|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2009 11:05:41   
Nunny
Nunichi hvala ti puno bas si me smirila...nisam imala nikakvu prestavu sta to treba da znaci...sve me strah za bebu...juce smo imali saobracajnu nesrecu i bojim se da se bebi nesto nije desilo pri udaru sto bi imalo dalje posljedice...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2009 11:17:05   
Nunichi
Bas mi je zao zbog saobracajne,uh mogu misliti kako si se prepala.
Drzim vam fige da sve prodje kako treba...a to za zadak se ne brini,desava se...prevrcu se mali vragolani. user posted image
Opusti se i nemoj se brinuti...pusa

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2009 11:51:21   
Anoniman
Baš mi je žao Nuny zbog toga što ti se desilo...hvala Bogu pa je sve u redu..To za zadak ti je baš fino objasnila Nunichi. U kojem si mjesecu trudnoće sad?

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2009 12:01:38   
Saraya
IZVORNA PORUKA: Nunny

drage moje zna li neka od vas da mi kaze sta je to zadak....pregledao me je dr Puzic nakon saobracajne nesrece i napisao je na nalazu "Za sada zadak." zna li neko sta bi to trebalo da znaci nekako se plasim da je moguce da se stanje pogorsa zbog djela recenice za sada...kao da nije konacno zakljucio da je sve ok...please help


Nunny, kod mene se beba okretala par puta u 9. mjesecu... Do 9. bio okrenut glavom, pa se okrenuo guzom, pa ponovo glavom, pa ponovo guzom... user posted image user posted image user posted image Posljednji put kad sam bila, kaze dr. okrenuo se glavom, a ja se ziva isekirala, mislila sam da cu morati na carski... user posted image Nista ne brini!

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.7.2009 21:23:42   
Anoniman
Nuuny draga, zao mi je sto ste imali takvu traumu, mogu samo zamisliti kako si se nasikirala, jer sam kao dijete imala saobracajku, a sad si u drugom stanju pa je to jos gore... a koliko se sjecam termin nam je isti dan... bice sve u redu samo se ti smiri da bebica osjeti da si ti dobro i smireno pa ce i bebi biti ok...

a evo mojih detalja UZ, koje izgleda se skroz drugacije oznacavaju nego kod ostalih... pa sam bas zbunjena...

RES-L             G 50%
O 120 mm      XV 2
PRC 15/4/1    PRS 0
PST 0             C 4
SZ 65*           SA 50*
PREG 2TR BC431

a u donjem desnom uglu pise 11/13

(odgovor članu Saraya)
  Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.7.2009 21:57:43   
Nunny
Hvala vam za podrsku svima...sada sam 20+3..kako si ti breskvice nismo se dugo cule...bambi znas li vec je li curica ili deckic kako se osjecas...pomjera li se beba...stvarno nisam imala priliku da vidim takve oznake ranije...jesi li ti mozda bila na 3d ultrazvuku cmoka za moje drage trudnice


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.7.2009 22:04:08   
Anoniman
veceras sam saznala da nosim user posted image  a koliko znam UZ je 4D... fenomenalan je... sve se vidi sve se cuje... a osjetim bebaca vec odavno... cak je u posljednjih par dana uredovio sa javljanjem, tacno u 8 ujutro, nekad oko podne, tamo iza 17 i obavezno oko 22 sata... ma sou zivi... kako si ti, kako ti osjetis bebicu? ti si znaci 20+3 a ja sam 19+3... moguce da sam zamjenila sa nekim drugim ali cini mi se da nam je na trudnickoj listi 2009 isti termin, 19. decembaruser posted image

(odgovor članu Nunny)
  Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.7.2009 22:21:55   
Nunny
jeste samo sto mi je 3 gin reklo tri razlicita datuma jer je beba dosta dugacka user posted image valja lici na mene ...tako da cu sledece sedmice kod mog gin na konacnu potvrdu ...prvobitni termin mi je trebao biti 19 i logicno je da sam 19+3 vjerovatno je ova j zadnji gin pogrijesio nesto...znam da je govorio da je starost djeteta 19 ali se racuna 20 zato sto u ciklusu logicno nisam mogla zatrudniti...ma vjeruj mi meni je u tom trenutku bilo vazno da cujem srce bebe i da znam da je dobro...bila sam u soku i nisam skontala uopste sta prica...zato jedva cekam pregled kod Masica ... 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.7.2009 22:26:21   
Anoniman
naravno, najbitnije je da nije nista bilo user posted image  a Boga mi i tebi da se nije nista desilo... cuvaj se pa kad budes kod svog dr. fino sve neka pregleda bez zurbe i detaljno... i tebe neka pregleda obavezno... nemoj se samo sikirati i vjeruj u pozitivno i vjeruj da ce sve biti ok... zelim ti sve naj naj...

(odgovor članu Nunny)
  Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.7.2009 22:28:37   
Nunny
hvala bambi velika cmoka za tebe i tvog malog sincica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 12:34:05   
de_de
Ja sam u 24. sedmici. Na ultrazvuku su mi svi pokazatelji normalni za sedmicu trudnoce, samo me zanima kolika je normalna duzina grlica; kod mene je od pocetka trudnoce 1.5 cm (inace nosim nisko i moram mirovati).

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 12:36:45   
Hurma
mislim duplo duze... nisam sigurna....a milsim da ti je skracen...

http://bs.wikipedia.org/wiki/Materica


< Poruku je uredio Hurma -- 29.7.2009 12:42:23 >

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 12:42:48   
de_de
Uh, hvala za odgovor. Ma pretpostavljala sam, cim moram mirovati, nadam se samo da nece dovesti do kakvih komplikacija.

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 12:47:43   
Hurma
u kojoj si sedm?

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 12:51:50   
de_de
23+3 user posted image , a ti?

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 12:58:52   
Hurma
ja ti lezim cijelu trudnocu... doduše nije mi bio skracen grlic ali da omeksan i uloziva za vrh prsta itd...
kako su mi rekli to skracivanje znaci kao put ka otvaranju... sto znaci zalijepi se za krevet i "uzivaj".... ko ti kaze da je lahko, nije... trebas se pripremiti na to psihicki... najgore prvih 15-tak dana, kasnije ide... sad sam u 34-toj sed... i odgovara mi lezanje... tezina, stomak... vrucine... ali eto gura se... to je najbitnije... lezanje kuci je nista u odnosu na lezanje ubolnici sto sam ocima vidjela, zene koje mjesecima leze u bolnici...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 13:04:04   
de_de
Ma razumijem te, i ja lezim vec 3 mjeseca (dr. rekla ili cu lezat ili ce me zasiti, da nije zalosno smijala bi se) i tako mi je do kraja trudnoce. Hajd tvoja sreca, tebi je jos malo ostalo ako Bog da. I meni je prvih 15 dana bilo najteze, al sad sam se navikla. Hvala za ohrabljenjeuser posted image user posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 13:10:57   
Hurma
ma joj nisam bas tip koja upakuje nesto tesko u lijepo da ohrabruje... tesko jeste... ljeto provedeno u stanu... tv bih zapalila, laptop rado bacila kroz prozor... novine ne mogu ocima da gledam... s knjigama mi slabo ide od pocetka... ali kad mali trzne pubu... izmami mi osmijeh odmah...
i ja sam trebala raditi serklaz ali stanje je bilo nepromijenjeno uz mirovanje pa smo odustali od toga... i bolje... stres je i to dodatni... ali ja sam to htjela i insistirala jedno vrijeme... user posted image kontam svezite me pa sam rahat... ali ne htjedose, sreca...
meni je sve ovo ostatak od spontanog... (posljedica)

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 13:18:49   
de_de
Bas mi je zao zbog spontanog, ma hajde izdrzi. Ja imam posljedice od previse sjedenja ( rad za kompjuterom) i prekovremenog rad (radila sam i po 15 sati dnevno), al sad je dobro.... Mislim da smo se udaljile od teme, pa ako ti nekada bude dosadno posalji mi pp, ja sam skoro citav dan na netu, posto je i meni tv, novine i ostalo dosadilo...

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 13:22:40   
Hurma
oki doki, cuvaj se... user posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 15:59:34   
TonkicaPalonkica
dakle ne mogu postavit sliku..
nema veze,..bila sma na pregledu i bebac je zdrav
a dobila sam prvu fotku 3d user posted image


< Poruku je uredio TonkicaPalonkica -- 29.7.2009 16:02:02 >


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.7.2009 16:03:46   
idana_85
cestitam tonkice_palonkice...eto, jos malo i bices skupa sa svojim bebcem i uzivati...

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.7.2009 11:16:17   
chuci
ja maloprije bila na pregledu evo mjera


Gestacijska dob 31+3
FL 62,7 mm (32+1)
BPD 84,7 mm (32+3)
AC 267,9 mm (32+2)

plodne vode dovoljno
težina između 1828 i 2149 gr

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nije 100% sigurno, ali izgleda da je curica



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.7.2009 12:30:56   
assmiras
ja sam juce bila na pregledu 12+6 a beba je duga 5,8cm,
Doktorica kaze da je sve ok, i da je bebac pravo ok. Predlozila mi je da kroz 4 sedmice radim trippel test ili tako nesto. Jel neko od vas to vec radio?

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.7.2009 13:09:20   
poetesa
to ti je test na tri hromosomske bolest, downow sindrom i još neke zaboravila sam ... ja sam radila double test mada ni dan danas ne kontam zašto, neke moje prijateljice ga nisu radile, a kod mene nije bilo nikakvih indikacija za to... Obično se radi ako je trudnica starija i/ili ako u porodici ima slučajeva hromosomskih poremećaja.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *