|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 18:03:11   
Skvo RR
Kako se zove tema?

Idete u OT.

Pitanje je pomoci u dilemi sta pokloniti doktoru....One koje ne misle poklanjati ili nisu poklanjale...bezveze pisu OT postove, one koje su davale novac isto pisu OT postove...Kada detaljnije pogledam zadnje postove....mito, korupcija,moral, amoral...ma koga briga...ko hoce dati taj ce dati, ko nece..ne mora.







_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 18:04:08   
gerberka
jest vala!!! al bez javnog osuđivanja!! to je tek OT! 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 18:06:15   
Skvo RR
Eto ja imam namjeru mom doktoru privatniku koji mi je vodio obe trudnoce..koji mi je pomogao u borbi sa endometriozom (i vjerovatno sa kojim nastavljam u lijecenju ove bolescure nakon poroda)..da poklonim umjetnicku sliku..kada se akoBogda porodim...svaki put sam covjeku na uredno dat racun, platila pregled..ali eto zelim da mu nesto poklonim.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 18:10:08   
gerberka
i ja cu svom akoBogda kupiti nesto lijepo i vrijedno..u ime godina u kojima me stručno i savjesno vodio user posted image  bez da sam se vrtila u krug..rezultati su dolazili..polako, ali sigurno..i uz Božiju pomoć

user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio gerberka -- 29.7.2011 18:11:40 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 18:12:04   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: gerberka

i ja cu svom akoBogda kupiti nesto lijepo i vrijedno..u ime godina u kojima me stručno i savjesno vodio user posted image  bez da sam se vrtila u krug..rezultati su dolazili..polako, ali sigurno..i uz Božiju pomoć

user posted image user posted image user posted image



To se moja draga gerberka zove zahvalnost.

user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.7.2011 21:48:06   
m.i.n.a.
Ja sam se porodila na Jezeru a trudnocu vodila u Kumrovcu..inace nisam iz Sarajeva..kad sam se prebacila na Jezero kao koji doktor me zadesio tako me i pregledao,nisam ganjala ni jednog posebno,mozda sam trebala radi sebe ali svakako mi je doktor koji se potrefi na porodu..trudnoca bila skolska..dosla u porodiliste oko 11,porodila se u 2,20 bez da sam doktorima neku posebno lijepu rijec uputila akamoli dala novac...mozda sto hvala Bogu porod bio lagan i zacas ali doktor je bio jako ljubazan,fin i pristupacan..sestre takodje...
Imala sam namjeru poslije kupiti poklon i odnijeti bas tom doktoru kojeg sam prvi i zadnji oput vidjela na porodu ali poslije se svasta izdesavalo i ne stigoh...

Tako da mislim da se dobar tretman ne postize iskljucivo mitom..ima slucajeva ali eto moj slucaj pokazuje drugacije...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: kako da saznam sta voli osim dobrog vina ...
7.9.2011 21:27:04   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu bubamara80)
  Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
8.9.2011 2:18:57   
animagical
ja razmisljam o cascenju sestrica tortom i sokovima...a za doktora jos iskreno ne znam...zavisi koji se potrefi...npr masicu ne bih davala novac... alkohol ne kupujem...mozda da ponesem neki odgovarajuci poklon na prvu kontrolu iza poroda?
i ovo anonimno mijenjanje naziva teme je djetinjasto...

(odgovor članu bina87)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.11.2011 19:30:31   
Hurma
prva trudnoca otisla u, hvala Bogu, ne znam kojoj sedmici... mislim kraj treceg, pocetak 4 mjeseca...

drugu trudnocu vodio super brizan, fin, temeljan doktor... toliko me podrzavao, davao nadu... uvijek sretna izlazila od njega... a dolazila uplakana jer je bila komplikovana trudnoca... vrlo lahko mogla zavrsiti kao i prva... uh..

prvi put mu kupila kravatu i zeni broš (celje)...

drugi put kovertu... fol da kupi djeci sladoled, pred odmor... (200 KM)...

on me nije porodio... pa me u drzavnoj porodio dr kojeg privatno znaju od muza te mu je muz na porodu dao 100 KM od srece sto je beba bila mašallah...

DETALJISALA SAM JER NE KRIJEM NISTA... DA MOGU VRATITI VRIJEME DALA BIH MU I VISE... VOLIMO GA KAO NAJBOLJEG PRIJATELJA...

ponovo idem kod istog dr u ovoj trudnoci... ali on sad radi privatno... sto mi je puno bolje... za sada ne dajem poklone jer sve platim... ali naravno da ce biti i poklon uskoro...

kad me pogledaju krupne velike oci i kazu "mamic moj"... mmmmmmmmmm... sve za njega... i dok sam ziva imace sve... zivot moj!!!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
2.12.2011 18:17:08   
daca8282
user posted image veoma interesantna tema.Ja bih rekla pokloni ono sto mozes haliliti sto bi nas narod rekao.pa ako je to boca vina ili praline sve je to fin gest.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 9:11:21   
malena27 RR
Prenos postova:


IZVORNA PORUKA: srećicaa

Drage moje,

javna je tajna da se doktorima nose pokloni, daju koverte i ne želim pisati o tome da li je to uredu. Ja stvarno do sada nisam imala potrebe da nosim "nagrade" doktorima i službenicima, čak sam se nedavno u opštini "pravo prosula" zbog toga, jer sam sjedila sa dvoje najodgovornijih ljudi i ponudila nagradu ako treba što su oni kategorički odbili i "izbacili" me iz kancelarije. Poslije sam dobila objašnjenje od njima bliskih ljudi da svi oni uzimaju i da im se znaju tarife, ali da niko neće uzeti pred ovim drugim čak i da mu je brat rođeni.

Eh sada, čula sam da pri porodu babici ide bar 100 KM, a doktoru od 300-500 KM. Ne trebate pisati uopšte o kojem se doktoru radi, ako nećete, ali ukoliko ste zaista vi ili neko od vaše rodbine i poznanika dali poklone ili pare-molim da napišete šta ste im dali ili koliko i na koji način.
Isto pitanje i prilikom odlaska na preglede-da li nosite poklone i šta nosite?

P.S. Ja sam neki dan bila kod Nikulina, nisam ponijela nikakav poklon, ali sam imala dobru preporuku i zadržao se sa mnom punih 5 min, iako ima malo komplikacija u trudnoći. Rekao mi je da su mi njegova vrata uvijek otvorena i da dođem kad god hoću, ali 5 min i to prvi pregled komplikovane trudnoće user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75

odgovor: nikako- super prosla na oba porodauser posted image



IZVORNA PORUKA: salmy

Par puta sam kupila bombonjerice da se pocaste.Kad me porodio nisam mu dinara dala,niti je trazio.Imala sam ugovoren cr...
Kupili smo mu kravatu i parfem po izlasku iz bolnice...i jedva je uzao




IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nikakve poklone nismo nosili dr, jedino poslije porodjaja muz mi donio neke stvrcice i usput kupio kafu, sok i bombonjeru da se pocaste. Sestrici koja je iznjela bebu 20 km.




IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Prvi porod 200 km, drugi nista...



IZVORNA PORUKA: teacher75

mene drugi put uopce nije porodio dr koji me vodio a bolje prodjoh nego prvi putuser posted image



IZVORNA PORUKA: Bebica11

Imala prekomplikovanu trudnocu, induciran porod, operaciju

NISAM NI KM dala, jednostavno krecem od sebe da nesto promijenimo u drustvu

osudjujem sve i ko daje i prima mito



IZVORNA PORUKA: mishkica

Doktoru muz odnio 100km u koverti kad je uzimao otpusno pismo, jedva je uzeo, nekako sam htjela da nesto damo, jer je zaista bio pravi profesionalac, a babici 50 km odmah poslije poroda, bili su super oboje, doktoru nikad nisam otisla privatno, iako u cekaonici malo koja zena sa njim ima dobra iskustva ako nije isla privatno, meni je bio odlican, 2 subote i nedjelje je dolazio zbog mene, sama ja dodjem na pregled, jer sam dosta prenijela bila..Inace ja nemam nikakvih losih iskustava sa dotorima i sa osobljem u zdravstvu..to je samo moje iskustvouser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: srećicaa

Hvala na iskrenim odgovorima. Nadam se da će se i ostale trudnice i mame koje su već to prošle javiti.

Moj prvi slučaj nošenja poklona je bio kada sam išla kod te žene koja me je preporučila Nikulinu i ponijela sam cvijeće i bombonjeru. Nisam znala gdje ću s kesom, a gdje sa cvijećem-došlo mi u zemlju da propadnem user posted image user posted image . Da sam kako mogla sve to ostaviti negdje i reći eno tamo na onom stolu nešto za vas lakše bi mi bilo nego da sam direktno dala.

Prijateljica se nedavno porodila i kaže draga moja pa jasne su ti tarife. Ispod spavaćice sakriješ negdje 100 KM i to odmah daš babici kada uđe u salu, a muž ti ko na iglama čeka kada će doktor krenuti prema sali pripremi 300-500 KM zavisi od toga koji je doktor i kako se odvija porod i smotuljak mu gurne u ruku kada se rukuje s njim.
A moj odmah na to kaže, pa nisam na pijaci ili u kafani da mu guram tako bakšiš user posted image user posted image

Nije mi problem nikoga nagraditi ili zahvaliti mu se za ljubaznost, pažnju, ali mi ovo baš nešto neugodno i 500 KM mi je baš baš puno.




IZVORNA PORUKA: vjestica

nisam dala ni babici ni doktoru ništa



IZVORNA PORUKA: teacher75

drugi put me uopce nije porodio dr koji mi je vodio trudocu, niti sam ikako znala dr koja me poradjala a ni babicu i bolje sam prosla nego na prvom porodu, kada me je porodio dr koji me vodio
prvi put je sveki bez mog znanja dala babici 50 km dok sam se poradjala. a drugi put kao sto napisah nisam nista dala, bile su oba puta jednako ljubazne babice



IZVORNA PORUKA: bellla

Nista,ni doktoru,ni babici,niti ikome gore,i ne vidim razlog za isto.
To je njihov posao,zasto da ih dodatno placamo za nesto za sto su vec placeni!



IZVORNA PORUKA: Graziella

bješe to samo poklon u znak zahvalnosti nakon dobro i savjesno obavljenog posla!



IZVORNA PORUKA: draguljče

Ja sam svojoj dr oba puta dala po 100 KM, piće i parfem, ali kad sam krenula kući. To je bio znak zahvalnosti, jer je oba puta ostala samo radi mene do 18-19 h iako joj je smjena završila u 13h. Na preglede me primala bez uputnica, nedeljom,.....
Eh da, i babaica je dobila po 50 oba puta, ista babica bila, mueva tetka, ma pazila me kao dijete. Na drugi porod mi je i ona dola od kue iako je bila nedelja i imala je slobodan dan. I mislim da je to to sam dala bilo i malo.
Ja sam im ponekad znala odnijeti neki keks, sok, voce, ali svima u smjeni.







_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 9:40:58   
Jeca_Perec
hvala za ovu temu!
I mene krajem decembra ceka bolnica, prvi porod... u bolnici nikad nisam bila user posted image .. i nadam se da necu ni imati potrebe biti prije poroda.. i bas me zanimalo, da li sve majke ostave koverte ljekaru koji ih je porodi, i na koji nacin se babice pocaste ... i naravno kad se to sve obavi, kad dodjes da se porodis ili na kraju.. meni je logicno na kraju, kad sve prodje da nesto kupis u znak zahvale.. cijelu trudnocu idem privatno, bas iz tog razloga, da mi se ljekar posveti 15-20 minuta, a ne da ja i on zavrsimo u 5 minuta, njemu se zuri jer je guzva ispred njegovih vrata, a ja bih nesto i da priupitam ..

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 9:46:54   
lost
Nisam dala nikome ništa ni na porodu niti ikad bilo kojem zdravstvenom radniku. Krećem od sebe, i ja sam zdr. radnik mito ne primam niti ga dajem. Pod mitom ne podrazumijevam kafu i šećer da se popije u smjeni to mi je ok. Novac ili neki skupi pokloni ne.
A te tarife koje postoje su mi dno dna. Čuj 500km da te doktor kao "dobro porodi" Smiješno i žalosno. Pa šta mislite da vas ne bi porodio da ne date 500 km, a ako mislite da će uraditi nešto bolje nego inače varate se. Uglavnom je to sve splet okolnosti pa kao te potrefi. Mene nije porodila moja dr. nego neka koja se zadesila u smjeni i da porodila me žena kao što porađa i sve druge žene uopšte. A vidjela sam Boga mi i te "štele" pa su se jednako preznojavale u bolovima kao i ja

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 9:53:27   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

hvala za ovu temu!
I mene krajem decembra ceka bolnica, prvi porod... u bolnici nikad nisam bila user posted image .. i nadam se da necu ni imati potrebe biti prije poroda.. i bas me zanimalo, da li sve majke ostave koverte ljekaru koji ih je porodi, i na koji nacin se babice pocaste ... i naravno kad se to sve obavi, kad dodjes da se porodis ili na kraju.. meni je logicno na kraju, kad sve prodje da nesto kupis u znak zahvale.. cijelu trudnocu idem privatno, bas iz tog razloga, da mi se ljekar posveti 15-20 minuta, a ne da ja i on zavrsimo u 5 minuta, njemu se zuri jer je guzva ispred njegovih vrata, a ja bih nesto i da priupitam ..


Ako ideš privatno, onda mu možeš privatno i odnijeti neki poklon kao znak zahvalnosti, mada sam ja nekako i protiv tih poklona, ali svakako bolje i to nego koverta. To mi je baš van svake pameti user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 10:45:21   
simba00
IZVORNA PORUKA: srećicaa

Hvala na iskrenim odgovorima. Nadam se da će se i ostale trudnice i mame koje su već to prošle javiti.

Moj prvi slučaj nošenja poklona je bio kada sam išla kod te žene koja me je preporučila Nikulinu i ponijela sam cvijeće i bombonjeru. Nisam znala gdje ću s kesom, a gdje sa cvijećem-došlo mi u zemlju da propadnem user posted image user posted image . Da sam kako mogla sve to ostaviti negdje i reći eno tamo na onom stolu nešto za vas lakše bi mi bilo nego da sam direktno dala.

Prijateljica se nedavno porodila i kaže draga moja pa jasne su ti tarife. Ispod spavaćice sakriješ negdje 100 KM i to odmah daš babici kada uđe u salu, a muž ti ko na iglama čeka kada će doktor krenuti prema sali pripremi 300-500 KM zavisi od toga koji je doktor i kako se odvija porod i smotuljak mu gurne u ruku kada se rukuje s njim.
A moj odmah na to kaže, pa nisam na pijaci ili u kafani da mu guram tako bakšiš user posted image user posted image

Nije mi problem nikoga nagraditi ili zahvaliti mu se za ljubaznost, pažnju, ali mi ovo baš nešto neugodno i 500 KM mi je baš baš puno.


Čuj jasne tarife... Nemoj se ljutiti, ali dok god je takvih kao tvoja prijateljica (pa čak i ti), zdravstvo će nam biti ovakvo kakvo jeste - korumpirano i nesređeno. Onaj ko ima štelu i lovu, ima dobar medicinski tretman, a ljudi i bebe siromašnih umiru... To je Bosna, ovdje je sve moguće i ništa nikog ne iznenađuje više.

Ja nisam nikakvom doktoru ništa dala, niti bih ikad, svi su mi pomagali i smatram da im je to dužnost. A što neko reče, znam x slučajeva žena koje su dale tih 500 KM pa se opet napatile.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 11:06:39   
mimiE
500km za porod..user posted image user posted image user posted image nema šanse..možda bih dala doktoru da je moj život ili život bebe u pitanju..ali toliko nikad..
ja sam se porodila na jezeru-muž je dao doktoru 100km jer je slučajno tu bio i porodio me na carski i svo vrijeme ostao uz mene (iako me ranije vidio samo jednom) zbog komplikacija sa bebom.. babica nije dobila ništa,a nije mi palo na pamet da sestri koja je iznijela bebu mužu dam bilo šta jer me nije ni pogledala nijednom u ta 4 dana provedena u bolnici..

_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 11:20:54   
lost

IZVORNA PORUKA: simba00

IZVORNA PORUKA: srećicaa

Hvala na iskrenim odgovorima. Nadam se da će se i ostale trudnice i mame koje su već to prošle javiti.

Moj prvi slučaj nošenja poklona je bio kada sam išla kod te žene koja me je preporučila Nikulinu i ponijela sam cvijeće i bombonjeru. Nisam znala gdje ću s kesom, a gdje sa cvijećem-došlo mi u zemlju da propadnem user posted image user posted image . Da sam kako mogla sve to ostaviti negdje i reći eno tamo na onom stolu nešto za vas lakše bi mi bilo nego da sam direktno dala.

Prijateljica se nedavno porodila i kaže draga moja pa jasne su ti tarife. Ispod spavaćice sakriješ negdje 100 KM i to odmah daš babici kada uđe u salu, a muž ti ko na iglama čeka kada će doktor krenuti prema sali pripremi 300-500 KM zavisi od toga koji je doktor i kako se odvija porod i smotuljak mu gurne u ruku kada se rukuje s njim.
A moj odmah na to kaže, pa nisam na pijaci ili u kafani da mu guram tako bakšiš user posted image user posted image

Nije mi problem nikoga nagraditi ili zahvaliti mu se za ljubaznost, pažnju, ali mi ovo baš nešto neugodno i 500 KM mi je baš baš puno.


Čuj jasne tarife... Nemoj se ljutiti, ali dok god je takvih kao tvoja prijateljica (pa čak i ti), zdravstvo će nam biti ovakvo kakvo jeste - korumpirano i nesređeno. Onaj ko ima štelu i lovu, ima dobar medicinski tretman, a ljudi i bebe siromašnih umiru... To je Bosna, ovdje je sve moguće i ništa nikog ne iznenađuje više.

Ja nisam nikakvom doktoru ništa dala, niti bih ikad, svi su mi pomagali i smatram da im je to dužnost. A što neko reče, znam x slučajeva žena koje su dale tih 500 KM pa se opet napatile.


Nažalost to je naša realnost. Narod i jeste kriv za to, sami daju, guraju, trpaju kao bolje će im odradit nego kad ne dajuuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 11:34:02   
hatepsut
MM je dao doktorima mustuluk,prvi put 100,doktor izsao i cestitao mu user posted image ,drugi put 50,doktor ga nazvao.prvi put je babicama kupio secer,kafu i sl.drugi put nije bio tu pa sam ja dala pare neka sebi kupe.ne vidim nista lose da nekog pocastis.posao im jeste da rade to sto rade ,ali ako neko i mimo tog sto treba da radi pomaze vala bi platila,pa platite i patronaznu ako je zovete specijalno.
Sestru koja me podigla nakon poroda sam posebno pocastila.i to jeste njen posao ali nije da mi ona stima vodu,da me tusira,da mi postavlja uloske a zena je sve to uradila.pa zar joj se nebi trebala zahvaliti na neki nacin ???a nisam bila u prilici da idem do trgovine pa sam joj dala u novcu i to sam je jedva ubjedila da uzme.

Naravno na oba poroda sam imala dovoljno novca kod sebe,da je nesto krenulo kako netreba sve bi dala.zamislite imate bolove 10-12-15h i vise...svjesni ste da se sve to moze ubrzati i ja kao mogu da trpim.a s druge strane ste svjesni da ce vas pustit da se "prirodno" poradjate ako nekom ne ubacite u djep.zalosno jeste,ali je i istinito.

I na kraju odete frizeru,sredi vas super pa ostavite na kafu,isto tako i konobaru naravno ako ste zadovoljni uslogom.du duse 2,3,5 km nije isto sto i 100-200 i vise ako kad sracunate koliko puta date konobar ili frizeru isto vam dodje user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 11:59:06   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: hatepsut

MM je dao doktorima mustuluk,prvi put 100,doktor izsao i cestitao mu user posted image ,drugi put 50,doktor ga nazvao.prvi put je babicama kupio secer,kafu i sl.drugi put nije bio tu pa sam ja dala pare neka sebi kupe.ne vidim nista lose da nekog pocastis.posao im jeste da rade to sto rade ,ali ako neko i mimo tog sto treba da radi pomaze vala bi platila,pa platite i patronaznu ako je zovete specijalno.
Sestru koja me podigla nakon poroda sam posebno pocastila.i to jeste njen posao ali nije da mi ona stima vodu,da me tusira,da mi postavlja uloske a zena je sve to uradila.pa zar joj se nebi trebala zahvaliti na neki nacin ???a nisam bila u prilici da idem do trgovine pa sam joj dala u novcu i to sam je jedva ubjedila da uzme.

Naravno na oba poroda sam imala dovoljno novca kod sebe,da je nesto krenulo kako netreba sve bi dala.zamislite imate bolove 10-12-15h i vise...svjesni ste da se sve to moze ubrzati i ja kao mogu da trpim.a s druge strane ste svjesni da ce vas pustit da se "prirodno" poradjate ako nekom ne ubacite u djep.zalosno jeste,ali je i istinito.

I na kraju odete frizeru,sredi vas super pa ostavite na kafu,isto tako i konobaru naravno ako ste zadovoljni uslogom.du duse 2,3,5 km nije isto sto i 100-200 i vise ako kad sracunate koliko puta date konobar ili frizeru isto vam dodje user posted image


user posted image
potpisujem... da te neko pripazi i prije i tokom i nakon poroda je neprocjenjivo!!! ja sam vodila trudnocu kod privatnice, koja saradjuje sa doktorom koji radi na Jezeru. redovno sam placala sve preglede kod nje, a kada sam usla u deveti, prebacila me je na kliniku kod njega...
prvi pregled sam ga pocastila sa 100om, a naredna tri mu nisam dala nista, jucer sam isla na kontrolu (da vidi rez i pregledao me je ultrazvucno) i pocastio ga je muz sa 200Eura.
htjela sam mu kupiti sat, ali sta ja znam hocu li potrefiti njegov ukus, ovako je bolje, pa neka sebi sam kupi sta mu treba.
ja sam uvijek ZA da se pocasti, ako je neko ljubazan prema tebi... a naravno, sta god da mi zatreba na Jezeru, znam kome cu se obratiti i znam da ce me objerucke primiti :)

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 12:11:50   
ziki
Porod br 2. MM je častio dr koja me porodila i vodila trudnoću 100 za mustuluk, jer i ovaj put mu je ona javila. Babicu koja je oko mene deverala kad su došli da nas vide i ona donijela bebu 40 km. Kad sam izlalzila iz bolnice babice koje su oblačile bebu je častio bombonjere sokove i po 20 km.
Prije poroda nisam nikog čašćavala.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 12:22:12   
lost
Glavna uzrečica naroda "da me pripazi"user posted image
Niko ne treba da me pazi ako je sve ok i ako sve ide normalnim tokom.
Meni je nebulozno i van svake pameti dati doktoru tj "počastiti" sa 200 eura, ma dajte šta to on radi osim onoga što bi zaista i trebao/la
Izvinjavam se za OT

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 12:28:40   
Pretty mamma
Nikada mi nećemo imati kvalitetno zdravstvo dok se ovakve stvari dešavaju! Platiti nekome da dobro obavi posao za koji je plaćen???
Pa pogledajte vani, u Hr se pare NE SMIJU davati. Ukoliko ih dr primi, možete ga tužiti za mito!
Naravno, u redu je počastiti nakon poroda kavom, bombonjerom i sl. pa eventualno i kada se izlazi iz bolnice dati koju KM ako ti je baš neka babica bila uz tebe cijelo vrijeme, ali da se daju pare za vrijeme boravka da te netko "pripazi" to mi je nečuveno!
Ne dam ni marke, ne zato što nemam, nego zato što to nije u redu!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 12:28:59   
AminaZana
svako ima svoje...

naravno da su oni gore svi placeni za to sto rade i to i jeste njihova obaveza, opet svako zna sta ce i kako ce...

ja znam da ce on meni opet trebati :)

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 13:17:17   
simba00
IZVORNA PORUKA: hatepsut

MM je dao doktorima mustuluk,prvi put 100,doktor izsao i cestitao mu user posted image ,drugi put 50,doktor ga nazvao.prvi put je babicama kupio secer,kafu i sl.drugi put nije bio tu pa sam ja dala pare neka sebi kupe.ne vidim nista lose da nekog pocas_tis.posao im jeste da rade to sto rade ,ali ako neko i mimo tog sto treba da radi pomaze vala bi platila,pa platite i patronaznu ako je zovete specijalno.
Sestru koja me podigla nakon poroda sam posebno pocas_tila.i to jeste njen posao ali nije da mi ona stima vodu,da me tusira,da mi postavlja uloske a zena je sve to uradila.pa zar joj se nebi trebala zahvaliti na neki nacin ???a nisam bila u prilici da idem do trgovine pa sam joj dala u novcu i to sam je jedva ubjedila da uzme.

Naravno na oba poroda sam imala dovoljno novca kod sebe,da je nesto krenulo kako netreba sve bi dala.zamislite imate bolove 10-12-15h i vise...svjesni ste da se sve to moze ubrzati i ja kao mogu da trpim.a s druge strane ste svjesni da ce vas pustit da se "prirodno" poradjate ako nekom ne ubacite u djep.zalosno jeste,ali je i istinito.

I na kraju odete frizeru,sredi vas super pa ostavite na kafu,isto tako i konobaru naravno ako ste zadovoljni uslogom.du duse 2,3,5 km nije isto sto i 100-200 i vise ako kad sracunate koliko puta date konobar ili frizeru isto vam dodje user posted image


Ma drugo je počastiti nekog - podijeliti svoju sreću s nekim tako što mu kupiš tortu, vino, bombonjeru, nešto... A drugo je počastiti nekog sa 100 KM u koverti. To se zove KORUPCIJA, i to nema nigdje u Evropi osim kod u ovoj naopakoj Bosni. Problem je što doktori znaju kako to ide i naravno da će pripaziti onog ko mu plati. U krajnjem slučaju, nažalost - i to se dešava - spasit će život bebi ako je za nju plaćeno. To se ne bi dešavalo da niko ne sprema koverte - ljekari bi svaku bebu spašavali i sve žene tretirali isto. ONI SU TAKVI KAKVIM SMO IH MI NAUČILI. Oni samo koriste priliku. Čast izuzecima. Ima ljekara koji odrade posao i bez novca. Meni su babice i dr. bili super i bez ijednog feninga.

Ja radim u školi, s djecom. U mojoj školi se ne smije od djece primiti poklon skuplji od 50 KM. Ne novac, ne koverta - poklon. Znači cvijeće, knjiga. Ali nažalost po školama učiteljice primaju poklone od više stotina maraka jer su mame kupile nakit i parfeme da bi kupile i ocjene. Tako to kod nas ide. Zato su nam obrazovanje i zdravstvo to što jesu.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.9.2012 13:19:59   
simba00
A koliko vidim po ovim odgovorima ovdje, ti doktori pored svoje plate koju im mi već porezima finansiramo, fino zarađuju. Par milja mjesečno pored plate, minimalno. Može im se.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *