|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.10.2013 8:20:49   
Elaa
jasminah bas me hrabrite, hvala puno na tome, bas mi puno znaci user posted image . Djevojcica je user posted image , to nam je doktorica rekla sad na pregledu. I ja se tako nadam da to nece prestavljati neki problem i kod moje male curice , vjeruj da manje o tome razmisljam zahvaljujuci vasim komentarima, uzivam u pokretima moje bebice i u stomacicu svomuser posted image . Ovo mi je prva, dugoocekivana trudnoca i zelim da sve bude ok , naravno kao i sve trudnice. Vazno mi je da se i ja dobro osjecam, dobro sve podnosim. Jos radim iako je moj posao vezan dosta uz pacijente i blizi kontakt s njima, pa vjerujem da cu uskoro na godisnji pa bolovanje jer ne zelim da me neka virozica spopadne.
Hvala puno i cuvajte mi se

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.10.2013 19:47:59   
kunjalica
Draga Ella, nemoj da se brines. Meni je jedna dr 8 dana prije poroda rekla da su kod kcerke prosireni zeludac i mokracni mjehur. Preplakala sam do poroda i na kraju mi dr Nikulin objasnio da se beba napapala plodne vode i nije piskila u trenutku kad je raden UZV. Eno djevojcica sada ima 3 godine i ziva i zdrava hvala Bogu. Hocu da kazem da nije sve uvijek strasno kako se nekada zna uciniti na pregledu. Uzivaj u trudnoci i raduj se svojoj princezi :).

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Detalji s UZV pregleda...
21.10.2013 16:08:03   
Elaa
Hvala , vjeruj da uzivamo , pogotovo sad kako znamo da je djevojcica user posted image . Razmisljamo o imenima , zezamo se malo , ma ja vjerujem da ce to sve biti ok , hvala vam puno user posted image
Pusica i cuvajte mi se

(odgovor članu kunjalica)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.11.2013 13:59:46   
Anoniman
Pozdrav svima

Jutros sam bila na echu sa 20 sedmica. Dr. mi je radila kompletan pregled bebe i sve mjerila, ali mi je rekla da srce nepravilno kuca tj. kuca normalno pa ubrza na 300 i to traje nekih 5 sec. pa se opet vrati u normalu, pa ubrza. Sve ostalo je u redu. Narucila me ponovo u petak i ako i dalje bude isto onda cu odmah morat ostat u bolnici zbog terapije za bebino srce, a koja utice i na majcino srce pa mora biti pod strogim nadzorom ljekara. Da li je neka mama imala problema sa bebinim srcem i da li je koristila terapiju i kako se sve na kraju zavrsilo?
Jako sam zabrinuta ako neko ima iskustvo sa tim molila bih da napise kako je sve zavrsilo.

(odgovor članu Elaa)
  Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.12.2013 7:40:44   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: memma

ovako: trudna sam 6 sedmica i 2 dana , bila na pregledu , pise mi gravidan uterus sa RVF , doktor mi nista nije objasnio da valja ( nikad mu vise necu otici ) sad mene zanima je li iko od vas imao ovo i sta je gravidan uterus .. HELP user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: minchis

nista ne brini,to su normalni medicinski izrazi u trudnoci.... malo cu ti pojasniti znacenja: gravidnost je trudnoca, uterus je maternica, a RVF oznacava polozaj maternice tokom trudnoce, a kod tebe to znaci da je polozena straga....

dakle to sto ti je napisao znaci samo da si trudna i da ti je posteljica na straznjem zidu maternice, a to je totalno nebitno za trudnocu da li je na prednjem il straznjem,zavisi sve gdje se plod "zakaci" da se tako izrazim...

znaci sve je to super, zelim ti skolskih user posted image




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.12.2013 9:33:51   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: memma

ovako: trudna sam 6 sedmica i 2 dana , bila na pregledu , pise mi gravidan uterus sa RVF , doktor mi nista nije objasnio da valja ( nikad mu vise necu otici ) sad mene zanima je li iko od vas imao ovo i sta je gravidan uterus .. HELP user posted image user posted image user posted image


Gravidan uterus = trudna materica - bukvalni prevod user posted image
Čestitke!



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.12.2013 21:05:35   
memma
Hvalaaaa , ljubim vas:-)

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.12.2013 14:28:38   
memma
pozZ zene drage, zna li neko sta znace oznake Gn i Fr ?? hvala unaprijed :-)

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Detalji s UZV pregleda...
13.1.2014 13:15:19   
Dea86
Danas smo bili na user posted image pregledu- 20tjedan+1 dan i dobit ćemo dečkića user posted image
a mama je dobila samo 0,5 kg od početka trudnoće user posted image

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Detalji s UZV pregleda...
5.2.2014 15:48:23   
opetjaaa
evo i mene tu! 35+3 BPD9,35 FL 7,1 AC 33,5
G.A 38+0 EFW 3250 Reko gin sv e ok sve super beba malo veca i mogla bi prije van! sad vi meni objasnite sta znace ove skracenice i ove brojke u trudnickoj! hvala

(odgovor članu Dea86)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.3.2014 20:58:43   
nina.m.
Cao drage :) sta je interorbitalni razmak i koje su normalne vrijednosti... 12 nedelja trudnoce Hvalauser posted image

(odgovor članu opetjaaa)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.3.2014 21:05:49   
lovepower
Mjere lica
IOD – razmak između očnih duplji (interorbitalni dijametar)
NK – dužina nosne kosti
sad sam ovo proguglala ja sam u 13 sedmici radila nuhalni doc mi samo rekao sve je uredu upisali mjere u karton ja pojma nemam kakve su moje mjere bilo cega niti znam koje su normalne vrijednosti,ne znam uopste jesu li i meni mjerili ovo user posted image

_____________________________

26.08.2014-fetus mortus in uterus 36 sedmica

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.3.2014 21:11:10   
nina.m.
meni ke nuhalni nabor 1,9 a vidjela sam da je do 3 mm referentna vrijednost tako da je to ok, ali nemam pojma i nigdje ne mogu da nadjem referentne vrijednosti za taj interorbitalni dijametar...

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Detalji s UZV pregleda...
25.3.2014 22:37:03   
Mali cvetic
Cao svima, bili smo na uz, 33 nedelja, beba teska 2380 gr, doktor napisao krupna morfologija ploda:b.o, pa me interesuje sta to znaci?

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Detalji s UZV pregleda...
25.3.2014 22:40:25   
Romali
Pa mislim da znaci da je jednostavno beba krupna, ima malo vece mjere i obim nego sto je prosjek za tu sedmicu.
Isto kao kod mene, samo sto je moja user posted image u 33.sedmici imala vec 2550 gr.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Mali cvetic)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Detalji s UZV pregleda...
25.3.2014 22:43:14   
Mali cvetic
Romali, hvala ti, i ja sam to mislila, ali me zbunilo b.o, a dr kaze da je u redu, on kaze da sam se ja malo vise ugojila pa mu se ucinilo da je beba krupnija

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Detalji s UZV pregleda...
1.4.2014 22:08:57   
miks
Da li se ikome desilo da mu je dr naveo par stvari koje upucuju na anomalije a na kraju sve bilo uredu?
Ja sam imala mjerenje u 11 sedmici nuhalnog i bilo je veliko 3,2..nakon 7 dana odem u Zagreb i izmjere mi 1mm kazu povuklo se to se cesto desi.
Ja sva sretna jos dobijem uredan nifty test odem danas doktoru na pregled u 15 sedmici...kaze nista nije ok opet....voda se pojavljuje cak ulazi u tijelo fetusa, glava nepravilna, kosti kratke, grudni kos neuredan.
Ne znam sta sada da radim izludih vise!

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Detalji s UZV pregleda...
1.4.2014 22:18:47   
Andy_Bec23
miks draga javi mi se u pp molim te

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Detalji s UZV pregleda...
1.4.2014 23:33:22   
miks
Ne idu mi pp poruke..imas li mail??

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.4.2014 18:53:53   
eMeS
Postovanje, forumasice.

Danas smo bili na UZ. Sutra ulazimo u 32. sedmicu, i po parametrima beba je teska 1 654.g. (A UZV starost je 34+4).
Bojim se da beba malo dobija na tezini. Ako moze neko napisati svoje iskustvo, bila bih zahvalna.


(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.4.2014 23:41:20   
lala0606
moja beba je rodjena u toj nedelji, tacnije na odpusnom mi je pisalo34/35 i imao je 3 850., stim da je dok. rekao da je bas prevelik za tu dob, ali bez obzira meni se cini da je mao... pitaj dr forumasice, mozda je beba sitnija...pozz

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu eMeS)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.4.2014 8:16:36   
eMeS
Hvala lala na odgovoru.

Evo nas danas u 32, hvala Bogu. user posted image Trazila sam po netu, za 32. sedmicu stoji da je beba teska oko 1 700. g. Ako je po tome, onda ne odstupamo mnogo, ali ja se nekako brinem. Ni sama ne dobivam na kilazi mnogo, u zadnja dva mjeseca tek dva kilograma. Trudim se da jedem, ali i dalje imam ceste mucnine, i povremeno povracanje. Uz to, koristim preparate za zeljezo koji mi tako tesko padaju na zeludac, pa neredovna i tvrda stolica. Kao da za hranu ima najmanje mjesta. user posted image

Cmok od nas dvoje. :)

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.4.2014 15:23:27   
lala0606
ok je to za 32... ja sam otisla na one mjere iz zagrade :) svaka je beba razlicita i najveca greska je sto mi poredimo s dr. evo ja i dan danas poredim svog djecaka s dr djecom, a godinu mu je dana. neka su oni zivi i zdravi nama i da izguras trudnocu do kraja bez poteskoca. za tvrdu stolicu uzimaj kompot od sljive i donat mg pusti malo da izlapi i mlokog ga pij-provjereno user posted image . sto se tice tvoje kilaze i to je nista ne predstavlja. evo primjer, ja sam otisla na porod s +9 kg i rodila bebu s 3 850 i to nije na termin, a moja prijateljica s + 25 kg , a rodila se beba s 2800. nista to ne mora da znaci, niti da jedes za "dvoje" kao sto znaju reciuser posted image . sretno vama dvomauser posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu eMeS)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.4.2014 23:32:05   
ajla86
jesul vama sedmice trudnoce jednake po menzesu i ultrazvuku?
meni je po uz manje za sedmicu i koji dan od mnzesa zadnje....

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.4.2014 9:02:55   
lala0606
meni se to desilo na pocetku trudnoce dozivila sam bukvalno šok! Otisla regularno na pregled( po menst. trebala biti 8 sed) doktor gleda na UZ i kaze zao mi je najvjerovatnije da ce se trebati cistit, plod se ne razvija dovoljno za 8 se, ne cuje se otkucaji srca i bla, bla bla... poslije toga nisam ga ni slusala, helem da skratim tako u soku odem kod jos dva doktora da cujem njihovo misljenje i na kraju se ustanovi da sam po UZ 6 sedm i da je zacece bilo kasnije.

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *