|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 10:22:29   
makkica
Hvala Naida, i ja tebi zelim skolsku trudnocu i lagan porod :)

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 11:20:40   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Naida8

Na kraju ce i kod mene tako biti.. Koja si sedmica ti? Ja sam prosle sedmice bila na kontroli, i dr mjeri bebu i govori, ovo ce biti 7- 8 cm, kad ono 6.50cm.. I govori, ma uredu je i ovo.. Samo me strah da bebi ne naskodim ako ne pijem te suplemente, ali pila ih ili ne - ne ostaju u meni svakako user posted image

Ja sam 25. sedmica user posted image Imaš naprijed postove gdje sam pisala kako ništa u prvoj trudnoći nisam pila, niti je to tada bilo popularno ( zamisli to je bilo prije 5 god. !) ne opterećuj se ti previše tim vitaminčićima, uzimaj raznovrsnu hranu, bogatu kalcijem, magnezijem, gvožđem, to je najvažnije, sad je period raznovrasnog voća i povrća...helem biraj šta ti odgovara user posted image A ako bude išlo s tabletama, pij...svi oni preporuče....ali ne može svaka od nas podnijeti isto. Sretnu i bezbrižnu trudnoću ti želim, da sve prođe uredu aBd user posted image

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.7.2013 11:27:13   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

ništa u prvoj trudnoći nisam pila, niti je to tada bilo popularno ( zamisli to je bilo prije 5 god. !)

Čuj , nije bilo popularno. Vitamine je pila i moja mama kad je sa mnom bila trudna, prije više od trideset godina.
Zagovornik sam zdrave prehrane, ali i suplemenata , i to isključivo zbog majke. Beba će sam sebi uzeti šta joj treba.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.10.2013 11:49:30   
vilmica
Jel neka od vas pila ELEVIT PRENATAL i gdje ste ga kupile?
Zivim u Sarajevu, i u koju god apoteku udjem, one apotekarke me gledaju sa cudjenjem i govore kako uopste nisu culi za to..

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2013 12:23:32   
Ushi
Molim vas za savjet: da li da neki preparat sa folnom kiselinom kupim u običnoj ili biljnoj apoteci? Da li su bolje obične tablete ili šumeće? Hvala.

(odgovor članu vilmica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2013 13:38:35   
dambolina
kupi obicni folacin, to je cista folna kiselina. Ima u svakoj apoteci, ne moras ici u biljnu. Nemoj sumece, ne znam da li postoje u toj formi...

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2013 14:00:34   
Ushi
OK, hvala dambolina user posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2013 20:09:15   
Ushi
Evo ja sam kupila Folacin, 5 mg, ne znam samo sad da li da pijem jednu cijelu tabletu dnevno ili mi je dovoljno samo pola, tj. 2,5 mg??? Ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B9 sam pročitala da je preporučena dnevna doza za odrasle 2 mg, a u uputstvu koje je došlo uz tablete ne piše koliko je dnevno preporučeno. user posted image

Nisam još uvijek trudna, tek smo se počeli truditi user posted image

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2013 21:00:39   
ljiljo
samo da ja kazem svoje iskustvo ja sam trudilica i pijem obicnu folnu od 3KM i to pola tablete a ushi dođi u cekaonu da se druzimo nisam vjesta sa linkovima valjda sam dobro postavila http://www.ringeraja.ba/forum/m_1922253/mpage_40/key_/tm.htm

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.10.2013 21:11:02   
Indira89
..prvi put sam na ovom forumu..zanima me da li netko zna vezano za prenatal i folnu kiselinu, pila sam određeno vrijeme pa malo prestala a sad opet počinjem da li mi to može sta naškoditi bebi? u četvrtom sam mjesecu trudnoće. Hvalauser posted image

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.10.2013 16:09:00   
emmab
sta mislis kasper da li da pored folne kiseline podjem piti i prenatal ili nemam potrebe s obzirom da si i ti pocela piti prenatal tek od treceg mjeseca,znaci ja sam u 5 sedmici i pijem folnu ali razmisljam da uvedem i prenatal

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.10.2013 16:28:01   
ada_

IZVORNA PORUKA: Ushi

Evo ja sam kupila Folacin, 5 mg, ne znam samo sad da li da pijem jednu cijelu tabletu dnevno ili mi je dovoljno samo pola, tj. 2,5 mg??? Ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B9 sam pročitala da je preporučena dnevna doza za odrasle 2 mg, a u uputstvu koje je došlo uz tablete ne piše koliko je dnevno preporučeno. user posted image

Nisam još uvijek trudna, tek smo se počeli truditi user posted image

pijes cijelu jedno dnevno :-)...sretno vam

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.10.2013 16:29:37   
ada_

IZVORNA PORUKA: emmab

sta mislis kasper da li da pored folne kiseline podjem piti i prenatal ili nemam potrebe s obzirom da si i ti pocela piti prenatal tek od treceg mjeseca,znaci ja sam u 5 sedmici i pijem folnu ali razmisljam da uvedem i prenatal

prvih 3 mjeseca pijes samo folnu a kasnije samo prenatal i magnezij

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu emmab)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Folna kiselina i prenatal
31.10.2013 13:34:27   
emmab
Hvala puno na odgovoru

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.11.2013 15:08:14   
Latinka
Evo i ja da vas pitam: znate li ima li u Sarajevu kupiti Elevit prenatal? Citala sam da je jako dobar pa bih presla sa centravit prenatala

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu emmab)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.12.2013 15:23:54   
Aylana
Elevita nema u BiH, on nije registrovan ovdje, samo u Hrvatskoj :(

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.12.2013 16:45:35   
Vanne
Zna li iko je li bolji prenatal od natural wealtha ili od centravita? Ovaj centravitov ima i omega kiseline pa vise njemu naginjem...
A moj gin propisuje svima od nat wealtha...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Aylana)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.12.2013 20:15:02   
dandi84
Ja sam ipak i uvijek za Natural Wealth a ti kako hoćeš...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.12.2013 20:37:48   
ljiljo
ja sam pila ono roza pakovanje mislim da se zove pregnital, to mi je dr. Dizdarevic preporucila kad sam bila treudna kosta oko 25KM
meni su one odgovarale jer od drugih mi je bilo muka

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.1.2014 22:32:35   
alenib
Evo ukljucih se nakon dugo vremena na ringeraju :) Mom prvom djetetu je vec 5 punih pa sam u zadnje vrijeme rjedje svracala, drago mi je da sam se opet vratila :)
Mi smo 31.12. ugledali user posted image i sutra cu na prvi pregled kod ginekologa, pa me kopka sta ce mi reci u vezi tih vitaminskih dodataka. U prvoj trudnoci mi je receno da ijem folacin i prenatal tokom cijele trudnoce, tako sma i radila. U zadnje vrijeme cujem od poznanica trudnica da im to ginekolozi vise ne propisuju user posted image
Nadam e da ce nakon sutrasnjeg pregleda biti sve ok .....

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Folna kiselina i prenatal
10.2.2014 12:17:44   
mmeri
Ja sam dobila prenatal od doktora i jos uvijek ga pijem

(odgovor članu alenib)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2014 11:06:38   
mmeri
Juce sam bila na nekom predavanju gdje je bila preyentacija orthomol natala. Kosta oko 100 KM, malo mi je to puno, al eto njemacki je proizvod. Jel iko koristio?

(odgovor članu mmeri)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2014 17:14:26   
vilmica
Mmeri, meni je doktorica propisala Orthomol natal od 10 sedmice trudnoce.. Sada sam u 20-toj sedmici, pijem ga svaki dan.
1 kutija ti moze biti 30 dana, a u njoj za dnevnu dozu dobijes kesicu praha koji razmutis u casi vode (ukus je slican cedeviti) i dobijes jos jednu kesicu sa 2 smedje tabletice i 1 bijelu kapsulu posebno. I tako imas za 30 dana.
Valjda sam dobro objasnila user posted image
Pozdrav

(odgovor članu mmeri)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.3.2014 15:12:47   
mmeri
Ma da vidjela sam to. Samo ne znam ima li razlike u odnosu na ostale, obzirom da je cijena dosta visa

(odgovor članu vilmica)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.4.2014 18:21:52   
TiruTiru
Negdje procitah da suzbijaju glad...meni ko meni je to stvar trenda

(odgovor članu mmeri)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *