|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2012 14:04:04   
zelenooka_2412
Molim mame koje su imale slicnu situaciji ili koje bi mogle dati adekvatan savjet da mi napisu svoja iskustva.. Sad sam dosla sa UZV, onaj drugi obavezni i pise sljedece: lokacija i osobine placente-sprijeda
polozaj prednjaci: gl
BPD-48
N.G.-22 (to je po njihovom racunanje sedmica trudnoce, dok mi je dokt. u DZ rekla da je 21 sedmica)
N.G. ( ultrazvuk) - 19/20
rad srca- +
plodova voda- dovoljna

E sad ovako- ono sto me je zabrinulo je to da mi je ta doktorica na Gradini ( Tuzla ) rekla kako se sedmica trudnoce ne slaze sa bebom, da je beba manja, da odgovara za 19/20 sedmicu.. pregled je obavljen tako formalno i za 60-tak sekundi, tako da ne znam kad sve prije izmjeri.. i da napomenem da sam u 17/18 sedmici taj isti pregled radila privatno kod dr. Blitvic i po njenom racunanju velicina ploda je bila 17 sedmica, sve je bilo u redu i rekla je da se beba normalno razvija, a to sam radila prije skoro mjesec dana.. vasa misljenja, trebam li se zabrinuti radi primjedbe ove doktorice iz javne bolnice..?

_____________________________

<3 Emina <3
20.11.2012

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2012 15:20:22   
ajla86
pa i meni racunaju 2 sedmice vise da sam trudna pa zaboga milog nemam svi skolski menzes i ovulaciju tacnu ko svicarski sat...mene to nije brinulo nikad pa ni sad...
a onda sam na zadnjoj kontroli trebala biti 29 sedmic a kaze dr 30 na 31 sedmicu znaci beba ubrzala razvoj i rast i opet nije djelovo zabrinuto..
ti si bila prije skoro mjesec 17 a sad si 20 znaci prije 3 sedmice na kontroli....
sve je ok i nemoj da te zbuni racunanje njohovo po zadnjem menzesu....
samo opusteni ...

(odgovor članu zelenooka_2412)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2012 15:30:11   
zelenooka_2412
hvalaa Ajla86 :) tako sam i ja shvatila ali ajde da opet vidim i druga misljenja.. a i ova doktorica kod koje sam radila mi je i pouzdanija i s boljim aparatom :) Zaboravila sam napisati da je user posted image :D

_____________________________

<3 Emina <3
20.11.2012

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.7.2012 16:28:53   
ajla86
nek ti je ziva i zdrava mala kokica...i kod mene je kokara mala...
ma oni i njihovo racunjanje...
samo ti uzivaj

(odgovor članu zelenooka_2412)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.8.2012 19:55:48   
ajla86
evo i mene sa kontrole cure moje....
ja sam sad 34 sedmica +koji dan ..neznam tacno....a nalaz je slijedeci...
BPD 88 sto odgovara 36 sedmici
femur 64 sto odgovara 34 sedmici
buni me razlika u ovim sedmicama..kako sam po jednom 36 a po drugom 34 sedmica i jel to ok???

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.8.2012 20:03:02   
simba00

IZVORNA PORUKA: selma123

danas sam isla dr. i mislila das cu cuti mozda otkucaje srca ali sam se vise nasekirala.
vise neznam sta da mislim,niti kako da sta racunam. nisam nepismena,ali ovako ispada kao da jesamuser posted image user posted image .
po meni danas sam trebala biti trudna 7+1,a vidjet cete sta je dr napisao,ovako:
ZM 3.05.
prvi pregled obavljen 11.06.- u cavumu se prikaze GV 6,6mm,pravilnog izgleda,trenutno bez vidljivig embrionalnog odjeka. DG- grav.hbd 5,5.

danas sam isla kod drugog doktora,dakle nakon 11 dana. GV,13 mm,sa vidljivim embrionalnim odjekom. gestacijska dob 4,5.user posted image . kako nakon 11 dana moze bit manje.pa mi sad nije jasno u kojoj sam vise sedmici trudnoce.???? i da,propisao je dabroston 2x1.

Bitno je da je srce prokucalo. A u petoj sedmici ne može se vidjeti embr. odjek, to je on promašio ili lupio onako. Ma joj, svakavih doktora ima. Tako je i meni jedna doktorica na dva različita pregleda (10 dana razlike) napisala da sam u petoj sedmici. Odmah sam otišla drugom doktoru i čovjek mi rekao tačno u dan koliko je stara trudnoća i sve mi se naravno poklapalo. Ne sekiraj se.

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.8.2012 20:05:10   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo i mene sa kontrole cure moje....
ja sam sad 34 sedmica +koji dan ..neznam tacno....a nalaz je slijedeci...
BPD 88 sto odgovara 36 sedmici
femur 64 sto odgovara 34 sedmici
buni me razlika u ovim sedmicama..kako sam po jednom 36 a po drugom 34 sedmica i jel to ok???


Jeste mila sve je to ok, razlike u par sedmica su sasvim ok! Mojoj i jednoj i drugoj curi je bilo obrnuto, po 2 sedmice femur veci bio od BPDa (glavice) i sve opet bilo OK.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.8.2012 20:05:16   
simba00

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo i mene sa kontrole cure moje....
ja sam sad 34 sedmica +koji dan ..neznam tacno....a nalaz je slijedeci...
BPD 88 sto odgovara 36 sedmici
femur 64 sto odgovara 34 sedmici
buni me razlika u ovim sedmicama..kako sam po jednom 36 a po drugom 34 sedmica i jel to ok???

user posted image Mašallah. Tih odstupanja ima, ne sekiraj se, bebici različito rastu nogice i glavica, to je meni moj dr. objašnjavao. Ima i genetike, pa su neke bebe manje, a neke veće (idu unaprijed ili unazad par sedmica), a neke imaju veće glavice i slično:)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.8.2012 20:28:32   
ajla86
pa bacila se mala ocito na mene pa joj nogice kratke hahahaha
nece ni ona minicu moci nositi e hebem mu zovt ma nek su nam zivi i zdravi salu na stranu.hvala cure ostadoh paf kad vidjeh reko sta je sad ovo ...

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.10.2012 15:06:03   
emachines
pozdrav svima... mene zanima kako da UZ pokazuje trudnocu stariju nego jeste. Da li se kome to desilo, i jeli saznao razlog... unaprijed hvala

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.10.2012 21:44:16   
bozijidar
Draga emachines, to je sasvim normalno. Nemas razloga za brigu! Uzivaj! Koja si sedmica?

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.10.2012 22:00:01   
vila_7
emachines.....i ako su ti menstruacije redovne i znas tacno kad si zatrudnila, UZV mjere se tolerisu plus/minus 2 tjedna. A ako imas neredovne i cikluse krace/duze,onda se toleriraju i veca odstupanja....Uglavnom ako ni dr. nije nista spomenuo,vjerovatno je sve OK...

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.10.2012 22:16:41   
emachines
Na snimku ultrazvuka pise da je 18 sedmica i 4 dana , međutim doktor je racunao i po zadnjoj menstruaciji i prema tome sam u 17 sedmici. Meni vise nista nije jasno. Ja kako racunam trudna sam tacno 17 sedmica i 3 dana. Kakve su to razlike , kad je onda meni termin i po cemu da se ravnam. Da li je mozda moguce da je beba malo razvijenija pa je to zbog toga. Zadnju men. sam imala 17. juna a na kontrolu sam isla 18. 10. zadnji put. Da li grijesi UZ ili doktor. I po svemu sudeci ostala sam u drugom stanju tjekom neplodnih dana. ZBUNJENA TOTALNO :-)

< Poruku je uredio emachines -- 24.10.2012 22:19:22 >

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.10.2012 19:49:24   
emachines
???

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.10.2012 20:05:38   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: emachines

Na snimku ultrazvuka pise da je 18 sedmica i 4 dana , međutim doktor je racunao i po zadnjoj menstruaciji i prema tome sam u 17 sedmici. Meni vise nista nije jasno. Ja kako racunam trudna sam tacno 17 sedmica i 3 dana. Kakve su to razlike , kad je onda meni termin i po cemu da se ravnam. Da li je mozda moguce da je beba malo razvijenija pa je to zbog toga. Zadnju men. sam imala 17. juna a na kontrolu sam isla 18. 10. zadnji put. Da li grijesi UZ ili doktor. I po svemu sudeci ostala sam u drugom stanju tjekom neplodnih dana. ZBUNJENA TOTALNO :-)



Ne znam zašto se ti sikiraš , očito da je beba naprednija, mada ne mora da znači.Ja sam na zadnjem pregledu pitala dr. kako je moguće da recimo kad ja na netu nađem mjerenja beba od 21 sedmicu svaka stranica govori različito, odstupanja su povelika, npr. jedna kaže da bi beb atada trebala biti teška 310 dok druga kaže 380 gr. , a moja beba jedna beba teška 410 i ja pitam dr. kako i zašto je to tako.Ona kaže što je i logično da se mjerenja razlikuju od države do države ili regije, npr.ta su mjerenaj napravljena okvirno na osnovu istraživanja raznih rasa, na osnovu konstrukcije određenih naroda, evo npr. crnogorci visoki, turci mali, i šta znam, ne mogu se se svega sjetiti.Uglavnom nađe se se prosjek i na osnovu tog istraživanja prave se tablice mjerenja beba, kod moje dr. je u uzv apartu njemačka tablica, nema naše jer istraživanje nije dovršeno zbog rata, pa zato mi nemamo svoje tablice.Ovisno čiji uzv koriste dr. prema čijim tablicama rade tako i vrše mjerenja.Helem ženo nemoj se sikirati.

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.10.2012 21:15:49   
vila_7
emachines ne znam zasto se toliko sekiras - ti racunaj termin poroda po prvom danu zadnje menstruacije, s tim da je opet normalno 2 tjedna prije ili poslije - sve to ulazi u termin poroda....
U mojoj prosloj trudnoci trudnicka mi je izgledala ovako - pise tjedan po zadnjoj m. ; pa tjedan po UZV , s tim da svaka mjera opet u zagradi je imala npr. AC je za 34 tj, BPD za 33,......a j anpr.trudna 32. Al te mjere se pisu jednostavno da se prati razvoj bebe i da li postoje velika odstupanja ili zastoji.....
Ovaj sad dr. napise samo u kojem sam tjednu po zadnjoj m. i da UZV odgovara iako ja po mjerama vidim da je malo veca bebica al sve OK.
Znaci apsolutno se ne zamaraj nego racunaj sebi termin po zadnjoj m.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Detalji s UZV pregleda...
2.11.2012 14:22:40   
jasminaxx
Ja svaki put nakon pregleda dođem pravo na comp da provjerim jesmo li tu negdje sa ostalom rajom, pa evo i naših mjerica:

trudnoća: 23+1

BPD= 56,7
HC= 210,1
AC= 185,8
FL= 41,1
KČS= 151/min
POSTELJICA: straga, O zrelost
PLODOVA VODA: fiziološka
VODEĆA ČEST: zadak
UU ZATVORENO CERVIX 39mm

Ne piše na nalazu, ali doktorica kaže da sam prava plesačica, a možda i fudbalerka - ne miruje ni trena. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.11.2012 23:18:52   
emachines
Evo i nasih rezultata s danasnje kontrole:BPD 59.1mm ; AC 198 mm ; FL 34.2mm TRUDNOCA po zadnjoj mjesecnici 22+2 , a po UZ 24+1 i deckic je. Doktor kaze da je malo krupniji , ali i tata i mama su krupni pa je valjda to razlog. Jasminaxx jeste li ti i muz viseg rasta ili nizeg , htjela bih da uporedim jer po trudnoci smo tu negdje. pozdrav svima

(odgovor članu jasminaxx)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.11.2012 23:42:10   
emachines
ima li kakva stranica gdje se mogu naci te vrijednosti bpd fl itd. za koju sedmicu odgovaraju?

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.11.2012 7:41:38   
Jeca_Perec

IZVORNA PORUKA: emachines

ima li kakva stranica gdje se mogu naci te vrijednosti bpd fl itd. za koju sedmicu odgovaraju?


http://www.baby2see.com/medical/charts.html

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.11.2012 10:10:37   
emachines
Hvala puno Jeca_Perec... :-)

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.11.2012 13:35:38   
jasminaxx
Hej emachines,
Muž i ja smo oboje teška kategorija i stalno se zezamo kako već sad znamo da bebi sigurno neće biti balerina sa debelom guzom, nogicama i pratećom opremom koja je sljeduje. Ja sam čak i u maminom stomaku zbunjivala doktore sa svojim dimenzijama (glava mi je povremeno bila veća i za 6 sedmica, a nije joj ni sad mane), i na kraju sve bilo uredu, vidiš dokle sam dogurala :) Nemoj da brineš jer negdje vidjeh da se toleriše čak do 4 sedmice odstupanja, posebno ako je u plusu. Čak ne mora da znači ni da će biti teži porod jer je beba velika (mašala). Samo ručkajte i rastite, opet je nekako lakše kad je krupnija nego kad je manja nego što bi trebala biti mada obično ni to nije za brigu... Mi sutra imamo pregled pa ćemo vidjeti dokle smo dogurali. user posted image

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.11.2012 18:43:47   
emachines
jasminaxx- ja sad iz bolnice, s lezanja...htjeli da mi ispitaju secer u krvi i hvala Bogu sve je super samo sto i dalje moj deckic ide unaprijed za koju sedmicu (3-4). Znaci kazes da je cak i to normalno, super , da i ja malo odahnem. Nije mi nikako bilo jasno zasto je beba krupnija od svih ostalih u 23 sedmici. javi rezultate s kontrole i cuvaj bebicu

(odgovor članu jasminaxx)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.1.2013 11:08:21   
Anoniman
poz..
evo i nase mijere: 25+5 BPD 69
FL 47
meni je nesto ovaj BPD velikuser posted image ili ja grijesim.... po Vama dali su ok mjere??user posted image

(odgovor članu emachines)
  Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.1.2013 12:44:00   
Skvo RR
Imas gore link, pa provjeri...odstupanja su sasvim normalna, ako ih ima.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *