|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
4.12.2010 17:53:43   
Medi_87
Naravno da necu reci nikad, ali zalosno je to sta sve covjek mora uraditi da bi dobio odgovarajucu skrb, zaista zalosno

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
4.12.2010 18:18:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ben 10

Dva CR i nikome nisam ni feninga ,nista ama bas nista dala...
Mada je jedan dr ocekivao pare ,ali neka se slika...



Istina je da većina dr,sestrica,babica očekuje kovertu...ali niko nikog ne može natjerati na to,to je odluka pojedinca da li će pripremiti kovertu ili neće.
Imala sam dva poroda,prvi put sam častila,odnosno mm,babicu koja me porodila i ne žalim,halal joj bilo,dr. nisam,drugi put nisam nikog,jednostavno nisam htjela.
Kada sam nakon prvog poroda ležala opet u bolnici,moj dr. je zadnji dan došao u moju sobu,navodno da se pozdravi,jer zna da idem kući,a on kao ima 2 operacije,pa eto da se ne bi slučajno razišli bez pozdrava hahaha,što bi značilo "Eto ako mi misliš šta dati daj sad,pošto se nećemo više vidjeti" napravila sam se malo budala,zahvalila mu se na svemu,i gledam u njega,on stoji gleda u mene user posted image   i na kraju čovjek se pozdravi  i ode,jest malo neprijatan osjećaj ali preživi se user posted image

(odgovor članu Ben 10)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
4.12.2010 18:39:44   
Ben 10
Prva trudnoca sam zadnji mjesec dana lezala u bolnici,ali tadasnji sef odjela je mm rekao ni slucajno nikome nista ,sve ce to biti uredu i bilo je hvalaBogu.Druga trudnoca sve je bilo uredu citavu trudnocu i kada je dosao dan D ,dr koji je bilo dezurni je oblijetao oko mm i raspitivao se radimo li i kako tj.uleti nesto ako mozes,ali nije nista dobio...Imala sam od sestrica bez packe njegu i pomoc koja mi je god trebala...Njima svaka cast,a i svim dr sem pojedinaca...Dr te i onako porodi ,poslije ili udje ili ne udje da te vidi,sve je na medicinskom osoblju...


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
5.12.2010 22:00:29   
frenkoza

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

...Al npr uvijek su nasmijani , u prodavnicama , zaustavi bilo kojeg radnika na nekom odjeljenju ako nije njegov odjel odmah se potrudi da neko dodje pomogne...


eh pa to i jeste zato sto ih imas kome prijaviti i sto to ima efekta.... a dalje njima su pacijenti/klijenti/stranke svetinja.... jer oni od tih ljudi dobivaju platu.... svjesni su da su oni tu zbog ljudi a ne ljudi zbog njih.... kod nas portir misli da je neprikosnoven i nezamjenjiv... ne shvata da je on tu radi mene, da me uputi, objasni, najavi me.... a ne ja radi njega...

kad smo o neljubaznosti... uvijek se sjetim jednog tipa koji radi na onom parkingu kod mosta Suade Dilberovic u SA.... ja bila u 8 mjesecu trudnoce.... vruciine teeskee... upeklo sa svih strana... i ja dosla da platim parking kaze on meni - NEMAM SITNO... drsko i bezobrazno.... pa reko sta sad ja da radim... nemam ni ja.... BOLI ME BRIGA.... IDI I TRAZI SITNO.... pa reko bolan vidis li da jedva idem... koja je vrucina... treba da se onesvjestim negdje.... STA ME SE TICE... vako nako... ma svasta... otisla sam bukvalno placuci i molila Boga da mu sve vrati... nasla sitno i platila.... naravno htjela sam se zaliti... uzela sam ime i prezime... ali sam odustala.... pa on da se boji za svoju gu... on se sigurno ne bi tako ni ponasao... tako da.... nazalost...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.12.2010 0:18:24   
mamma mumi
Mislim da ovaka tema nije za nas forum RR. Ja razumijem da je to sve javna tajna, ali ipak ovako javno govoriti o ciframa i sta im pokloniti je uzas.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.12.2010 1:26:27   
lost
Ništa, ja nisam niti ću ikada pokloniti doktoru ili sestri, babici nešto zato što su me porodili ili bilo šta drugo uradili. Pa zaboga to im je posao!!! Hipokrat se jadan okreće u grobu user posted image   Ja sam se poslije poroda lijepo kulturno zahvalila i otišla kući!!!  A većina ih i nezaslužuje niti hvala a kamo li nešto drugo user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.6.2011 18:05:40   
mamin cvjetić
Niti jesam niti bi išta ikome od njih poklonila to im je posao plaćeni su adekvatno za njega pa bujrum i neka ga obavljaju kako treba user posted image

_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.7.2011 13:00:29   
Bebica11
Ja ne namjeravam nista poklanjati, i mislim da smo svi mi krivi koji ih navikavamo na to. Eh sad me zanima da li je koga poradjala dr Abadzic i da li prima novac posto joj idem privatno, ako prima da odmah mijenjam druser posted image i dal postoji uopce neki dr na GAK-u koji ne prima novacuser posted image

(odgovor članu mamin cvjetić)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
5.7.2011 15:25:24   
gerberka
IZVORNA PORUKA: dadada

Medi...cijenim ja tvoje misljenje u potpunosti...i slazem se s svim sto si napisala...i ja sad takodjer razmisljala kao ti...medjutim, uvidjela sam da mi druge nema...i jesam li ja postala samim tim cinom dio korupcije...jesam...jesam li zasluzila kaznu...jesam... i najvjerovatnije bih ja prije bila kaznjena nego doticni dr....ali znas sta...isto sam tako egoista...gledam da bobijem najbolju mogucu skrb i tretman koji mogu...pa eto...osudi me....i ne mogu osuditi nikog ko plati...ne mogu osuditi zenu koja mora na kiretazu pa plati da dr. uradi posao kako treba u nadi da opet moze ostati u drugom stanju...ne osudjujem moju pokojnu tetku sto je svu ustedjevinu potrosila na lijekove i dr. i svu mogucu njegu jer se borila da prezivi i pobijedi bolest...i opet je umrla...jer je tako moralo biti...ocigledno...ali kako cu ja covjeka osuditi sto zeli sebi ili svom bliznjem najbolje....i

i sta su ti privatne klinike vani nego upravo to...samo sto ih kod nas nemas...a da ih imas...niko ne bi zucnuo...i vani siromasniji tj. oni koji nemaju da plate dobijaju goru skrb nego oni koji imaju...to je zakon jaceg...nazalost...tako je kako je...ja tu licno ne mogu nista promijeniti



slažem se u potpunosti..a ja ću javno da kažem da me dr granić iz zenice nije htio pogledati, a došla sam na kiretažu zbog spontanog user posted image user posted image user posted image  kada mu je mm dao u dzep rekao mi hajde dušo raspremi se, bio jako prijateljski raspoložen. Nisam imala izbora, jer je na dežuri bila jos jedna dr pripravnica i bojala sam se da mi ona ne uradi dobro.
Haram mu svaka marka koju smo dali da bi iz mene očistio moje sunce, moju prvu user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Abdulah Grani je za mene uzasan dr, jer me pozivao , iako je znao da trudnoca vise nije vitalna, u svoju privatnu ordinaciju, jer kao "evo ima neka tackica, doi kod mene u ordinaciju, bolji mi je uzv"
voljela bih da on progugla  svoje ime i proita ovo, a ja cu mu..nadam se ubrzo, reci da je korumpirani pacov!
moj dr  je tada bio na godisnjem, nikad mi odkako me vodi nije trazo marku, niti nagovijstio da očekuje i volim da mu dam na kafu i to ću i raditi dok god budem osjećala potrebu. Ne da bih kupila ljubaznost nego da bih nadoknadila sve ono što mi mnogo puta nije naplatio.

< Poruku je uredio gerberka -- 5.7.2011 15:29:10 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
5.7.2011 18:54:04   
Anoniman
Uskoro bi se trebala poroditi, druga mi je trudnoća i obje mi je vodila ista doktorica tj ginekolog za nekih 15 dana trebam još jednom kod nje na kontrolu i to je to,pa sam nekako u svojoj glavi došla na ideju da nakon pregleda joj dam neki maleni poklon (znak pažnje) za obje trudnoće koje mi je vodila (iako je to njen posao) pa me čak kada sam imala problema u prvoj trudnoći tj bebica je imala proble naručila privatno na UZV i nije htjela uzeti ni marke uz riječi: Ima važnije stavri od novca ???

Znam da nije tema za to ali me zanima šta bi vi na mom mjesto uzeli (novac da dam nedolazi u obzir) a nebi sad ni nešto wow,znači poklon u znak zahvalnosti ginekologu koja me je vodila tokom obje trudnoće i jednog spontanog ?  

(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
5.7.2011 19:38:30   
Blue rose RR
Poklon u vidu: knjige, umjtničke fotografije, drvene rezbarije, imaš u BBi-ju (ukoliko si iz Sarajeva) prelijepe komplete nakita  na trećem spratu u samom hodniku (komplet je oko 80 KM-narukvica, ogrlica, prsten i naušnice), maramu ...


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2011 10:24:44   
ada033
Mi smo nakon 7 dana od poroda cijeloj ekipi odnijeli kolace i to je bilo to. Novac - ni u ludilu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 14:12:46   
sarisari
hipokrat se sigurno okrece ali to je neki nas mentalitet i ja sam prije govorila ma ne bih nikome nista poklonila medjutim to ocigledno pali pa poslije poklona dobijes svu mogucu paznju, ovdje govorim o poklonu znaci nema mita i novca, cisto ljudski neki poklon tipa, nakit, kravata, novcanik, slika...i sigurno da se onda odredjenom dr. mozes obratiti u svako vrijeme, sjecam se kada je moja mama bila na jednom zahvatu ja sam jos bila tinejdjerka prije nekih 10-12 godina da nije bio dan kada moj tata nije isao u bolnicu i nesto nosio ljekarima i sestrama, ali je zato mama imala paznju i svu brigu i brzo se vratila kuci i primjer rodice koja se porodila prije 11 godina i nije ljekarima nista "dala" pa su je svu isjekli i unakazili i nisu joj posvetili vrijeme, cast izuzetcima

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 15:21:11   
veeseelaa
ja kad nešto bolje razmislim meni je ova tema totalno debilna!
svi brate znate gdje šta ima kupiti, sa koliko novca raspolažete a i sigurno imate primjere iz familije, komšiluka u kom odnosu se otprilike treba dati poklon ili novac dr-u
A sad mi da javno polemiramo i podržavamo tako što je malo nidje veze, složit ćete se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 15:33:08   
gerberka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   kako bona veselaa, ba je tema fina..jedni su za, drugi protiv..i tako se vrtimo u krug do 2000-te stranice user posted image



< Poruku je uredio gerberka -- 29.7.2011 15:37:39 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 15:33:48   
Nadi
IZVORNA PORUKA: I and my angel

Sve ovisi o tome kada ces dati doktoru. Najbolje bi bilo pred samu operaciju da npr. tvoj muz da kovertu. Naravno nece on odmah gledati,koliko sta. u svakom slucaju onu nezaboravnu bol poslije ti nijedan dr. niti novac ne mogu ublaziti. Bitno je da je od srca i sto bi narod rekao sa halalom. user posted image






Bože dragi, ja se iskreno nadam da se ovo neko šali sa nama.
Kakve pare pred operaciju user posted image
Tužno, a tužna i ova tema
Svako neka radi za platu i tako bi trebalo biti u svim oblastima života ne samo u medicini.

< Poruku je uredio Nadi -- 29.7.2011 15:38:40 >

(odgovor članu I and my angel)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 15:51:31   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: Fantasia

Na ovoj temi se javno podrzava mito i korupcija user posted image

Tačno, a kriv je ne samo onaj koji prima, već jednako i onaj koji daje mito, mnogi to i ne znaju.


ma naopaki SMO MI...ja sam imala milion belaja i spontani i ovo i ono...evo guram rizicnu trudnocu, lezala u bolnici,prolazili pored mene kao pored statue,

IMAM PARA AL MI JE FUJJJ DA IM DAJEM i ne dozvoljava mi moja vjera i moral da to uradim a imam para da dam vise nego mnogi Boga mi

Mislila sam to nekako zaobici(to mito) da idem privatno nekom dr pa mu tako dajem pare(legalno i moralno) iako imam osiguranje i da me zapamti da sam mu pacijent AL NI TO NE PALI KOD NASIH DOKTORA...vjerujte, ko je covjek, covjek je

eno i sad nam jedna forumasica lezi na patologiji i zali se da je njena dr Dizdarevic uopce ne gleda u bolnici kao privatno

a dok ima npr doktora poput doktorice Imsirije i Gavrankapetanovic koje gledaju bez obzira na novac, i mene su gledale a nit me poznaju nit sam im davala

KO JE COVJEK-COVJEK JE

KO NIJE ne moze se to promijeniti

A MI SMO GORI odnosno svi oni KOJI IM DAJU POKLONE, za mene imate javnu osudu, eto

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:05:29   
Silver
Evo ja imam srecu da me vodi dr. imsirija, i stvarno je sve onako kako kazete sto se nje tice...ali sta da radi nasa forumasica sa patologije...kojoj nije lejla doktorica...moja zaova koja lezi sa malim u bolnici, vec 10 dana i tek sad kad mu je dala kovertu ukljucio joj je malom neku bolju terpiju, sta ona treba da se inati pa da joj dijete glavom plati...

Sve ja znam, sve ovo nevalja i pogresno je i netreba tako da bude, ali da bi prestalo moramo mi prestati davati, a moraju na nekome kola da se lome, i sad bi moja zaova trebala malog izvesti iz bolnice na svoju odgovornost, iz inata nedati nista dr. koji ocito radi po tom principu...pa upropastiti malog slatkog pametnog djecaka...ja vam mogu reci da ima i ovih i onih dr. znam moj muz radi gore...ako te potrefi neko od onih boljih dobar si, a sta ako te potrefi neko drugi...snalazi se, a da se zalis nekome nepije vode puno...osim da sad svak redom ide i hvata za vrat doktore te koji rade na pare, i tako rijesava probleme...nista od toga...

To smo mi...takvi smo kakvi smo...nazalost...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:07:20   
Anoniman
koga nije ''gonila'' bolnica moze da prica sta hoceuser posted image
da je zalosno sto se mora podmititi da bi imao tretman kakav zasluzujes zalosno jeuser posted image al kad je zivot djeteta i tvoj zivot u pitanju onda nista nije vazno osim da sve bude OK. ma koliko nas to kostalouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:08:28   
Anoniman
Silver nazalost mi smo njih naucili na to , davanje .... Al bar kod nas ako ne das mos se slikat sto ce ti tko pomocbilo djete trudnica i sl .
Ako nemas u dzepu nadrljo si ko crni user posted image .....

(odgovor članu Silver)
  Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:15:45   
Lejla Ka
moja zaova koja lezi sa malim u bolnici, vec 10 dana i tek sad kad mu je dala kovertu ukljucio joj je malom neku bolju terpiju, sta ona treba da se inati pa da joj dijete glavom plati...


Kad dođeš do ovog, da vidiš da moraš dat, ovo bi sve trebalo dobro dokumentovat, makar danas imaju fotoaparati na mobitelima, snimanje glasa, nalaze vam moraju dat po zakonu o pristupu informacijama, tražit kopije nalaza i istorija bolesti prije i nakon davanja mita, snimit nekako primanje, ne dat im da zataškaju.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:17:28   
Silver
Znam felix najvjerovatnije je to pocelo tako sto su neke skupine zeljele povlasteniji tretman pa potkupljivali dr. ali je sad to preslo sve mjere...ponekad ti epiziotomiju nece uraditi kako treba a mogao bi, nece se "sjetiti" te bolje terapije a mogao bi, nece se ama ni potruditi da ti onaj ginekoloski bude manje neugodan a mogao bi nego ce roviti po tebi, ama nece ti s eni ljudski obratiti a mogao bi...i sta onda covjek da radi...lako je pricati iz udobne tople sobe..nebi ja ovo ili ono, nedao Bog nikome to iskusenje...da lezis nekome gore na milost ili nemilost...ili ti ili dijete...da te doktori ignorisu..da su sestre drske ili se izivljavaju nad tobom ili djetetom...voljela bi da nikad nebudem morala dati pare ili poklon nikome...voljela bi ali neznaci da necu morati...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:22:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

moja zaova koja lezi sa malim u bolnici, vec 10 dana i tek sad kad mu je dala kovertu ukljucio joj je malom neku bolju terpiju, sta ona treba da se inati pa da joj dijete glavom plati...


Kad dođeš do ovog, da vidiš da moraš dat, ovo bi sve trebalo dobro dokumentovat, makar danas imaju fotoaparati na mobitelima, snimanje glasa, nalaze vam moraju dat po zakonu o pristupu informacijama, tražit kopije nalaza i istorija bolesti prije i nakon davanja mita, snimit nekako primanje, ne dat im da zataškaju.





a Lejla opet nekad u zivotu mozda dođes pred njega ili njegove kolege koje su upoznate s tim sto si uradio njihovom kolegiuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 16:28:34   
emma.L
Mislim da se ovdje brka mito i zahvala. Nekim ljudima želiš zahvaliti za nešto, iako samo rade svoj posao, jer si sretan da je sve prošlo u redu. Po meni ni ovo nije ok, ali je manji grijeh nego mito.
I mislim da je potrebno ipak razlikovati kovertu unaprijed i parfem ili čokoladu nakon svega.
A jadni jesmo, nažalost.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 17:52:32   
gerberka
žene , iznosite svoje mišljenje, ali ne sudite o onome ko daje novac! nemojte me ljutiti!
dal sam trebala ne dati novac doktoru granicu iz zenice koji me do tada nije htio pogledati, a u smjeni je bila doktorica na stažiranju. Bila mi je prva trudnoca, imala sam spontani i došla na kiretažu. Šta sam trebala pustiti da se neko ući, vježba na meni.

Dala sam novac. Haram mu bio. Ali morala sam! Pa ako sam ja ili žena koja radi djeteta dadne novac da bi dobila bolju terapiju..ako smo fuj, onda nemam šta više reći.

Nužda zakon mijenja i niko od nas ne daje pare zato što ih ima na bacanje! Kad žena ima spontani i mogućnost da je uzme i drugi doktor to je druga prića.

VJERA I MORAL NE DOZVOLJAVAJU PRAVOM VJERNIKU DA OSUĐUJE BILO KOGA. JEDAN OSUĐUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!



< Poruku je uredio gerberka -- 29.7.2011 17:53:07 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *