|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:53:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 23:00:17   
D_K
Isto tako, jel normalno očekivati od 8 godišnjaka da uradi 14 zadataka, koliko ih je bilo u testu?


malo mi je to previse a opet vjerovatno zavisi i od tempa prijasnjih testova i pripreme, ako su ucenici navikli na testove i provjere znanja to im lakse pada..
evo bas gledam - prvacici - jedan test iz matematike su imali do sada - 6 zadataka a u tih 6 zadataka ukupno je 20 kratkih racuna..
iz moje okoline - isto samo jedan test su imali - 4 zadatka - moraju procitati pitanja i zaokruziti tacne odgovore..
meni nije izgledalo strasno, sve u testu je bilo iz onoga sto su do tada naucili. ako su i kod ove vase neka kratka pitanja i preradjene oblasti onda mozda i nije za osudu..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 23:06:36   
hanabanana
14 zadataka od kojih imaju
a)
b)
c)

Jedan zadataka ide: Selma je prve sedmice pročitala 20 stranica, druge sedmice 10 stranica vise nego prve, koliko je stranica pročitala Selma....


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 0:07:45   
D_K
Eh, ako je vec tako onda mogu reci da vam se uciteljica malo zanijela.. Nista sto jedna komisija nece da sredi :)..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 8:10:34   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

A u tome je kvaka. U tri sedmice dva puta test iz matematike.
Ali ni na drugom se nisu proslavili.
Isto tako, jel normalno očekivati od 8 godišnjaka da uradi 14 zadataka, koliko ih je bilo u testu?I isto toliko iz predmeta " Moja okolina "?


Ma nemoj zezati bona, znaš li ti koja je razlika između ta dva predmeta?!user posted image

Voljela bih da neko objasni zašto je prvačiću i kako objasniti da je bitno da raspoznaje pesmicu/recitaciju iz bosanskoj jezika u odnosu na notne zapise iz muzičke kulture?! Nakon provedenih samo pla godine u školskoj klupi, za koju nas ubjeđuju da je to samo igra. A niko ne spominje da se u drugom polugodištu djeca slome učeći slova.

Možda je lakše učiti note negoli slova , ionako smo svi "raspjevani" ovih godina..

IZVORNA PORUKA: D_K
... nego, ti si se meni plaho opteretila oko kikicine skole?! jesam li ja to dobro skontala??
hajde da nas dvije popijemo jednu kaficu, prenijecu ti svoje impresije.. fakat sam zadovoljna koliko M. uziva da ide u skolu. ima novih drugarica, naucila je toliko lijepih stvari i zaista uziva ici u skolu. vjerujem da ce tako biti i sa tvojoom kikicom..


Buuaaaaaaa,user posted image user posted image user posted image
More kahva da me utješiš :)
Nismo odavno.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:13:40   
veeseelaa
sad ja ko padobranac, nemam školarca u svom domu pa ću vjerovatno ponešto i lupiti user posted image
od mog brata malena ide u prvi razred i nevjerovatno koliko ta djeca imaju zadaće, s malom se stalno mora raditi, stalno se prave razne karafeke, crteži i ostalo...
kako vidim u svim školama nije isto, jel to ne važi isti plan i program za sve škole?

smiješno.... sad se pretjeruje, ja se ne sjećam ovih "problema" kad sam ja bila osnovac a ni moji roditelji, a eto znam da pišem i ćirilicu i latinicu user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.5.2012 9:14:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:19:29   
D_K
smiješno.... sad se pretjeruje, ja se ne sjećam ovih "problema" kad sam ja bila osnovac a ni moji roditelji, a eto znam da pišem i ćirilicu i latinicu


eh, i ja sam 'pretjerivala' sa brigom dok mi starija nije krenula u skolu.. sad vidim da sam se dzaba brinula. najveci strah mi je bio kako ce se uklopiti, te moji strahovi kako NPP nije prilagodjen njihovom uzrastu i svasta nesto..
a mozda su i nasi roditelji ovako strepili kao i mi ali nisu nam govorili bas kao sto ja nisam svojoj M. govorila kako me strah njenog polaska u skolu.. bas suprotno, uvijek sam joj pozitivno govorila o skoli i tom novom zivotnom putu a tamo user posted image user posted image ..
tako da potpuno razumijem BR a znam sigurno da ce se opustiti kad malena krene u skolu i vidi kako sve to ipak dobro funkcionise..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:19:31   
snijeg
Joj pretjerivanja na ovoj temi...nepovjerenja u sposobnost vlastitog djeteta, predrasuda prema obrazovnom sistemu...tužno brate mili, a škola je oduvijek bila nešto lijepo makar u mojoj porodici. Nosali smo i mi ruksake, pjevali pjesme iz muzičkog i recitovali iz bukvara, pa živimo. A da se razumijemo, nema tog prosvjetnog radnika niti škole koji će naše dijete naučiti, ako i roditelj ne pogura sa svoje strane i ne sarađuje, i naši roditelji su to radili s nama. Može nam se sviđati ili ne, ali nastavni plan je takav i prosvjetni radnici ga moraju provoditi. Baška je to što će se roditelji KS rado odazvati protestima protiv ukidanja vjeronauke i Djeda Mraza (nebitne sitnice u opštem haosu i na kraju intima svake porodice kojoj nije mjesto u javnosti), a niko guzicu neće dići zbog (ne)uslova u školama, nastavnog programa i inih daleko bitnijih stvari. Sve je to propaganda, a roditelju najlakše krivit nastavnika, a mene iznervira ovo stvaranje bauka od škole i pitam se kako gura stotine hiljada roditelja koji školuju djecu na svim nivoima u ovom Kantonu, a o državi da ne govorim. user posted image

P.S. A Hanady me oraspoloži upisom djevojčice neki dan i svojim utiscima, divan osjećaj i vratila me u školske dane user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:25:22   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: snijeg

Joj pretjerivanja na ovoj temi...nepovjerenja u sposobnost vlastitog djeteta, predrasuda prema obrazovnom sistemu...tužno brate mili, a škola je oduvijek bila nešto lijepo makar u mojoj porodici. Nosali smo i mi ruksake, pjevali pjesme iz muzičkog i recitovali iz bukvara, pa živimo.



Izvini snijeg, ali zašto misliš da ja pretjeruje?
A ni nemaš dijete koje ide u školu, niti znaš nešto o školskom gradivu prvoškolaca?

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:29:56   
veeseelaa
ja sam već zabrinuta gdje će moja malena ići u školu, kako će se snaći isl
recite mi jer je ja moram upisati u školu na području gdje smo nastanjeni il mogu bile gdje u Sa?
kako to ide?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:33:40   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam već zabrinuta gdje će moja malena ići u školu, kako će se snaći isl
recite mi jer je ja moram upisati u školu na području gdje smo nastanjeni il mogu bile gdje u Sa?
kako to ide?



Ne moraš. Roditelj bira koju će školu dijete pohadjati.
Ali vjeruj da je vrlo bitno izabrati školu bliže kući. U starijim razredima dijete može samo ići i vraćati se.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:42:54   
veeseelaa
ma znaaam, al OŠ gdje ja živim nema produženi boravak i izgleda mi nekako divlje user posted image
kontala sam prva četiri razreda da završi u nekoj drugoj školi, šta mislite o tome???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 9:55:37   
snijeg

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: snijeg

Joj pretjerivanja na ovoj temi...nepovjerenja u sposobnost vlastitog djeteta, predrasuda prema obrazovnom sistemu...tužno brate mili, a škola je oduvijek bila nešto lijepo makar u mojoj porodici. Nosali smo i mi ruksake, pjevali pjesme iz muzičkog i recitovali iz bukvara, pa živimo.



Izvini snijeg, ali zašto misliš da ja pretjeruje?
A ni nemaš dijete koje ide u školu, niti znaš nešto o školskom gradivu prvoškolaca?



Nemam ja, ali imam i prvačića i osnovaca, srednjoškolaca i studenata u porodici i među prijateljima. Prelistavala njihove udžbenike, razgovaram svakodnevno sa njihovim roditeljima i njima. Škola je onakva kakvom je dožive roditelji, strašna, opterećujuća, obvezujuća ili lijepa, iskustvena, prijateljska i najljepše doba života. Meni moji roditelji nikad nisu stvarali pritisak oko škole, gradiva i ocjena, škola je bila prijateljska ustanova, a nastavni kadar visoko poštovan preda mnom, a znam sad da se iza kulisa dešavalo mnogo kritika i teških razgpovora na relaciji moja mama - učitelj. Dakle, samo želim reći i do nas je. I odakle ovo da ako nemam djete prvačića ne mogu diskutovati na neku temu, znači u prevodu teta koja nema dijete ne može radit u vrtiću, učitelj koji nema školarca ne može predavat....iznenađuješ me hanabanana user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:02:15   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: snijeg

Nemam ja, ali imam i prvačića i osnovaca, srednjoškolaca i studenata u porodici i među prijateljima. Prelistavala njihove udžbenike, razgovaram svakodnevno sa njihovim roditeljima i njima.  kola je onakva kakvom je dožive roditelji, strašna, opterećujuća, obvezujuća ili lijepa, iskustvena, prijateljska i najljepše doba života.


Sačekaj dok budeš ti imala školarca, jer i ja sam drugačije mislila dok sam pregledala knjige djece prijatelja koja su prvačići, drugacici, studenti. To je jedan par rukavica, a nešto sasvim drugo je kad imaš školarca svakodnevno u kući.


IZVORNA PORUKA: snijeg
I odakle ovo da ako nemam djete prvačića ne mogu diskutovati na neku temu, znači u prevodu teta koja nema dijete ne može radit u vrtiću, učitelj koji nema školarca ne može predavat....iznenađuješ me hanabanana user posted image


Pogrešan ti je prijevod.
Ja nisam rekla da nemaš prava diskotovati, ali mislim da nemaš prava reći meni da pretjerujem ako mislim da je 14 zadataka iz testa previše za osmogodišnje dijete, naročito ako taj test pozitivno uradi tek 6 učenika, a da ti pri tom ne znaš ni sadržaj tih zadataka, niti imaš uvid u test, niti imaš školsko dijete.
I ja sam iznenadjena.
Ako si već frustrirana na sabahu, nemoj na nas tu frustraciju prenositi.

< Poruku je uredio hanabanana -- 22.5.2012 10:03:00 >

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:04:31   
Hanady RR
ja se jadna tamna malo utješila upisom u školu, vi ćete meni žene isprepdatai skroz opetuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:07:35   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja se jadna tamna malo utješila upisom u školu, vi ćete meni žene isprepdatai skroz opetuser posted image user posted image user posted image

Hajd ba Hanady,nista strasno i nista sto se nemoze prezivjeti......zato NO sikirikiuser posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:09:09   
veeseelaa
ja stvarno ne znam, bojim se da ću kad moja malena podje u školu biti babaroga, i da ću stalno gnjaviti učiteljicu sa ovim i onim... a vidim ljudi oko mene se mire sa sa svim što im se kaže..... mislim od strane učitelja....
šta je pametno? reagirati na neke stvari koje nisu ok il šta.... ? čekati da vidimo reakciju drugih roditelja?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:10:24   
snijeg
Eto, opet ti zaključuješ: da sam se obraćala isključivo tebi, da nemam pravo na zdravorazumsko rasuđivanje i da sam frustrirana, ti zaključuješ i rasprava prestaje user posted image

Čisto informativno, nisu ti dobri zaključci user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:13:34   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja stvarno ne znam, bojim se da ću kad moja malena podje u školu biti babaroga, i da ću stalno gnjaviti učiteljicu sa ovim i onim... a vidim ljudi oko mene se mire sa sa svim što im se kaže..... mislim od strane učitelja....
šta je pametno? reagirati na neke stvari koje nisu ok il šta.... ? čekati da vidimo reakciju drugih roditelja?




Ma zašto bi gnjavila učiteljicu?
Ja idem jednom mjesečno na informacije, ako ima potrebe idem dva puta ( odnjeti opravdanje ili slično ), zadržim se 5-8 minuta na informacijama. I nisu mi jasni roditelji koji dodju na informacije pa ne izlaze po 15-20 minuta. I to su uvijek isti roditelji.

Pred Hanom nikada, ali nikada nisam kritikovala niti učiteljicu ( na koju ja ni nemam primjedbi ) niti obrazovni sistem ( na koji i te kako imam primjedbi ).

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:16:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: snijeg
Sve je to propaganda, a roditelju najlakše krivit nastavnika, a mene iznervira ovo stvaranje bauka od škole i pitam se kako gura stotine hiljada roditelja koji školuju djecu na svim nivoima u ovom Kantonu, a o državi da ne govorim. user posted image



Htjela sam reći da te iznerviralo očito nešto drugo, a mi smo došli ko poligon za ispoljavanje negativne energije....što nije fer.
Mene nisi možda prozvala, ali sam se našla u onom da " pretjerujem ", ali mi je jasno da si prozvala blue rose koja po tebi nema povjerenje u vlastite sposobnosti svoga dijeteta. BOgami, golemo je to reći, i to nekome koga lično ne znaš.

< Poruku je uredio hanabanana -- 22.5.2012 10:18:12 >

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:21:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja stvarno ne znam, bojim se da ću kad moja malena podje u školu biti babaroga, i da ću stalno gnjaviti učiteljicu sa ovim i onim... a vidim ljudi oko mene se mire sa sa svim što im se kaže..... mislim od strane učitelja....
šta je pametno? reagirati na neke stvari koje nisu ok il šta.... ? čekati da vidimo reakciju drugih roditelja?




Ma zašto bi gnjavila učiteljicu?
Ja idem jednom mjesečno na informacije, ako ima potrebe idem dva puta ( odnjeti opravdanje ili slično ), zadržim se 5-8 minuta na informacijama. I nisu mi jasni roditelji koji dodju na informacije pa ne izlaze po 15-20 minuta. I to su uvijek isti roditelji.

Pred Hanom nikada, ali nikada nisam kritikovala niti učiteljicu ( na koju ja ni nemam primjedbi ) niti obrazovni sistem ( na koji i te kako imam primjedbi ).


a ne znam user posted image ne želim biti luda majka, koja se buni jer je dijete dobilo puno zadaće, jer se od malene traži više nego što je normalno za njen uzrast i sl
eto kontala sam na te stvari, a ja sam onako poprilično s kratkim fitiljem i sl
Pribojavam se raznih problema kao što su nemirna druga djeca koja maltretiraju mirnu djecu i sl, jer moja A je baš dobrica, sad za sad, ne vjerujem da će biti sklona da ona belajiše, bojim se da je neko na ovaj il onaj način ne maltretira.... a učiteljica da ništa ne poduzima i sluser posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:23:35   
veeseelaa
u zadnje vrijeme stalno mislim na to, i onda ne mogu do kasno da zaspem jer sam uznemirena....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:24:30   
D_K
ova nasa uciteljica zovne na razgovor roditelje kad je potrebno.. nema kod nje cile - mile user posted image ..
sacekaj vesela dok vidis kakve ti je uciteljica, mozda ti bude njen nacin rada odlican.. iskreno se nadam da ce tako biti..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:29:07   
veeseelaa
sacekaj vesela dok vidis kakve ti je uciteljica, mozda ti bude njen nacin rada odlican.. iskreno se nadam da ce tako biti..


ma ja sam od onih što stvar ne prepuštaju slučaju kad je dijete u pitanju
dok sam bila user posted image morala sam znati gdje će mi dijete u vrtić, koji su uvjeti, ko će ga čuvati i šta će jesti user posted image
ja moram puno ranije sve znati inače hoće mi nešto biti, pričam o A naravno
Voljela bi biti ko mm kojim su sve upitnici iznad glave kad spomenen moju bojazan oko škole, sama sam u ovome, niko me ne razumije, do duše sa snahom mogu o tome....
Da vam ne pričam šta svekar i svekrva misle o meni, da sam ko kvočka koja štiti svoje piliće, mislim pile
ne mogu si pomoći, nisam nikada puno o ovom na RR al takva sam

I sad imam jaku bojazan i strah gdje će moja A u školu, kakva će joj biti učiteljica, hoće li se snaći, da li će biti sretna, kakvi će joj biti drugari itd


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:29:47   
snijeg
Ne nisam ni najmanje frustrirana, ali član sam foruma od 2009. godine i BR je poznata po negativnim tekstovima o školi i obrazovnom sistemu - gle čuda, a nema dijete koje ide u školu.
Masa žena sa foruma ima školarce i sasvim pristojno mišljenje o istom planu i programu i zdravorazumski se nameće pitanje da nije do roditelja nepovjerljivih Toma, predrasuda, vlastitog osjećaja u spremnost djeteta?? I ne moram nekog lično poznavat da sebi postavim ova pitanja koja se nameću sama po sebi.

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *