|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 12:03:41   
neki
Je li fakat istina da se jabukama i njihovim sokom moze "nadoknaditi" plodna vodauser posted image user posted image user posted image
I je li nekome poznat pojam "visoko naprsnuce plodne vode"?????
Hvalauser posted image

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 12:23:18   
Cickolini
Neki meni su doktori rekli da je nemoguce nadoknaditi plodnou vodu tj nema recepta tipa pi vise vode ili uzimaj ovo ili ono. Ili je imas ili ne. Samo se moze desiti da ti na jednom pregledu vide manje vode, a da vec na drugom imas normalno. Zato se mora provjeriti vise puta.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 12:28:26   
neki
IZVORNA PORUKA: Cickolini

Neki meni su doktori rekli da je nemoguce nadoknaditi plodnou vodu tj nema recepta tipa pi vise vode ili uzimaj ovo ili ono. Ili je imas ili ne. Samo se moze desiti da ti na jednom pregledu vide manje vode, a da vec na drugom imas normalno. Zato se mora provjeriti vise puta.

Hvala na brzom odgovoruuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 13:25:01   
Lejla Ka
Plodna voda se stvara i obnavlja tokom trudnoće. Logično je jer nije ista količina na početku i na kraju, a nije ni dobro da jedna te ista traje 9 mjeseci. Tako da se kod veoma malog gubitka količina polako nadoknađuje.
Ja znam slučaj trudnice sa dijagnozom "visokog prsnuća vodenjaka" u 6. mjesecu trudnoće, koja je uz terapiju dogurala do termina. Vodenjak ne može zarasti, ali se curenje, ako nije jako i obilno može kontrolisati i održati neko vrijeme trudnoća ako porod nije spontano krenuo.

Ovo za jabuke sam pročitala ovdje, malo smo forsirali kod moje sestre kojoj je također pukao vodenjak, ležala je 10 dana u bolnici, na antibioticima, i kako porod nije krenuo spontano, na kraju su je porodili Carskim rezom u 39. sedmici.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 13:54:40   
neki
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Plodna voda se stvara i obnavlja tokom trudnoće. Logično je jer nije ista količina na početku i na kraju, a nije ni dobro da jedna te ista traje 9 mjeseci. Tako da se kod veoma malog gubitka količina polako nadoknađuje.
Ja znam slučaj trudnice sa dijagnozom "visokog prsnuća vodenjaka" u 6. mjesecu trudnoće, koja je uz terapiju dogurala do termina. Vodenjak ne može zarasti, ali se curenje, ako nije jako i obilno može kontrolisati i održati neko vrijeme trudnoća ako porod nije spontano krenuo.

Ovo za jabuke sam pročitala ovdje, malo smo forsirali kod moje sestre kojoj je također pukao vodenjak, ležala je 10 dana u bolnici, na antibioticima, i kako porod nije krenuo spontano, na kraju su je porodili Carskim rezom u 39. sedmici.

Ova trudnica mora da se zalijepi za krevet,tako joj je doktor rekao,nikakve terapija,nistauser posted image
Mislim da je tek usla u 6. mjesec...Nadam se da ce aBd biti dobro,bas sam se bila nasekirala pravouser posted image user posted image user posted image
Kod nje je bio slucaj da je iscurila plodna voda i to u roku 1h islo je malo po malo,ali je ona imala nagon da ide u wcuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:23:23   
neki
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Plodna voda se stvara i obnavlja tokom trudnoće. Logično je jer nije ista količina na početku i na kraju, a nije ni dobro da jedna te ista traje 9 mjeseci. Tako da se kod veoma malog gubitka količina polako nadoknađuje.
Ja znam slučaj trudnice sa dijagnozom "visokog prsnuća vodenjaka" u 6. mjesecu trudnoće, koja je uz terapiju dogurala do termina. Vodenjak ne može zarasti, ali se curenje, ako nije jako i obilno može kontrolisati i održati neko vrijeme trudnoća ako porod nije spontano krenuo.

Ovo za jabuke sam pročitala ovdje, malo smo forsirali kod moje sestre kojoj je također pukao vodenjak, ležala je 10 dana u bolnici, na antibioticima, i kako porod nije krenuo spontano, na kraju su je porodili Carskim rezom u 39. sedmici.

Ova trudnica mora da se zalijepi za krevet,tako joj je doktor rekao,nikakve terapija,nistauser posted image
Mislim da je tek usla u 6. mjesec...Nadam se da ce aBd biti dobro,bas sam se bila nasekirala pravouser posted image user posted image user posted image
Kod nje je bio slucaj da je iscurila plodna voda i to u roku 1h islo je malo po malo,ali je ona imala nagon da ide u wcuser posted image


Zna li iko ista vise o ovomeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:31:50   
Anoniman
ja zaista ne znam

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:31:56   
Aquarius
Je li ona u bolnici ? Kakvo joj je trenutno stanje ???

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:33:59   
neki
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Je li ona u bolnici ? Kakvo joj je trenutno stanje ???

Nije,kuci je,strogo mirovanje,isla je u roku od 3 dana,dva puta na kontrolu,i doktor je samo reko da mora mirovati i nista vise,a mene bas nesto strahuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:36:43   
Aquarius
Pa od kad osjeća taj nagon da ide u WC ? Jel to od prije ili od danas ?

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:37:26   
myb@by
Neki mojoj snahi je curila plodna voda u 6. mjesecu. Ona je tada morala lezati u bolnici. Znam da su joj ukljucili i antibiotik. Moj je savjet da opet ode doktoru i d abud epod njihovim nadzorom. Nadam se da ne mislimo na istu trudnicu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:39:31   
Aquarius
E da, to sam zaboravila. Jel joj prestala curiti plodna voda ??

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:39:34   
neki
IZVORNA PORUKA: myb@by

Neki mojoj snahi je curila plodna voda u 6. mjesecu. Ona je tada morala lezati u bolnici. Znam da su joj ukljucili i antibiotik. Moj je savjet da opet ode doktoru i d abud epod njihovim nadzorom. Nadam se da ne mislimo na istu trudnicu user posted image user posted image user posted image

Ma mislimouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Aquarius,to se sve desilo prije mozda 4 dana,taj dan kad je to procurilo,odmah je otisla doktoru,ali nije bilo aman bas puno toga,vec u nekih sat vremena 3-4 puta po mlaz.....I nije vise nikakouser posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:42:12   
Aquarius
Pa ako je stalo vjerovatno nema razloga za brigu. Plodna voda se nadoknađuje, samo nek leži i ne miče. Samo u WC i nazad, i ležanje dok joj to ne popusti.  Malo si me zbunila s ovim da ima nagon da ide u WC, mislila sam da je to sad osjetila.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:43:01   
dinaa
Neki ja kad sam lezala u bolnici zbog cuvanja trudnoce u istoj sobi je lezala zena kojoj je curila pl.voda a bila je u sestom mjesecu trudnoce,ona je morala do kraja trudnoce prelezati u bolnici i iznijela je trudnocu do kraja,bila je pod terapijom stalno.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:43:10   
myb@by
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jesu li joj uradili UZV pregled? Ona bukvalno sada ne smije izlaziti iz kreveta. Mora piti mnogo tecnosti. Duša moja kako mi je žao, nadam se da ce biti ok. Neka potrazi jos jedno misljenje. Moj prijedlog je dr. Divanovic, on je bas detaljan.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:45:20   
neki
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Pa ako je stalo vjerovatno nema razloga za brigu. Plodna voda se nadoknađuje, samo nek leži i ne miče. Samo u WC i nazad, i ležanje dok joj to ne popusti.  Malo si me zbunila s ovim da ima nagon da ide u WC, mislila sam da je to sad osjetila.

Taj nagon da ide u wc je imala bas tada kad je to pocelo da curi,dakle osjetila je potrebu da piski,pa je otisla u wc i onda je to curilo...
dinaa,myb@by,pregledala su je dva doktora,i samo su rekli strooooogo mirovanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sizim vise od brigeuser posted image user posted image user posted image
Nadam se da ce aBd biti sve u redu...
Hvala vam puuuuuuuuuuuuuunouser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio neki -- 16.12.2010 23:46:19 >

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:47:29   
veeseelaa
ja o ovome nažalost nemam pojma, trudnici želim sve najbolje, da izgura do kraja
Možda će zvučati malo bezveze al šta mislite da počasti nekog dr il nadje neku štelu da je malo bolje pregledaju i zauzmu se za nju, možda stvarno treba samo mirovati a možda treba biti hospitalizirana user posted image



Neki ljudi vjeruju da količina tekućine koju pije majka može utjecati na količinu plodove vode pa će vam možda biti sugerirano da pijete puno vode ako imate malu količinu amnionske tekućine. Također se preporučava i mirovanje, osobito u zadnjem tromjesečju.


< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.12.2010 23:51:19 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:50:00   
neki
Veeseela,imas PPuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:50:39   
Aquarius
Dušo žao mi je što te ne mogu utješiti nekim sigurnim informacijama. Ja koliko znam to uglavnom prođe bez problema. Sve je to individualno i nažalost tu medicina za sada ne može pomoći. Jedini lijek je strogo mirovanje i nada da će se to zaustaviti. Ali mogu ti reći da veliki broj žena ima tih problema i to baš u kasnom stadiju trudnoće, 6,7,8, mjesec. U 9. to više i nije problem jer je beba spremna na porod.
Nek leži i odmara. Ne smije se sekirati. Hrpu komedija i crtića pored sebe i nek to gleda.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:52:48   
neki
Aquarius,dusho,hvala ti od srca sto si se zacas stvorila na ovoj temi i utjesila me koliko je to u tvojoj moci,hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I ostalim zenama naravno,hvala puno,malo sam se smirilauser posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:55:01   
veeseelaa
Neki a da trudnica provjeri da nema neku infekciju??? možda ona onemogućava stvaranje nove plodne vode user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:56:57   
veeseelaa
iskustvo jedne mame:

evo da se i ja nakratko javim.. ja sam rodila prije 12 dana i meni su inducirali porod 19 dana prije termina radi nedostatka plodne vode i mjesec dana sam provela u bolnici na očuvanju trudnoće .. zašto je došlo do nedosstatka plodne vode ni liječnici sami ne znaju jer ih je nekoliko gledalo moje nalaze,samo su otkomentirali da nevjerojatno puno žena ima nedostatak plodne vode..
ja sam rodila sina prirodnim putem i sve je bilo u redu.. Hvala Bogu..
Možda današnji tempo života..ko zna..


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:58:23   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Neki a da trudnica provjeri da nema neku infekciju??? možda ona onemogućava stvaranje nove plodne vode user posted image

Zaboravih napisati da su joj obojica rekli da ima dovoljno plodne vode,ali me to mirovanje zbunjujeuser posted image
Ma valjda aBd bude OKuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.12.2010 23:58:52   
Aquarius
Nema sekiranja bespotrebno. Za sad je sve u redu i tako to i posmatrajte. Naravno, obavezne kontole, ali to nek je ne spriječi da uživa u trudnoći.  Vjeruj, psiha puno znači, posebno u ovakvim situacijama, kad je tijelo zaduženo da samo odradi posao. Zato osmijeh na lice.
user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *