|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.1.2013 14:22:26   
Anoniman
FL mi je maloooo manji, ali BPD i po ovim tabelama mi je veci cak podudara se sa 28 nedeljom trudnoce, a ja 25+5... ne znam dali je za brigu ovo... kada uporedim sa nalazima iz prve trudnoce femur mi je ovdje manji, a BPD veci u odnosu na prve nalaze gdje je bilo obrnutouser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.1.2013 14:24:57   
Anoniman
femur mi je malooo manji ali BPD je velik kao i sto mi se cinilo... odgovara za 28 nedelju, a mi smo 25+5user posted image ne znam da li je za brigu... kada uporedim s nalazima iz prve trudnoce obrnuto mi je , u prvoj mi je fl bilo vece a bpd manje nego na ovim nalazimauser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 2:26:32   
emachines
ma i meni je bpd uvijek veci, i ne samo bpd vec i ac.fl manji. sad zasto to nemam pojma.prva tri mjeseca trudnoce sve bilo podjednako.ko ce vise znati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 8:27:51   
sirnica

IZVORNA PORUKA: emachines

ma i meni je bpd uvijek veci, i ne samo bpd vec i ac.fl manji. sad zasto to nemam pojma.prva tri mjeseca trudnoce sve bilo podjednako.ko ce vise znati.

ma i meni je bpd uvijek veci, i ne samo bpd vec i ac.fl manji. sad zasto to nemam pojma.prva tri mjeseca trudnoce sve bilo podjednako.ko ce vise znati.

Kod mene je situacija identična. Kažem mm: Ovo će biti kratka, debela beba(na mamu)user posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 9:11:44   
Anoniman
malo ste me utjesili, nek nisam samauser posted image ... boni me samo kad poredim s prvom bebom bas je razlika velika... doduse u svemu i u ovoj prvoj trudnoci posteljica straznji zid, a sad prednji... mjere takodje user posted image

(odgovor članu sirnica)
  Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 12:13:37   
emachines
sirnica - i kod tebe znaci na pocetku sve bilo jednako , odstupanja tek kasnije. pitala sam nema gdje nisam i niko mi nije dao nikakvo logicno objasnjenje za to. jedino se hvataju toga da je stvar genetike. mada mi ni to nema smisla jer ni ja ni muz nismo neki kratkonogi ima nas Boga mi i u visinu i u sirinu user posted image . provjeravali su mi i secer sve ok. pa onda dolazili i na pitanje da li je mozda beba ranije zaceta sto također znam da nije jer znam kad sam imala odnos i da sam prije toga imala menstruaciju.sad trenutno trazim odgovor na http://www.zdravobudi.hr/Default.aspx?sid=7488 pod imenom Dana13 . Cekam odgovor, valjda mi bude jasnije. Anoniman- nisi sama najvise nas je takvih. Ali dace Bog dragi da je to sve normalno i da nase user posted image budu zive i zdrave.

< Poruku je uredio emachines -- 14.1.2013 12:21:18 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 14:16:44   
Anoniman
i ja se nadamuser posted image ... moj gin. nije nista komentariso, vec ja onako radoznala poredila s prvim djetetom i sokkkad sam vidl razliku u BPDuser posted image ... Pozzzz

(odgovor članu emachines)
  Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 15:26:15   
sirnica
Emachines, kod mene je do 12,13. sedmice sve se slagalo, s tim da je trudnoća bila mlađa od datuma mnstruacije zbog mojih inače produženih ciklusa i hormonskih problema. Nakon 13.sedmice femur normalan , a bpd i ac prednjače za sedmicu do dvije. U prošlioj trudnoći mi je trudnoća bila za 4 sedmice mlađa od menstruacije, do 3 mjeseca sve se poklapalo, a kasnije sve prednjačilo za sedmicu do dvije. Ne razbijaj glavu, sve je to OK, ne možemo svi biti isto visoki i debeli, naravno da mora biti odstupanja, bebe ne rastu po tablicama. Sretno!

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 20:56:39   
emachines
jesi li rodila bebu po terminu menstruacije, ili onom sto je pokazao fl, ili ipak bpd i ac? pitam jer ne znam vise kad da ocekujem svog bebija.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 21:14:17   
sirnica
Termin mi je određen po UZ, a ne po menstruaciji, i opet sam prenijela 5 dana. Bebac je bio težak 3650g, dug 56cm.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.1.2013 22:06:03   
emachines
je li femur bio najpriblizniji terminu, posto sam procitala da se najbolje po tome ravnati.Meni su odredili termin prema menstruaciji mada uzv pokazuje drugacije

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.1.2013 7:56:14   
sirnica
Jest, emachines, koja si ti sada sedmica? Pridruži nam se na temi Razgovori u očekivanju bebe-januar.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.1.2013 23:35:53   
emachines
trudnoca po menstruaciji danas 30+2 , a sto se tice bpd i ac oni uvijek budu dvije sedmice i koji dan vise. sad koja sam sedmica user posted image

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.1.2013 6:45:18   
sirnica
Ma vjerovatno je dobar termin, samo malo krupnija bebauser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.1.2013 8:30:25   
kula
Trudnoća 12+3 (ma ja sam još maleno)
CRL 51,7, BPD 21,8, FEM 7,7, NUHALNI NABOR 1,8.
Za sada sve OK, hvala Bogu!

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.1.2013 23:41:50   
emachines
kula-koja ti je to trudnoca po redu? cuvaj se, i cuvaj bebu...pogotovo sada kad je klizavo.Kod mene u Bihacu je pravo zatrpo.odakle si ti

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.1.2013 8:34:19   
kula
Draga, ovo mi je druga trudnoća. Ja sam iz Sarajeva, kod nas još nema snijega, ali sve su prilike da će uskoro pasti...
A u prvoj trudnoći sam pala niz stepenice, bila sam 14 sedmica...uh kad se toga sjetim...ali hvala Bogu, prošlo bez posljedica...

Vidim ti svoju trudnoću privodiš kraju, čuvaj se, želim ti lagan ostatak trudnoće i još lakši porod!

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.1.2013 19:45:19   
emachines
ja sam letove imala tri puta niz stepenice. treci put sam se bas zabrinula jer sam sva bila u modricama.sreca pa je sve proslo bez problema.Za koji dan cu na kontrolu mada bas i ne volim ici jer se svaki put zabrinem zbog mjera. ali sta cu kad se mora.imas li na prvom uzv oznaku GS i koliko iznosi?da uporedim sa svojim prvim uzv.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.1.2013 14:02:45   
kula
Emachines, ne znam gdje mi je taj prvi UZ nalaz, mada ti je sve to jako individualno. Pokušaj da se ne porediš sa drugima, pogotovo s nekim ko ima''savršene'' mjere...
Bebać izađe puno savršeniji nego što ga uopšte zamišljaš, nemoj se puno opterećivati mjerama... Ma pogriješi se dosta i u mjerama i u proračunatoj težini...

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.1.2013 12:57:00   
nadalica
Imam pitanje, dilemu, nejasnoću...molim vas za mišljenje

bila sam na uz 15+2 trudnoća po zm

BPD 30,04 (po uz 15+4)
FL 16,9(po uz 15+0)
CRL 8,6 (po uz 14 + 4)

CRL bi trebao biti oko 16 cm u ovoj sedmici, po trudničkom kalendaru, jasno mi je da je sve individualno, a nije li ovo premalo? Ili je u trudničkom kalendaru ovo 16 cm CRL+nogice?

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.1.2013 13:03:53   
MicoTico
Draga nadalice, pretpostavljam da ti je prva trudnoća i da sad ti je svaki milimetar koji odstupa od kalendar sporan i zabrinjavajući.Ista sam takva i ja bilauser posted image .
Ali, bebe se ne mogu ravnati kalendarom, pravilnikom i sl. Svaka beba je drugačija, svaka trudnoća je drugačija. Najbitnije je da si ti zdrava, da je trudnoća uredna i da je sve OK sa bebom. Mjerama se nemoj zamarati, ni UZV ne pogodi uvijek. Prema UZV moji su bili bebe od jedva 3 kg, a rodili se sa 4.100 i 3.900.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.1.2013 13:05:04   
nadalica
jeste, prva trudnoća...hvala ti za odgovor i razumijevanje user posted image

ali, odstupa 8 cm...što nije malo...

< Poruku je uredio nadalica -- 19.1.2013 13:06:12 >

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.1.2013 13:17:12   
MicoTico
Bona, ne odstupa. Našla sam na netu (CRL=Skraćenica koja se najviše koristi u ranoj trudnoći, jer je beba u tom periodu potpuno ispružena. Služi za određivanje starosti trudnoće. Meri dužinu ploda, od temena do kraja kičmenog stuba)
I za 15 sedmicu piše dužina ploda ( cijelog ploda) oko 10 cm, znači upadaš u grupuuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.1.2013 14:10:19   
nadalica
Divna si, hvala ti user posted image sad mi je malo lakše

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Detalji s UZV pregleda...
25.1.2013 15:50:31   
bebica1104
drage mame sta vi mislite je li ovo ok.ja sam se pravo Zzabrinula
Prednjaci : glava
BPD :70 odg 26/27 sedmici
FEM : 50 odg 27/28 sedmici
Odkucaj srca +
posteljica : sprijeda
Plodna voda : dovoljno

TT : 1068

i Doktor mi kaze da je malo femur veci , kaze imat ce duge noge, je li to normalno,
i da li neko od vas vodi trudnoću na Jezeru , kakvi su doktori , koji je najbolji ...
Unaprijed vam hvala

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *