|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:43:15   
enna
Ehhh drage moje evo da vam se i ja javim na ovoj temi mozda nekom pomognem svojim iskustvom.
Meni je vodenjak napukao u 37 semici kako mi je to prva trudnoca pojma nisam imalakao ni vecina vs.jedostavno sam ustalaoko 6.00 da idem vaditi nalaze zadnje pred porod i kako sam ustala iz kreveta ucinilo mi se kao da sam se upiskilauser posted image  odem u wc kao da uhvatim prvu mokracu i kako sam sjla na wc solju iz mene je pocela da tece voda ja sam mislila da je to urin heheheh i kako sam stavila u epruvetu to vidjel sam da to nije urin vec pojma nema sta heheheh.I tako satvim ulozak i zaputim se u bolnicu da izvadim nalaze.Vise mi se nije desavalo i trabala sam ekg da snimim kako sam sjela a moj muz je cekao red i kada je dosao na nas ustala sam i odjednom sam sva bila mokra.Boze kako me samo bilo sramota user posted image nemogu vam opisati i udem da urdim EKG pita me sestrica koliko mi je jos ostalo do termina ja joj kazem da mislim da gubim plodnu vodu i on mi kaze da sidem sprat nize tu je ginekologija da me regledaju.I bas tako i uradim pregleda me doktor i kaze da je vodenjak napukao i da me moraju hospitalizirati.
Rekli su mi ako u roku 24 sata ne krene porod prirodnim putem upalit ce mi drip,doktor me pregledao sutradan oko pola 9 i rekoa da sam otorena samo2 prsta i da je njegov savjet da mi prikljuce drip ako zelim i naravno po njegovoj preporuci pristala sam.Moja Enica je rodena u 15.45 mada je sedmicu dana zaglavila u inkubator ali hvala Bogu i to je sve iza nas.Pusa vam i sretno!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu sarajcica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:44:46   
bebana27
u mene je prijateljica danas prokrvavila i krenula joj plodna voda a usla je u 7 mjesec trudnoce i sad je u bolnici kako doktori govore da bi se mogao desiti prijevremeni porod ali da beba ima male sanse da ostane ziva

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 21:05:14   
delly
bebana kako male sanse da beba preziviuser posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
23.5.2009 13:54:41   
bebana27
zato sto tek treba da udje u 7 mjesec i beba nije dovoljno razvijena

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
23.5.2009 14:29:44   
delly
moja rodica je sve 3 rodila u 7. mj i prezivili su svi...ma bit ce sve uredu

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
28.6.2009 22:55:03   
Apotekarka
e mene zanima sta znaci kad mi na nalazu pise plodne vode 30% to mi je pisalo kad sam radila zadnja tri ctg-a a danas kad sam uradilo pisalo je 20% plodne vode je li se tko u to razumije

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 13:25:17   
marinela
Cao zenice....
Imam jedno pitanje,prije jedno sat vremena sam osjetila kao da sam se upiskila odem u wc na vesu velika providna fleka sa bjelim tragovima....Malo me strah da niej plodna voda,inace cjelu trudnocu imam bjelo pranje,malo me stomak boli,beba se vrti normalno....user posted image user posted image Sutra idem doktoru ima pregled redovan pa sad neznam dali da odem danas,al mislim da nije nist strasno...Inace sam 34+1.Hvala unaprijed...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 13:42:55   
marinela
Nitko da mi pomogneuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 13:51:51   
MELLI
nemam iskustvo,ali možda da nazoveš doktorauser posted image
Meni su oba puta probili vodenjak na stolu,tako da ne znam kako to, ustvari, izgleda.
Da budeš mirna,makar nazovi,pa se raspitaj,ili ako ti nije prekomplikovano otiđi neka te pregledajuuser posted image
Nadam se da je sve o.k.

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 13:55:16   
dana3
IZVORNA PORUKA: marinela

Nitko da mi pomogneuser posted image user posted image user posted image user posted image





marinela-ne zelim da te strasim ali ako sumnjas da je plodna voda, preporucila bih ti da se javis doktoru i to danas-meni je plodna voda krenula i bila sam 35+1 i zavrsilo je carskim rezom.kod tebe ne mora da bude tako ali odljevi plodne vode nisu uvijek ok ali nisu ni znak pocetka poroda.
ja bih ti svjetovala doktora

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 13:56:57   
Skvo RR
Meni se to par puta desilo tokom treceg tromjesecja...ali mislim da je najbolje pitati doktora...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 13:57:09   
Nedi
Molim te draga idi dr, ne želim te plašiti, ali bolje je da za svaki slučaj odeš i da nije ništa, nego da ne odeš a trebala si.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.2.2010 14:30:57   
enna
Takode kao i ostale forumasice mislim da treba da kotaktiras svog doktora ili pak najbolje da odes na pregled.Meni je vodenjk pukao u 37 sedmici takode to jutro navila sat da idem da vadim nalaze te posljednje pred porod i kako sam ustajala iz kreveta osjetim kao a sam se upiskila i meni smjesno probudim muza odem izvadim nalze ono opet koa da se upiski al ne nista strasno i odem da uradim i taj nalaz za EKG i odjednom sva sam bila mokra tako me bilo sramota kazem sestrici sto mi je radila EKG za to kaze sigi sprat nize ginekologija je i neka te pregledaju i bas tako uradi vodenjak je bio napukao i ostala sm u bolnici sutradan sam rodina svoju malenu princezu prirodan porod ako se moze nazvati uz drip heheheh.Zelim ti puno srece nemora biti nista strasno ali najbole da te cika dr. pregleda!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
10.2.2010 10:32:36   
marinela
Drage zene
Hvala vam svima na savjetu,ipak nisam isla doktoru jer svakako danas idem,iscjedak se vise nije javljao ali sam poslije bebu osjetila bas na mjehuru da se namjstila nisam mogla hodati kako je pritiskalo...pa mislim da je to uzrok bio.Beba se normalno mi ce i ja se dobro osjecam danans idem na kontrolu pa cu mu svakako reci za to sto je bilo....

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
24.2.2010 12:59:02   
cimy
Pozdrav user posted image !!!!!!!!! Jučer sam bila na pregledu, dr.  rekla mi je da imam više plodne vode, ostalo sve OK! Kaže da sačekam i vidim hoće li se smanjiti. Valjda to može i da se smanji samo od sebe! Zanimaju me vaša iskustva u vezi toga! Inače sam u 24. tj. trudnoće! 

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
25.2.2010 20:59:22   
zeyneb
Pozdrav svim user posted image . Cimy vidim da si u istoj sedmici i imas istu dijagnozu kao i ja. U subotu sam bila na redovnoj mjesecnoj kontroli i doktorica mi je konstatovala da imam obilniju plodovu vodu, a ostalo je sve u najboljem redu. Po njenoj reakciji nisam primjetila da je u tome problem, dok sam ja surfajuci na netu vidjela da to moze a i ne mora biti bezazleno. Molim trudnice koje su imale istu dijagnozu tokom trudnoce da se jave i iznesu svoja iskustva. Nadam se da je sve ok ako Bog da. Cimy znaci doktorica ti je kazala da se to moze smanjiti? Bar sam se malo utjesila... Molim Boga da sve bude ok...

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.2.2010 14:30:03   
cimy
pozdrav svima! Odgovor zeyneb: Po reakciji svoje dr. nisam u tome vidjela problem, odnosno nisam se zabrinula! Ona kaže da to može biti sasvim normalno u određenom periodu i da se može samo povući, pa se nadam da će tako i biti! user posted image user posted image I u pravu si kaže se obilnije, a ne više plodne vode, mada se na kraju svodi na isto! 

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.2.2010 19:10:49   
zeyneb
Ej cimy, iscitavajuci ovaj drugi podforum shvatila sam da smo kod iste doktorice :) (Azra Djerzic)... Ja sam iz Maglaja, a trudnoću vodim u Zepcu kod dr. Azre. I ja se nadam da ce se kako kazes povuci aBd...

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2010 10:19:13   
cimy
user posted image user posted image user posted image user posted image Drago mi je da imamo istu dr.!
Kakvi su ginekolozi u Maglaju? Meni ne odgovara temin dolazaka gin. ovdje u Žepču, pa si štimam privatno kod Azre! Super mi je!

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2010 11:47:33   
zeyneb
U Maglaj dolazi dr. Granić... Ali ni meni ne odgovaraju ti termini... a aparat za UZ je prestar tako da sam se odlučila za dr. Azru. Usluga je na nivou, nemam primjedbi zasad... Posveti mi dovoljno vremena, dok je to u domu zdravlja, imam osjecaj, sve samo usput, bez mjerenja pritiska, bez vaganja, bez testa na proteine u mokraći... gužva... dosta čekanja... procedura... a ja za to nemam vremena... pozzz... javim ti se poslije slijedeće kontrole, a i ti meni ako ti nije problem (vezano za plodnu vodu)...

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2010 14:37:27   
cimy
OK! Javim šta kaže, nadam se dobrim vijestima! Držim fige! user posted image

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.3.2010 13:19:56   
cimy
hello! Bila sam na pregledu, što se tiče plodne vode i dalje sve po starom, ima je više, ali dr. ne pravi problem oko toga, beba je dobro, sad je već teška 1000 g ( 27. tj. trudnoće! ). Isto tako, hB i ja se osjećam dobro, nadam se da će tako ostati do kraja trudnoće! user posted image

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.3.2010 9:14:15   
zeyneb
hallo!!! :) i ja cu aBd sutra na pregled... bas mi je drago da je sve ok... ;) ja sam u 28-oj sedmici i nadam se da je i kod mene sve ok... cujemo se... pozzz...

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
28.3.2010 18:40:23   
zeyneb
pozdrav, i ja bila jucer na kontroli... sve je hB OK! plodova voda uredu, malo viska, uglavnom manje nego sto je bilo na proslom pregledu. Doktorica kaze da je to sve uredu... beba napreduje i ima 1260 g.  pozzz... :)

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
31.3.2010 10:02:09   
cimy
Super! Drago mi je da je i kod tebe sve ok! Sad se već ušlo u treće tromjesečje! Stomačić više nije stomačić nego stomačina, već po malo smeta, tako da mi već nedostaje drugo tromjesečje! Al izdržati će se i ovo par mjeseci! user posted image user posted image Čujemo se! Pozdrav svima!

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *