|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 15:45:06   
treće
i još ne znam je li neko možda ranije naveo, a ne znam ni je li 100% pouzdano nama rekao jedan efendija da se kosti od akike ne lome već da se rastavljaju po zglobovima, nama čovjek kod kojeg smo kupili kurbana i ispekli bio voljan pa i to uradio, valjda da dijete nema lomova
a kod računanja 7. dana dosta ljudi pogriješi pa odradi 8. dan npr. ako si rodila u ponedjeljak u vremenu izmeđupodneva i ikindije 1. dan je sutra do tog vremena tj. ikindije, ili da se sve obavi u nedjelju od ikindije pa do podneva u ponedjeljak što je 7. dan -valjda sam dobro napisala

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1826
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 15:50:59   
jasmin
Esselamu alejkum,

Živim u Švedskoj i očekujem dijete na ljeto InšaAllah, želim da zakoljem akiku ali mjesto mi nedozvoljava da to uradim kako bih ja želio, to jeste da zakoljem, ispečem i pozovem prijatelje, komšije, rodbinu na ručak. Ja vas molim da me podučite da li postoji drugi način da obavim tu veoma važnu dužnost, to jeste da li mogu negdje da uplatim da se akika zakolje ili nešto slično za koje ja ne znam

Odgovor:

Alejkumusselam.
Odgovor na prvo pitanje je da većina učenjaka smatra da je propis mesa akike, njegove kože i ostalih dijelova poput mesa kurbana u raspodjeli (da se ostavi nešto sebi a ostalo da se podijeli siromašnim, poznanicima i komšijama) i zabrani da se prodaje (da se prodaje njeno meso, koža, glava i ostalo). Pa tako po nekim učenjacima akika i kurban se slažu u tri stvari a razlikuju u tri.

Tri stvari u kojima se slažu su:

Prvo- da životinja koja se kolje i za kurban i za akiku mora biti jedna od četiri: koza, ovca, krava i deva, s tim da neki učenjaci kažu da se akika kolje samo od koze i ovce.

Drugo- da životinja mora dostići određenu starosnu dobu, a to je šest mjeseci za ovcu, godina za kozu, dvije godine za kravu i pet godina za devu.

Treće- da životinja koja se kolje nema mahana zbog kojih se ne prima njen kurban.

A tri stvari u kojima se razlikuje akika od običnog kurbana su:

Prvo- da je njeno kuhanje ili pečenje akike bolje od dijeljenja mesa (mada za ovo nema dokaza).
Drugo- da se kosti zaklane akike ne smiju lomiti, dok se kod kurbana mogu lomiti.

Treće- da klanje akike se ne može dijeliti sa drugim kurbanom ili akikom, odnosno, da ako bi se zaklala krava ili deva za akiku nije dozvoljeno niti ispravno da se krava ili deva dijele na dvije ili više akika ili na akiku i kurban, nego mora čitava krava ili deva biti samo za jednu akiku (dok se za kurban krava i deva mogu podijeliti na sedam dijelova).

Prema tome, nije uslov da zakolješ akiku tako da moraš sazvati ljude da pojedu akiku, jer u Sunnetu nije prenešeno kako se ona dijeli. Ibret je u tome da se ona zakolje a kako će se podijeliti učenjaci spominju dva načina. Taj koji ti spominješ gdje ljudi dođu i ispeče se ražanj i pojede, i drugi da se zakolje i podijeli kao što se dijeli kurban koji se kolje za vrijeme bajrama. Tako da nema smetnje da ti nekog zadužiš da ti on u Bosni ili u nekom drugom mjestu na ime tvoga djeteta zakolje akiku, svejedno ispekao je na ražnju ili podijelio kao sirovo meso.

Mr. Zijad Ljakic!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1827
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 16:01:09   
ajnur

IZVORNA PORUKA: mirnah

Citam vase postove i mogu reci da sve pomalo radikalno zvuci...Ponekad sve zvuci strasno. Mislim da sam i previse griješna :(
Pokusala sam malo vise citati, malo se vise informisati ali sve se svodi na isti zakljucak: Vjerujem u Boga, ali imam hiljadu i jednu sumnju koju mi niko ne moze razjasniti, ponekad mislim da je mozda i sveta knjiga pisana u periodu kad je sve sto se trazi od covjeka zapravo nesto sto je bilo logicno u to doba...Pa druge vjere s kojima imamo toliko zajednickog. Bog je jedan, ispa sada da je vise od pola covjecanstva u zabludi jer vjeruje u Isusa Krista ili Budu.
Nemojte me pogresno shvatiti, ovo nije pokusaj blačenja, muslimanka sam i vjerujem u Allaha, mnoge stvari ne postujem, ali imam svoj vid vjere koji mozda, prema svemu, nije dovoljan, ali cini me mirnom i zadovoljnom.
Kad mi je tesko uvijek se molim Bogu, strah me Boga, strah me zivota poslije, ponizna sam i svjesna da nemam nikakve moci. Imam svoja vjerovanja i zivim u skladu s njima, ali sam svjesna da je "onaj gore" puno mocniji i da ne trebam prkositi i traziti nemoguce.
Ocajnicki sam pokusavala naci izlaz iz svojih problema, vjera mi je pomogla, ali moj nacin vjere, mozda jeste grijeh ali drugacije nisam mogla...Moje misljenje je ovdje nevazno, ali mislim da je bit shvatiti da i nismo toliko mocni, da moramo pokusati ovaj svijet uciniti ljepsim i boljim, postovati Majku prirodu, prema svima se odnositi "ljudski", nek svak vjeruje u sto smatra da ga cini sretnim i zadovoljnim i samo na taj nacin ce pronaci svoj mir. A sada hoce li neko cestitati sretan Božić ili sretan praznik ili necestitati, to je najmanje bitno.




Ovo je mila Dunjaluk i ne daj Boze da nam je kao na Ahiretu u.Sve je dobro dok ima problema.Elhamdullilah

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1828
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 16:02:09   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Iman83

Mi Imančici nismo ošišali one 3 dlake koje je imala user posted image čisto iz higijenskih razloga... nekako brijač i male bebe mi ne idu...
Al smo je malko podšišali i dali od oka sadaku.
Akiku smo zaklali 14 dan po rođenju a 7 dan joj je mm proučio ikamet i ezan i nadjenuo njeno ime.

A za reisa i čestitanje...radi šta hodža kaže ne radi šta hodža radi...davno bi rečeno...user posted image ...šala.

Ne kažem da nije ispravno, niti da jeste...a Allah najbolje zna...pa da nas uputi.

Ja čestitam praznik, u smislu da onima koji slave Božić želim dobro, mir i blagostanje i uzimam da se djela gledaju po namjeri...a opet Allah najbolje zna.





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

nego, meni nije bas najjasnije to za lomljenje kostiju, al eto valjda ce mm skontati kako ce i sta ce, Visocaci znaju oko mesauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1829
   RE: Zene sa Hidzabom
27.12.2011 17:20:39   
treće

IZVORNA PORUKA: rerica

Ime Azer nije fino nadjevati... Ibrahimov a.s otac se zvao Azer i on je vjerovao u kipove....


E ja baš imam knjigu lijepih muslimanskih imena u kojoj je i ovo s ovim značenjem, tako da treba paziti, a i ovdje na forumu koje ime ili tako nešto, sam letimično vidjela da neko to ime predlažeuser posted image user posted image

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1830
   RE: Zene sa Hidzabom
28.12.2011 12:45:07   
Bebica11
https://www.facebook.com/pages/Senad-Had%C5%BEi%C4%87-Banovici-Saudijska-Arabija-Put-Svjetlosti-/209972305751918

pratite li sencija?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1831
   RE: Zene sa Hidzabom
28.12.2011 13:01:52   
Rabi
IZVORNA PORUKA: ajnur


IZVORNA PORUKA: mirnah

Citam vase postove i mogu reci da sve pomalo radikalno zvuci...Ponekad sve zvuci strasno. Mislim da sam i previse griješna :(
Pokusala sam malo vise citati, malo se vise informisati ali sve se svodi na isti zakljucak: Vjerujem u Boga, ali imam hiljadu i jednu sumnju koju mi niko ne moze razjasniti, ponekad mislim da je mozda i sveta knjiga pisana u periodu kad je sve sto se trazi od covjeka zapravo nesto sto je bilo logicno u to doba...Pa druge vjere s kojima imamo toliko zajednickog. Bog je jedan, ispa sada da je vise od pola covjecanstva u zabludi jer vjeruje u Isusa Krista ili Budu.
Nemojte me pogresno shvatiti, ovo nije pokusaj blačenja, muslimanka sam i vjerujem u Allaha, mnoge stvari ne postujem, ali imam svoj vid vjere koji mozda, prema svemu, nije dovoljan, ali cini me mirnom i zadovoljnom.
Kad mi je tesko uvijek se molim Bogu, strah me Boga, strah me zivota poslije, ponizna sam i svjesna da nemam nikakve moci. Imam svoja vjerovanja i zivim u skladu s njima, ali sam svjesna da je "onaj gore" puno mocniji i da ne trebam prkositi i traziti nemoguce.
Ocajnicki sam pokusavala naci izlaz iz svojih problema, vjera mi je pomogla, ali moj nacin vjere, mozda jeste grijeh ali drugacije nisam mogla...Moje misljenje je ovdje nevazno, ali mislim da je bit shvatiti da i nismo toliko mocni, da moramo pokusati ovaj svijet uciniti ljepsim i boljim, postovati Majku prirodu, prema svima se odnositi "ljudski", nek svak vjeruje u sto smatra da ga cini sretnim i zadovoljnim i samo na taj nacin ce pronaci svoj mir. A sada hoce li neko cestitati sretan Božić ili sretan praznik ili necestitati, to je najmanje bitno.




Ovo je mila Dunjaluk i ne daj Boze da nam je kao na Ahiretu u.Sve je dobro dok ima problema.Elhamdullilah


Nema sumnje nikakve....dovoljno mi je saznanje da su se mnoge stvari napisane u Kur'anu obistinileuser posted image
Uzmite evo primjer predznake sudnjeg dana....Jesu li se mnogi obistinili? JESU!ma nista vise ne treba pominjati!
SVako zasto ima zatouser posted image Allah je svuda oko nas, sve cuje, sve vidi, sve zna!!!!
Ovo je sve prolazno i nestvarno....Kako kaze Dino, sve je laz...samo pusta laz...sto se oko nas, u krug vrti....
Jedina i prava istina je gore....i On ce svima da upravi! I ja ga molim da nam da ono sto smo zasluzili, da nas okrene na pravi put, a ne na put kojim cemo zalutati....i postati ono sto nismo! Amin!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 1832
   RE: Zene sa Hidzabom
28.12.2011 14:07:18   
Miracle*3
IZVORNA PORUKA: ajnur


IZVORNA PORUKA: mirnah

Citam vase postove i mogu reci da sve pomalo radikalno zvuci...Ponekad sve zvuci strasno. Mislim da sam i previse griješna :(
Pokusala sam malo vise citati, malo se vise informisati ali sve se svodi na isti zakljucak: Vjerujem u Boga, ali imam hiljadu i jednu sumnju koju mi niko ne moze razjasniti, ponekad mislim da je mozda i sveta knjiga pisana u periodu kad je sve sto se trazi od covjeka zapravo nesto sto je bilo logicno u to doba...Pa druge vjere s kojima imamo toliko zajednickog. Bog je jedan, ispa sada da je vise od pola covjecanstva u zabludi jer vjeruje u Isusa Krista ili Budu.
Nemojte me pogresno shvatiti, ovo nije pokusaj blačenja, muslimanka sam i vjerujem u Allaha, mnoge stvari ne postujem, ali imam svoj vid vjere koji mozda, prema svemu, nije dovoljan, ali cini me mirnom i zadovoljnom.
Kad mi je tesko uvijek se molim Bogu, strah me Boga, strah me zivota poslije, ponizna sam i svjesna da nemam nikakve moci. Imam svoja vjerovanja i zivim u skladu s njima, ali sam svjesna da je "onaj gore" puno mocniji i da ne trebam prkositi i traziti nemoguce.
Ocajnicki sam pokusavala naci izlaz iz svojih problema, vjera mi je pomogla, ali moj nacin vjere, mozda jeste grijeh ali drugacije nisam mogla...Moje misljenje je ovdje nevazno, ali mislim da je bit shvatiti da i nismo toliko mocni, da moramo pokusati ovaj svijet uciniti ljepsim i boljim, postovati Majku prirodu, prema svima se odnositi "ljudski", nek svak vjeruje u sto smatra da ga cini sretnim i zadovoljnim i samo na taj nacin ce pronaci svoj mir. A sada hoce li neko cestitati sretan Božić ili sretan praznik ili necestitati, to je najmanje bitno.




Ovo je mila Dunjaluk i ne daj Boze da nam je kao na Ahiretu u.Sve je dobro dok ima problema.Elhamdullilah


Kur'an je pisan za sva vremena, i ne moze se reci da je primjeren tom periodu ili nacinu zivota. Jer u njemu nalazimo odgovore i na pitanja danasnjice.

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 1833
   RE: Zene sa Hidzabom
28.12.2011 19:48:22   
jasmin
Slozila bih se sa miracle,Kur`an je izazov za sva vremena,za svaki period.Ko je mogao tako savrseno prije 1450 godina pricati o 2 mora koja se spajaju,a ne mijesaju se,o nacinu stvaranja covjeka,tj.od zaceca,pa rasta u majcinoj utrobi,do poroda,o svemiru,o kisi,njenom nastajanju,o smjeni dana i noci,o tome da je zemlja okrugla...ma o svemu cime se sada nauka bavi.Cinjenica je da je u periodu prije nego je objavljen Kur`an arapski jezik bio izazov ljudima svojim bogatstvom,pa je objava Kur`ana u tom periodu bila izazov bogatstva jezika,da su jezicari tog doba govorili kako Kur`an nikako nije od covjeka iako ti isti jezicari nisu bili muslimani.U nasem periodu je nauka nesto sto se puno cijeni,ali Kur`an je izazov i nauci,jer svakim danom sve vise je naucnih otkrica koja samo potvrdjuju ono sto je Allah objavio Muhammedu jos prije 1400 i kusur godina.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 1834
   RE: Zene sa Hidzabom
28.12.2011 21:21:34   
rerica

IZVORNA PORUKA: jasmin

Slozila bih se sa miracle,Kur`an je izazov za sva vremena,za svaki period.Ko je mogao tako savrseno prije 1450 godina pricati o 2 mora koja se spajaju,a ne mijesaju se,o nacinu stvaranja covjeka,tj.od zaceca,pa rasta u majcinoj utrobi,do poroda,o svemiru,o kisi,njenom nastajanju,o smjeni dana i noci,o tome da je zemlja okrugla...ma o svemu cime se sada nauka bavi.Cinjenica je da je u periodu prije nego je objavljen Kur`an arapski jezik bio izazov ljudima svojim bogatstvom,pa je objava Kur`ana u tom periodu bila izazov bogatstva jezika,da su jezicari tog doba govorili kako Kur`an nikako nije od covjeka iako ti isti jezicari nisu bili muslimani.U nasem periodu je nauka nesto sto se puno cijeni,ali Kur`an je izazov i nauci,jer svakim danom sve vise je naucnih otkrica koja samo potvrdjuju ono sto je Allah objavio Muhammedu jos prije 1400 i kusur godina.

Slazem se....

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1835
   RE: Zene sa Hidzabom
29.12.2011 13:37:49   
jasmin
Rijaset_ islamske zajednice u BiH
Muslimanima poziv na bojkot Nove godine
"Te noći rano ugasi svjetlo i neka svi vide da bojkotuješ sve ono što se u njoj dešava. Ne boj se ni�ijih prigovora. Zar nemaš pravo izbora?", navodi IZ BiH

Rijaset_ Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini pozvao je muslimane da ne u�estvuju u proslavama Nove godine, jer tako krše Allahove granice i �ine nešto što, kako se navodi, njihov gospodar mrzi i prezire.
"Te noći rano ugasi svjetlo i neka svi vide da bojkotuješ sve ono što se u njoj dešava. Ne boj se ni�ijih prigovora. Zar nemaš pravo izbora? Ne reci: "Kako ću to u�initi", ja s tim ništa neću promijeniti, jer većina ljudi tako radi. Šta će reći ljudi? Proglasiće me da sam "kontra svijeta" i da sam lud, fanatik...", navodi se u odlomku iz knjige "Biseri sunneta u mozaiku vremena" Almira Dumića koji prenosi Rijaset_.

Muslimani se u�e da će takvim ponašanjem itakekako mnogo toga promijeniti, a kao prvo će pokazati sebi koliko je ljubav prema "gospodaru mnogo ja�a i veća" od toga da se boje prigovora ljudi.

Te noći "lezi na vrijeme" sretan i zadovoljan što ti je Allah podario mnoge blagodati o kojima malo razmišljaš, a kojih bi postao svjestan tek nakon što bi ih izgubio.

"Razmisli o svome zdravlju i porodici… miru i sigurnosti u kojima uživaš. Tada će ti svaka noć u godini biti mnogo draža nego što je „najluđa noć" draga bilo kome od onih koji je željno o�ekuju �itave godine, a blaženi osećaj trijumfa zavladat će tvojom dušom i tijelom jer su bogobojaznost i razum pobijedili strast i ružne obi�aje", poru�uju iz Islamske zajednice.

Muslimani slave Hidžretsku (muslimansku) novu godinu koja je ove godine bila 25. novembra. Oni Hidžru obilježavaju u džamijama u�enjem Kurana.

(TANJUG/SUTRA.BA

< Poruku je uredio jasmin -- 29.12.2011 13:38:32 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1836
   RE: Zene sa Hidzabom
29.12.2011 17:39:12   
rerica
Naravno, ima dugih niz godina iz principa legnem i zaspem da ne docekam budna novu god....user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1837
   RE: Zene sa Hidzabom
29.12.2011 19:30:58   
treće

IZVORNA PORUKA: rerica

Naravno, ima dugih niz godina iz principa legnem i zaspem da ne docekam budna novu god....user posted image


ja niz godina čučim uz djecu jer se boje petardi, a vala niti legnem ranije niti kasnije, sve uobičajeno kao i bilo koji drugi dan.

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1838
   RE: Zene sa Hidzabom
3.1.2012 18:41:38   
rerica
Uspjela sam leci dva sata prije NG nisam zelila bas toliko prije leci,al me prehlada slomila i dalje sam buser posted image olesna....

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1839
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 9:39:04   
Alma_27
drage moje, moze li jedno pitanje? nadam se da sam na pravoj temi. znam da ovo nije vjerski portal ali nesot mi neprijatno sad ici na vjerske portale i pitati ovakva pitanja. ovdje uglavnom zalaze zene :)

naime, radi se u kupanju nakon odnosa sa muzem. znam da se mora nakvasiti cijelo tijelo a meni je problem cesto prati kosu iako imam toplu vodu i fen za susenje, jednostavno me cesto bole usi i glava ako cesto perem kosu. probala sam i ne ide. ja mogu prati kosu 2-3 puta sedmicno. kako cu nakon svakog odnosa? je li mogu da prstima nakvasim svaki dio tjemena pa onda ne bude mokra cijela kosa ali bude cijela glava? ili tejemum iako imam toplu vodu? kako vi to radite?
ako moram oprati cijelu kosu, pa sta cu? bitnije su obaveze prema Allahu nego bracne duznosti. to mogu prorijediti malo :)

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1840
   [Obrisana poruka]
4.1.2012 15:02:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 1841
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 15:59:25   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Alma_27

drage moje, moze li jedno pitanje? nadam se da sam na pravoj temi. znam da ovo nije vjerski portal ali nesot mi neprijatno sad ici na vjerske portale i pitati ovakva pitanja. ovdje uglavnom zalaze zene :)

naime, radi se u kupanju nakon odnosa sa muzem. znam da se mora nakvasiti cijelo tijelo a meni je problem cesto prati kosu iako imam toplu vodu i fen za susenje, jednostavno me cesto bole usi i glava ako cesto perem kosu. probala sam i ne ide. ja mogu prati kosu 2-3 puta sedmicno. kako cu nakon svakog odnosa? je li mogu da prstima nakvasim svaki dio tjemena pa onda ne bude mokra cijela kosa ali bude cijela glava? ili tejemum iako imam toplu vodu? kako vi to radite?
ako moram oprati cijelu kosu, pa sta cu? bitnije su obaveze prema Allahu nego bracne duznosti. to mogu prorijediti malo :)


Draga Almice,Iman ti je lijepo pojasnila.Kod kupanja nakon odnosa moras i kosu prati.Sta ces,neko pere i dva puta dnevno,neko svaki dan i td.Pukusaj medicinski utvrditi razlog boli u glavi i usima,ako se zaista utvrdi da je razlog cesto pranje kose,onda postavi pitanje nekom ucenom covjeku,recimo na stranicu minber.ba,pojasni stanje u detalje,pa vidi sta ce ti reci.Jos bih samo da se zajedno prisjetimo da spolni odnos s muzem itekako ima veze s obavezama prema Allahu.Za to je dokaz ono sto je Muslim zabiljezio da je Ebu-Hurejre, radijallahu anhu, prenio sljedeci hadis: „Tako mi Onoga u cijoj je ruci moja dusa, nijedan covjek ne pozove svoju suprugu u postelju, pa ga ona odbije, a da Onaj na nebesima ne bude srdit na nju, sve dok se muz ne odljuti." Ima i hadis:„Kada covjek pozove svoju suprugu u postelju a ona odbije da se odazove, meleki je proklinju sve dok ne osvane." Buhari i Muslim
Da ti Allah olaksa mila.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1842
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 16:01:50   
rerica

IZVORNA PORUKA: Alma_27

drage moje, moze li jedno pitanje? nadam se da sam na pravoj temi. znam da ovo nije vjerski portal ali nesot mi neprijatno sad ici na vjerske portale i pitati ovakva pitanja. ovdje uglavnom zalaze zene :)

naime, radi se u kupanju nakon odnosa sa muzem. znam da se mora nakvasiti cijelo tijelo a meni je problem cesto prati kosu iako imam toplu vodu i fen za susenje, jednostavno me cesto bole usi i glava ako cesto perem kosu. probala sam i ne ide. ja mogu prati kosu 2-3 puta sedmicno. kako cu nakon svakog odnosa? je li mogu da prstima nakvasim svaki dio tjemena pa onda ne bude mokra cijela kosa ali bude cijela glava? ili tejemum iako imam toplu vodu? kako vi to radite?
ako moram oprati cijelu kosu, pa sta cu? bitnije su obaveze prema Allahu nego bracne duznosti. to mogu prorijediti malo :)




Zenska i muska osoba nakon spolnoga odnosa duzni su oprati tijelo i kosu nakon spolnoga odnosa, jer Mjemuna, r.a., jedna od Poslanikovih supruga, navodi predaju u kojoj se kaze da se ona iz iste posude kupala s Poslanikom a.s. I posto im nije bilo dovoljno vode otimali bih se za istu. Zena koja ima duzu kosu i veze je svakodnevno u pletenice ima olaksicu da ih ne rasplice nego da natopi kosu do kroijena kose I to joj je dovoljno.Nije duzna da rasplice kosu ako ne zeli a ako zeli da u potpunosti opere I glavu I kosu nema smetnje da ih raslice I saplice nakon kupanja. Zahvaljujem na postavljenim pitanjima!A Allah najbolje zna!

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1843
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 16:14:44   
gerberka
ne mogu da pronađem znacenje imena Adin u islamu...zna li neka zena ovdje? znam da je din - vjera ali me nekako a u bos jeziku asocira na negaciju..pa ne bih da nisam upucena a najmanje ne bih da je izmisljeno...uuuffff


< Poruku je uredio gerberka -- 4.1.2012 16:15:47 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1844
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 16:30:49   
jasmin
gerbo,Adin ima posve isto znacenje kao i Edin.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1845
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 16:32:06   
gerberka
hvala user posted image

nigdje nema ni u jednoj knjizi sa A user posted image


< Poruku je uredio gerberka -- 4.1.2012 16:34:10 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1846
   RE: Zene sa Hidzabom
4.1.2012 19:44:39   
Rabi
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Alma_27

drage moje, moze li jedno pitanje? nadam se da sam na pravoj temi. znam da ovo nije vjerski portal ali nesot mi neprijatno sad ici na vjerske portale i pitati ovakva pitanja. ovdje uglavnom zalaze zene :)

naime, radi se u kupanju nakon odnosa sa muzem. znam da se mora nakvasiti cijelo tijelo a meni je problem cesto prati kosu iako imam toplu vodu i fen za susenje, jednostavno me cesto bole usi i glava ako cesto perem kosu. probala sam i ne ide. ja mogu prati kosu 2-3 puta sedmicno. kako cu nakon svakog odnosa? je li mogu da prstima nakvasim svaki dio tjemena pa onda ne bude mokra cijela kosa ali bude cijela glava? ili tejemum iako imam toplu vodu? kako vi to radite?
ako moram oprati cijelu kosu, pa sta cu? bitnije su obaveze prema Allahu nego bracne duznosti. to mogu prorijediti malo :)


Draga Almice,Iman ti je lijepo pojasnila.Kod kupanja nakon odnosa moras i kosu prati.Sta ces,neko pere i dva puta dnevno,neko svaki dan i td.Pukusaj medicinski utvrditi razlog boli u glavi i usima,ako se zaista utvrdi da je razlog cesto pranje kose,onda postavi pitanje nekom ucenom covjeku,recimo na stranicu minber.ba,pojasni stanje u detalje,pa vidi sta ce ti reci.Jos bih samo da se zajedno prisjetimo da spolni odnos s muzem itekako ima veze s obavezama prema Allahu.Za to je dokaz ono sto je Muslim zabiljezio da je Ebu-Hurejre, radijallahu anhu, prenio sljedeci hadis: „Tako mi Onoga u cijoj je ruci moja dusa, nijedan covjek ne pozove svoju suprugu u postelju, pa ga ona odbije, a da Onaj na nebesima ne bude srdit na nju, sve dok se muz ne odljuti." Ima i hadis:„Kada covjek pozove svoju suprugu u postelju a ona odbije da se odazove, meleki je proklinju sve dok ne osvane." Buhari i Muslim
Da ti Allah olaksa mila.



Ja cu po ovom user posted image user posted image user posted image
Ja sam stalno umorna, ne naspavana...tako da mi je uvijek...mislim skoro uvijek ''mrsko''....user posted image Mislim, znate vec.....dok djecu uspavamo, dok malo kucu sredimo(kupatilo,kuhinja,sobe) eh hajde onda mi i posle kupanje....do 02h se to sve udulji!!! Ja sam cesto, cesto off lineuser posted image razumijete sta hocu reciuser posted image Joj kako me samo ovo slomiuser posted image



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1847
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 11:42:46   
ajnur
Ako ti je duga kosa skrati da ne moras dugo susiti pokusaj da olaksas sebi.Kad bas uvece ne mozes uzmi abdest i idi spavati pa ujutru se okupaj.Pokusaj dosta posla utraditi tokom dana to oko kuce da uvece budes slobodna.Ne znam sta bi jos mogla...Al to ti je pola sata najvise bar je meni tako i onda se lijepo ususkas i pajkis.Nema kukanja svakoj zeni je tako al samo dobrom organizacijom mozes sve posticiuser posted image Ja imam kucu muza dijete sad ako Bog da inshAllah drugo i nemam pomoci ni od koga roditelji mi daleko svekrva ne moze ...Reci Bogu hvala na svemu.Ima uvijek gore.

< Poruku je uredio ajnur -- 5.1.2012 11:48:16 >


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1848
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 12:19:03   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: ajnur

Ako ti je duga kosa skrati da ne moras dugo susiti pokusaj da olaksas sebi.Kad bas uvece ne mozes uzmi abdest i idi spavati pa ujutru se okupaj.Pokusaj dosta posla utraditi tokom dana to oko kuce da uvece budes slobodna.Ne znam sta bi jos mogla...Al to ti je pola sata najvise bar je meni tako i onda se lijepo ususkas i pajkis.Nema kukanja svakoj zeni je tako al samo dobrom organizacijom mozes sve posticiuser posted image Ja imam kucu muza dijete sad ako Bog da inshAllah drugo i nemam pomoci ni od koga roditelji mi daleko svekrva ne moze ...Reci Bogu hvala na svemu.Ima uvijek gore.


Ovo sam i ja naprvila nakon nepunih 6 mjeseci braka.Da mi je bilo zao-jeste..Ne pamtim sebe sa "kratkom" kosom, ali sto se mora-more se.Bolje i to nego da trpim stalno neke upale i da sam konstantno bolesna.Hajr..ima divnih i kracih frizura..

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 1849
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 14:17:36   
Alma_27
Hvala vam puno na odgovorima! Sinoc sam ja maksuz dosla na portal da procitam sta ste napisale ali nisam stigla odgovoriti.

Ja sam cesto isla specijalisti za uho, grlo, nos i skoro svaki put sam izasla sa receptom za antibiotike. jednom me je boljela i ova vilicna kost i to na kraju kod uha. tad sam izasla samo sa kremom deep relief user posted image
imala sam i ja dugu kosu a sad je poluduga. jako je gusta. mislim da cu je opet skratiti. ma kad se mogu sve druge zene snaci, mogu i ja :D
sto se tice mog komentara za prorjedjivanje odnosa sa muzem, nije to da ja sad "odbijem" muza zato sto ga ne volim i sto mi se ne svidja ili nesto slicno i on to zna. nikad se nije naljutio ni osjecao povrijedjenim. to cak nije ni odbijanje nego ako ne mogu tada, mozemo kasnije. npr., da sacekam vrijeme sljedeceg namaza i to obavim jer se ne mogu kupati pa ici napolje pa klanjati.
za odnos moramo biti oboje raspolozeni i to postujemo i ne fali nam tu nista user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *