|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
25.1.2013 16:08:31   
Apotekarka
Mi smo bili 26 sedmica na proslom pregledu bpd bio 65 a femur 45 mislim da to nije previse beba je dugacka i velika,bolje nego da zaostaje po meni....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu bebica1104)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.1.2013 9:01:53   
nesa
Pozdrav svim trudnicama, evo zgodan link za mjerice u trudnoci:

http://www.poliklinika-harni.hr/Default.aspx?sifraStranica=1406

Inace i kod mene je na pregledu 21+2 sve malo vece:

BPD 5.36 cm odgovara 22+2
FL 4.18 cm odgovara 23+4

jedna dugonoga bebica-:)))

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Detalji s UZV pregleda...
31.1.2013 17:53:08   
emachines
meni je sve za 3-4 sedmice vece user posted image e sad dal cu ranije roditi ili cu roditi bucu ne znam

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.2.2013 21:48:27   
Apotekarka
Vecer....Ja sam siunoc bila na uzv i malo se nasikirala....U prosli cetvrtak smo bili n a uzv gdje mi je ustanovljen povisen tlak pa sam morala sve naslaze izvaditi...
Tad znaci prije 7 dana BPD je iznosio 79 a femur 54 sto odgovara 30 tjedana,medjutim sinoc na uzv bpd je iznosio 80,a femur 55,6....sto opert bodgovara 30 nedjelja kao da to treba narasti za 2 mm pa sam se zabrinula.,..
Mada kad gledam ove mjere u tabeli bpd odgovara 32 sedmice a femur blizu 30 sedmica a kao problem je ako femur zaostaje....Kaze dr nisu to neka odstupanja ali radi tlaka moramo pratiti daljnji razvoj bebe....
I jos me iznenadilo sto je beba teska 1400 gr otprilike nesto mi to malo za te sedmiceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.2.2013 8:51:33   
nesa
Apotekarka, pa svuda pise da je to normalna tezina za 30 tjedanuser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.2.2013 10:01:13   
Apotekarka
Znam ja to ali kasni mi femur jer sam trebala u cetvrtak biti puna 31 sedmica a meni pokazuje 30

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.2.2013 11:31:13   
nesa
Pa ne kasni sad nesto puno, 1-2 sedmice su valjda dozvoljena odstupanja,,,,,koji ti je dr i sta on kaze?

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.2.2013 13:55:35   
Apotekarka
Dr Nikulin mi vodi trudnocu kaze da ta sedmica odstupanja nije nista ali zbog mog povisenog tlaka moramo pratiti razvoj bebe,zbog protoka kroz pupcanu vrpcu....Zato opet moram na uzv za 10 dana da vidimo stanje....Bolje kaze da budemo oprezni u slucaju da beba ne bude dovoljno rasla morat cu na porod a onda moramo ojacati bebi pluca....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.2.2013 14:49:40   
nesa
On je jako dobar dr, a to odstupanje nije nista....a pritisak sad imas pod kontrolom, sve ce aBd biti u redu....za pluca daju dextametazon i sve bude u redu..moja se prijateljica porodila gore sa 29+4 i sve ok....

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.2.2013 13:37:52   
Apotekarka
Mi smo u pon.bili na uz i hb mjere su sad ok
BPD 84,5
Femur 60,5
Ipak je trzdnoca 32 pune sedmice po mjerama i bebac je ok,jedino ne pita za tezinu ali kako lupka i pritisce otezala je....
Nesto joj je glav a malo vecauser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.2.2013 14:35:22   
nesa
pa to je divna vijest, sad uzivaj...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.3.2013 14:01:19   
Apotekarka
Evo mene opet s mjerama opet kasnimo u 3-4 dana s femurom....
trebalo bi da sam trudna 35 +4 medjutim dr kaze 35 punih
a na nalazu pise BPD 91 mm(36+6)
Femur 67mm(34 +6)
tezina ploda 2550
tezina mame + 11 tlak 120 80 uz metyldopu
posteljica I/II
vernix +,plodna voda fiziloska....
Buni me taj vernix dr je rakao da cu vjerovatno roditi prije termina,e sad taj vernix je nesto povezan s bebinom kozom,koji se ljusti u plodnu vodu,beba sazrijeva je li tako,zna li mi tko iskusan to objasniti

< Poruku je uredio Apotekarka -- 22.3.2013 14:02:13 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.3.2013 7:33:51   
CombatKitten
ja sam jučer isto bila na uzv. Meni je doktroica rekla da na uzv se očitavaju neki američki parametri, tako da naši dr. uvijek oduzimaju 2 sedmice. @Apotekarka: nemoj se sad pred kraj sekirati, samo dragi Bog zna kolika i kakva je beba, ne tamo neki kompjuter, vidjet ćeš biće to najljepša cura u gradu. user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.4.2013 15:58:43   
nadalica
danas sam bila na uz

BPD 83
FL 53

trudnoća 28 plus 1

ovaj bpd je prevelik po ovim tablicama, čak odgovara 33 sedmici, dr. me ubjeđivao da je sve ok da nema razloga za paniku...MOLIM VAS komentare i vaša iskustva

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.4.2013 18:23:11   
Simpatija
Kod mene danas tačno 25 sedmica

BPD 60 mm
FL 45 mm
AC 177 mm
težina ploda: 640 grama

Kaže doktorica da je mršava beba i da moram više da jedem...
a ja se već udebljala 10 kg.....baš sam se nasekirala

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.4.2013 15:23:06   
bookah

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Evo mene opet s mjerama opet kasnimo u 3-4 dana s femurom....
trebalo bi da sam trudna 35 +4 medjutim dr kaze 35 punih
a na nalazu pise BPD 91 mm(36+6)
Femur 67mm(34 +6)
tezina ploda 2550
tezina mame + 11 tlak 120 80 uz metyldopu
posteljica I/II
vernix +,plodna voda fiziloska....
Buni me taj vernix dr je rakao da cu vjerovatno roditi prije termina,e sad taj vernix je nesto povezan s bebinom kozom,koji se ljusti u plodnu vodu,beba sazrijeva je li tako,zna li mi tko iskusan to objasniti


Ako zelis uporedi, ja se ne bih brinula za par mm razlike u femuru. Sta bi ja trebala reci za tezinu bebe hehe, nadati se da cu i ja ranije:
danas pregled sa 34+1
BPD 85.5
FL 70.1
tezina ploda 2780g !!
Tlak 120/75 ujutro bez kafe, kaze dr odlican za moje kile (+13) user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.4.2013 12:05:14   
kula
28. sedmica, a bebine sve mjere su 29/30...
Proračunata težina 1150g. Velika sam culica izgleda!

Moji kilogrami u ovoj sedmici +4.

Ja zadovoljna, samo me zabrinjava kolika će biti porođajna težina...valja mi to izgurat'! user posted image

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2013 14:54:10   
Bebica11
Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2013 15:01:07   
animagical

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

gledas naopacke, fundus je ustvari gore krov,a dolje je grlic..fundus je najbolje mjesto po meni, bar si sigurna da nece biti niskouser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2013 15:05:05   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

gledas naopacke, fundus je ustvari gore krov,a dolje je grlic..fundus je najbolje mjesto po meni, bar si sigurna da nece biti niskouser posted image

pa tako sam nesto i nasla na netu al opet na drugim mjestima fundus povezuju s niskom posteljicom pa me zbunilo, HVALA TI PUNO NA ODGOVORU

Bil ovo CV 4 moglo oznacavati cerviks, da mi nije mjerila jer nije nista spominjala al kako ja pocesto imam neka "zigucanja" to sam spomenula pa mozda je provjerila cerviksuser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2013 15:09:15   
animagical

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

gledas naopacke, fundus je ustvari gore krov,a dolje je grlic..fundus je najbolje mjesto po meni, bar si sigurna da nece biti niskouser posted image

pa tako sam nesto i nasla na netu al opet na drugim mjestima fundus povezuju s niskom posteljicom pa me zbunilo, HVALA TI PUNO NA ODGOVORU

Bil ovo CV 4 moglo oznacavati cerviks, da mi nije mjerila jer nije nista spominjala al kako ja pocesto imam neka "zigucanja" to sam spomenula pa mozda je provjerila cerviksuser posted image


http://hr.wikipedia.org/wiki/Maternica

je li ti to cv4 na pisanom nalazu ili na slici uzv? ako je na slici uzcv-a ja mislim da je to nesto sto oznacava neki fol oko softvera aparata..mozda i fulamuser posted image kod mjerenja duzina cerviksa morala bi biti oznaka za milimetre

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2013 15:18:30   
Bebica11
na pisanom je nalazuuser posted image ma hajde nema veze hvala ti na odgovoruuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2013 15:20:57   
veeseelaa
meni piše cerviks 43 mm



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2013 12:44:35   
Andy_Bec23
vesela user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image htjela bih te nesta pitat al ne mogu ti poslat pp.... ajde me dodaj u fb

https://www.facebook.com/AndreaAnnaLina?ref=tn_tnmn

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2013 16:23:50   
olinas
Simpatija nemoj se sekirati,meni su kroz ciJELUu trudnocu govorili da je sitna bebaa isla sam i privatno,i na Jezero....ja prenesla 13 dana,7 dana prije poroda doktor kaze beba ima 3600,po Uzv 3200user posted image ]...super kontam si ja,taman...dan prije poroda kaze 3800,hajde kontam i to je ok...user posted image ...izazvalli porod,dijete nece da izade,napokon izade i imas sta vidjeti,to nije beba to je masalah momak tezak 4600user posted image ...zato pusti njihove mjere,ja im vise nevjerujem..

_____________________________

"pretvori svoje "ne mogu" u "ja to mogu",i svoje snove u planove"ed

moj medo mali 7.02.2013

(odgovor članu Simpatija)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *