|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:36:31   
veeseelaa
jednom su me slučajno zaključili u sportskoj sali, tako nešto, ma to je bilo prije par godina... ma sala ima 200 m2 al ja hocu da izludim, prozori imaju rešetke, nema mi ni iskakanja i lupam ja lupam na vrata.... ma već malta opadauser posted image user posted image user posted image  dolazi lik, otvara vrata a prangija mu u ruci, veli ženo ja konto tigar u saliuser posted image user posted image user posted image  koliko sam ja panično udarala u vratauser posted image
ja jednom bila s nekom rajom kod prijateljice malo se zasjelo i sad dobar br prisutnih zna za moj strah (joj nikada ne govorite nekom za svoj strah, raja te zahebava

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:37:16   
Lalana

IZVORNA PORUKA: aicha

lalana..probaj da zasluzis da ti mezar bude prostran..inaceuser posted image

bas simpa to za curicu...tako ce i mene moje insaAllah valjda nekad drzati za ruku u liftuuser posted image

prostran


aichauser posted image upravu si, po zasluzi tako ce biti, nebitno bili crni ili bijeli, arapi ili bosanci, ili ovi veselini indijanciuser posted image , da nam Bog svima pomogne i smiluje nam se.
A za lift, licno ja uvijek kada se vozim liftom mislim da cu se mozda zaglaviti, i to mi nekako zvuci simpauser posted image user posted image
Stvarno, evo vi ste prvi s kojima dijelim svoj glupi osjecaj.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:41:25   
aicha
mene nije strah lifta zbog malog prostora vec zbog visine...
ja do 4. sprata smijem u skoro svaki lift ali iznad cetvrtog sizimuser posted image  (npr. da sam ja trebala na 9. ja bih do 4. liftom pa ostalih 5 pjeheuser posted image )
danas nisam smjela gledati na koji sprat me povuce a seka se smije(znajuci moj strah) i rece- evo odosmo na 16. i fakat do 16. nas povuklo..a star lift, zuji..klepece...meni doslo da placem,iskocila bih a nemam gdje...noge se odsjekle..uhh


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:46:47   
veeseelaa
aicha draga jesil ti ona aicha komšinica od forumašice mamine oči?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:49:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: aicha

lalana..probaj da zasluzis da ti mezar bude prostran..inaceuser posted image

bas simpa to za curicu...tako ce i mene moje insaAllah valjda nekad drzati za ruku u liftuuser posted image

prostran


aichauser posted image upravu si, po zasluzi tako ce biti, nebitno bili crni ili bijeli, arapi ili bosanci, ili ovi veselini indijanciuser posted image , da nam Bog svima pomogne i smiluje nam se.
A za lift, licno ja uvijek kada se vozim liftom mislim da cu se mozda zaglaviti, i to mi nekako zvuci simpauser posted image user posted image
Stvarno, evo vi ste prvi s kojima dijelim svoj glupi osjecaj.


joj meni nestade baterija u testaturi pa ne završih raniji post
Ljudima ne treba pričati svoje strahove jer te posle zezaju i ismijavaju, ne mogu pojedinci da skontaju da se neko boji npr zatvorenog prostora
Mene mm stalno zeza pokrije me dekom po glavi a ja hocu da crknem, neozbiljan je skoz, on konta ja se zezam, nepojmljivo mu da se bojim gužve tj snisnutog stanjauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:55:24   
aicha
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

aicha draga jesil ti ona aicha komšinica od forumašice mamine oči?


jesam koliko smo skontale al se jos nikako nismo upoznaleuser posted image

uhh, ja ne idem u svojoj mahali na sprat visi od 3-4 s liftom..opucam pjehe al sreca nemam nikog iznad 6.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 0:57:48   
veeseelaa
pa ženo draga šta je s tobom? znaš li ti koliko smo se puta ja i mamine oči zapitale gdje si ti na forumu??? nemoj da te nema, baš si mi falilauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 1:00:39   
aicha
pa nije me bilo jedno 2 mjeseca ali tu sam opet user posted image  ..provirim sta pisu trudilice, sekice i tako...to je to...
ma imala sam nekih belaja al to je sad off topic, skontacu da se upoznam napokon sa mamine oci ubrzo a voljela bih i tebe...pa eto ima vremenauser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
14.4.2010 7:09:26   
acudesa
šta biste rekle da ste zaglavile u liftu, bez vrata i gledate i zid debeo 1,5 metar (onaj neki iznad prizemlja) kao jauser posted image user posted image user posted image user posted image  
bilo je: hajde lijepi moj, živ bio...user posted image user posted image  i on laganini poče da se spušta

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
7.5.2010 21:55:00   
SdZ
Posto sutra imam vozacki ispit i uzasno me strah, a taj strah sa sobom nosi drhtanje, smanjenju smirenost, da vas pitam postoje li neke tablete koje bih mogla da upotrijebim i da ce mi pomoci bar malo????

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
7.5.2010 22:07:58   
taurus
Smiješ uzeti persen tablete- to su ti biljne tablete na bazi valeriane i djeluju umirujuće.
Ne znam da li si ikada prije pila nešto slično. Obično ljudi koji ih prvi put popiju žale se na pospanost što ti sutra ne treba. Zato razmisli možda da prije ispita popiješ samo čaj od kamilice i biće ti dovoljno.
Srtenouser posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
7.5.2010 22:11:57   
Miau
Ja se uzasno bojim pauka. Ne mogu vam uopce opisati koji me osjecaj uhvati kad vidim pauka, uhvati me neka drhtavica, noge mi se odsjeku, u glavi zbrka...mm u pocetku nije shvacao koliko je to ozbiljno, to mu je cak bilo smijesno. Stalno je govorio koliki je pauk, a kolika si ti, sta ce ti on napraviti? Ali uzalud! Ja navecer prije spavanja prvo pregledam sobu, pa tek onda idem u krevet user posted image user posted image user posted image user posted image . Stvarno ne znam kako se tog straha rijesiti user posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
8.5.2010 7:08:52   
acudesa
Vrati film, sjeti se odakle potiče ta fobija i tako je riješi. Možda te neko ko dijete prepao paukom.
Salmy, sretnouser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
8.5.2010 7:32:49   
acudesa
ja sam imala fobiju od zmija, ali sam nakon niza discavery emisija skontala kako da se suočim sa strahom, prvo: neće me nikada napasti, drugo: ako i napadnu, ima neko rješenje, treće: ne mogu stalno misliti o njima...opterećavati se, imam prečih stvari

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
9.5.2010 21:49:24   
Ilhana RR
Nisam znala da postoji ova tema :P

Imam par strahova al haman se svi svode na jedan te isti.. hehe

Malo historije iza mojih strahova...

Kad sam bila curetak, 13-14 godina, redovno sam citala dnevne novine u kojima su svaki dan najmanje jedno silovanje u gradu pominjali jedno vrijeme... i bila sam bolesna jednom, imala temperaturu i u sred noci sam cula "Upomoc, upomoc" i zenski glas kako vristil... ja sam mislila da sam halucinirala... sutradan je se pokazalo da je u prolazu izmedju dvorista od nase zgrade i parkina djevojka bila silovana, znaci to je bilo u prolazu sprat ispod nas...

Od tada me je strah "mraka" napolju... strah me je zimi da odem do auta jer bojim se jednostavno da ce me neko silovati ili napasti...

Strah me je ostati sama u kuci po noci... uvijek sam govorila sama sebi kad se udam nebi voljela da mi muz radi nocnu... on sada radi tri puta mjesecno po 24 sata, dva od tih dana nocevam kod mojih roditelja a jedan moram kod kuce jer idem na posao ujutru a Lamija u vrtic taj dan... te noci nespavam... bukvalno, sada mi je ko malo lakse jer imam Lamiju... a nekako pomalo pokusavam da pobjedim strah...

Sad dosta na ovo sve utice moje gledanje tv-emisija kao CSI, Criminal Minds, Law and Order...

Moj drugi i treci strah je od cuka i maca :P kad sam bila mala imali smo cuku zvali ga Bella, njemu sam znala ruku ubaciti u usta do ramena... nije me bilo nimalo strah, valjda kad sam postala starija i skontala sta sve cuko moze uraditi ja imam nenormalan strah... ali radi lamije ja ga mogu pomilkiti da ona nebi imala taj strah... a mace je vise da ih nevolim nego da me je strah...

A imam neke strahe koje su ja mislim normalne kod svih osoba...

strah od toga da mi neko blizu umre, neko iz porodice... Nedaj boze ja neznam sta bi od mene bilo...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
9.5.2010 21:53:58   
acudesa
kako god skontam, strah je odbrambeni mehanizam organizma i to je to, što kažeš: sad znam za opasnosti od toga

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
9.5.2010 21:56:23   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

kako god skontam, strah je odbrambeni mehanizam organizma i to je to, što kažeš: sad znam za opasnosti od toga


pa da... meni mama nonstop prica kako sam ja kad sam bila mala smijela da prodjem pored kuce "baba roge" koja ima cuku bez glave u mraku dok ostali u komsiluku nesmiju...

pored iste te kuce danas nema sanse da smijem proci jer pokusala sam jednom i nisam smijela hahaha =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
30.9.2011 23:48:01   
ena23
znala sam da postoji ova temauser posted image

ne mogu da spavam- jel stah ili zabrinutost ili nesot trec ene znam ali ne mogu da spava zbog jedne slike od danas.
moje djete samo iza nase zade gdje nema nikog u blizini i gdje ga niko ne bi vidio ni cuo jer su djeca koja se igraju ispred zgrade galamila, i pas koji laje na njega, dva metra dalje, i priblizava mu se, E panicno dreci ociju sirom otvorenih od straha, pokusava da trci a pas za njim trci  i laje, E pada...

ja sam 50 m pretrcala u pola sekunde, zgrabila ga i digla i da sam onog dzukelu j..nog stigla golim rukama bi ga zadavila. pije toga na par sekundi mi je nesto sapnulo da ustanem sa klupe i provjerim gdje je E, zasto nije sa ostalom djecom gdje je bio do prije 10 sekundi. sta da mi to nesto nije sapnulo da ustanem? sta da mi je nesto drugo sapnulo da ostanem sjediti i ne panicarim bezveze kao uvjek?

i inace imam blagi napad panike kad mi se djete izgubi iz vida, poslje ovog danas ne znam fakat kako cu ga izvoditi napolje user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
30.9.2011 23:54:19   
ena23
edit: zbog ovog "sta ako" cesto ne mogu spavati.. ima li jos neka ovoliko zabrinuta mama? sta ja sve u svojoj glavi pretrpim, ne smjem ni napisati, ne do bog nikome ni ovakve misli a kamo li da mu se to desi..

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
30.9.2011 23:58:19   
Anoniman
strah...strah me samoce  jer sam kao djevojcica  ostajala sama sa sekom  jer mi je mama bila bolesna a tajo mora daleko da radi  .......a nismo bas bili tako blizu kuca ma i da jesmo mene opet strah , strah me psa kad laje u neka doba noci ako cujem sve mislim ide neko , sad ce obiti kucu  nas ce ozlijediti

I kad sam se udala  nisam voljela da budem sama , u tisini kad mm zapane nocna da radi po terenu znala sam ga uz tv docekati dok ne dodje kuci .
Bojim se bolesti jakoooooo jakooo to je moj najveci neprijatelj  tresem se povracam zeludac me boli stalno bi pi pi .....sve od straha ......

























(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
30.9.2011 23:59:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

znala sam da postoji ova temauser posted image

ne mogu da spavam- jel stah ili zabrinutost ili nesot trec ene znam ali ne mogu da spava zbog jedne slike od danas.
moje djete samo iza nase zade gdje nema nikog u blizini i gdje ga niko ne bi vidio ni cuo jer su djeca koja se igraju ispred zgrade galamila, i pas koji laje na njega, dva metra dalje, i priblizava mu se, E panicno dreci ociju sirom otvorenih od straha, pokusava da trci a pas za njim trci  i laje, E pada...

ja sam 50 m pretrcala u pola sekunde, zgrabila ga i digla i da sam onog dzukelu j..nog stigla golim rukama bi ga zadavila. pije toga na par sekundi mi je nesto sapnulo da ustanem sa klupe i provjerim gdje je E, zasto nije sa ostalom djecom gdje je bio do prije 10 sekundi. sta da mi to nesto nije sapnulo da ustanem? sta da mi je nesto drugo sapnulo da ostanem sjediti i ne panicarim bezveze kao uvjek?

i inace imam blagi napad panike kad mi se djete izgubi iz vida, poslje ovog danas ne znam fakat kako cu ga izvoditi napolje user posted image



Enice mogu misliti kako ti je bilo , ali pokusaj to gledati sa pozitivnije strane znam da je tesko , sreca u nesreci ..I nemoj previse misliti na to jer sto vise mislis veci strah dobijes ....Mada i sama imam strah , nedavno sam gledala kako su djecija kolica pala sa perona i voz ih pregazio i opet sreca u nesreci , bebi se nista nije desilo....Sa starim prekjuece isli da ga ispratimo i kazem mu da drzi rukom kolica a ja sam ih zakocila sa sve 4 kocnice samo da odem da vidim gdje voz straje na ekranu, kad sam se vratila stari stoji pored Adija drzi ruke u dzepovima...Smracilo mi se pred ocima , oblio me znoj , pprvo sto sam se na starog istresla user posted image user posted image Kasnije mi krivo bilo , al dzaba bojim se da se tako nesto ne desi ili kad setamo da mi se ne istrgne iz ruke i ne istrci na ulicuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:01:50   
ena23
ma to su stahovi koje svi mi manje-vise imamo. dami je vidit nekog koga nije stah bolestiili zneu koja je rahat istokao da joj jemuz u kuci kada on to nije.

mene  izmuci onaj  strah da ce ti se djetetu nesto jako ruzno desiti ako nisi tu, ako ti nestane iz vida, ako ga neko drugi izvodi, ako je osto s nekim drugi kod kuce...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:02:21   
Hanady RR
Ena, mnoge mame ne mogu spavati od ''šta ako''. To je jedno prirodno stanje mame.
Mislim da pogotovo kada blisko isksutvo imamoa sa situacijama u kojima srahujemo za svoju dejcu logično je da nas strah uhavti nakon dešavanja, jer razmišljamo :'' a moglo se desiti to i to'' tj. najgore.

Ja imama isksutvo sa psom koji je prepao moje curice u proteklom periodu, djecu mi je prepao a i mene. Kada sma tog istoga psa vdijela nakon mjesec dana kako trči prema našoj avliji počela sam se ''drečiti'' kao manijak u komšiluku i obećala da ću ga ustrijeliti ako ga ne odvedu.

danima sma razmišljala a šta da mi je ujeo F, kako je ona smao frištala...
a šta da mi je dijete zanijemilo...

Tako da kada se nakon neke situacije zapisato i dozvolimo razmišljanja u tom pravcu sebi proizvodimo strah.

Mi smo svoj prevazišle ubrzo nakon toga smo istim putem šetaleuser posted image Više nem se ne dešavaju te situacije, mislim i vi izađite i prevladajte taj strah i ti i dijeteuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:08:44   
ena23
a najgore i jest ovo sta ako... sta da nisam ustala, on sam za zgradom, dzukela bi ga napo, nikog okolo da ga cuje i vidi user posted image user posted image user posted image user posted image     , ... moje djete u takvoj situaciji user posted image user posted image ... ma ne mogu protiv te slike i gotovo. veceras je bas lose, sutra cu biti bolje sigurno. a on dusa moja spava li spava.
joj sve vise i vise razumijem svoje roditelje user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:08:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

ma to su stahovi koje svi mi manje-vise imamo. dami je vidit nekog koga nije stah bolestiili zneu koja je rahat istokao da joj jemuz u kuci kada on to nije.

mene  izmuci onaj  strah da ce ti se djetetu nesto jako ruzno desiti ako nisi tu, ako ti nestane iz vida, ako ga neko drugi izvodi, ako je osto s nekim drugi kod kuce...


Jesi uvijek imala taj strah ili ???Ja sam tek kad sam se porodila imala strah kad mi neko dodje pa uzme Adija u ruke , sve sam msilila nne zna ga drzati , desice mu se nesto sa vraticem ili tako me pucale paranoje....Bila sam preivise zastitnicki nastrojena ..Sad me strah ali nije ko prije , ono je bila nocna mora , znala sam plakati satima, sve misleci neko ce mu nesta nazao uraditi....Isla sam i kod dr za to, kaze da je to stanje normalno poslije poroda i da ce proci , da se obratim ako ne prodje...To je kod mene bilo bas grozno , nije ga niko smjeo uzeti , cak ni moj tata, samo ja

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *