|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:00:02   
neki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:00:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Neki a da trudnica provjeri da nema neku infekciju??? možda ona onemogućava stvaranje nove plodne vode user posted image

Zaboravih napisati da su joj obojica rekli da ima dovoljno plodne vode,ali me to mirovanje zbunjujeuser posted image
Ma valjda aBd bude OKuser posted image user posted image user posted image



biće aBd, samo neka ona sluša doktora


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:03:13   
Dida79
Neki ne sikiraj se jer da je vodenjak pukao do sada bi plodna voda potpuno iscirila...meni je vodenjak pukao u 31 sedmici i tad sam pitala dr da li postoji mogucnost da na neki nacin povratim izgubljenu tecnost njegov odgovor je bio ne...jedino sto mi je savjetovao je potpuno mirovanje i lezanje na ledjima sa prekrizenim nogama i naravno no stres i hb sve se je dobro zavrsilo isto tako zelim i tvojoj trudnici


< Poruku je uredio Dida79 -- 17.12.2010 0:05:34 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:04:32   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: neki

Zaboravih napisati da su joj obojica rekli da ima dovoljno plodne vode,ali me to mirovanje zbunjujeuser posted image
Ma valjda aBd bude OKuser posted image user posted image user posted image



Pa ima plodne vode, jer joj nije oticala puno, nego samo malo curila. To ti je visoko naprsnuće. A mora mirovati da ne pogorša situaciju.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:05:09   
Lejla Ka
Jesu li ljekari baš sigurni da je u pitanju oticanje plodne vode? Zna se desiti i da mjehur popusti i nekontrolisano ispusti mokraću. Na koji su način utvrdili da je baš riječ o plodnoj vodi?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:06:34   
neki
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: neki

Zaboravih napisati da su joj obojica rekli da ima dovoljno plodne vode,ali me to mirovanje zbunjujeuser posted image
Ma valjda aBd bude OKuser posted image user posted image user posted image



Pa ima plodne vode, jer joj nije oticala puno, nego samo malo curila. To ti je visoko naprsnuće. A mora mirovati da ne pogorša situaciju.


Pa u ranijim postovima ja i napisah da se radi o visokom naprsnucu...
Hvala zene,ali sta cu kad se sekiram,ali ste me uspjele smiritiuser posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:08:16   
neki
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jesu li ljekari baš sigurni da je u pitanju oticanje plodne vode? Zna se desiti i da mjehur popusti i nekontrolisano ispusti mokraću. Na koji su način utvrdili da je baš riječ o plodnoj vodi?

Ne znam tacno,vjeruj mi,pregledali su je i ustanovili da je to neko visoko naprsnuce...A i ja sam prvo pomislila da je mjehur oslabio,jer je ona rekla da se to malo osjetilo,dok je doktor pregledao,ma jooooooojuser posted image user posted image user posted image
Helem,ona sad miruje,za 7 dana je kontrola...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:08:37   
veeseelaa
Neki mora da su joj rekli da miruje jer svaki napor u smislu kretanja može uzrokovati curenje plodne vode

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:11:26   
veeseelaa
i zar nema u apoteci kupiti trake/papir koje će potvrditi dal je u pitanju curenje plodne vode ili ipak mjehur popušta????
Mislim da bi to trebalo imati u apotekama
Možda da zovneš apoteku Dina na Č.vili, jako su snadbjeveni a i može s ekod njih svašta nešto poručiti, brzo stiže sve


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:12:32   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i zar nema u apoteci kupiti trake/papir koje će potvrditi dal je u pitanju curenje plodne vode ili ipak mjehur popušta????
Mislim da bi to trebalo imati u apotekama
Možda da zovneš apoteku Dina na Č.vili, jako su snadbjeveni a i može s ekod njih svašta nešto poručiti, brzo stiže sve


user posted image user posted image user posted image
Bas cu potraziti,hvala dusho na savjetuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:13:28   
veeseelaa
ja kako znam jednostavno se test obavi, bar sam tako čula....
možda je neko kupovao pa nek se javi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:16:34   
Lejla Ka
Koliko sam se ja uputila u problem iz vlastite krizne situacije, kad curi plodna voda, ljekari obavezno uključuju antibiotik, da preveniraju prodor bilo kakve infekcije kroz oštećenu opnu. I povremeno se radi nalaz iz krvi da se provjeri eventualno postojanje infekcije. Tako da mi kućno mirovanje ne zvuči kao terapija za prsnuće vodenjaka. A opet, da doktori ne misle da jeste, valjda ne bi spominjali tu dijagnozu user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:22:16   
veeseelaa
Prskanje vodenjaka se veoma lako utvrdjuje tijekom ginekoloskog pregleda i to uz pomoc lakmus papira. Kako naimna rodnica ima kiseo pH, to se lakmus uvijek boji u crveno. Plodna voda je bazicnog karaktera, te se u prisustvu plodne vode u rodnici, lakmus uvijek boji u plavo. Ultrazvucni pregled je pretraga od sekundarnog znacaja u ovom slucaju (tek kod istjecanja vecih kolicina plodne vode, to se moze registrirati i ultrazvucnim putem).

Znači lakmus papir treba naći, garant ga imaju u bolnici, nek ti neko da par papirića da trudnica može obaviti test kući kako se ne bi nervirala i trčala kod dr



< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.12.2010 0:23:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:22:33   
neki
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Koliko sam se ja uputila u problem iz vlastite krizne situacije, kad curi plodna voda, ljekari obavezno uključuju antibiotik, da preveniraju prodor bilo kakve infekcije kroz oštećenu opnu. I povremeno se radi nalaz iz krvi da se provjeri eventualno postojanje infekcije. Tako da mi kućno mirovanje ne zvuči kao terapija za prsnuće vodenjaka. A opet, da doktori ne misle da jeste, valjda ne bi spominjali tu dijagnozu user posted image

Sad ti mene zbuni skrooooozuser posted image user posted image user posted image
Radila je nalaz,ujutro ide njen muz po nalaz...
Molim vas izvinite sto ja tek kad mi neko nesto napise,ja se sjetim nesto novo da napisem,kao sa ovim nalazom,totalno sam zbunjena a i ne prolaze mi poruke odmah,vec ih pisem po nekoliko puta...
Lejla ,to je njoj curilo dakle samo sat vremena,samo taj jedan dan i nikako vise,a od toga je proslo vec 4 dana...
Sorry sto vas zamaram,ali eto da mi je saznati bilo sta iz necijeg iskustva i sl.
user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio neki -- 17.12.2010 0:23:20 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:25:23   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Prskanje vodenjaka se veoma lako utvrdjuje tijekom ginekoloskog pregleda i to uz pomoc lakmus papira. Kako naimna rodnica ima kiseo pH, to se lakmus uvijek boji u crveno. Plodna voda je bazicnog karaktera, te se u prisustvu plodne vode u rodnici, lakmus uvijek boji u plavo. Ultrazvucni pregled je pretraga od sekundarnog znacaja u ovom slucaju (tek kod istjecanja vecih kolicina plodne vode, to se moze registrirati i ultrazvucnim putem).

Znači lakmus papir treba naći, garant ga imaju u bolnici, nek ti neko da par papirića da trudnica može obaviti test kući kako se ne bi nervirala i trčala kod dr



Ovo cu joj obavezno reci i ako nista,pitacemo ima li tog papira u apoteci,veeeeeeeeeeeeliko hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:27:10   
veeseelaa
ma i ako ne budete mogle naći u apoteci garant znate nekog u nekoj medicinskoj ustanovi pa nek joj da koji papirić da žena ima kući pa ako joj se učini da curka nešto nek odmah provjeri da se ne sekira bezveze 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:29:41   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Koliko sam se ja uputila u problem iz vlastite krizne situacije, kad curi plodna voda, ljekari obavezno uključuju antibiotik, da preveniraju prodor bilo kakve infekcije kroz oštećenu opnu. I povremeno se radi nalaz iz krvi da se provjeri eventualno postojanje infekcije. Tako da mi kućno mirovanje ne zvuči kao terapija za prsnuće vodenjaka. A opet, da doktori ne misle da jeste, valjda ne bi spominjali tu dijagnozu user posted image

Sad ti mene zbuni skrooooozuser posted image user posted image user posted image
Radila je nalaz,ujutro ide njen muz po nalaz...
Molim vas izvinite sto ja tek kad mi neko nesto napise,ja se sjetim nesto novo da napisem,kao sa ovim nalazom,totalno sam zbunjena a i ne prolaze mi poruke odmah,vec ih pisem po nekoliko puta...
Lejla ,to je njoj curilo dakle samo sat vremena,samo taj jedan dan i nikako vise,a od toga je proslo vec 4 dana...
Sorry sto vas zamaram,ali eto da mi je saznati bilo sta iz necijeg iskustva i sl.
user posted image user posted image user posted image




Prsnuće vodenjaka može biti:
a) na vrijeme- a tempore
b) prerano- ruptura velamentorum praematura ( dok porod još nije počeo)
c) prijevremeno- ruptura velamentorum praecox (tijekom prvog porodnog doba)
d) visoko- kada je prsnuće iznad ušća maternice pa je donji pol vodenjaka održan
e) lažno- odilaženje manje količine sluzi , nakupljanje između ovoja


Ne tretira se svako prsnuće isto. Bila je u bolnici, da su mislili da joj treba dali bi joj antibiotike, bar je to lako.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:38:29   
neki
I ja mislim,da je trebao antibiotik,dali bi joj ga....
Sutra  idu po nalaz krv,pa vam se javim sa novostima.
Jos jednom,hvala na veeeelikoj pomociuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 0:59:40   
malena_t
Evo moje iskustvo:

Dan pred porod dok sam isla na redovnu kontrolu osjetila sam "curenje", ni slicno onom kad mjehur popusti. Doktor me pregledao i ustanovio da je rijec o visokom prsnucu vodenjaka i poslao kuci bez antibiotika ili bilo kakve posebne preporuke. Cijeli dan je curkalo, narocito kad bih hodala. Uvece sam otisla u bolnicu, jer me bilo strah, prvo dijete, ne znam nista, bla, bla...Drugi ljekar me pregledao, ukljucio antibiotik i ostavio u bolnici...


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 13:48:16   
neki
malena_t,hvala na javljanjuuser posted image
Ja cu danas kod seke,pa vam se javljam veceras sa novostimauser posted image

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 17:33:48   
Mjeseceva Pratilja
Neki, neka seka miruje kako dr savjetuje.
Javi nam se..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 23:01:26   
neki
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Neki, neka seka miruje kako dr savjetuje.
Javi nam se..

Hvala dushouser posted image
Nalaz je u reduuser posted image

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 23:03:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Neki, neka seka miruje kako dr savjetuje.
Javi nam se..

Hvala dushouser posted image
Nalaz je u reduuser posted image



user posted image neizmjerno mi je drago neki


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 23:36:00   
Mjeseceva Pratilja
user posted image Hvala Dragom Bogu.
Neka odmara..Bice sasvim uredu aBd.
Kazi joj da smo mislile na nju i da joj zelimo sve najljepse.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.12.2010 23:40:12   
myb@by

IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Neki, neka seka miruje kako dr savjetuje.
Javi nam se..

Hvala dushouser posted image
Nalaz je u redu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala Bogu.


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *