|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 9:56:51   
Hannica
Ma kako ne moze,ubaci u gace....user posted image  Nece valjda pregledat sta tu ima.user posted image   Sretno draga.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 10:06:02   
malena27 RR
zene nose 2 mobitela...jedan zasnjiraju negdje a drugi pred sestrom daju muzu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 10:11:50   
lejlašh
Jedna sestra mi je rekla da ga sakrijem u uloške, a Dženi ovo sa drugim mobitelom je baš fora :-)


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 10:16:57   
malena27 RR
zadrzis svoj a das muzu njegov user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 15:03:02   
esmina i bebina mam
Drago mi je da bar vi trudnice u vecim gradovima imate organizovano i vjezbe za trudnice i patronaznu sestru user posted image
to je sve sigurno od velike pomoći da razmjenite strahoveuser posted image
jer mame i svekrve malo izadu iz stosa pa nisu bas neka moralna podrska
Ja sam bila nimalo prijatno upozorena od sestara u Zenici ,kako to da nas nisu poducili dojenju,?!
iz koje sredine mi to za ime Boga dolazimo
ja sam konkretno iz Kaknja i kod nas postoji porodilište oduvijek i ja sam rodena u njemu ali nemamo sve srecu da rodimo prirodno i na kraju pa zar bi neka od nas voljela da nam ne ide onako kako bi bilo najbezbolnije,.......
U svakom slucaju vise sam imala neprijatnog iskustva sa sestrama jako su drske nego sa doktorima
sestra Džejna mi je bila najgora od svih ujutro je ulijetala u sobu kao u kasarnu u 6 sati DIZITE SE UMIVANJE PRANJE ZUBA SAD CE VIZITA
Ma koja vizita nekad su 9 dolazili a ja jos gora kao i ostale u sobi pa valjda je ona dosla na posao a ne ja.
Ovo ne pisem da bi nekoga uplasila jer i meni slijedi repriza nego samo da prenesem svoje iskustvo i videnje a nadam se da ce se do novembra situacija popravitiuser posted image

_________________________________________________

ESMA 12.06.2007user posted image   

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 15:21:45   
niki83
ja sam se porodila prije 9mjeseci, na prirodan nacin, hvala Bogu, i vidjela jesam svasta, ali nije sve ni bas tako crno..mislim ako se vec prica o osoblju..ima groznih sestara i doktora, ali i onih koji zasluzuju hvale i postovanje..Ja sam vec nekad ranije pisala, vecina babica koje imaju najvise posla oko vas u toku samog cina poroda su zlatne zene..mene je poradjala Tidza (Hatidza), ma zlato od zene..spremne su uvijek pomoci i spasiti nas nekad i od nas samih..jer kao sto neko vec rece i zena ima svakakvih da se razumijemo.. ne misle na bebe, prenemagaju se, kao da je njima najgore, a zamislite samo kako je jadnim bebama, valja doci na ovaj svijet!!! ma uh, mogao bi se o ovome roman napisatiuser posted image a ja ipak samo zelim reci sretno onima kojima to sad slijediuser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 15:31:42   
melly__

IZVORNA PORUKA: lejlašh

Jedna sestra mi je rekla da ga sakrijem u uloške, a Dženi ovo sa drugim mobitelom je baš fora :-)


Slobodno ti ponesi mobitel...niko ti nece pregledati stvari...kao zabranjen je a sve ga zene imaju i oni su toga svjesni,samo ga trebas skloniti kad neko od osoblja ulazi u sobu....sretno ;-)

_____________________________

17.06.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 15:36:37   
niki83
melly  sorry jesi li ti ono pisala da te vodio dr. Bojan u trudnoci? i sta bi? kako se porodi? prirodno?

_____________________________

N&N

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Porodiliste u Zenici
30.6.2010 15:39:17   
niki83
joj sorry sad vidim da nisi to tiuser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Porodiliste u Zenici
5.7.2010 14:09:11   
H...
drage moje debele kako ste mi??? jel mi zna neka reci kako ide kada dolazis iz manjeg mjesta na porod u Zenicu? jel ti oni sami odrede dr. ili treba neka stela za nekog odredjenog dr.?
i kako ide to kada ti na uputnici pise da se treba raditi carski rez? jel se ide na komisjiu ili to prihvataju zdravo za gotovo ili nesto trece??'

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Porodiliste u Zenici
5.7.2010 15:04:11   
koka i po
Moj ti je savjet da odeš par puta u Zenicu na pregled kod doktora prije poroda.Uputnicu ti može propisati svaki doktor.
Sa doktorom u Zenici možeš dogovoriti porod ili prirodni ili carski ako imaš indikaciju za isti.Indikacije su obično teže operacije prije trudnoće,psihološke  bolesti,visok tlak,velika dioptrija itd.
Ako ti zahtjevaš carski  rez,moraš platiti punu cijenu.

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Porodiliste u Zenici
5.7.2010 20:11:34   
H...
hvala ti na odg.... a jel znas nekog dr. da mi preporucis i jel znas jel rade i u popodnevnim smjenama ili samo ujutro???

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Porodiliste u Zenici
5.7.2010 20:32:50   
koka i po
Dr.Ribić je meni najbolji.Operisao me prije 11g a porodio me sa mlađim sinom.
Radi svaki dan osim subote i nedjelje i onda kad je noćna smjena.
Odličan je.user posted image

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Porodiliste u Zenici
6.7.2010 7:45:00   
zeni
Ako ti zahtjevaš carski rez,moraš platiti punu cijenu.
mene samo zanima koja je to ,,puna ,,cijena za carski rez ili je to kako ti ko trazi u datom momentuuser posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Porodiliste u Zenici
7.7.2010 20:26:55   
white bunny
Pozdrav svima, ja imam jedno pitanje ako mi tko može da odgovori...
Da li se može zahtijevati određeni doktor da obavi porod, ja bih lično da to bude doktorica i ako da,
da li netko zna koja bi bila ok i koja u opće radi na odjelu? Jer ja sam čula da su svi doktori tu....
i još jedno kako to u opće ide je li u stvari sestre obave porod i onda šta...ima li kontrola i onda soba
ili kako? Sorry ako pitanja izgledaju glupavo ...ali nisam u mogućnosti da dobijem neke savjete ili odgovore za takvo što od majke, ako mi vi možete odgovoriti veoma sam zahvalna...user posted image

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Porodiliste u Zenici
7.7.2010 20:50:45   
nita
Draga White bunny, dobro nam došla na Forum! Koliko znam u našem porodilištu u Zenici se ne može zahtijevati da te određeni doktor porodi. Ja sam pitala dr. Šestića koji mi je vodio trudnoću i on mi je odgovorio da im više direktor to ne dozvoljava. Porađa onaj doktor koji je na smjeni. Međutim, ako ti je termin prošao onda ti može određeni doktor izazvati porod kada je on na smjeni. Opet po dogovoru s njim. Ili ukoliko je potreban carski rez i tada se može dogovoriti s doktorom kojeg ti želiš.
Od doktrica koje rade u porodilištu znam dr. Alicu. Neki je hvale, a neki kude. Ne znam. Išla sam joj nekoliko puta privatno i bila je OK. Ustvari, svi su oni privatno OK, a kada dođu u bolnicu...
Kad trudnica dođe prvo je prime u tkz. prijemnu sobu. Tu je doktor pregleda, uzme osnovne podatke, pogleda trudničku knjižicu i onda odredi da li odmah ići u rađaonu ili predrađaonu. Obično žene budu upućene u predrađaonu gdje pod nadzorom ljekara i sestara čekaju posljednju fazu poroda. Poslije se ide u porođajnu salu. Nakon poroda sve žene tu moraju ostati dva sata. Porod obavlja doktor a sestra mu pomaže. Nakon što je žena porođena sestra nekoliko puta provjerava njeno stanje, da li puno krvari, kako se osjeća i sl. Dva sata polije poroda ako je sve uredu sestra porodilju na pokretnom krevetu vozi u sobu. Kada se malo odmori donose joj bebicu.

(odgovor članu white bunny)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Porodiliste u Zenici
10.7.2010 18:23:49   
niki83
evo nita je to sve lijepo objasnila..i kod mene je bilo bas ovako.. dr. nisam mogla birati, a dr. koji mi je privatno vodio trudnocu me "nije prepoznao" kada sam dosla gore..user posted image
ja znam i za doktoricu Sandru koje je meni sivala ranu od epiziotomije, mlada je i OK je sasvim..sretno u svakom slucaju!


_____________________________

N&N

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Porodiliste u Zenici
10.7.2010 19:12:30   
moja barbika
U  Zenici radi idoktorica Bedrana Muracevic ili Muratovic,ne znam tacno,stvarno je ok ta zena,sve pohvale.A i dr.Sandra Knjezevic,za nju nemam rijeci osim svaka joj cast!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Porodiliste u Zenici
10.7.2010 19:26:41   
MaminaBeba
Pozdrav mame i trudnice. I ja sam iz Zenice, pa mi je ova tema super. U devetom sam mjesecu trudnoće, bliži se porođaj inače sam prvorotka, pa me strah svega što dolazi. Moju trudnoću je vodio dr. Šestić Malik, za mene zlato od čovjeka. Međutim, on mi je sada otišao na godišnji, pa ću morati do kraja mjeseca jednom sedmično ići dr. Gvozdenović Bojanu da mi očita CTG... Trebala bih se poroditi 31.07 prema terminu. Ja još ne znam tog dr Bojana; neki kažu da je super, dok drugi da je grozan..user posted image
Sa ovim doktorima se nikada ne zna...

Pozz svima!

(odgovor članu moja barbika)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Porodiliste u Zenici
11.7.2010 12:57:53   
H...
IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Pozdrav mame i trudnice. I ja sam iz Zenice, pa mi je ova tema super. U devetom sam mjesecu trudnoće, bliži se porođaj inače sam prvorotka, pa me strah svega što dolazi. Moju trudnoću je vodio dr. Šestić Malik, za mene zlato od čovjeka. Međutim, on mi je sada otišao na godišnji, pa ću morati do kraja mjeseca jednom sedmično ići dr. Gvozdenović Bojanu da mi očita CTG... Trebala bih se poroditi 31.07 prema terminu. Ja još ne znam tog dr Bojana; neki kažu da je super, dok drugi da je grozan..user posted image
Sa ovim doktorima se nikada ne zna...

Pozz svima!




MaminaBeba jel mi mozes reci do kada je dr.Sestic na godisnjem i jel znas kojim danom radi u kantonalnoj il je svaki dan tu???

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Porodiliste u Zenici
11.7.2010 17:30:37   
MaminaBeba
H...- odgovorila sam ti na pp. Dr. Šestić je zlato od čovjeka. A vidim da se ni jedna žena na forumu nije požalila na njega.

Taj čovjek 100% garantujem, nije od onih koji drže džep široko otvoren i čeka da mu se "ubaci", da bi pogledao ženu. Prvih mjeseci trudnoće u to sam se uvjerila, a nisam mu išla privatno, nego u bolnicu na kontrole, nikada mu nisam ništa dala. Poslije nisam žalila ni dinara, tako da smo i ja i muž sami željeli da ga "počastimo". Temeljit je, stručan, ljubazan i spreman da objasni šta god nije bilo jasno.. Međutim sad je svim doktorima koji rade u bolnici zabranjeno da pregledaju tu trudnice, osim ako nije za porod došla. Zabranio načelnik bolnice. Kao zašto dolaziti tu na kontrole kada postoji zenički Dom zdravlja i odjel ginekologija za sve trudnice.

Ja ne znam šta da mislim. Pomalo se bojim svega što dolazi. Ja očekujem poštovanje i od sestara i od doktora, kao i svaka žena koja dođe da se porodi. Tu sam došla sa ciljem da rodim svoju bebu i da idem. Ništa me više ne zanima.



(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Porodiliste u Zenici
11.7.2010 19:26:53   
dinaa
IZVORNA PORUKA: MaminaBeba
Dr. Šestić je zlato od čovjeka. A vidim da se ni jedna žena na forumu nije požalila na njega.

Taj čovjek 100% garantujem, nije od onih koji drže džep široko otvoren i čeka da mu se "ubaci", da bi pogledao ženu. Prvih mjeseci trudnoće u to sam se uvjerila, a nisam mu išla privatno, nego u bolnicu na kontrole, nikada mu nisam ništa dala. Poslije nisam žalila ni dinara, tako da smo i ja i muž sami željeli da ga "počastimo". Temeljit je, stručan, ljubazan i spreman da objasni šta god nije bilo jasno.. Međutim sad je svim doktorima koji rade u bolnici zabranjeno da pregledaju tu trudnice, osim ako nije za porod došla. Zabranio načelnik bolnice. Kao zašto dolaziti tu na kontrole kada postoji zenički Dom zdravlja i odjel ginekologija za sve trudnice.






Potpisujem svaku rijec!

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Porodiliste u Zenici
11.7.2010 19:32:11   
H...
hvala vam na tako brzom odg. mislila sam da nedjeljom nikog nema na forumu :) 

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Porodiliste u Zenici
19.7.2010 17:33:41   
esmina i bebina mam
Da li ima kakvih novostiuser posted image



_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Porodiliste u Zenici
19.7.2010 19:41:18   
MaminaBeba
Ja svaki čas čekam da me zaboli pa da poslije dam izvještaj! :) 

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *