|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
18.12.2010 23:03:24   
neki
Hvala dushe moje drageeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.1.2011 7:18:01   
Medi_87
Drage moje jutros mi se na krpi koju inače nosim zbog iscjetka  ( a izbjegavam uloške nositi zbog iritacije ) pojavio iscjedak na sto sam navikla alije krpa sva mokra da li je moguce da samo curi plodna voda ili je pukao vodenjak, molim vas za odg sad sam 32+1 sedmica

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.1.2011 7:48:53   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Medi_87

Drage moje jutros mi se na krpi koju inače nosim zbog iscjetka  ( a izbjegavam uloške nositi zbog iritacije ) pojavio iscjedak na sto sam navikla alije krpa sva mokra da li je moguce da samo curi plodna voda ili je pukao vodenjak, molim vas za odg sad sam 32+1 sedmica


Draga Medi, ja nemam iskustva jer mi je dr u bolnici probusio vodenjak.
Mogu samo pretpostaviti..Da je vodenjak puknuo, onda bi to osjetila jer je u pitanju mlaz vode koji ne moze proci nezapazeno.
Bolje da odes dr-u i da provjeris. Veliki zagrljaj. Cuvaj mi se i smireno. Polahko, lutko.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.1.2011 10:27:25   
Rimljankaa
Medi,da neuzimas kakve vaginolete? jer sam na forumu citala,da nekim zenama curi voda od vaginoleta?? Ako ti jos curi,bolje da odes ljekaru! Sto je sigurno-sigurno je..Nemoj se prepadati i sikirati...

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.1.2011 10:49:38   
sandy82
Idi ljekaru ili nazovi pa pitaj. U svakom slučaju neće biti ništa strašno. Plodova voda se neprekidno obnavlja, ali postoji mala opasnost od infekcija pa zato moraš pitati. I meni je pred porod stalno bio mokar veš, meni žene rekle da to malo mjehur popusti zbog pritiska bebe. Kada sam otišla da rodim, babica me je pitala od kada mi curi voda. Ipak je bilo to. Od njihovih pregleda je bas procurilo, a kada je doktor kasnije probušiio vodenak šikljalo je kao iz česme. Ništa strašno, samo su mi uradili krv da vide da se nije razvila kakva infekcija. A može biti i vodenast iscjedak, i to mi se često dešava.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.1.2011 10:56:01   
sandy82
Ah da, objasnili su mi u bolnici da je taj vodenjak koji treba da pukne čitav, ali da je u pitanju neko visoko prsnuće plodovih ovojaka.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.1.2011 22:56:33   
veeseelaa
malo plodne vode u 40 sedmici? šta to znači?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.1.2011 23:03:26   
tekja
veeseelaa, meni je na dan termina ustanovljen manjak plodne vode, pa me je dr. Dizdarevic ostavila u bolnici, rekla ako se za dva dana prirodno ne pocnem poradjati, da ce mi indukovati porod...hB dva dana kasnije porod je sam poceouser posted image ...kad mi se bebac rodio, sav je bio smezuran, koza na ekstremitetima mu se pocela guliti i dr. rece da je to cisti primjer prenesenog djeteta koje nije imalo dovoljno plodne vode... dakle eto poroda ubrzouser posted image  sretno trudnici...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.1.2011 23:20:56   
veeseelaa
hvala tekja, sve isto su rekli i mojoj snahi al mene strah  ipak user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2011 10:07:36   
hatepsut
Meni se desilo dan prije poroda,isla sam na wc-e.ja ustala a ono i dalje ko da vrsim malu nuzdu.sva se uspanicila nazovem doktora i rekao mi da stavim krpu i ako bude mnogo islo da se javim u bolnicu.kasnije nije bilo nista,a doktor mi je objasnio da je to bio visak plodne vode.medjutim sutra sam dobila bolove i porodila se.

Drugarici termin 11og aprila,njoj juce otisla sva plodna voda user posted image ,u bolnici je od juce, UZ pokazao da je vec usla u 9ti,ona sva isprepadana.sad se cule kaze mora da kupi gel koji izaziva bolove,beba teska oko 2kguser posted image bas sam zabrinuta..dali je neka imala isto ili slicno iskustvo ?

hvala

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2011 15:31:51   
sandy82
Nema šta, mora roditi, ako je otišal sva voda. Ako su rekli da na ultrazvuku da je beba dovoljno zrela utoliko bolje. Ima žena koje rode i u sedmom mjesecu, pa sve bude ok. Mojoj jetrvi se desilo isto, ali ona je već pet dana bila ušla u deveti. Beba je imala 2,5kg.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2011 15:35:45   
sandy82
Usput, meni je termin 15 aprila. Prije par večeri sam otišla u wc, kad sam izašla samo me je oblio mlaz vrele vode. Sav veš bio mokar. Kad ne crkoh od straha. A taj dan išla na pijacu i natovarila se kao stoka. Malo kasnije prestade voda, a ja se još sjetim i pomirišem veš. Ono urin. A ja se nažderala vode, nisam se dovoljno ispraznila u wc. Beba nisko, pritišće mjehur, pa nemam osjećaja. Kako sam se obradovala kad sam vidjela da nije plodova voda.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
2.3.2011 23:47:44   
hatepsut
Hvala Sandy,cio dan sam ko na iglama bila,ali hvala Bogu sve je dobro proslo.prirodno se porodila,beby tezi 2.150gr i dug je 45 cm,trenutno je u inkubatoru i za sad nema smetnji.nadam se da ce tako i ostati ! Tebi zelim punooo srece !

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
3.3.2011 0:07:20   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Meni se desilo dan prije poroda,isla sam na wc-e.ja ustala a ono i dalje ko da vrsim malu nuzdu.sva se uspanicila nazovem doktora i rekao mi da stavim krpu i ako bude mnogo islo da se javim u bolnicu.kasnije nije bilo nista,a doktor mi je objasnio da je to bio visak plodne vode.medjutim sutra sam dobila bolove i porodila se.

Drugarici termin 11og aprila,njoj juce otisla sva plodna voda user posted image ,u bolnici je od juce, UZ pokazao da je vec usla u 9ti,ona sva isprepadana.sad se cule kaze mora da kupi gel koji izaziva bolove,beba teska oko 2kguser posted image bas sam zabrinuta..dali je neka imala isto ili slicno iskustvo ?

hvala


Biti ce aBd u redu. U bolnici je. Pobrinut ce se doktori za nju. Moja djevojcica je rodena na samom ulasku u 9-i mjesec i bila je teska 2300 gr. Sasvim uredu. Dobrog zdravlja, prirodan porod.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
3.3.2011 10:17:19   
sandy82
Super, drago mi je da je sve dobro prošlo. Glavno da su odmah reagovali i nisu bez veze otezali.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
3.3.2011 23:45:39   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Meni se desilo dan prije poroda,isla sam na wc-e.ja ustala a ono i dalje ko da vrsim malu nuzdu.sva se uspanicila nazovem doktora i rekao mi da stavim krpu i ako bude mnogo islo da se javim u bolnicu.kasnije nije bilo nista,a doktor mi je objasnio da je to bio visak plodne vode.medjutim sutra sam dobila bolove i porodila se.

Drugarici termin 11og aprila,njoj juce otisla sva plodna voda user posted image ,u bolnici je od juce, UZ pokazao da je vec usla u 9ti,ona sva isprepadana.sad se cule kaze mora da kupi gel koji izaziva bolove,beba teska oko 2kguser posted image bas sam zabrinuta..dali je neka imala isto ili slicno iskustvo ?

hvala


Biti ce aBd u redu. U bolnici je. Pobrinut ce se doktori za nju. Moja djevojcica je rodena na samom ulasku u 9-i mjesec i bila je teska 2300 gr. Sasvim uredu. Dobrog zdravlja, prirodan porod.


Dobro su oboje hvala Bogu,ali oko 7 dana ce ostati u bolnici.rekla sam joj ne treba joj nosiljka,u fisek cemo ga spakovat :D

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
4.3.2011 10:38:08   
sandy82
I moja curica je mogla stati u fišek, a ja prenijela termin. Mrvica.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
30.3.2011 12:58:57   
Aida.G.
Drage forumasice, ja imam jedno pitanje u vezi plodne vode..ako neko ima slicno iskustvo neka mi se javi...ovako: tek sam usla u treci mjesec...imala sam krvarenje koje mi je zaustavljeno inekcijama i hormonima..ali mi je doktor na pregledu rekao da nemam dovoljno plodne vode tako da moram mirovati i kontrola za 15 dnana. Da li je to opasno za bebu i kako se plodna voda nadoknadjuje???

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
30.3.2011 20:47:23   
klemzi
Dižem temuuser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
30.3.2011 20:56:20   
calahoe

IZVORNA PORUKA: Aida.G.

Drage forumasice, ja imam jedno pitanje u vezi plodne vode..ako neko ima slicno iskustvo neka mi se javi...ovako: tek sam usla u treci mjesec...imala sam krvarenje koje mi je zaustavljeno inekcijama i hormonima..ali mi je doktor na pregledu rekao da nemam dovoljno plodne vode tako da moram mirovati i kontrola za 15 dnana. Da li je to opasno za bebu i kako se plodna voda nadoknadjuje???



Plodna voda se stalno obnavlja sve do navrsenog 7. mjeseca trudnoce.
Jel ti osjetis da ti voda curi,jel imas osjecaj da su ti gacice mokre,da kad odes u wc imas osjecaj da ti mokraca nekontrolisano pobjegne?
Ako nemas mislim da nema razloga za brigu.
Ja sam imala spontani preranim prsnucem vodenjaka u 19. sedmici,kada se to desilo meni je bukvalno potekla poprilicito velika kolicina vode,tako da ti te stvari ne mogu ostati neprimjecene,pa cak i kad pomalo curi,primjetila bi sigurno.
Lezi,miruj ,voda ce se sigurno obnoviti,konstantno je to stvaranje p. vode.
Unosi i vece kolicine tecnosti,ja sam barem dobila takve savjete od doktora.
Cesto se desi u određenom periodu trudnoce da doktori primjete manjak p. vode.
Samo polako bice to aBd sve ok.
Nadam se da sam ti barem malo pomoglauser posted image

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
30.3.2011 22:56:52   
Aida.G.
Draga Calahoe..hvala puno..puno si me utjesila,,po tvojoj prici nemam razloga za brigu..hvala jos jednom..:)

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
30.6.2011 22:03:22   
SANELA2007
Drage moje,evo citam i nakako da nadjem da li je neko imao iskustva sa viškom plodne vode,27 sam sedmica,druga trudnoca sa prvom sve bilo OK,sad mi dok.rekao da imam nešto viška plodne vode,za sad nista alarmantno za mjesec na kontrolu pa cemo vidjeti,ja sam sva nervozna neznam ni sta da mislim ni sta da radim.ako ima neko iskustva nek mi javi bilo sta.nadam se da ce sve biti u redu aBd.

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
21.2.2012 12:16:05   
veeseelaa
molim vas možel info
žena je u 29 sedmici trudnoće, sinoć je hospitalizirana jer joj curi plodna voda
Zadnja info je da je ostala bez plodne vode
Šta kako? dal se ista može nadoknaditi il se ide na porod?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
21.2.2012 12:17:30   
bananica
bas mi je zaouser posted image ,vjerujem da ce se sve dobro zavrsiti, neka joj je sa srecom

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
21.2.2012 12:18:59   
veeseelaa
nije u pitanju moja snaha, već supruga mog prijatelja, on je van sebe, sad me zvao
ali ja ne kužim šta sad???? jel se ona mora poroditi????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *