|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2009 20:39:13   
mina23
i meni je to cudno , jer on kaze da ja to u hrani uzimam dosta.
ali ja ipak nekad popijem prenatal kad mi naum padne.
Neznam dali da sad pijem redovno ili da ga poslusam, ali mislim da mi nece naskoditi ako pijem prenatal


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2009 20:41:28   
Anoniman
ma dice ti naskodit ja sam pila prijeuser posted image folnu pa poslije prenatal i posle fersan forte vitam.tab
i kad sam ispila fersan forte pitam ja dokt.svoju privatno sto idem ocul opet pit vit.tab kaze mozes uzmi ti pa pij,nije stetno tako da svaki dan po jednu

(odgovor članu mina23)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.12.2009 20:08:24   
naidica
cao svima. prije deset dana uradila sam test i bio je pozitivan,sto mi je jako drago.nisam jos isla ginekologu.interesuje me samo posto sam ja inace malokrvna sta  bi trebala uzimati,jer dosad nista nisam pila.pa rekoh da sta pocnem uzimati jer je bolje na vrijeme,bar nekoliko dana dok ne odem ginekologu.ne mislim na tablete jer je to najbolje da mi sam ginekolog kaze.je li ima sta onako prirodno da se koristi za nedostatak  folne kiseline i zeljezauser posted image ??? hvala unaprijed svima

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.12.2009 20:13:59   
AMELIC
Naidice čestitam nauser posted image , al moj ti je savjet da odeš prvo svom ginek. već ti je vrijeme...ja bi do sad svisnula od razmišljanja... Sretno u svakom slučaju!

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.12.2009 20:21:23   
lejlašh
Naidice čestitam user posted image
Prije svega počni odmah piti bar Fersan forte jer u njemu imaš sve potrebno, neće ti naškoditi, ne sekiraj se, a ako si planirala trudnoću trebala si i prije početi. Ne čekaj doktora, već trk u apoteku

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.12.2009 20:29:41   
naidica
hvala vam punouser posted image user posted image .znaci da mogu sliobodno piti fersan forte dok ne odem ginekologu,mada i to ce biti uskoro,ali voljela bih sto prije poceti nesto piti,jer imam strah od svega,a bebu bas zelim.pa ne bih da mi se ne daj boze nesto desi!!! hvala opetuser posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Folna kiselina i prenatal
20.12.2009 13:49:58   
ionea
user posted image ovo je zanjimljivo..

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 22:57:36   
Rimljankaa
Naidice i ja sma u istoj situaciji. Prije par dana sma otkrila svoje user posted image . Zakazala sma pregled za 25.5. i sad sma u razmisljanju da li da pocnem uzimati folnu kisleinu ili da sacekam pregled?! Sta ces ti napraviti?

Koja je najbolja? ja u razmisljanju da uzmem Natural Wealth?

(odgovor članu ionea)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 22:58:50   
Anoniman
Folna kiselina se preporučuje uzimati i prije samog začeća, znači slobodno počni.

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 23:03:06   
Rimljankaa
Koja je najbolja? Je li ova Natural Wealth ili?  25 godina imam,nikakvih komplikacija. Po mojim proracunima 5 sedmica trudnoce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 23:06:08   
Anoniman
Ja pila uvijek Folacin.

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 23:07:03   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Naidice i ja sma u istoj situaciji. Prije par dana sma otkrila svoje user posted image . Zakazala sma pregled za 25.5. i sad sma u razmisljanju da li da pocnem uzimati folnu kisleinu ili da sacekam pregled?! Sta ces ti napraviti?

Koja je najbolja? ja u razmisljanju da uzmem Natural Wealth?

za pocetak uzmi oabveznofolnu kiselinu ona terba i prije trudnoce da se pije ja samje pila 6 mjeseci prije zaceca :)))) do 3 mjeseca trudnoce posle sam presla na Femi peri natal meni one odgovaraju ima sve vitamnie koje trebaju jednoh trudnici.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 23:09:16   
Hanady RR
ja sam pila folacin koji nije bio natural welta po preporuci ljekara...uglavnom bjela kutija na kojoj uzduž plavim slovima piše folacin...

ja vam savjetujem da ga odmah počnete piti...naime moja seka kada je zatrudnila njoj njen doktor nije rekao da počne...ja joj fino kažem da me to čudi i da bi trebala piti folacin da bi nakon njega pila prenatal...ona naravno najpametnija nije mene poslušala...

ode ona na redovnu kontrolu naredni mjesec i pita svoga doktora za isto...a on joj kaže : pa zar ne piješ već...kao on smatra da sve trudnice to znaju to je kao normalna pojava da sve zanju...

elem počela je piti nakon toga...ona je svoju trudnoću izbijela haman do kraja do termina još 14 danauser posted image sve je ok...rekao je nije ni tada kasno ali eto to je njeno iskustvo a i moje sa njom i njenim dodktorm...uglavnom škoditi vam ne može.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.5.2010 23:20:51   
acudesa
Ja sam, po prepoeruci svog doktora, odmah od prvog pregleda počela piti prenatal, pila ga sve vrijeme trudnoće i dojenja...folnu sam tek pred kraj trudnoće malo pila

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.5.2010 0:50:01   
nemo
naidice ja preporucujem folacin prva 3 mj, bar je meni tako ginekolog rekao, a poslije prenatal, ja tek zadnji mjesec ne pijem, sad sam u 7mj, prenatal jer sam skontala da mi izaziva problem sa stolicom user posted image , a treba da pijem i feroglobin, ali i to mi predstavlja problem kao prenatal, pa pokusavam sad vocem i povrcem, iako sam cula da sirup feroglobina ne cini zastoj stolice, pa cu kupiti njega da probam.
e da cestitam i da sto bolje podneses trudnocu user posted image

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.5.2010 0:59:00   
nemo
izvinjavam se vidim da je rimljanka pitala, nisam datum gledala, nova na forumu, pa jos sve brkam, oprostite jos jednom user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.5.2010 0:20:38   
rose
ja sam folnu pila od momenta kada sam uradila test...mada sam je pila i povremeno mjesecima prije jer sam pocela s prvom trudnocom koja nije uspjela pa pomalo jos pila...prenatal pocela od neke 12-e sedmice a iskljcila folacin i iskreno vrlo sam disciplinovana, nisam jos ni jednom zaboravila...pravi odlikas user posted image i od veceras (kraj 16-e) pocinjem NAF...mada kazu da to treba i od treceg mjeseca

< Poruku je uredio rose -- 23.5.2010 0:22:15 >

(odgovor članu nemo)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.5.2010 0:24:33   
Sonja
ja sam folnu pila prije trudnoce a od kad sam saznala da samuser posted image pila sam pregnacare..isto kao prenatal samo drugi proizvodjac

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.5.2010 14:48:52   
Lejla Ka
Folna kiselina je izuzetno važna za proces formiranja i razvoja neuralne cijevi, iz koje se kod embrija razvija centralni nervni sistem. Pokazalo se da je nedostatak folne kiseline povezan sa deformacijama neuralne cijevi, a kasnije i teškim deformacijama kičme i kičmene moždine. Zato se uzimanje dodatne folne kiseline preporučuje već kod planiranja začeća, kroz čitavo prvo tromjesečje koje je najvažnije za formiranje ploda pa i dalje, do kraja trudnoće. Ovo su preporuke u svrhu prevencije.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Folna kiselina i prenatal
22.7.2010 12:19:20   
miram
Pozdrav svima nova sam na forumu pa da vam se javim.Šesta sedmica trudnoće sam i pijem folacin i prenatal zajedno negdje od 4 sedmice otkako sam saznala za trudnoću al evo vidim nema potrebe da oboje pijem nego prvo folacin pa onda prenatal.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Folna kiselina i prenatal
22.7.2010 12:31:09   
sunce27
Pozdrav za sve članice, ja pijem folacin i pregnavit naravno po preporuci moga ginekologa

(odgovor članu miram)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Folna kiselina i prenatal
22.7.2010 14:55:16   
rose
IZVORNA PORUKA: miram

Pozdrav svima nova sam na forumu pa da vam se javim.Šesta sedmica trudnoće sam i pijem folacin i prenatal zajedno negdje od 4 sedmice otkako sam saznala za trudnoću al evo vidim nema potrebe da oboje pijem nego prvo folacin pa onda prenatal.


i prenatal ima folacina pa ispada da uzimas duplu dozu folne kiseline sto je nekom ok a nekome moze biti puno...folacin obavezno prenatal i ne moras prije 12-e sedmice a tada ces samo prestati folacin a nastaviti prenatal...u svakom slucaju cekaj sta ce ti doktor reci user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu miram)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.7.2010 15:30:33   
miram
u pravu si rose to mi je i doktor potvrdio jučer popodne da nema potrebe i jedno i drugo piti.u svakom slučaju hvala na odgovoruuser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.7.2010 22:20:52   
rose
IZVORNA PORUKA: miram

u pravu si rose to mi je i doktor potvrdio jučer popodne da nema potrebe i jedno i drugo piti.u svakom slučaju hvala na odgovoruuser posted image



ma nema na cemu...skoro me jedna forumasica napala da sirim dezinformacije ali ja jos uvijek stojim iza svog stava da ne treba ni sa vitaminimima pretjerivati...pa makar ni u trudnoci user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu miram)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Folna kiselina i prenatal
27.7.2010 13:12:07   
miram
Slažem se ni u čemu ne treba pretjerivati a najbolje je  pored obavezne folne kis.uzimati vitamine dodatne iz voča i povrča tjeram se stalno da jedem al me mučnine ubiše.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *