|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:10:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

ma to su stahovi koje svi mi manje-vise imamo. dami je vidit nekog koga nije stah bolestiili zneu koja je rahat istokao da joj jemuz u kuci kada on to nije.

mene  izmuci onaj  strah da ce ti se djetetu nesto jako ruzno desiti ako nisi tu, ako ti nestane iz vida, ako ga neko drugi izvodi, ako je osto s nekim drugi kod kuce...
nisi jedina user posted image user posted image a najgore mi a anel ima naviku kad smo vani sakrije se recimo ja kazem anel budi tu sjedi cekaj sad ce mama da uzemem sok , cigare , flasu lupam iz kuce ja se vratim nema ga nigdje meni odma srce pocne tuc sto na sat panicno vicem on suti ja trazim cesta mi glavna blizu moze izac kontam moze ga ko ukrastuser posted image baska u po bjela dana user posted image user posted image al milion misli dok ga dozivam kad ja on ispod stola se skrio cuci i smjehlji se et neznam bil ga pucnila iluser posted image user posted image user posted image od straha


(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:12:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ena23

a najgore i jest ovo sta ako... sta da nisam ustala, on sam za zgradom, dzukela bi ga napo, nikog okolo da ga cuje i vidi user posted image user posted image user posted image user posted image     , ... moje djete u takvoj situaciji user posted image user posted image ... ma ne mogu protiv te slike i gotovo. veceras je bas lose, sutra cu biti bolje sigurno. a on dusa moja spava li spava.
joj sve vise i vise razumijem svoje roditelje user posted image



Ena...
evo recimo primjer saobraćajnog udesa.
Ja dolazim na mjestoo istoga 3 min. nakons edesilo.
danima sam razmišljala šta da smo 3 minute ranije krenuli od teteke taj bi manijak u nas udario jer je vozio pjan sredinom džade.

Al nijeuser posted image

Znači ja sam prvu noć plakala od straha, drugu noć govorila aaaaaaaaa dobro smo prošli, treću; da se nikome ne ponovi...četvrta mi je već bila lakša,

Mislim i strah za jdecom isto je...prvi šok je najgori ostali dani su laganiji do neke nove situacijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:15:40   
Amani12
Ena moja user posted image
Sa tim strahom o kojem pricas zivim otkako sam rodila svog djecaka.
I sto je on stariji,moji strahovi su sve veci,ali sada ih kontrolisem,sto prije nisam znala.
Probaj sto manje misliti o tome 'sta ako'.Hvala Bogu dragom pa se sve dobro zavrsilo.Nemoj razmisljati o onom sta bi bilo...
Ne postoji veca Ljubav od one prema djetetu,ali uz tu Ljubav rodi se i velika briga i odredjeni strahovi,vjerujem da svaka majka zivi s tim,jer to nekako dolazi u paketu.
Nemoj da mi se brines,probaj pozitivno misliti,to je ono sto i sama sebi kazem.
Ljubi djecake,jutro ce donijeti olaksanje i staviti strah pod kljuc user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:17:06   
Anoniman
ena23 mene mm od milja zove ''sta da je bilo''user posted image ista sam ti..mene u trenutku kad se nesto desava nije strah nego tek kad prođe ''to nesto'' mene onda panika hvata ne mogu da spavam i sve mi slike ŠBBKBB prolaze ispred ocijuuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:17:25   
Anoniman
Evo jos jedan moj strah kojeg nikako da se oslobodim i imam ga  dugo dugo, bila sam ocevidac kad se jedan mali davio komadom mesa, to je bilo strasno bio vec poplavio, hitna je intervenisala ....Kad je Avec bio povelik da mu se da nesto u ruku ja nisam dala , tek kad je stara dosla ona mu davala a ja isla u drugu sobu i plakala ...Danas jede sve ali cim se mal zakaslje ja skacem ko luda ...On skonto pa namjerno nekad zakaslje, njemu smjesno ....a prvih 7 dana njegovog zivota sam bukvalno presjedila kraj njega i stalno ga pipala da vidim dise li ???

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:19:01   
dinaa
IZVORNA PORUKA: ena23

ma to su stahovi koje svi mi manje-vise imamo. dami je vidit nekog koga nije stah bolestiili zneu koja je rahat istokao da joj jemuz u kuci kada on to nije.

mene  izmuci onaj  strah da ce ti se djetetu nesto jako ruzno desiti ako nisi tu, ako ti nestane iz vida, ako ga neko drugi izvodi, ako je osto s nekim drugi kod kuce...

Joj i mene ovo smori,evo sto jos uvijek nisam u "krpama"user posted image
Ja sutra idem van svog gradica a moj sin zeli da ostane sam kuci jer ima jedan rodjendan skolskom drugu,ja se ziva sad smori sta i kako cuuser posted image
ako ga ostavim sta da mu se nesto nedaj Boze desi a ja i mm nismo tu,nismo ni blizuuser posted image
ako ga protiv njegove volje povedemo sa sobom on ce biti nesnosljiv cijeli dan i "utusit"ce nas sto ga nismo ostavili.
Ja nekako mislim da cu radije slusati cijeli dan njegovo negodovanje nego razmisljati sta je s njim i cekati kad ce mi mob.zazvoniti.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:19:39   
ena23
IZVORNA PORUKA: felix

a najgore mi a anel ima naviku kad smo vani sakrije se recimo ja kazem anel budi tu sjedi cekaj sad ce mama da uzemem sok , cigare , flasu lupam iz kuce ja se vratim nema ga




u tome je stos. ja svog emira jos nikada nikada nikada za nikada nigdje nisam samog ostavila.  u stvari da- kad piskim ne vucem ga za sobom u vc. ali ostavim vrata otvorena da     cujem sta radi. sad kad imam kenana dojim ga ondje gdje je emir ili citavo vrjeme razgovaram s emirom ako mi je pobjego u drugu sobu.  naravno, dok sam radila cuvala ga je teta u koju sam imala povjerenje a i jendom smo bili razdvojeni 5 dana dok je biio kod mojih- i tad su mi se rojile crne misli user posted image

odoh malo pozitivno misliti, valjda ovo prodje do sutra


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:21:13   
Hanady RR
Uh moja mrina tih situacija ja ti imama milion, al stavrno ...
ja sma također bila prisutna kad je dijete šetalo s aolovkom i palo na nju i ubolo se u obraz, davno je to bilo haman i ja dijete bila....
I to dijete sad je odrastao čovjek s aporodicom bez posljedica....

Al draga moja, misliš da ko smije sa olovkom, nožem, viljuškom, staklenom flašicom ili nedo Bog lizalom hodati ispred mene, pogoto moje dijete...a jokk tu imama pravila ko ''Hitler''...i svi mi s emsiju i svi mi govore '' ma pusti ih'', znaš koliko ih feramam...

Ja neke stavri ne dozvoljavam iz straha, a drugima kažem neću da rizikujem...a nije to rizik to je strah i ne pada mi na pamet da ga se olobađamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:21:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: felix

a najgore mi a anel ima naviku kad smo vani sakrije se recimo ja kazem anel budi tu sjedi cekaj sad ce mama da uzemem sok , cigare , flasu lupam iz kuce ja se vratim nema ga




u tome je stos. ja svog emira jos nikada nikada nikada za nikada nigdje nisam samog ostavila.  u stvari da- kad piskim ne vucem ga za sobom u vc. ali ostavim vrata otvorena da     cujem sta radi. sad kad imam kenana dojim ga ondje gdje je emir ili citavo vrjeme razgovaram s emirom ako mi je pobjego u drugu sobu.  naravno, dok sam radila cuvala ga je teta u koju sam imala povjerenje a i jendom smo bili razdvojeni 5 dana dok je biio kod mojih- i tad su mi se rojile crne misli user posted image

odoh malo pozitivno misliti, valjda ovo prodje do sutra

nemas potrebe bas toliko crno misliti user posted image pokusaj se opustiti
user posted image


(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
1.10.2011 0:32:01   
Anoniman
ranije me bilo strah da me neko ne kidnapira user posted image od kad sam gledala film "Saw" crkavala od straha u stan bi prvo pregledala sve ormare coskove pa sela i odahnulauser posted image

sad vise me nekako strah od buducnosti sta ona nosi , deca, strah me da li cu biti jednako majka za sve i sve ostalo vezano za decu


< Poruku je uredio triputmama -- 1.10.2011 0:37:39 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
16.6.2012 22:05:51   
Pantera.
ja imam strah od bolova i bolesti pogotovo od kako sam stalno u kući sa djecom pa mogu dosta "misliti" na to i čitati na netu. Kako to prebrodim pokušavam se baviti nekim hobijem npr. čitam neki modni časopis i sl. Evo skorašnji primjer presjeku me leđa i ja kontam da imam problema sa bubrezima i onda se prepadnem da će otkazati i onda kontam gdje će moja djeca završiti ako mene nestane i to ide u nedogled...

Ili zaboli me glava ja kontam meningitis...

ili zasvrbe me koljena i malo se zacrvene ja kontam psorijaza i ludim po netu... user posted image user posted image

to je nekad toliko glupo i djetinjasto ali dzaba strah je strah...

i čim počnem o to me razmišljati osjećam kao da me neko davi i počnu mi se ruke znojiti... nekad me uhvate grčevi u noraga i pravi napad panike.. uglavnom tad popijem magnezij ili bosaurin za smirenje i kamilicu, duboko dišem... moj dragi je uglavnom tu da me nečim zbuni i da to zaboravim...

Maksimalno pokušavam da to kontrolišem i čim vidim da će me uhvatiti ja se nečim zbunim i trudim se zaboraviti... nisam nikad tražila stručnu pomoć al et nekako sama sebi pomognem . i da to mi se prvi put desilo prije nekih 6-7 godina kad mi je muž-tada miomak- bio u vojsci.. tad sam ludila kad mi se to dešavalo i stalno sam visila kod doktora i vadila nalaze... u to vrijeme sam i studirala ..al eto danas nekako se snadjem kad me uhvati...

< Poruku je uredio Pantera. -- 16.6.2012 22:10:29 >


_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Strah-kako se suočiti sa našim strahovima...
17.6.2012 21:43:31   
koka i po
postoje ljudi koji ti mogu pomoci.
moj savjet ti je da ne googlas mnogo,a moja krilatica je ..klin se klinom izbija...pogotovo ako je rijec o strahovima.s obzirom da je tvoj strah specifican najbolje bi bilo da potrazis strucnu pomoc.sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *