|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
20.7.2010 11:06:46   
esmina i bebina mam
Sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Porodiliste u Zenici
22.7.2010 16:31:13   
H...
jel znate jel se moze ponjeti svoja spavacica u bolicu i ogrtac i jel treba nositi pelene za bebu ili sve to daju u bolnici???

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Porodiliste u Zenici
22.7.2010 17:39:39   
Minnka
Pozdrav svima! Nisam iz zenice no svoje prvo dijete sam rodila u zenickom rodilistu, i porodio me je bas arap..U bolnicu sam dosla prije poroda na 7 dana jer mi je termin bio uveliko prosao,a doktori nisu bili neljubazni i nisam nikome dala ni banke,mada su mi mnoge zene pricale i savjetovale ako hocu da mi porod prodje bez stresa i galame doktora i sestrica,trebalo bi da im stavim koju u "dzep",no ja to nisam uradila,a ipak svi su bili ljubazni,radili su svoj posao kako treba,jedino su pojedine sestre bile nervozne i galamile su na sve,a ja nisam ni obracala paznju na njihovu galamu jer sam svu paznju usmjerila na porod i docek svoje ljepotice,koja sad ima 2 godine i 9 mjeseci...Uglavnom,zenicko rodiliste je po meni za pohvalu,a ta galama i neljubaznost doktora koju sam cula od drugih zena je rezultat toga sto ih je nas narod navikao na poklone i na pare,pa su se oni sad na to navikli i moraju biti takvi kakvi jesu ako im se sta ne dadne

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Porodiliste u Zenici
22.7.2010 18:40:29   
MaminaBeba
Drage moje nešto ste mi slabo na ovoj temi. Hajmo žene gdje ste se sakrile????

Evo ja da kažem da me sada vodi dr. Gvozdenović, pa šta bude neka bude. U subotu idem u bolnicu na pregled, kada vjerovatno i ostajem (tako mi je rekao). Baš me strah neki hvata..

(odgovor članu Minnka)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Porodiliste u Zenici
22.7.2010 18:49:55   
melly__

IZVORNA PORUKA: H...

jel znate jel se moze ponjeti svoja spavacica u bolicu i ogrtac i jel treba nositi pelene za bebu ili sve to daju u bolnici???

Ako ces lezati prije poroda onda trebas ponijeti spavacicu i stvari za licnu higijenu..koje nosis sa sobom kad krenes na porod...pa ti sestra donese kad se porodis..a za bebu ti ne treba nista,dobijes gratis pampers pelene koje ti sestre potrose dok si gore...samo kad krenes kuci donesu ti u cemu ces iznijeti bebu i sta ces ti obuci..eto nadam se da sam pomogla..pozz,..

_____________________________

17.06.

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Porodiliste u Zenici
5.8.2010 13:26:22   
Nana84
Mene interesuje šta treba ponijeti za sebe i bebu u bolnicu u Zenici?

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Porodiliste u Zenici
5.8.2010 13:33:49   
koka i po
Ako ćeš ležati ponesi sve od donjeg rublja,spavačice, papuča  i stvari za ličnu higijenu.Ako ideš na porod sve će ti oni dati osim higijenskih uložaka.Opremu za sebe i bebu neka ti donesu kad budeš izlazila iz bolnice.Sretnouser posted image

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Porodiliste u Zenici
14.9.2010 11:49:44   
esmina i bebina mam
Imal koga da ce radati u 11 mjesecu u Zenici na carski?user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Porodiliste u Zenici
14.9.2010 11:53:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nana84

Mene interesuje šta treba ponijeti za sebe i bebu u bolnicu u Zenici?

za sebe treba papuce,pidzama ,ves, i dosta ulozaka i to obicni nemoj kao ja ponijeti olweis pa me ruzileuser posted image ja nisam znala da te nedaju ,to je kad lezis na trudnickom a kad se porodis dobijes njihovu pidzamu i nedaju ti nista unjeti od svoji stvari nedaju ni ves.
Za bebi netreba nista,to spakuj i kad trebadnes kuci donesu ti tvoji i obuce ju babica i  kuci dragojuser posted image .....
samo daju unjeti sokove hranu i voce nedaju.


< Poruku je uredio felix -- 14.9.2010 11:54:45 >

(odgovor članu Nana84)
  Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Porodiliste u Zenici
16.9.2010 14:08:58   
marelica9
ja cu raditi u oktobru carski u zenici

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Porodiliste u Zenici
25.9.2010 11:53:54   
Zejnebb
Nisam uspila sve da procitam,samo prvu stranu,nisam znala da muz moze da prisustvuje porodu u zenici,ja sam se 2008 porodila gore,nisam imala losih iskustava,ali nisu mi nista rekli da muz moze da udje,cak je ona sestra rekla doprati je do vrata i mozes ici user posted image
Sada mene zanima je li kad dodjem gore,trenutno sam u 4 mj,ne znam da li cu u zenicu,jer je podaleko,da li ja trebam zahtjevati,pitati da muz udje sa mnom,makar da bude dok sam u predradjaoni,jer nije mi jasno da pustaju jer bude i druugih zena tu u radjaoni,imaju ja mislim 3 kreveta??

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Porodiliste u Zenici
28.9.2010 20:39:46   
maja hodzic
ej zene oje heheh evo mene i osta ja ziva heehehe
porodila sam se 18.6 i trenutno moj sincina paja u svom kreveticu ehhehe
Kad sam otisla 1 .put na pregled nije me osavio hehe ali kad mi je prosao termin i kad sam otisla u polukliniku poslao me odma gore i tako sam vam ostala ! LEZALA SAM 7 DANA heheh ovaj moj decko nikako nije htjeo vanka user posted image  svaki dan me pregledao moj doktor dr.bojan ( naj bolji dr,)kao i sve koje su lezale gore! Kad mi je termin istekao 11 dana hahah Bojan i nacelnik su odlucili da me porode ! zene moje ja sam se molia bogu da idem prirodno da me zaboli..ali nista ! posto sam se prepala kad su mi rekli da cu ici na sekciju(carski rez) zvala sam muza koji je trebao prisustovati porodu da moram na c.r. plakala sam i on je nekako sredio da me i neko drugi pregleda d da misljenje i dosao je onaj mali crni arap djemal koji je reklo kako se mogu prodit prirodno i da ne pristajem na c.r.!  tako je moj uz rekao bojanu medjutim on je rekaoda me nece ni porodit jer ne zeli da rizikuje !!! ja sam se slozila sa bojanom ali muzek i jegovi probaj probaj..jeb ga to je ziva frka gore bila i ja sam probala i probio mi je vodenjak,,,.....ali boli ni za ljeka mislim jest me ona bolila od silnih pregleda hehhehe ko god  prodje ruku stavlja hehhe i na kraju na sto! mjesto da sam budala slusala sebe i bojana ali nema veze opet sam pokusala nije mi zao ! eh....DA mi mog Bojana nije bilo ja mislim da bih crkla on je tako pazljiv,dobar njezan ma....nemam rjeci svima ga preporucujem stvarno je covjek zakon! hvala bogu zavrsi se sve ! carski je fuj poslje si isto grob mrzim onih  dana fakat boli ma...ali neka i to ima ! i da beba je bila 4.70kg teska 51 cm visok i da sam imala bolove nebi mogla prirodno jer je veliki djecak bio hehehe za mene i moju konstrukciju hehe tak kazu user posted image  ali sve sam zaboravila i sad sam naj srecnija mama na svjetu ehehhehe zelim svima srecu i BOJANA potrazite jer je stvarno super !!! sretno

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Porodiliste u Zenici
8.10.2010 18:22:42   
dikii
ja sam se porodila prije 2 mjeseca dakle u augustu i nije bilo sanse da muz i bilo ko prisustvuje...a cula sam poslije mene da je djevojcica(jako mlada)se poradjala i da joj je majka usla u radjaonu...to mi je komsinica sad da li laze ne vjerujem al i bolj je da niko ne ulazi ionako od muka i doktora slabo vidis i cujes mene je doktor zijo zapao i ne mogu se zalit sve je islo svojim tokom imala sam bolove dugo skoro 20 sati ali porod je brzo isao oko 20 minuta tako da se od brzine i ne sjecam bolova hehe

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 11:55:57   
maja hodzic
moze 100 % prisustovati muz ! moj je trebao ali ja sam na carski an kraju morala tak da ....

(odgovor članu dikii)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 13:01:03   
henna ze
IZVORNA PORUKA: maja hodzic

ej zene oje heheh evo mene i osta ja ziva heehehe
porodila sam se 18.6 i trenutno moj sincina paja u svom kreveticu ehhehe
Kad sam otisla 1 .put na pregled nije me osavio hehe ali kad mi je prosao termin i kad sam otisla u polukliniku poslao me odma gore i tako sam vam ostala ! LEZALA SAM 7 DANA heheh ovaj moj decko nikako nije htjeo vanka user posted image  svaki dan me pregledao moj doktor dr.bojan ( naj bolji dr,)kao i sve koje su lezale gore! Kad mi je termin istekao 11 dana hahah Bojan i nacelnik su odlucili da me porode ! zene moje ja sam se molia bogu da idem prirodno da me zaboli..ali nista ! posto sam se prepala kad su mi rekli da cu ici na sekciju(carski rez) zvala sam muza koji je trebao prisustovati porodu da moram na c.r. plakala sam i on je nekako sredio da me i neko drugi pregleda d da misljenje i dosao je onaj mali crni arap djemal koji je reklo kako se mogu prodit prirodno i da ne pristajem na c.r.!  tako je moj uz rekao bojanu medjutim on je rekaoda me nece ni porodit jer ne zeli da rizikuje !!! ja sam se slozila sa bojanom ali muzek i jegovi probaj probaj..jeb ga to je ziva frka gore bila i ja sam probala i probio mi je vodenjak,,,.....ali boli ni za ljeka mislim jest me ona bolila od silnih pregleda hehhehe ko god  prodje ruku stavlja hehhe i na kraju na sto! mjesto da sam budala slusala sebe i bojana ali nema veze opet sam pokusala nije mi zao ! eh....DA mi mog Bojana nije bilo ja mislim da bih crkla on je tako pazljiv,dobar njezan ma....nemam rjeci svima ga preporucujem stvarno je covjek zakon! hvala bogu zavrsi se sve ! carski je fuj poslje si isto grob mrzim onih  dana fakat boli ma...ali neka i to ima ! i da beba je bila 4.70kg teska 51 cm visok i da sam imala bolove nebi mogla prirodno jer je veliki djecak bio hehehe za mene i moju konstrukciju hehe tak kazu user posted image  ali sve sam zaboravila i sad sam naj srecnija mama na svjetu ehehhehe zelim svima srecu i BOJANA potrazite jer je stvarno super !!! sretno

sve je to individualno..a jel ti to reklamiraš dr. bojanauser posted image  to što je prema tebi bio dobar ne znači da je prema svima..tog istog dr kad vidim..zaboli me stomak...napravio je najveću traumu u mom životu...kiretažu bez ikakve anestezije..ne želim nikom to da doživi...mislio da neće biti koverte..al to nije tema..
što se tiče našeg krasnog porodilišta..već sam jednom rekla..ostali smo negdje u 1941. godini..počev od uvjeta, toaleta, kreveta hrane...i na kraju imaš jako ljubaznog osoblja...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu maja hodzic)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 13:17:33   
esmina i bebina mam
henna ze mislim da nisi mogla bolje opisati porodiliste u Ze ja zaista imam traumu user posted image od odnosa uposlenika prema trudnicama i porodiljama.
Mogu misliti sta nam sa djece rade kad nam nisu na ocima user posted image
I pitam se pa zasta onda sluzi Hipokratova zakletva nije ih niko tjerao da izaberu tu profesiju.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 13:52:26   
henna ze
a šta ćeš nego trpiti..i još na ulazu ima neki natpis porodilište prijatelj beba ja crkla od smijeha..to bi rekao aman zaman...
meni se dvije rodice porodile u zadnji mjesec..
evo ovoj bebici je 10 dana...zove me cura daj Seko ponesi mi nešto ja se zaledih...hajd odnesem joj ogrtač reko umotaj se dobro..oni krevet kad upadneš u onu rupu u sredinu treba ti kran da te izvadi..imaš CR i odmah se moraš birnuit o bebi..donesu je kraj tebe pa ti vidi šta ćeš s njom..al hajd sve to..nego ja uzelada presvučem njenu bebu ona sva crvena po "ribici# kao rana..kažem joj draga N šta je ovo..kaže..njena beba ima stolicu nakon svakog hranjenja( kao i moja što je imala)..a oni ih presvlače 3 puta dnevno..jedan dan..ona mokra..sve prošlo na dekicu u koju je umotana..ma do glave..kaže jamolim sestru deje presvucite..kaže dok bude vrijeme..ja kažem imam pelene imam maramice..dajte mi samo dekicu evo ja ću..ne daju.i beba tako satima..mokra leži....user posted image user posted image user posted image  ma užas..
da ne kažem da sam curi švercala supe...odraskuhane koljenice..ma ne očekuje niko hotel..ali ne možeš brate ni dojit dijete na nekoj splačini..kako povratiti snagu kad ništa ne možeš pojest...a da ne smiješ ni spavat jer se bojiš da žohar ne udje djetetu u usta..onih 7 dana ko 7 godina...al eto preživiš.šta ćeš kad nemaš izbor..
kako niko ne napravi privatno porodilište..pa koliko platiš dok sve podmitiš mogle bi platiti sebi normalnu uslugu privatno..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 13:56:45   
zeni
e vala ste pretjerale,narocito to sta se radi s djecom,p a ne rade gore idioti,ko bi to mogao bebi staroj 1dan 1 sat nebitno nesto uciniti,to sto se tice dr kiretaza se i radi bez anestezije.jedino nako zena,kao ja ,to izricito zahtjeva,e onda platis i uspavaju te.svi dr.su tu negdje,male nijanse,jas sam ih ,,isprobala,,user posted image nekoliko.nase drage trudnice,ne bojte se,gore se kratko lezi i moze se izdrzati ako ne trazis nemoguce

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 13:57:10   
Emina85
IZVORNA PORUKA: maja hodzic

moze 100 % prisustovati muz ! moj je trebao ali ja sam na carski an kraju morala tak da ....


slažem se, može ući muž. i moj je trebao ali nas bebač zeznuo, požurio prije nego babo dođe user posted image

_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu maja hodzic)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 14:04:26   
Anoniman
.već sam jednom rekla..ostali smo negdje u 1941. godini..počev od uvjeta, toaleta, kreveta hrane...i na kraju imaš jako ljubaznog osoblja...

da da upravu si,mada ja nisam imala problema,sa osobljem bili su fini stvarno (al dokt.su grozniuser posted image pojedini da neimenujem sto,me pregledao uvecer kad nije bilo mog dokt.nije bio na smjeni ,osjecala sam se kao da nisam covjek kako se samo ponasaouser posted image )

bila sam gore 4.dana i nije mi bilo lose na porodiljskomuser posted image samo da sam imala jos cistu pidzamu,kupala sam se hladnom vodom nikad nemaju tople vode gore user posted image .
hrana je boze me oprosti,kud nedaju nista od jela unositi sem soka grrr.
draga kucauser posted image

(odgovor članu Emina85)
  Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 14:07:40   
henna ze
izdrži se...naravno da se izdrži..izašla živa ja..i moja beba..i hiljade drugih..al mislim da tražiti da ti dozvole da presvučeš ili da ti presvuku bebu nije nemoguće..
a zar je mene pitao neko kako ću da mi rade kiretažu...imala sam novac platila bih..nego me ko životinju tamo strugao..i derao se na mene ne vrti se probiću ti matericu...ne vrišti..a stvarno imam visok prag tolerancije bola...
al eto..izduro Mujo...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 14:15:24   
Anoniman
uh draga henna mogu mislit kako ti je bilo neponovilo se vise nikad ni tebi ni ikome drugomuser posted image .
Vala bas izdro evo i drugi Mujouser posted image user posted image meni je ljepse bilo na porodiljskom nego na trudnickom.
Na trudnickom te dole (bar mene )svak ziv cacko diro,bilo je i grubi i njezni....
A,na porodiljskom nije me niko cacko samo sam none sirila svima koji dodju u smjenu na pregled grrrr.jest me bilo malkice sramota al boze moj covjek se opusti 2.dan pa ga vise nebude ni sramota ni stiduser posted image .
Sve bude i prodje.
Ja sam mislila da nece nikad proci,a bome prodje ....eeee....

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Porodiliste u Zenici
18.10.2010 23:33:25   
esmina i bebina mam
a šta ćeš nego trpiti..i još na ulazu ima neki natpis porodilište prijatelj beba ja crkla od smijeha..to bi rekao aman zaman...

Budim se ja u sobi nakon poroda soba puna majki i beba i jedna mlada sestra.I ja onako poslije anestezije sestro a gdje je moja beba sada(jer je nisam vidjela cekam taj prvi suret)
A ona meni kaze -u sobi sa bebama
Ja-pa jel ona nesto jede(cujte samo mog glupavog pitanja)
Sestra-majko vidite sta pise(pokazuje rukom iznad moje glave)bolnica prijatelj dijece(ja nju jedva vidim
i Ona izjuri iz sobe user posted image
Ah jedva cekam user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Porodiliste u Zenici
26.10.2010 10:01:14   
Zejnebb
Znaci daju da muz udje,jel se treba reci ja bih da udje i moj muz ..jer oni ne kazu nista,samo ti zeno udji a ti ostani vani :)
I muz moze biti samo u radjaoni je li ne moze tamo u predradjaoni,kako je kod vas bilo

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2010 0:50:57   
nina25
Evo i ja sam nova na ovom forumu, do sada sam bila na zatrudnjivanju a sad konacno presla na trudnoc user posted image .
Ja sam se prije 5 godina porodila u zenici. Porodio me dr. bojan stvarno je bio super. Znaci sto se tice prvog poroda imam odlicno iskustvo, porod isao brzo, sestre bile super prema meni i doktor isto. ali sam i ja suradjivala, slusala sta mi govore i nisam se derala, urlikala i psovala im sve po spisku, kao zena prije mene. dok se ona poradjala ja lezala u rajaoni u bolovima, ona se dere na njih psuje im a doktor na nju da usuti vise da pomogne svom djetetu. ja se bila pravo prepala, joj reko, ko ce mene poroditi, kako se dere. dosao do mene, ja mirno lezim i grizem onaj carsaf kad me zaboli. on je meni sve lagano i fino objasnjavao i pricao sta ce sliojedece, kako sta treba da sto prije rijesim. i stravrno uz suradnju ja se u 3 napona porodila.
sad sam opet trudna, tek 6 sedmica, ali volila bi da me opet bojan porodi.

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *