|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2010 12:13:11   
balasgirl
ovu temu kao da je otvorio neko od doktora user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Uglavnom, moje mišljenje je: NIŠTA.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2010 12:43:57   
M kao Mama
Ako je bio korektan Poljubac, ako je bio grozan ŠAMAR ili UDARAC nogom tokom postporođjnog pregleda

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2010 13:15:18   
ziki
Svoj doktorici sam na prvom pregledu dala kovertu koju joj je spremio mm za muštuluk, ona ga je zvala i javila za bebu. On je ostao da čuva Nemirka i nije mogao da pođe. Znam da je častio babice, i onu koja je unijela bebu da ga vidi, i kad sam izlazila drugu smjenu. Prije poroda nisam poklanjala ništa. I ne preterujem, od porođaja je prošlo preko 2 godine, stavrno su žene bile divne, od dr koja je posle 24h dežure došla da me porodi, a za to vrijeme zvala svaka dva sata da pita kako sam, babice koja me porađala, sestara... Mislim da su se i druge cure iz Gračanice hvalile na osoblje i mislim da smo uglavnom imale istu dr. Ja sam trudnoću vodila privatno, čim su papiri bili gotovi i završene zafrkancije oko radne dozvole i zdravstvenog ona mi je predlagalal da dolazim u bolnicu, koji još dr to radi? 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2010 14:12:23   
Lejla Ka
Ja bih najviše voljela da postoji privatno porodilište, pa da se fino plati, ali da se zna da si platio Uslugu.

Eh sad, prvi sam put dala pare, jer je bila neka privatno-socijalna šema user posted image , pa se podrazumjevalo.
Drugi put sam poklanjala poklone, ali od srca i iz dna duše zbog oduševljenja svim što mi se tamo dešavalo (svima prema kojima sam osjećala posebnu zahvalnost).

A najradije bih da se zabrani doktorima da primaju ikakve poklone. Mada sam sigurna da bi se i tad donosilo, ali ne bi bar kao sad bilo javno i bez sramote.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.10.2010 18:39:24   
mimh
prvi put poklonila, već sam pisala da ne ponavljam, sa ddrugi put nisam ništa, častio mm koji je čekao na ulazu i slušao ispred sve, bio je van sebe od radosti, a kao naknadu mu čak pokazali bebu, samo što nije bio još sa mnom al smo se čuli jer smo se dovikivali....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.11.2010 11:10:24   
Skvo RR
prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: djda

Drage moje trudnice...
Da li planirate vi ili vasi najbllizi castiti babice i doktora koada krenu trudovi??ja sam bila protiv toga,ali kako se vrijeme blizi terminu odlucila sa castiti sve..ipak oduvijek je adet bio halaliti pare za to..a i cula sam da te drugacije gledaju,posvete ti paznju sto je logicno..pa ne znam koliko otprilike da odvojim za doktoricu koliko za babicu..jeste li bili u toj situaciji?P.S.vec imam dokt koja ce doci na porod iovo je znak zahvalnosti


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

200 babici + parfem + bombonjera 
dr piće + parfem


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.11.2010 11:10:39   
veeseelaa
ova tema nije u skladu sa zakonom user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.11.2010 11:22:07   
merima_s
Doktorici koja mi je vodila trunocu mm je odnio parfem par dana nakon poroda. I to je sve a svi su bili super prema meni, dr. Elvira, dr. Begic, babica Senada (ona posebno)

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.11.2010 11:31:58   
vjestica
da se i ja javim ponovo na ovu temu
porodila sam se prije 4,5 mjeseca i još nisam skontala šta da poklonim Godinjaku (nije me on porodio, ali bih mu htjela pokloniti nešto iz čiste zahvalnosti što mi je pomogao da zatrudnim)
a što se tiče poroda - ležala sam u bolnici 7 dana nakon poroda (bile su neke komplikacije ) i nisam ništa poklonila ni babici ni ljekaru koji me porodio (keš pogotovo, ja sam apsolutno protiv toga)
jedino sam sestri koja mi je stavrno pomogla oko izdajanja (nisam smjela dojiti bebu i bila sam skoro pred upalom i zahvaljujući njoj sam je izbjegla i uspjela kad sam izašla iz bolnice uspostaviti dojenje) odnjela kafu i bombonjeru iz zahvalnosti
mm je u mom neznanju dao sestri koja je obukla i iznjela bebu 20 km
iako nisam davala ostalima ništa , imala sam isti tretman ko one koje su davale


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.11.2010 11:37:33   
Anoniman
ja se nikad ne bih usudila kupiti nekome parfem...jedino da znam koji koristiuser posted image a tako dobar "nos" nemam

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.11.2010 11:38:58   
vjestica
IZVORNA PORUKA: dadada

ja se nikad ne bih usudila kupiti nekome parfem...jedino da znam koji koristiuser posted image a tako dobar "nos" nemam

ni ja, ja ne znma ni svom mužu kupiti parfem user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 1:25:05   
mamma mumi
Mislim da ove postove treba proslijediti F.gavrankapetanovicu, da vidi da nema mita i korupcije u KCU, ljudi to samo iz zahvalnosi daju eurice i pokloneuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 3:05:36   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image  Ne kontam zasto bilo sta poklanjati...Mislim doktor je doktor, u tom poslu treba biti strucan, pozrtvovan, ljubazan itd i sad jos i treba da mu mazem oci parama, satom ili bilo kojim drugim predmetom ili jos gore nedaj Boze novcem...Bilo to prije poroda ili poslije je mito....Zahvalnost je reci hvala ....Nije doktoriro radi nas vec radi sebe, dobiva platu za to...To je protivzakonito i rr portal to podrzava...Zalosno

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 7:25:05   
merima_s
Davanje novca prije poroda ili operacije je mito, nakon toga je samo izraz zahvalnosti. A kolike plate imaju doktori nije vala ni čudo što je ovo davanje para i poklona toliko često.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 9:27:29   
Anoniman
Isti je to klinac draga merima jer znas i sama kako to kod mnas ide, zahvalnost, stela , familija ovo ono, nikad se to kod nas nece iskorijeniti...
Zanima me ove koje daruju babice, doktore i ostalu klapu, darujete li smecare kad vam ujutro odnesu smece sa osmijhom na licu ili postara kad vam donese veliki racun sa  tolikom ljubaznoscu...Radnice u posti na salteru itd

(odgovor članu merima_s)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 10:40:26   
Amila_ra
Glupost nevidjena placati doktoru za porod ili bilo kome jer oni su placeni za to od naseg osiguranja i to je njihov posao kao sto je i nas da radimo neke druge stvari u zivotu pa nas niko ne casti. Dobro razumijem u Bosni je to normalno a ja zivim u drzavi u kojoj bi mi se svi smijali da dam doktoru poklon sto me je porodio a novac da i ne pricam jer to ovdje ne prolazi kod doktora.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 10:59:03   
Malenaoduvijek
Ja novac nikada ne bih dala ni prije ni poslije poroda.Kad sam se prvi put porodila moji su donijeli bombonjere i kafu sestramakoje su bile u smjeni, a dr je mm spremio neku flasu pica ( pojma nemam koju) i nije mu je uspio dati prvi put nego mu je dao kad sam se porodila drugi put i to ovaj nije htio da je uzme nikako ( a inace se znaju).drugi put je donio bombonjeru i jos nesto sestri koja mi je pomogla oko dojenja a inace nikome nista.a to sve zavisi od dr, ima ih pa ne zele poklone, ali NOVAC ja nikada ne bih davala jer je to mito a ne znak zahvalnosti

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 11:12:06   
frenkoza

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Isti je to klinac draga merima jer znas i sama kako to kod mnas ide, zahvalnost, stela , familija ovo ono, nikad se to kod nas nece iskorijeniti...
Zanima me ove koje daruju babice, doktore i ostalu klapu, darujete li smecare kad vam ujutro odnesu smece sa osmijhom na licu ili postara kad vam donese veliki racun sa  tolikom ljubaznoscu...Radnice u posti na salteru itd


postaru obavezno ostavim koju marku kad donese penziju, porodiljsko i sl....

doktorima niti sestrama prije poroda nisam dala niti marke niti bih ikada.... nisam imala korektan tretman od sestara, znam i zasto ali nisam im htjela dati NISTA....

babica koja je iznijela bebu i obukla je dobila je poklon kesu, ali pare ne.... i to je muz donio, eto red je... narodni obicaj...

poklon je dobio doktor koji mi je vodio trudnocu, meni i mojoj snahi.... zato sto je bio uz nas bezuvjetno.... sto nam je bio na raspolaganju 24/7.... uradio je za nas mnogo vise od onoga sto mu je duznost.... eto zato smo mi otisle kupile mu sat, ugravirale imena nase djece, a sestrama u ambulanti koje rade s njim kupile smo tortu i sve smo im to odnijeli.... jer su zaista prema nama bili kao clanovi porodice....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 11:17:11   
frenkoza

IZVORNA PORUKA: MALA1994

Ja novac nikada ne bih dala ni prije ni poslije poroda.Kad sam se prvi put porodila moji su donijeli bombonjere i kafu sestramakoje su bile u smjeni, a dr je mm spremio neku flasu pica ( pojma nemam koju) i nije mu je uspio dati prvi put nego mu je dao kad sam se porodila drugi put i to ovaj nije htio da je uzme nikako ( a inace se znaju).drugi put je donio bombonjeru i jos nesto sestri koja mi je pomogla oko dojenja a inace nikome nista.a to sve zavisi od dr, ima ih pa ne zele poklone, ali NOVAC ja nikada ne bih davala jer je to mito a ne znak zahvalnosti

user posted image

kad god vidim ovo boca pica uvijek mi naumpadne moja prijateljica, muz joj hodza, a ona medicinska sestra i jedna pacijentica joj donijela flasu viskija... i ona joj kaze gospodjo ne zelim ja da uzmem nista,a ona navalila.... pa ako ne pijes ti ponesi muzu, on ce se obradovati user posted image user posted image user posted image ...




_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 11:27:55   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: frenkoza


IZVORNA PORUKA: MALA1994

Ja novac nikada ne bih dala ni prije ni poslije poroda.Kad sam se prvi put porodila moji su donijeli bombonjere i kafu sestramakoje su bile u smjeni, a dr je mm spremio neku flasu pica ( pojma nemam koju) i nije mu je uspio dati prvi put nego mu je dao kad sam se porodila drugi put i to ovaj nije htio da je uzme nikako ( a inace se znaju).drugi put je donio bombonjeru i jos nesto sestri koja mi je pomogla oko dojenja a inace nikome nista.a to sve zavisi od dr, ima ih pa ne zele poklone, ali NOVAC ja nikada ne bih davala jer je to mito a ne znak zahvalnosti

user posted image

kad god vidim ovo boca pica uvijek mi naumpadne moja prijateljica, muz joj hodza, a ona medicinska sestra i jedna pacijentica joj donijela flasu viskija... i ona joj kaze gospodjo ne zelim ja da uzmem nista,a ona navalila.... pa ako ne pijes ti ponesi muzu, on ce se obradovati user posted image user posted image user posted image ...





to jeste nezgodno, zato sam i napisala da treba poznavati doktora, a ne masicu koji je vjernik odnijeti flasu!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 11:34:48   
frenkoza
zato ja preferiram poklone tipa umjetnicka slika s nekim mozda cvjecem ili prirodom ili neki drugi uopsteni motiv...

a inace cu pocastiti svakoga ko je uradio za mene vise od obicnog posla.... zamisli dodjes da izvadis licnu kartu i tamo ti neki problem s podatcima, pa ti zena na salteru pomogne, nesto zavrsi sluzbeno ili telefonom da ti ne moras ici u drugi grad... pa te posavjetuje kako sto lakse da rijesis neke stvari.... pa zar nije takva teta zasluzila pokloncic... bombonjeru, saksiju cvijeca isl...

ne mislim da se trebaju svima redom kupovati pokloni, ali ako neko ipak uradi nesto vise od opisa svog radnog mjesta, zasluzuje da ga se pocasti...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 18:39:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: frenkoza

zato ja preferiram poklone tipa umjetnicka slika s nekim mozda cvjecem ili prirodom ili neki drugi uopsteni motiv...

a inace cu pocastiti svakoga ko je uradio za mene vise od obicnog posla.... zamisli dodjes da izvadis licnu kartu i tamo ti neki problem s podatcima, pa ti zena na salteru pomogne, nesto zavrsi sluzbeno ili telefonom da ti ne moras ici u drugi grad... pa te posavjetuje kako sto lakse da rijesis neke stvari.... pa zar nije takva teta zasluzila pokloncic... bombonjeru, saksiju cvijeca isl...

ne mislim da se trebaju svima redom kupovati pokloni, ali ako neko ipak uradi nesto vise od opisa svog radnog mjesta, zasluzuje da ga se pocasti...


Zar se to ne podrazumijeva u dio posla, uputiti, nazvati, takvi zasluzuju samo redovnu platu

(odgovor članu frenkoza)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 22:14:36   
frenkoza
pa postoje stvari koje nisu u opisu radnog mjesta.... kao naprimjer nesto zatraziti sluzbeno.... to ce obicno uraditi samo najljubaznije tete.... ostale ce te iz sarajeva hladno poslati za bihac, bjeljinu, trebinje... ne zanima ih imas li ti para, vremena, nacina da odes po neki papir....
naravno da nema potrebe svima kupovati poklone, ali kako da ne dadnem postaru baksis kad mi donosi svu postu ondje gdje zivim, bez obzira sto tamo pise neka druga adresa... razumijes me.... znaci moze je hladno ostaviti pred kucu u kojoj niko ne zivi, ali ne, on se potrudi pa mi donese gdje jesam... i tako na te stvari mislim.... koje ne mora, a uradi

e tako sam ja i doktoru.... nisam ga pocastila zato sto mi je radio UZ, pisao uputnice, nalaze.... vodio mi trudnocu.... to mu je posao... za to prima platu.... ali sam ga pocastila jer sam ga nedeljom zvala na telefon kad sam pala u 9. mjesecu da pitam sta da radim....jer je u 10 navecer dosao u bolnicu kad sam se trebala poroditi da me uvjeri da ce sve biti u redu.... i te stvari koje ni blizu nisu u opisu njegovog radnog mjesta...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 22:24:29   
klemzi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ova tema nije u skladu sa zakonom user posted image

Taman htjedoh ovo napisati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2010 22:24:30   
Anoniman
Bogami...moj brat koji zivi u dojclandu kaze da ni tamo nije nista bolje...tamo se ne daju pare...ali ako hoces da ti pomognu vise nego sto je u njihovom radnom opisu itekako ocekuju poklon

(odgovor članu frenkoza)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *