|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 12:49:04   
dandi84
IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: mirce

draga prenetal sam pila u prvoj trudnoci kod mene je izazvalo jaku veliku zelju za hranom a i ja sam ti bucka koja je sklona debljanju ali eto nemora znaciti da ce i tebi tako djelovati

Hvala ti na odgovoru, puno mi znači. Nisam ga još počela koristiti...jer sam skeptik za te sve tablete....u prvoj trudnoći ja nisam ništa pila. Ma ništa! Ko da sam rodila prije 100 godina, a ne 5! Sad sve nešto novo ubacuju. Hvala još jednom user posted image

Prenatal je dosta jak i ako si imala problema sa folacinom sumnjam da nećes imati sa Prenetalo...On je bas ko bomba...Ja kad bih ga popila (a morala sam je piti) uvijek bi mi bilo muka...Užasne su al su jako korisne i pila sam ih nazor...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 13:13:59   
tratinčicaa
Ništa draga, probam, pa ako ne bude išlo...ostavljam ga. Šta ću?! Folacin zaista nisam mogla, pravio mi je veću mučninu nego li sama trudnoća user posted image Znaš onaj osjećaj kad ne možeš da funkcionišeš od mučnine, a ne možeš ni povratiti da olakšaš sebI?! Jako ružno.
Hvala ti puno user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 13:41:00   
bookah
Nisu svi prenatal vitamini isti. Ja sam u prvoj trudnoci pila Natural Wealth (prije 4 god) + posebno Mg, + Omega, bilo mi puno. Sad sam probala od Vitabiotics u pocetku i imala sam mucnine, previse zeljeza valjda...Dr mi preporuci Orthomal Prenatal, u prahu je, ukus narandze kad razmutis. Super mi je i nastavila sam ga piti evo vec 4.mj. U paketu dodje i Omega 2x i probiotici.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 14:03:56   
dandi84
IZVORNA PORUKA: bookah

Nisu svi prenatal vitamini isti. Ja sam u prvoj trudnoci pila Natural Wealth (prije 4 god) + posebno Mg, + Omega, bilo mi puno. Sad sam probala od Vitabiotics u pocetku i imala sam mucnine, previse zeljeza valjda...Dr mi preporuci Orthomal Prenatal, u prahu je, ukus narandze kad razmutis. Super mi je i nastavila sam ga piti evo vec 4.mj. U paketu dodje i Omega 2x i probiotici.


Meni rekao samo Prenatal...Ja otišla i kupila onaj on Natural Weltha...Lele one tablete konjske, ogromne user posted image user posted image user posted image ...Nisam ni znala da ima tih sa okusima da se popiju...ABd sledeća trudnoća dobro ću se raspitati sta i kako cu koristiti....Ne moram se strogo držati svega sto doktor kaže....user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 15:47:56   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Ništa draga, probam, pa ako ne bude išlo...ostavljam ga. Šta ću?! Folacin zaista nisam mogla, pravio mi je veću mučninu nego li sama trudnoća user posted image Znaš onaj osjećaj kad ne možeš da funkcionišeš od mučnine, a ne možeš ni povratiti da olakšaš sebI?! Jako ružno.
Hvala ti puno user posted image




super si to opisala ...i ja sam se tako osjecala i evo sad ponovo,danas pocinjem piti folacin al eto nisam znala da i od njega hoce mucnince user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 15:54:54   
marinčii

IZVORNA PORUKA: bookah

Nisu svi prenatal vitamini isti. Ja sam u prvoj trudnoci pila Natural Wealth (prije 4 god) + posebno Mg, + Omega, bilo mi puno. Sad sam probala od Vitabiotics u pocetku i imala sam mucnine, previse zeljeza valjda...Dr mi preporuci Orthomal Prenatal, u prahu je, ukus narandze kad razmutis. Super mi je i nastavila sam ga piti evo vec 4.mj. U paketu dodje i Omega 2x i probiotici.

A je li ovo ima kod nas kupiti?i koliko koštaju?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 16:18:06   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Sandrich


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Ništa draga, probam, pa ako ne bude išlo...ostavljam ga. Šta ću?! Folacin zaista nisam mogla, pravio mi je veću mučninu nego li sama trudnoća user posted image Znaš onaj osjećaj kad ne možeš da funkcionišeš od mučnine, a ne možeš ni povratiti da olakšaš sebI?! Jako ružno.
Hvala ti puno user posted image




super si to opisala ...i ja sam se tako osjecala i evo sad ponovo,danas pocinjem piti folacin al eto nisam znala da i od njega hoce mucnince user posted image

Malo je reći da mi je smetao...znači ubijao me! S prenatalom sam počela prije 3 dana, i za čudo dobro ga podnosim.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 17:16:59   
manfri
Mene je Folacin u prvoj trudnoci ubijao , ali doslovno , ubijale me mucnine odmah nakon stto ga popijem user posted image user posted image user posted image , poslije sam presla na Prenatal Natural welth i sve OK .
Sad sam na pocetku trudnoce uzela folnu kiselinu isto Natural welth i super sam je podnijela , sad smo vec presli ponovno na Prenatal s tim da uz to sam kupila i njihovu Omegu Natal da pijem , razmisljala sam i o Orthomol natal ali mi je preskup 100 KM samo za mjesec dana user posted image user posted image je za moje finansije mnogo , Prenatal i omega ova me zajedno dođu oko 57 KM i budu mi 2 mjeseca tak da mi se to vise isplati

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 17:26:48   
Bebica11
pregnital sadrzi i omegu pored vitamina a ja sam ga super podnosila, 27km bude 2mj

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 17:32:12   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: manfri

Mene je Folacin u prvoj trudnoci ubijao , ali doslovno , ubijale me mucnine odmah nakon stto ga popijem user posted image user posted image user posted image , poslije sam presla na Prenatal Natural welth i sve OK .
Sad sam na pocetku trudnoce uzela folnu kiselinu isto Natural welth i super sam je podnijela , sad smo vec presli ponovno na Prenatal s tim da uz to sam kupila i njihovu Omegu Natal da pijem , razmisljala sam i o Orthomol natal ali mi je preskup 100 KM samo za mjesec dana user posted image user posted image je za moje finansije mnogo , Prenatal i omega ova me zajedno dođu oko 57 KM i budu mi 2 mjeseca tak da mi se to vise isplati

Kod mene je prenatal od Natural welth-a....pa 100 tableta= više od 3 mj. i dosta mi, ako i to ispijem. Prvom trudnoćom nisam nikad ništa popila, pa rodila momka, a sad nešto izmišljaju...ne znam, nisam pametna više. Ali čula sam i da debljaju, e ako do toga dođe, a ja i ovako mašallah user posted image neće ići! A-aaaaaa user posted image user posted image Ima da ga šutiram brzinom rakete user posted image

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 17:51:20   
manfri

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: manfri

Mene je Folacin u prvoj trudnoci ubijao , ali doslovno , ubijale me mucnine odmah nakon stto ga popijem user posted image user posted image user posted image , poslije sam presla na Prenatal Natural welth i sve OK .
Sad sam na pocetku trudnoce uzela folnu kiselinu isto Natural welth i super sam je podnijela , sad smo vec presli ponovno na Prenatal s tim da uz to sam kupila i njihovu Omegu Natal da pijem , razmisljala sam i o Orthomol natal ali mi je preskup 100 KM samo za mjesec dana user posted image user posted image je za moje finansije mnogo , Prenatal i omega ova me zajedno dođu oko 57 KM i budu mi 2 mjeseca tak da mi se to vise isplati

Kod mene je prenatal od Natural welth-a....pa 100 tableta= više od 3 mj. i dosta mi, ako i to ispijem. Prvom trudnoćom nisam nikad ništa popila, pa rodila momka, a sad nešto izmišljaju...ne znam, nisam pametna više. Ali čula sam i da debljaju, e ako do toga dođe, a ja i ovako mašallah user posted image neće ići! A-aaaaaa user posted image user posted image Ima da ga šutiram brzinom rakete user posted image



user posted image user posted image user posted image

Ista sam ti po pitanju tezine user posted image Lakse me je preskociti nego zaobici user posted image user posted image ali sad obzirom da nosim user posted image user posted image za prvih 22 sedmice sam se udebljala samo 8,5 kg sto je mnooogo manje nego s prvim malcem (bila sam ko balon ali doslovno na porod otisla sa 22 kg viska jer su mi svi mozak probili "jedi za dvoje " ) sad jedem samo kad i ako sam gfladna i mogu ti reci da se bolje osjecam , tako da nisam sigurna u to da Prenatal debljauser posted image user posted image user posted image jedino sto znam 100 % da ako ti je zeljezo slabo jedes vise e sad ??? Ma da je nama aBd donijeti nasu djecu zivu i zdravu na svijet pa onda idemo u bitku sa kguser posted image a u medjuvremenu paziti sta klopamo user posted image

Bebice gdje ima kupiti taj Pregnital i ko ga proizvodi nesto mi se sve pobrkalo ???
Da i to probam

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 19:22:13   
tratinčicaa
Upravo tako, samo nek bude sve uredu, kg.me ne zanimaju! Samo kažem da mi je 9 mj. izgurati kako treba i da sve bude uredu aBd, ostalo ću lahko user posted image
Najmanji je problem šta ćemo piti od vitamina user posted image Sretno s bebicama, svu sreću ti želim od srca!!!!

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.4.2013 20:04:03   
manfri

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Upravo tako, samo nek bude sve uredu, kg.me ne zanimaju! Samo kažem da mi je 9 mj. izgurati kako treba i da sve bude uredu aBd, ostalo ću lahko user posted image
Najmanji je problem šta ćemo piti od vitamina user posted image Sretno s bebicama, svu sreću ti želim od srca!!!!



Hvala mila na lijepim zeljama i ja tebi zelim sve najbolje da aBd izneses trudnocu bolju nego skolsku i da svoje zlato ljubis i grlis u sreci i zdravlju .

Ma dobro neka vitamina nisu na odmet user posted image trebat ce nam svakako jal sad jal kad se rode bebci aBd user posted image ali trebamo biti i lijepe i zgiodne mame zar ne ?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.4.2013 8:30:23   
tratinčicaa
user posted image user posted image user posted image user posted image Svakako da trebamo! Baš me nasmija user posted image Bit ću sigurno u top formi 3 god nakon poroda, tako to ko mene ide user posted image
Hvala ti na lijepim željama, najvažnije je da sve bude ok, ostalo se sve da srediti na razne načine, kg šlaufi i šta već ne nisu mi ni u malom mozgu. user posted image

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.5.2013 22:20:07   
manfri
ista sam ti takva treba mi bar 3 godine da se malkice dovedem u red
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.5.2013 22:17:42   
kupina
Do kada se pije folna kiselina?

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.5.2013 7:32:36   
dandi84
Folnu pijes cijelo prvo tromjesjeje...Onda prelazis na Prenatal....user posted image

< Poruku je uredio dandi84 -- 29.5.2013 7:33:53 >


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.6.2013 11:13:24   
mmmmmmm
meni moja dala prenatal prvo tromjesecje, a poslje nista

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.6.2013 14:17:18   
Almuccia
Ja sam folnu pila do 14 sedmice a prenatal mi doktorica nije ni rekla da uzimam tako da nisam htjela nista na svoju ruku.

(odgovor članu mmmmmmm)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.6.2013 14:25:59   
malena27 RR
Bitno je uzimati dosta voca i povrca, a svakako pitajte dr. za prenatal i ostale dodatke prehrani nakon prvog tromjesecja...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 9:16:16   
Naida8
Zenice, vidim da je manje vise individualno kako ko podnosi koji suplement.. Meni je doktor preporucio Orthomol natal, odmah sam ga kupila i pocela piti.. Par dana sam uspijevala izdrzati kada ga popijem da ne povratim, ali ta tolerancija kratko je trajala.. Cim popijem poslijednji gutljaj, trcim u toalet. Napravila sam kratku pauzu, i jucer sam nakon obilnog rucka i voca popila orthomol, i opet isto.. Zao mi je jer je kutija jos skoro puna, u apoteci kazu da je stvarno najbolji suplement i sada ne znam sta da radim.. Kako ste vi rjesavale ove mucnine? Ima li ikakva sansa da se nekim fazonom mucnine izbjegnu, bar dok ne dovrsim ovu kutiju, poslije cu da mijenjam? user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 9:21:51   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Naida8

Zenice, vidim da je manje vise individualno kako ko podnosi koji suplement.. Meni je doktor preporucio Orthomol natal, odmah sam ga kupila i pocela piti.. Par dana sam uspijevala izdrzati kada ga popijem da ne povratim, ali ta tolerancija kratko je trajala.. Cim popijem poslijednji gutljaj, trcim u toalet. Napravila sam kratku pauzu, i jucer sam nakon obilnog rucka i voca popila orthomol, i opet isto.. Zao mi je jer je kutija jos skoro puna, u apoteci kazu da je stvarno najbolji suplement i sada ne znam sta da radim.. Kako ste vi rjesavale ove mucnine? Ima li ikakva sansa da se nekim fazonom mucnine izbjegnu, bar dok ne dovrsim ovu kutiju, poslije cu da mijenjam? user posted image

Riješila tako što sam odustala. Nije išlo.... ni s folacinom ni s prenatalom user posted image Imala redovne mučnine, a da ne govorim o njima kad bih popila neku od ove dvije tablete....tako da... i kod mene stoji puna kutija...

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 9:31:29   
Naida8
Na kraju ce i kod mene tako biti.. Koja si sedmica ti? Ja sam prosle sedmice bila na kontroli, i dr mjeri bebu i govori, ovo ce biti 7- 8 cm, kad ono 6.50cm.. I govori, ma uredu je i ovo.. Samo me strah da bebi ne naskodim ako ne pijem te suplemente, ali pila ih ili ne - ne ostaju u meni svakako user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 9:57:00   
makkica
Naida, mislim da nemas razloga za brigu... Ja nisam mogla da pijem niti folacin, niti prenatal,... Iskljucila sam ga sama sebi, kada sam vidjela da mi ne prija :)
Trudnoca mi je protekla u najboljem redu,... i evo jos dva dana do termina, sa bebom sve u najboljem redu, a i moji nalazi su super. Vazno ti je da kroz ishranu unosis sve, potrudi se da ishrana bude raznolika... i bice sve ok...
A sto se mucnina tice, nisu mi prestale, sve dok bebu nisam cula uzivo :)

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 10:16:23   
Naida8
Hvala makkica.. Vjeruj da mi je sada lakse user posted image Zelim vam puno srece, da porod aBda prodje u najboljem redu i da uzivas sa svojom bebicom!

(odgovor članu makkica)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *