postovati Majku prirodu, prema svima se odnositi "ljudski", nek svak vjeruje u sto smatra da ga cini sretnim i zadovoljnim i samo na taj nacin ce pronaci svoj mir. A sada hoce li neko cestitati sretan Božić ili sretan praznik ili necestitati, to je najmanje bitno.


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1812
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 16:23:34   
rerica

IZVORNA PORUKA: mirnah

Citam vase postove i mogu reci da sve pomalo radikalno zvuci...Ponekad sve zvuci strasno. Mislim da sam i previse griješna :(
Pokusala sam malo vise citati, malo se vise informisati ali sve se svodi na isti zakljucak: Vjerujem u Boga, ali imam hiljadu i jednu sumnju koju mi niko ne moze razjasniti, ponekad mislim da je mozda i sveta knjiga pisana u periodu kad je sve sto se trazi od covjeka zapravo nesto sto je bilo logicno u to doba...Pa druge vjere s kojima imamo toliko zajednickog. Bog je jedan, ispa sada da je vise od pola covjecanstva u zabludi jer vjeruje u Isusa Krista ili Budu.
Nemojte me pogresno shvatiti, ovo nije pokusaj blačenja, muslimanka sam i vjerujem u Allaha, mnoge stvari ne postujem, ali imam svoj vid vjere koji mozda, prema svemu, nije dovoljan, ali cini me mirnom i zadovoljnom.
Kad mi je tesko uvijek se molim Bogu, strah me Boga, strah me zivota poslije, ponizna sam i svjesna da nemam nikakve moci. Imam svoja vjerovanja i zivim u skladu s njima, ali sam svjesna da je "onaj gore" puno mocniji i da ne trebam prkositi i traziti nemoguce.
Ocajnicki sam pokusavala naci izlaz iz svojih problema, vjera mi je pomogla, ali moj nacin vjere, mozda jeste grijeh ali drugacije nisam mogla...Moje misljenje je ovdje nevazno, ali mislim da je bit shvatiti da i nismo toliko mocni, da moramo pokusati ovaj svijet uciniti ljepsim i boljim, postovati Majku prirodu, prema svima se odnositi "ljudski", nek svak vjeruje u sto smatra da ga cini sretnim i zadovoljnim i samo na taj nacin ce pronaci svoj mir. A sada hoce li neko cestitati sretan Božić ili sretan praznik ili necestitati, to je najmanje bitno.



Mirnah,nema se tu sta razjasnjavati ni svoditi....
Sama kazes vjerujes ocitujes da je Jedan Bog,pa sta ti nije jasno....user posted image user posted image
Rijesi sve sumnje sama sa sobom i kad rijesis vidit ces da je smutnja sejtanovo dijelo....
Ako opet ne nadjes izlaz iz nedoumice,zapitaj se dali mi ovdje trebamo da ti odgovorimo ili Casni Kuran,jer ces bas tu naci sve odgovore....


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1813
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 16:49:54   
chuci
IZVORNA PORUKA: Bebica11

jasmin kakav je propis za nifas ako potraje duze od 40 dana? izgleda da ovaj moj ne namjerava statiuser posted image


čini mi se u hanefijskom fikhu stoji da nakon 40 dana treba klanjati a krvarenje se smatra kao krvarenje između ciklusa ali provjeriću večeras ako stignem


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1814
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 16:52:13   
mirnah
Rerice ja samo iznosim misljenje, mozda kasnije budem više posvećena svemu, ostavljam i tu mogucnost otvorenom, niko ne zna sto ga slijeduje i na koji ce nacin pronaci svoj mir.
Vasi postovi mi znace, narocito od Jasmin. Kroz njih ucim i utvrdjujem svoja vjerovanja, i zahvalna sam vam na tome.


(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1815
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 17:32:08   
rerica
Vecina danasnjeg svijeta u svojoj buducnosti ocekuje glad, siromastvo, bolesti, oskudicu i nedace,a sve su ovo lekcije iz sejta-nove skole.

"Sejtan vas plasi neimastinom i navraca vas da budete skrti, a Allah vam obecava oprost i nagradu Svoju;Allah je neizmjerno dobar i zna sve." (El-Bekara, 268)

Vecina ovih ljudi placu jer mnogi od njih misle kako ce sutra biti gladni, oboljeti za
godinu i da ce svijet skoncati nakon stotinu godina.
Onaj ciji je zivot u rukama nekog drugog ne treba razmisljati kako ce on nestati. Onaj koji ne zna kada ce umrijeti nema pravo da se bavi necim sto ne postoji.

Pusti buducnost da ti dode. Ne raspituj se o njoj, ne ocekuj njen napad, jer trebas biti okupiran ovim danas.
Zaista se ne mogu nacuditi onima koji padaju u brige zbog dana cije sunce ih nije ogrijalo,cije svijetlo nisu vidjeli. Zato se dobro cuvajte duge nade.

Kako se suprotstaviti gresnoj kritici?

Nerazumni i oholi ljudi psuju Stvoritelja, Gospodara, Koji nam opskrbu daje i grde
Jednog, Jedinog Boga. A sta drugo ocekivati kada smo svi zajedno dio svijeta koji je prepun zabluda i pogresaka? U svom zivotu naici ces na bespostedan rat pun gorkih i gresnih kritika. Suocavat ces se sa surovoscu, namjernom pakosti i ponizavanju sve do svoje smrti. Od ovakvih ljudi mozes pobjeci ako iskopas kakvu duboku jamu u zemlji ili se na nebo popnes.
No, sve dok zivis medu njima, budi spreman da ce ti zeljeti
zlo, pakostiti, na plac te tjerati, tvoju srdzbu izazivati i nece ti davati mira.
Znaj da onaj koji sjedi na zemlji ne moze pasti i da ljudi ne udaraju mrtvog psa.

Ali su kivni na tebe ako ih preteknes u dobru, znanju, odgoju ili imovini. Tada si ti za njih najveci gresnik koji se ne moze pokajati sve dok se ne odreknes svojih sposobnosti i blagodati kojima te Allah obasuo, sve dok se ne ogradis od pohvalnih svojstava i plemenitih namjera, te tako postanes glupan, niko i nista.
Upravo ovo zele. Zato se suprostavi svim ovakvim osobama, njihovim pogrdama, kritikama i ponizavanjima.
Budi poput tihe i neustrasive hridi o koju ce se razbiti ledene sante. Ako budes slusao njihove rijeci i
saosjecao s njima, ispunit ces njihove zelje o unistenju tvog zivota. Stoga, budi
velikodusan, ali se od njih okreni i neka te ne zalosti njihovo spletkarenje. Njihove gresne i neumjerene kritike samo ukazuju na velicinu tvoje duse i jacinu tvoga srca.
Nikad ih neces moci usutkati, njihove jezike obuzdati, ali mozes unistiti njihovu
nerazumnost i kritike svojim neobaziranjem na sve to, kao i rijecima:
"Reci: 'Umrite od muke!'" (Alu Imran, 119).
Njihova ces usta zatvoriti tako sto ces jos vise ciniti dobra djela i
steci sto vise dobrog odgoja. Ako zelis da te svi prihvate, da te svi vole i smatraju kako nemas mahane, onda trazis nemoguce ili si se predao nedostiznim nadanjima.

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1816
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 18:40:17   
treće
po hanefijskom fikhu do 40 dana je nifas, a poslije toga ovisno je li crvene boje krv to je stanje koje se liječi.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1817
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 18:50:32   
Banana
Blagoslovljen bio Isa (Isus) sin Merjemin (Marijin) iz Nazareta! I njegovoj iskrenoj sljedbi sretan blagdan! :)

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1818
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 19:02:49   
mamina princeza
Drage zenice citam sta ste pisale na proteklim stranama o akiki i obicijaima kad se djete rodi. E sad mene interesuje sisanje tj brijanje glave.
Imam neku knjigu u kojoj sam citala da se id jevojcicama brije a ovdje vidim enko je stavio da se samo djecacima. Molim vas da mi malo pojasnite ...
imam djevojcicu kojoj nismo brijali glavu, zaklali akiku procili ezan to je bilo  i onda smo kasnije bas komentarisali kako smo joj mozda trebali, al svakako ej bilo kasno . sad za dva mjeseca akoBog da ocekujemo djecaka - znam da su propisi malo drugaciji od pozeljna dva kurbana i td al me posebn interesuej ovo brihanje glave - jel sunet... i kako se izvodi preciznije i zasto? user posted image Sve ja to imam u ovoj knjizi al kako se sad neki izvori ne poklapaju voljela bih da cujem vase misljenje.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 1819
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 20:02:40   
jasmin
Pitanje: Esselamu alejkum, InshaAllah, uskoro treba da nam se rodi dijete, koje su duznosti koje trebaju da se obave uvezi toga? Da li je potrebno izuciti mu ezan ili ikamet ? Hvala unapried na odgovoru, da vas Allah nagradi! Odgovor: Alejkumus selam! Molimo Allaha Uzvišenog da vam blagoslovi dijete i učini od onih koji su bogobojazni. Dok čekate da se dijete porodi, inšaAllah, možete za njega učiti opće dove, da se rodi ispravno, zdravo, da bude bogobojazno itd. Allah Uzvišeni spominje u Svojoj Knjizi dovu bogobojazne žene, supruge Imrana, koja je dovila za svoje još nerođeno dijete, pa kaže Uzvišeni, prenoseći nam taj događaj: ''Kada Imranova žena reče: "Gospodaru moj, ovo što je u trbuhu mome ja zavjetujem samo na službu Tebi, pa primi od mene, jer Ti, zaista, sve čuješ i znaš!" (Sura Ali Imran, 35.) Zatim, spomenućemo, ako Allah da, šta se teba da učini prilikom rođenja dijeteta i nakon toga: Mustehab je da se učini tahnik dijetetu i da se dovi za njega. Tahnik je stavljanje novorođenčetu nečeg slatkog, poput datula ili meda, u usta. Dozvoljeno je nadjenuti ime novorođenčetu prvi ili sedmi dan. Imaju vjerodostojne predaje koje potvrđuju oba slučaja. Oprez u nadijevanju imena, dobro provjerite značenje imena. Da se novorođenčetu izvrši akika (klanje za muško novorođenče dva kurbana a žensko jedan kurban) i da se obreže. Učenje ezana novorođenčetu na uho smatra se pohvalnim djelom, kako bi prve riječi koje čuje bile riječi koje iskazuju Allahovu jednoću i da otjera šejtana. Što se tiče učenja ikameta u lijevo uho, nema validnih šerijatskih dokaza koji to mogu poduprijeti. (Možete detaljno o tome pogledati u Silsili ad Daifa, 1/491.) Brijanje glave novorođenčeta. Nema smetnje da se obrije i glava ženskom novorođenčetu, i da se da sadaka u zlatu ili srebru u težini kose novorođenčeta. A ako je teško izmjeriti tu težinu onda je dovoljno da se procijeni težina i da se da u novčanicama vrijednost te težine u zlatu i srebru. Molim Allaha da nas i naše potomstvo sačuva i da nam popravi naš hal! Odgovorio prof. Abdullah Mujic

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1820
   [Obrisana poruka]
26.12.2011 21:00:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 1821
   RE: Zene sa Hidzabom
26.12.2011 22:35:40   
gerberka
iman imas od mene pp mila 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1822
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 14:59:17   
treće
osim sadake koju treba dati, teko ćeš to baš izvagati nego ljudi više otprilike daju, nekad poodavno sam čitala da je dobro i zbog moguće tjemenjače, mislim nije to izbrijavanje da sad žiletom po glavi, ja sam lagano vlažnu kosicu poslije kupanja malo mašinicom preko češlja, malo makazama, djeca od mašinice nekako bolje podnosila odmah zaspali pa se nisu vrtili, ništa strašno. Djevojčicama se makar pramen odreže, ali ja sam skidala sve ionako ćela bila, a i urednije izgledalo kad je počela kosa rasti.
Lijepo je da djetetu čim prije na uho donese ehadet, da to budu prve riječi koje čuje( MENI NEKAKO ISPADE PRILIKA KAD SU MI DALI DIJETE U SALI U NARUČJE), znači kad si u prilici ili ako ide mu na porod, a ezan i ikamet isto to prije da čuje( mm je na tel. proučio kad smo bili u sobi), npr čim dođe kući proučiti, a onda za akiku s nadijevanjem imena svakako.

< Poruku je uredio treće -- 27.12.2011 15:07:44 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1823
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 15:22:51   
treće
na stranici rijaset.ba pod PITANJA I ODGOVORI imaju neki propisi vezani uz rođenje i akiku, ako već tražiš više izvora,
jer i knjižica svako izdaje u jednoj se kao muško ime navodi ime Azer- vatra što ne mogu da vjerujem da neko smatra pohvalnim i lijepim, ili imena sa značenjem buljooki...

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1824
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 15:29:07   
rerica
Ime Azer nije fino nadjevati... Ibrahimov a.s otac se zvao Azer i on je vjerovao u kipove....


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *