|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 13:58:31   
Soleil
Nunny, znači da se bebana već namjestila u položaj za porod, glavicom prema izlazu, a nogicama me "maltretira" jer ih često odmara negdje u mom grudnom košu user posted image  Pa često nemam zraka. Inače, nosim dosta visoko, pa mi je borba za zrak svakodnevni problem.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 13:59:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: chuci

evo ja ću ti napisati dok ona ne dođe

to znači da je beba glavom okrenuta ka dolje, tj ka izlazu. to je ispravan položaj za porod, inače ako beba prednjači zadkom (to je guza dolje) obično te šalju na carski
ne mora se beba okrenuti odmah glavicom dolje, neke bebe se okrenu u 9-om mjesecu a sve dotada prednjače zadkom

potpisujem sve od rijeci do rijeci
kod mene je bebic bio okrenut prema dole u 7mom mjes.napisala sam ti i u 8mom mjesecu je vec bio van pozurilo mu se bilouser posted image user posted image
rodila sam ranije samo mi trebalo 5dana da udjem u 9ti mjesec al eto,sta je tu jeuser posted image

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 14:02:14   
Nunny
super ste curke bas ste me obradovale moje mače je sve do sad sjedio dupke i sad nesto citam svoj nalaz i vidim da i meni pise isto ko kod soleil...bas mi je drago da se pozicionirao pusa za sve 3 i vase bebace

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 14:03:16   
Soleil
Ja mislim da je kod mene bebana već odavno u ovom položaju. Svaki put mi na pregledu doca kaže da predanjači glavicom. I još mi je rekao da se dosta beba od samog početka zadrži u tom položaju, pogotovo ako su krupnije..hahahah...nemaju prostora za okretanje, pa gdje se zadese - tu su user posted image  Ako je bebica sitnija, onda se ona češće i okreće i može biti u različitim položajima.

Moja curka je inače krupnija, tako da već odavno nema prostora i samo se migolji dubeći na glavi kao kakav zen mudrac user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 14:08:20   
Anoniman
soleil moja bebic se okrenula prije vremen pa tako i izasla a ja se sve tjesila carskim rezom jer sam se bojala prirodna,a kad me zadesilo nisma imala kad mislit ninasto drugo osim da izadje van da bol prestane.
Bojala sam se puno za bebicu tako da mi je bilo svejedno kako me odredili.

(odgovor članu Soleil)
  Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 14:12:25   
Soleil
Kako se termin bliži, sve više čitam o pripremama za porod. Ne pomišljam na CR osim ako ne budem morala. Planiram se prirodno poroditi, ako Bog da. Malo me jeste strah pošto mi je prva trudnoća, ali kad pročitam o predivnim iskustvima svih naših dama na RR koje su se prirodno porodile, odmah se ohrabrim.

Inače, imam prilično dobar prag tolerancije boli, barem mislim tako user posted image

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 14:15:25   
Anoniman
ako ti je prvi put nemam ti sta pricat jer neznas a i bolje je tako user posted image user posted image
sto god da ti kazem nemozes znat dok to neosjetis na svojoj kozi,nije sad toliko strasno nije isto nikod koga..user posted image
bit ce to sve dobro abd.

(odgovor članu Soleil)
  Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 16:41:47   
Ela35
Cao forumasice,
Molim da mi odgovorite od koje sedmice su vam vasi doktori poceli govoriti te mjere s ultrazvuka? Ja sam sutra punih 17 sedmica, bila prosle sedmice na pregledu kod mog privatnog doktora i nista mi nije rekao, sem da je sve savrseno. Na UZV slicici imam samo jednu mjeru a to je 20 cm ali nema nista ispred, znaci nikakve skracenice.
Je li moram pitati da mi da te mjere ili je to uobicajeno?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 17:00:08   
nikita
draga ela meni je s 15 tj dr dao mjere i BDP , FC i AC ... a 20 cm ti je draga moja duzina tvoje bebače, i ta mjera je u redu za 17tj



_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.8.2009 19:05:56   
Soleil
IZVORNA PORUKA: felix

ako ti je prvi put nemam ti sta pricat jer neznas a i bolje je tako user posted image user posted image
sto god da ti kazem nemozes znat dok to neosjetis na svojoj kozi,nije sad toliko strasno nije isto nikod koga..user posted image
bit ce to sve dobro abd.



user posted image  Felix, znaš onu našu iz naroda...Grlom u jagode user posted image  Tako ti i ja razmišljam. Slažem se s tobom da je sve individualno, od slučaja do slučaja. Uzdam se u dragog Boga da će sve dobro proći.

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Detalji s UZV pregleda...
13.8.2009 11:09:01   
Ela35
Hvala na odgovoru Nikita, znaci ja sam uskracena za sve te mjereuser posted image ,. Morat cu insistirati na sljedecem pregledu krajem augusta. Znaci moja bebaca je 20 cm, user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.8.2009 13:45:42   
lila25
Pozz za sve forumasice evo i nasih najnovijih rezultata:26 sedmica, BPD-70,DF-46,KČS +, posteljica sprijeda,plodna voda uredna, i prednjaci glava jos uvijek mi spol ne uspijeva vidjeti jer se bebac puno vrti.Ako neko zna da mi pojasni jeli ovo ok.dr mi je nekako brzoplet nista ga nestignem pitati a od uzbudjenja i zaboravim sta sam htjela...       

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 13:12:46   
AzraD
cao svima, evo ja bila na uzv i morala se naruciti kod neke doktorice jer je moj doktor na odmoru...
i ona nista nije komentarisala i obavila to da me skine s dnevnog reda...bas bez veze...bolje da nisam
ni otisla hehehe prednjaci glava, bpd 74, femur 55, posteljica straga i to je to nista vise nije napisala...
ne pise ni koja je sedmica, po mojoj racunici je 28. Ja je pitala je li sve uredu i tad je jedva rekla da jeste,
a nisam vise htjela ni pitati za spol...bas je bila hladna i bez veze...hehe

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 13:25:59   
teacher75
ja sam sada u 32. tjednu ,tj. tacno 31 tjedan i 6 dana i beba je teska 2172g, kazu da to odgovara bebi od 32 tjedna i 4 dana. interesuje me koliko otprilike mogu ocekivati da ce jos dobiti do kraja, tj, u narednih 8 tjedana

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 13:48:40   
AzraD
evo lila ovdje imas neke prosjecne mjere:))

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_bpd.asp


< Poruku je uredio AzraD -- 18.8.2009 13:49:18 >

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 14:04:02   
teacher75
Po ovim njihovim mjerama, moja beba ispade pravo krupna

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 14:12:58   
AzraD
hahahahahhahaha i moja ispade za jednu,dvije sedmice naprednija hahaha

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 14:22:27   
lila25
ehh sad meni nista nije jasnouser posted image  po ovim njihivim tabelama nista se ne podudara...

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 14:29:17   
AzraD
pritisni gore koje ces mjere
Ultrazvučne tablice: CRL | BPD | AC | FL
user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 15:32:10   
nermina_
ja sam juce bila na kontroli i posto je moja doktorica na godisnjem pregledao me je dr. Murtezic. nije mi rekao niakakve UZ mjere samo mi je rekao da mi je beba poprecno i da mi je trudnoca nisko. nijednom mi dosad moja doktorica nije spomenilula nisku trudnocu. jeli moguce da se tek sad vidi da je niska trudnoca ili se mogla spustiti. a za ovo sto mi je beba poprecno nesikiram se puno valjda ce se okrenuti, svaki put na UZ je u drugom polozaju a tek sam u 26. nedelji pa valjda ima jos vremena da se okrene.

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.8.2009 21:08:49   
teacher75
ne brini, beba se okrece sve do 36.sedmice, tako da to ne mora znaciti nista. rano je. a za murtezica sam cula da je odlican doktor, i ja namjeravam ici kod njega ovih dana

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.8.2009 15:08:23   
Niobe
Aktivan plod
Prednjači glava
BPD 96mm
Femur 73mm
Posteljica sprijeda
Plodna voda fiziološka
Dinamika uredna

Beba je teska 3,200 kg, naprednija za 400 grama nego sto je uobicajeno u ovom periodu.

Vidjela sam mu lice, ćunu i prstićeuser posted image

< Poruku je uredio Niobe -- 23.8.2009 15:09:06 >


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.8.2009 17:23:22   
nanika
Ja sam 20 nedjelja i 4 dana
Posteljica straznji zid, nulti stepen zrelosti. Plodove vode dovoljno. Prednjaci glava, KSC uredni
BPD 5,1cm
OFD6,3cm
HC18,9cm
AC14,9cm
Femur 3,4cm
Morfologija i pokreti ploda uredni. beba teska 390 grama
Ja dobila 3,5 kg

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.8.2009 20:14:30   
Soleil
I mi bili kod doktora danas...user posted image

CTG uredan
Prednjači glavica
BPD 92,5 mm
Femur 70,0 mm
KČS uredni
dinamika i morfologija ploda uredni
Posteljica gr II



_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.8.2009 20:12:38   
nikita
Evo nas sa kontrole :

28tj +2d

BDP   77.7 mm ( 31+1)
AC   235.5 mm ( 27+6)
FL      54.8 mm ( 29+0)

Tezak sam 1281 g (28+0)
Udebeljala sam se 4 kg za 3 tj user posted image



_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *