|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.3.2009 15:59:32   
zenicanka86
odmah na prvom pregledu doktor mi je preporucio folnu kiselinu!kada sam bila na zadnjem
pregledu dao mi je folnu kiselinu i neke vitamine(zajedno su u jednoj tableti)da pocnem piti
sa 12 sadmica...jos koji dan!

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 14:15:35   
bubuli
Ja sam trudna 6 sedmica i pijem Folacin 1x1 do kad nemam pojma...
to je sve zasad

_____________________________



(odgovor članu zenicanka86)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 14:34:51   
mala mu
ja sam u 27 sedmici i nisam pila folnu nikako.pitala sam doc.odmah na pocetku trudnoce pri prvom pregledu al' on kaze sve imas u prenatalu tako da ja pijem samo prenatal..dopunim si nesto vitamina u sumecim onako magnezij i kalcijum a cula sam i citala da je ta folna jako vazna posebno na pocetku trudnoce,cak ju preporucuju i onima koje planiraju user posted image ..al eto mioj doca kaze ne treba ti pa sam ja onda dodato opalila po narandzama i zelenisu..dpbro dode u svako slucaju

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 14:43:50   
tanja30
evo i mene drage moje.Menga kasni 10 dana,test user posted image ,dugoočekivana trudnoća...trebamo potvrdit u gin. U srijedu sam naručena.Lagano me boli u donjem dijelu stomaka,pa mi je gin već dao Utrogestan,jer sam imala spontani prije par mjeseci,i
rađena mi je histeroskopija prije dva mjeseca.Samo molim Boga da sad bude sve ok. I pijem folic Acid već 2 mjeseca

< Poruku je uredio tanja30 -- 18.4.2009 14:50:19 >

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 14:47:51   
mala mu
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super ljepa vijest(to sto je test +)a za bol ne brini proci ce
sve najbolje i dobro dosla medu nasuser posted image ....CESTITAM!!!!!!!!!!OD SRCAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sada samo cuvaj user posted image  i uzivaj u narednihuser posted image

(odgovor članu tanja30)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 14:53:36   
tanja30
hvala najljepša,nadam se da se ti dobro osjećaš i da dobro podnosiš trudnoću user posted image .Koji je to mjesec,6.?

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 15:13:19   
dina_89
ni ja ne pijem folnu  doktorica mi je preporucila samo prenatal i magnezija sa vitaminom c

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu tanja30)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.4.2009 16:46:43   
mala mu
mjesecuser posted image user posted image nemam pojma valjda sestiuser posted image ,to kako ja sebi racunam-ako mi je termin 19.07.uuu pa sama ce i sedmi.
a trudnoca hB za sada dobro...u pocetku je bilo mucnina al prosle,sada slatke muke sa stomacicomuser posted image user posted image .
user posted image  pravo aktivna pa lupa mamicu,samo sto jos ne znam jel'user posted image  ili user posted image  al nema veze i tu dilemu cemo uskoro rijesiti..ma bitno je samo da je zravo i zivo a spol nije ni vazan..

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.5.2009 16:48:20   
lila25
Evo i meni je dr.propisala Folacin 1x1i prenatal 1x1 .Zaboravila sam je pitati kad je najbolje popiti ujutru,navece ili u toku dana,ima li to ikakve veze,pa ako neko zna da mi odgovori.Pozdrav

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.5.2009 10:05:13   
kemina
Cao
folna kiselina se pije do 13 sedmice, a prenatal možeš piti i prije trudnoce a i u toku trudnoce prijateljica mi je to preporucila i super jeuser posted image

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Folna kiselina i prenatal
10.5.2009 21:47:26   
piiipiii
IZVORNA PORUKA: lila25

Evo i meni je dr.propisala Folacin 1x1i prenatal 1x1 .Zaboravila sam je pitati kad je najbolje popiti ujutru,navece ili u toku dana,ima li to ikakve veze,pa ako neko zna da mi odgovori.Pozdrav


Folacin se pije poslije jela (glavnog obroka).

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2009 15:24:53   
lila25
Da li neka od vas pije Pregnavit,evo gledam sastav slicne su Prenatal tabletama,samo sto jos imaju i kalcijum,magnezij i cink.na njima pise da su za trudnice i dojilje mozda su ove jos bolje od Prenatal tab.....

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2009 16:10:46   
dzeni_nl
Ja sam jutros bila kod kucnog doktora, ne kod ginekologa, jer ovdje je procedura drugacija.

Dao mi je da pijem Emesafene 2x1 peotiv mucnine, a preporucio mi je da pijem Gravitamon multivitamine koji u sebi sadrze folnu kiselinu, kalcijum i jos dosta vitamina, njih da pijem jednu na dan najbolje uz jelo,  dodje 100 tableta.

I jos mi je rekao da kupim folnu kiselinu 0,5 mg i to da pijem jednu na dan, ali mi nije rekao do kada trebam da pijem folnu kiselinu?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2009 16:12:25   
cibra
ja sam folnu kidelinu uzimala do 13 sedmice

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2009 16:12:44   
mamy Sabina
dzeni obicno se folna pije do 12.-e sedmice.U svakom slučaju upitaj ti svog doktorauser posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2009 16:14:40   
dana3
ja sam folnu pila citavu trudnocu-jer ima za trudnice a poslije za dojilje
do 12 pila redovono a poslije kad se sjetim, i sad popijem kad se sjetim jer poboljsava nadolazak mlijeka a ti pitaj opet




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.6.2009 17:13:02   
dzeni_nl
Pa bas u 12 sedmici imam prvi pregled kod babice, pa cu onda nju da pitam sta dalje da radim.

U svakom slucaju hvala vam.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Folna kiselina i prenatal
4.6.2009 12:12:32   
mina23
ja pijem prenatal i mislim da je to ok , jer nisam jos bila kod doktora tek sledece sedmice imam prvi terminuser posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.6.2009 13:09:44   
ana08
Da li je neka od vas pila i folnu kiselinu i Pregnacare. Pregnacare u sebi sadrži 400mg folne pa mi nije jasno zbog čega mi je dr rekao da pijem i folnu. Bojim se da ne bude previše???

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.6.2009 18:31:14   
nanika
Ana08, ne kontam sta ce ti oboje. folna se pije do 13nedjelje a onda prenatal ili pregnacare sto je isto.

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.6.2009 1:13:04   
milenium
ana08 u pravu si,ne treba ti folna ako je imaš u pregniceru.Isto tako,tko pije prenatal,ne treba piti folnu,jer folne ima u prenatalu,previše može biti štetno.user posted image  ah da,još nešto,trudnice ne smiju uzimati previše vitamina A. Ja sam uvijek gledala da ga ne jedem jer ga dosta ima u prenatalu.

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2009 17:42:19   
tempo
ja sam od prije trudnoce do kraja 3 mj pila folic plus, a sad mi je u 4 mj prepisao prenatal do nekih 16 tj kad mi je rekao da obvezno ukljucuje zeljezo. nalazi su mi svi ok.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2009 19:33:43   
jagodica_bobica

zdravo! ja isto pijem Pregnacare od prvog dana, 1 tabletu na dan i jos pijem Dabroston, 2 tablete na dan.
ana08 ne pijes ih sama user posted image

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2009 20:31:36   
mina23
meni je doktor rekao da nepijem nikakve vitamine (umjetne) jer on to nepreporucuje. Za sad pijem samo Dabroston 2x dnevno i to je to.

(odgovor članu jagodica_bobica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Folna kiselina i prenatal
23.6.2009 20:36:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mina23

meni je doktor rekao da nepijem nikakve vitamine (umjetne) jer on to nepreporucuje. Za sad pijem samo Dabroston 2x dnevno i to je to.
cuj nikakve vitamineuser posted image ahhh
ja sam pila dabrson isto folnu,pa prenatal
a sad fersan forte pijem vitamniske po jednu na dan

(odgovor članu mina23)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *