|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 12:54:27   
ajla86
ma ljudi svi imamo razlicta iskustva sa dr...nije tema ali ja kad se spomene Nikulin ustanem na noge....da mu treba bubreg,ruka,krvi ma sve na svjetu bi mu dala...meni da nije bilo njega svasta bi bilo ali mimoilazimo se sa misljenjima...
mene je lejla imsirija dovela do ruba smrti sa recenicom VIDI JE KOLIKA JE NEK GURA.....poradzala me 11 h nazor,pored indukcije,dripa nije dala cr i kad me dovela da smrti haman i mene i djete uso ne nikulin kao mojdr i bukvalno je napo sta radi sa mene da cu podleci ili ja ili djete....porodio me na cr,17 konaca i 2 drena sam imala jako tezak cr a beba 2 dana u inkubatoru bila,kad se rodila nije proplakala....reko pedijatar napacena beba koliko i mama....
i nikulinu sam dala jedva jer smo se kroz moju jako ruznu trudnocu zagotivili,i dala bi mu sve na svjetu...kako se molim za svoje djete Svevisnjem u mojim dovama je je i on i njegova porodica....

ja kad sam rodila na cr,mm je toj ekipi poslo veceru,ona koja je iznjela,spremila djete i ona je dobila.pa zaboga na tako radostan dan bi dala sve na svjetu....ja sam postala majka,mene dragi Bog obradovo pa i ja da obradujem nekog...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 13:35:01   
Apotekarka
Ja isto sto se tice Nikulina imam pohvale ,uvijek mi se javi na mob.u bilo koje doba dana da nazovem,bilo kakav savjet tako je bilo i s prvom trudnocom a i sad...Ne pripadam Sar.kantonu ali kad god sam na Kosevu morala obaviti neki pregled primio me i preko reda i bez feninga....S prvim porodom sam koid njega dobro prosla potpisala bih kad bi znala da ce i drugi takav biti osim konaca kojih sam dosta imala....
E sad o davanju pa mi smo ih sami naucili na to,ali iskreno volim dati 100-200 km da me malo pripaze i pobrinu se o meni nego da se patim....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 13:58:11   
Alverde
ajla86 ja još nisam ništa dala svom dr a u 7 sam mjesecu trudnoće, kontala sam tek kad se porodim, pa je li bolje prije poroda ili tek kad se sve završi? user posted image inače mi je dr super iako mu do sad ništa nisam dala, uvijek dostupan, ljubazan i detaljan na pregledima.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 14:24:03   
Mami81
Ja sam se porodila prije dva mjeseca i 10 dana nisam dala nikome ni marku. Naime trudnocu sam vodila privatno te sam u devetom mjesecu otisla kod profesorice koja poznajem privatno da se dogovorimo za porodjaj ona je uradila pregled neko sedam dana prije termina i rekla da nece jos da dodjem dva dana pred termin nazalost ona se razboljela i uputila me svojoj kolegici.Na kraju uprkos niskoj trudnoci četri dana poslije termina doktorica mi je rekla da dodjem u njen dan dezurstva sa gelom da me porodi. Njoj sam poklonila samo parfem ,moram priznati da su svi ok bili prema meni koliko mogu biti u svom onom haosu koji vlada u porodilistu na UKC-u u Tuzli.
Nazalost meni priroda nije bas bila sklona sporo sam se otvarala user posted image uprkos gelu, dripovima, masazama grlica (i sad mi se dize kosa na glavi), no najbitnije je da je moja suncica stiga zdrava i prava. Posto sam zabranila dolazak po nas u velikom broj (pa zivimo pet min od bolnice) po nas dvije su dosli mm i moj brat a njima sam priprjetila takodje de nedaju novac nikome tako je i bilo. Bezveze mi je dati novac nekoj sestri koja je samo dosla po moje djeti i iznjela je do sobe za izlazak radije bi ga dala babici koja je bila tu na porodu.Inace jedino sto je moja doktorica trazila (koja mi je vodila trudnocu) jeste slika bebane za ordinaciju sto joj odmah nosimo na sljedecem pregledu.

_____________________________

I najljepsi suncev zrak sam ugledala 23.12.2012. u 20:15 - Marea

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 22:20:11   
Naida_Saa
Sve je to divno, i ja sam za ne davanje mita :) ali sada me panika hvata kada citam koliko se zena napatilo na GAK-u :(
Ali fkt smatram da imaju svoje plate za posao koji rade, sada mi je jasno sto neki doktori jednostavno ne mogu da ostanu na klinici :(

Samo da se aBd sve zavrsi oki..imam jos 10 dana do termina user posted image

(odgovor članu Mami81)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
7.3.2013 9:10:52   
kula
Ja ne znam ko ovdje voli da daje pare za nešto što je njegovo pravo a to je normalan tretman doktor-pacijent!
Svi mi imamo zdravstveno osiguranje, koje pokriva i porod i boravak u bolnici i ne bi trebali brinuti o tome koliko ćemo para ponijeti sa sobom u bolnicu.
Ali ja znam da ću NAŽALOST morati potplaćivati doktora bilo poklonom u kesi ili u koverti, pa sam se zato odlučila da trudnoću vodim privatno i da tražim maksimalno kvalitetnu uslugu za one pare koje mu dam na kraju pregleda. To je doktor koji radi i na Jezeru, tako da, kad dođe vrijeme za to, imam i gore nekoga ko će me poroditi!
Nisam mazohista, sebe i svoju porodicu volim najviše na svijetu, tako da, ako moram plaćati za kraljevski tretman, to ću i uraditi!

(odgovor članu Naida_Saa)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
7.3.2013 9:56:48   
ajla86
IZVORNA PORUKA: Alverde

ajla86 ja još nisam ništa dala svom dr a u 7 sam mjesecu trudnoće, kontala sam tek kad se porodim, pa je li bolje prije poroda ili tek kad se sve završi? user posted image inače mi je dr super iako mu do sad ništa nisam dala, uvijek dostupan, ljubazan i detaljan na pregledima.




ako je takav bez potrebe je da dajes,suti i uzivaj user posted image
a aBd kad krene porod onda babicama mozes je dr na prirodnom nema plaho posla....a ako je carski....sta znam.ja sam Ciletu nudila prije nije htio da cuje.....ma ljubi njega ajla....

< Poruku je uredio ajla86 -- 7.3.2013 10:02:45 >

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.3.2013 23:50:02   
fikolino
pozdrav, u dilemi sam sta svojoj doktorici pokloniti. Ne znam dali da joj dam kovertu ili poklon?

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.3.2013 0:10:28   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: fikolino

pozdrav, u dilemi sam sta svojoj doktorici pokloniti. Ne znam dali da joj dam kovertu ili poklon?


ja sam uvjek da se da poklon... mrzim koverte.. tj nije mi drago što smo navikli pojedince na koverte...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.3.2013 8:20:34   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: fikolino

pozdrav, u dilemi sam sta svojoj doktorici pokloniti. Ne znam dali da joj dam kovertu ili poklon?



meni nekako pismenije poklon, bajadera + parfem npr

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.3.2013 12:44:22   
CombatKitten
slika, parfem, sat, svilena marama, skuplja klasična torba, nakit.
znam jedan slučaj par doktoru poklonio novi mobitel mislim samsung galaxy 3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.3.2013 7:26:09   
cipi

IZVORNA PORUKA: Mami81

Ja sam se porodila prije dva mjeseca i 10 dana nisam dala nikome ni marku. Naime trudnocu sam vodila privatno te sam u devetom mjesecu otisla kod profesorice koja poznajem privatno da se dogovorimo za porodjaj ona je uradila pregled neko sedam dana prije termina i rekla da nece jos da dodjem dva dana pred termin nazalost ona se razboljela i uputila me svojoj kolegici.Na kraju uprkos niskoj trudnoci četri dana poslije termina doktorica mi je rekla da dodjem u njen dan dezurstva sa gelom da me porodi. Njoj sam poklonila samo parfem ,moram priznati da su svi ok bili prema meni koliko mogu biti u svom onom haosu koji vlada u porodilistu na UKC-u u Tuzli.
Nazalost meni priroda nije bas bila sklona sporo sam se otvarala user posted image uprkos gelu, dripovima, masazama grlica (i sad mi se dize kosa na glavi), no najbitnije je da je moja suncica stiga zdrava i prava. Posto sam zabranila dolazak po nas u velikom broj (pa zivimo pet min od bolnice) po nas dvije su dosli mm i moj brat a njima sam priprjetila takodje de nedaju novac nikome tako je i bilo. Bezveze mi je dati novac nekoj sestri koja je samo dosla po moje djeti i iznjela je do sobe za izlazak radije bi ga dala babici koja je bila tu na porodu.Inace jedino sto je moja doktorica trazila (koja mi je vodila trudnocu) jeste slika bebane za ordinaciju sto joj odmah nosimo na sljedecem pregledu.



Mami, kakav gel je u pitanju?
Nisam ni cula do sad da postoji tako nesto, pitam jer sam se i ja prosli put sporo otvarala

(odgovor članu Mami81)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.6.2013 18:46:36   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Buduca_mamica

Drage moje mamice kao i one buduce. Zanima me vase misljenje o ovoj doktorici? Da li joj je potrebno nositi kovertu ili? ne znam sta da mislim. Jedni je hvale, drugi pak kude.. 100 ljudi, 100 cudi. Ali voljela bih cuti vase misljenje.. user posted image



IZVORNA PORUKA: eldinky

Draga buduća mama,ja sam mama 3x i nijednom nisam nosila kovertu,iz principa.što se tiče dr ja bih pohvalila dr Deković Sanjina,on je divan ili sam ja imala sreće.zadnji porod sam imala u državnoj bolnici i mogu da se zahvalim babici i sebi naravno jer doktora nisam ni vidjela,tek na viziti(dobro jutro mame kako ste-i to je sve)pregledao me je kada sam trebala kući.hB SVE JE PROŠLO DOBRO.tebi sretno ali ja nisam nikako za koverteuser posted image



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Eh ovako... user posted image
Mene je Dr. Naima porodila. Ja imam samo rijeci hvale za tu zenu.
Trudnocu mi je vodio Nikulin i nadavala mu se sto od poklona sto od novaca i na kraju dezurna bila Dr. Naima i porodi me pred sami docek N. Godine user posted image . Trudila se da mi prolongira porod da rodim u ponoc da dobijem od gradonacelnika lovu user posted image ali kad je vidjela kako galamim porodila me za cas user posted image . Tretirala me kao vlastito dijete.
Prvi bol krenuo u 21:00, a ja rodila u 22:20. Eto, exspresno za prvi porod.
Moram napomenuti da sam lezala na Jezeru 2 dana pred porod zbog profuranog termina i pregledao me i Kunto i Panto, ali ona se pokazala super, tj. najbolje od svih doktora.
Svaka 2 - 3 sata me obilazila da vidi hocu li uskoro dobiti bolove jer sam bila otvorena 4 prsta.
Ujutro me obisla nakon poroda i pomogla mi staviti malenog kraj sebe da ga podojim.
Na kontrolni pregled sam joj tek odnijela poklon i koverticu i to nakon pregleda. I na tom pregledu je bila divna. Otkrila mi cistu, dala br. telefona da se dogovorimo za kontrolu. Nije mi nista dala od terapija, pretpostavila je da je vodena i nije htjela ugrozavati dojenje ali je za svaki slucaj trazila da uradim markere. Tako je i bilo. Cista bila vodena i pukla sama od sebe.
Sljedecu trudnocu idem direktno njoj user posted image




IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da ne bude da hvalim samo nju, meni je tu noc ekipa bila sjajna. Babica Mirsada je isto divna zena. Koliko me je samo hrabrila, donosila mi vlazne gaze na usta... ma nemam rijeci. I ona je ujutro dosla da nas obidje i donijela mi neke stvari koje su mi trebale.

Ili sam negdje dobre sadake zaradila ili je to bila Novogodisnja carolija user posted image




IZVORNA PORUKA: Buduca_mamica

Hahahaha.. da je meni bar 1% proci kao sto si ti.. hahaha:) Bgm ovvde je velika sadaka u pitanju. Bas si me obradovala s tim pohvalama. Ni poklon nije vazan ako neko od srca odradi svoj posao. Nadam se da cu u pola tako proci. Ja cu biti zadovoljna.




IZVORNA PORUKA: Etoo

O doktorici Naimi mogu reci sve najbolje,preporucila bih je svima. Strucna i ljubazna bez suvisne price. Vodi mi trudnocu od pocetka i iskreno se nadam da ce biti tu kad budem trebala da se porodim,divna žena i vjerujem joj u potpunosti.



IZVORNA PORUKA: lala0606

nije vala cemu iskreno receno .... voli poklone iz licnog iskustva




IZVORNA PORUKA: bebaa

daleko joj kuća od moje bila.....ujutro od pola 7 sam bila na stolu,kad je ona došla u smjenu držćala me do 1 sat iza podne i kad su vidjeli da sam 8 prstiju otvorena i imam napone a bebinu glavicu ne pipaju tek su me onda po hitnom postupku na CR porodili....beba rođena s blagim otokom na glavi zbog tiskanja,ja iskrvarila,vreće krvi i plazme primila...i još mi rekla da sam je namučila ....haram joj bilo šta sam proživjela....zna ko je bio tu ali nisu ništa smjeli od nje....molila sam ih,mislim i na drugog ljekara što je bio s njom,da me ili ubiju ili porode...eto dokle je došlo...
opet ovo je samo moje iskustvo,sigurno ima i pozitivnih iskustava ali ja i ona smo završile....a možda bi sve bilo drugačije da sam imala love živaka pa joj dala....



IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Mene poslala u salu , 5 prstiju otvorena, uključila indukciju, i čitav dan je nije bilo da me obiđe, da nisam vrištala i da babice nisu bile super ne bi niko ni došao, na kraju me ona nije ni porodila, sigurno je čekala koverticu...prolazila par puta pored sale, ni da dođe da pogleda.



IZVORNA PORUKA: malena sharena

Mene je porodila u proslu srijedu i moje iskustvo je skroz OK. Bila je dezurna u gin. ambulanti kad sam dosla na kontrolu, savjetovala mi je indukciju jer sam prenijela sedam dana, a plodova voda pocela zeleniti. Nakon ulaska u salu stalno me je obilazila, pratila stanje i porodila me skupa s babicama. Jos jedna zena se porodila skoro u isto vrijeme sa mnom u sali i bas smo poslije komentarisale kako.su svi bili super. Naravno, nikok nista nisam dala, a i kako bih kad sam bila gola ispod one spavacice, nemas gdje lovu zastekati.





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
4.6.2013 11:35:44   
budućamama
I ja sam protiv davanja koverti. Žalosno je koliko je ta svijest o davanju poklona uvriježena u našem narodu i kad pročitam stavove da bi čovjek sve dao za život svog djeteta, misleći pri tome na nepohodnost davanja mita, baš se rastužim. Sasvim dijelim mišljenje da materijalne stvari ništa ne znače u usporedbi s životom, bilo djeteta ili majke, ali mislim i da naše žene pretjeruju. Svima je jasno da porod BOLI i da se porođaj sastoji iz nekoliko faza, nekih manje, nekih više bolnih.
Moje iskustvo je da sam prilikom liječenje steriliteta operisana od strane prof Godinjaka bez štele i bez pfeninga. Čovjek je sasvim korektno odradio svoj posao i hB, nakon tri mjeseca, ja sam zatrudnila. Cijelo mi je vrijeme vodio trudnoću, opet bez pfeninga i jednom sam ili dva puta odnijela sestrama kafu, sok i čokoladu da se počaste, ali sve skupa nije bilo 10 KM. Na kraju, na dan termina me ostavio na patologiji jer nisam bila otvorena. Istina, tri sad dana imala kontrakcije koje nisu bile porođajne, ali su se javljale na 10, 15 min, pa onda pola sata ili sat... Tri dana sam tako ležala na patologiji i niko me nije pogledao jer sam Godinjakov pacijent. Treću noć su mi krenuli porođajni bolovi i ja sam se porodila prirodno, a indukcija mi je uključena tek kad sam legla na sto i kad sam bila otvorena za poroda.
Doktor koji me porađao je bio mlad, dr. Rama, i bio je nevjerovatno pažljiv i divan, kao i babica koja me je porađala i koja se trudila da učini sve da mi ne mora raditi epiziotomiju.
Na kraju sve balade, rodila sam živo i zdravo dijete od 4150 gr i 54 cm dužine. Hvala Bogu.

Da zaključim, beba se rodila kad je bilo vrijeme i hB rodila se živa i zdrava. Ja nikome nisam dala ni marke za to cijelo vrijeme. Istina je da sam se patila ta tri dana na patologiji s bolovima, ali meni nije žao i opet ću se aBd prirodno poroditi. Samo, ovaj put ću, aBd, sa porođajnim bolovima doći u bolnicu user posted image
Opet ne mislim nikom ništa davati. Eventualno i samo možda, kada sve prođe...

Ono što je apsurd jeste uvriježeno mišljenje da je carski porod divan pa žene plaćaju da se umjesto prirodno porode carskim ili da je bolje ići na indukciju nego se prirodno otvarati. To je i doktorima neshvatljivo jer prirodno je prirodno, tijelo se polako priprema za porod i sve ostalo što ga prati. Po meni je indukcija poroda, ako nije indicirana, apsolutno silovanje vlastitog organizma. Ali eto, svi imamo pravo na vlastito mišljenje i izbore.
Kako god, nek nam je svima sretno user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
18.8.2013 0:59:25   
hElma
Moje iskustvo sa GAK-om i porodjajem koji mi je i dan danas trauma. 7 dana prije termina su mi poceli bolovi (prva trudnoca) i ujutru u 6 smo se mm i ja uputili ka Jezeru, Primila me dr. Naima te rekla mi da sam otvorena 2 prsta i da cu doci u toku dana ili noci da se porodim. Od toga nije bilo nista. Svaki dan sam isla na kontrole i svaki dan dobijala drugacije informacije o tome kolik osam otvorena. Jedan dan sam bila "otvorena" 2 prsta, drugi dan 5, treci 3 i sve tako... Trudnocu mi je vodio dr. Murtezic, medjutim zbog godisnjeg odmora me "proslijedio" Stojkanovicu, ali je i on otisao na odmor tako da sam pred sam porod "setala" od doktora do doktora. U bolnicu me nisu smjestili iz razloga sto zivim blizu pa nema potrebe za ostankom, u bolnici sam za 3 minute. Poslije termina sam prenijela jos 7 dana i to bez ikakvih problema. Bolova vise nije bilo ni na pomolu, prodna voda mlijecna znaci sve u savrsenom redu. 6 dan poslije termina otisla sam na pregled i na moju zalost primila me dr. Naima. Pri pregledu mi je rekla da sam otvorena 5 prtiju i da odmah idem u salu. Iz sale sam im bukvalno pobjegla jer nisam htjela na silu da me poradjaju. Kada sam kuci dosla prokrvarila sam prilikom pregleda. Vracam se nazada u bolnicu u nadi da ce doci do smjene dezure medjutim posto me vikend zahvatio ista ekipa na okupu.Tu me primio doktor Dino (ne znam pravo ime) cini mi se da se preziva Idrizbrgovic. U salu sam usla u 18:20, prikljucena mi je infuzija, 5 inekcija sam primila, vodenjak probusen-voda mlijecna. Nikakvih tragova otvaranja. S tim da napomenem receno mi je da sam otvorena 5 prstiju, a ustvari nisam bila, u sali mi se nekim cudom izgleda sve opet"skupilo"user posted image pa je sa 5 spusteno na 3 prsta :/. Jedina sreca mi je sto su mm i mama na portirnici dobili informaciju od portira da dolazi nova smjena babica i nekim cudom se ispostavilo da smo u rodbinskim odnosima. Odmah je nazvala i rekla mojima da ce se pobrinuti za mene. Da dodam, da mi nje nije bilo raspala bih se. Sto se tice novca, mm je doktoru davao novac da me porodi ali doktor Idrizbegovic nije htio da uzme. Na kraju se ispostavilo da nije imao ni za sta da uzme, jer je sav posao odradila babica. Porodjaj je trajao 7 sati i Bog zna koliko bi trajao da me babica nije na silu porodila, jer je vidjela da nemam vise snage. Da ne pricam o tome kako doktora nema ni na mapi jer spavaju negdje i ne mozes ih dozvati. Poslije poroda mi je babica rekla da bih se dobro napatila i Bog zna koliko bi se poradjala da me ona nije "otvorila" i izvukla bebu.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
18.8.2013 12:19:33   
Medić*
Svom dr sam poklonila bombonjeru i jedno najnovije izdanje Kurana ( inace smo poznanici ) dok sam isla na preglede. U periodu kada se priblizio termin dr je bio na odmoru, preporucio me dr Lejli I. Dva puta uspjela otici kod nje na kontrolu i onda je uslijedio porod. Moj dr i dalje na godisnjem. Porodili me dr Kandic i dr Rovcanin, oni bili dezurni. Niko nista nije dobio :)
Ni sestrica koja je iznosila bebu nije dobila onih 20 km kako dajemo ( bar sam ja na prvom porodjaju ) : Pala mi je Vjestica na pameti : Sta da joj dajem ista pa mora mi predati bebu user posted image Muz isaretom pita da da, isaretom rekoh Ne :)
Uglavnom moram reci da su me dr Kandic i dr Rovacanin extra primili, porodili i sve odradili. Sve pohvale a posebno dr Kandic. Tako je njezna, ljupka, pristupacna :) Uglavnom imam lijepo iskustvo sa Jezera.

< Poruku je uredio medic slatki -- 18.8.2013 12:24:08 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hElma)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2013 21:41:38   
carli
Ja sam se porodila prije 20 dana i posto moj doktor nije mogao ostati da me porodi predao me Naimi...drzala me na patologiji iako je plodna skoro sva otisla bila zelena ja ja otvorena samo 2 prsta. Tek me kasno poslije podne spustila u salu. Pregledala me ko da sam zivotinja neka, grubo, bila drska i prepotentna i onda je meni puko film i ja joj vise nisam dala da mi pridje, jer ne placam ja onolike doprinose mjesecno da me neko tako tretira, a i da ne placam oni su odabrali da budu to sto jesu nije ih niko prisilio. Ja bih i nju i sestru joj otjerala sa Jezera i zbranila da rade kao doktorice. Na kraju me porodila neka mlada doktorica i dr. Idrizbegovic, ali glavnu ulogu je imala baica koja je bila predivna. Ja sam sama u mraku lezala u pripremnoj i disala i povracala dok nisu krenuli trudovi tiskanja tad me babica i ta mlada dok cule i odvele me u salu ja otvorena 8 prstiju, porodila se nakon toga za 30 min i sve pomocu babice kojoj ni ime ne znam. Nisam nikome dala ni feninga niti bih ikada, ko to meni daje mimo plate pare kad nesto dobro uradim ili mi da unaprijed da dobro uradim, niko. Od pucanja vodenjaka do prododa proslo 23 sata!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2013 21:49:15   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: carli

Ja sam se porodila prije 20 dana i posto moj doktor nije mogao ostati da me porodi predao me Naimi...drzala me na patologiji iako je plodna skoro sva otisla bila zelena ja ja otvorena samo 2 prsta. Tek me kasno poslije podne spustila u salu. Pregledala me ko da sam zivotinja neka, grubo, bila drska i prepotentna i onda je meni puko film i ja joj vise nisam dala da mi pridje, jer ne placam ja onolike doprinose mjesecno da me neko tako tretira, a i da ne placam oni su odabrali da budu to sto jesu nije ih niko prisilio. Ja bih i nju i sestru joj otjerala sa Jezera i zbranila da rade kao doktorice. Na kraju me porodila neka mlada doktorica i dr. Idrizbegovic, ali glavnu ulogu je imala baica koja je bila predivna. Ja sam sama u mraku lezala u pripremnoj i disala i povracala dok nisu krenuli trudovi tiskanja tad me babica i ta mlada dok cule i odvele me u salu ja otvorena 8 prstiju, porodila se nakon toga za 30 min i sve pomocu babice kojoj ni ime ne znam. Nisam nikome dala ni feninga niti bih ikada, ko to meni daje mimo plate pare kad nesto dobro uradim ili mi da unaprijed da dobro uradim, niko. Od pucanja vodenjaka do prododa proslo 23 sata!

user posted image user posted image user posted image Ja isto ovako radim. Placam privatniku, kad idem privatno...U bolnici-nikad i nikom!!!! Lezala sam mali milion puta (ne zbog poroda) i ne osjecam se duzna ni prema kome. Nisam osjetila ni da me tretiraju drugacije nego one koji im guraju u dzep i nose kese. To im je posao, placeni su za to pa neka ga posteno rade.
Ja se izvinjavam sto updoh na ovu porodjajnu temu, ali moradoh olaksati dusu!

< Poruku je uredio Pingvina -- 1.10.2013 21:54:24 >


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu carli)
Neposredna veza do poruke: 293
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *