|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.8.2011 19:59:09   
animagical
ja ponesem obicnu malu, a ako si u devetom ponesi i uputnicu za ctg, isto od dr opste prakseuser posted image nisi dosadna, svi raspitujemo dok se ne uhodamo...koliko sam ja gnjavila...

(odgovor članu mminche)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.8.2011 20:03:14   
mminche
hvala puno user posted image

gore su one sestrice jako neljubazne, bar prema meni, pa sam sva izgubljena nekad mi kazu jedno a drugi put opet drugo :))) bas me zbune :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
24.8.2011 14:55:42   
mumika
Evo jos jedna dosadna, neiskusna i jos uvijek ne posve zabrinutauser posted image Naime, 7 mjesec sam trudnoce, idem privatno kod dr. Slakovic u ordinaciji dr. Mehmedbasica ali sam planirala porod u Drzavnoj. Iskreno, imam neku vezu kod dr. Masica i mislila sam da kod njega odem na pregled, pa posto znam da on nije tu za vrijeme Ramazana, je li ok da vec u septembru odem do njega i da li onda da idem uporedo i kod njega i privatno ili kako? I vezano za te uputnice, gdje cu njih dobiti ili ce mi vec sestre reci kako to ide? Zna li neko nesto o testovima koji se rade i kada ako hocu raditi i maticne celije kod njih? Hvala na svakom savjetu.

(odgovor članu mminche)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
25.8.2011 14:50:32   
mminche
user posted image ja bas nemam iskustva s tim pa ne znam sta da ti kazem, ja cijelu trudnocu idem kod Masica,, ali je problem sto je na gosinjem i ne znam tacno klad se vraca a ja sam vec usla u deveti mjesec.a sto se tice uputnica njih uzimas kod ljekara opste prakse u ambulanti kojoj pripadas...a sto se tice tog dal ce ti sestrice objasniti i nisam bas sigurna jer su jako neljubazne uzas pravi...puno srece user posted image

(odgovor članu mumika)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.8.2011 9:44:20   
animagical
IZVORNA PORUKA: mumika

Evo jos jedna dosadna, neiskusna i jos uvijek ne posve zabrinutauser posted image Naime, 7 mjesec sam trudnoce, idem privatno kod dr. Slakovic u ordinaciji dr. Mehmedbasica ali sam planirala porod u Drzavnoj. Iskreno, imam neku vezu kod dr. Masica i mislila sam da kod njega odem na pregled, pa posto znam da on nije tu za vrijeme Ramazana, je li ok da vec u septembru odem do njega i da li onda da idem uporedo i kod njega i privatno ili kako? I vezano za te uputnice, gdje cu njih dobiti ili ce mi vec sestre reci kako to ide? Zna li neko nesto o testovima koji se rade i kada ako hocu raditi i maticne celije kod njih? Hvala na svakom savjetu.


ako je uredna trudnoca, nemas sta u vojnoj do devetog mjeseca, sacuvaces sebi zivacauser posted image uputnica od dr opste prakse, obicna molim pregled ili molim ctguser posted image testovi tj nalazi koje trebas uraditi zbog maticnih su ti napisani kod njih pred vratima, ne mozes promasiti...znaci ispred vrata gdje su sestre, ctg i kuda se prolazi do kabineta...samo pitaj ginekologija kabinet i nasla siuser posted image

(odgovor članu mumika)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
6.9.2011 10:31:10   
SREĆNA
Ćao trudnice

Ako neka od vas zna da mi kaže ako nije problem , šta se za bebu treba ponijet u opštu kad se krene na porod. Meni su prvo bili rekli da se samo pelene ponesu, a juče vidim tamo neki spisak da se nose i benkice i još neka odjeća, pa sam sad u dilemi šta spakovat za bebija skupa sa mojim stvarima. I moram još nešto pitat daju li ponijeti torbu , kofer ili sve moraš u kesi kao na jezeru. 

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
6.9.2011 10:33:43   
babina beba
IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Ćao trudnice

Ako neka od vas zna da mi kaže ako nije problem , šta se za bebu treba ponijet u opštu kad se krene na porod. Meni su prvo bili rekli da se samo pelene ponesu, a juče vidim tamo neki spisak da se nose i benkice i još neka odjeća, pa sam sad u dilemi šta spakovat za bebija skupa sa mojim stvarima. I moram još nešto pitat daju li ponijeti torbu , kofer ili sve moraš u kesi kao na jezeru. 



Ja sam se porodila prije 5 mjeseci u Opstoj bolnici. Za bebu nisam nosila nista, osim kad smo izlazili muz je donio presvlaku u cemu je beba izasla iz bolnice i to je to!

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
6.9.2011 10:57:12   
SREĆNA
Jel, eto vidiš, ja juče otišla gore na prvi sprat, čekala dr. i vidim neki spisak, ne znam od kad je i piše ponijeti pelene jednokratne, benkice, gegice pa mi pravo bi šega, jer znam da ih zamotaju tamo ko kiflice pa ne znam onda zašto pišu spiskove. Tebi hvala puno

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.9.2011 17:46:23   
babina maza_Sa
molim vas,da li neko zna kad je dr.Masic dezurni sljedece sedmice????? hvala vam unaprijed

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.9.2011 18:03:02   
Anais
ja sam prije 15 dana nosila u maloj torbi stvari (kao sportska), nisam za bebu nista nosila osim pelena (cak ni to nije trebalo jer im tamo stavljaju violetine), oni ih tamo umotavaju a kasnije ih obuku u neke kao duge majičice jer je jako vruce .... nista ne pregledavaju sta nosis u torbi, znaci ponesi sve sto ti treba ...

(odgovor članu babina maza_Sa)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
13.9.2011 23:13:48   
SREĆNA
 Anais , hvala ti puno za tu informaciju, e zlata vrijedi. Ja sam spakovala za sebe stvari i viška i bojala sam se da mi neće dat sve unijeti , a za bebija nisam i taman eto ako je već tako neću ništa ni nosit osim pelena, to sam ubacila one su male svakako.Hvala još jednom. 

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
27.9.2011 10:49:33   
fasulka
Postovane cure, recite molim kakvi su uvjeti u drzavnoj? Koliko ima kreveta u sobi, da li ima wc i tus? Da li beba se nalazi u sobi sa vama? Da li moze suprug prisutstvovati na porodu? Koliko su fleksibilni na porodu (da li moguce hodati kad su trudove i sl)? Daju li epidural kad trazite?
Eto nas u 36 sedmici pa moramo brzo se odluciti gdje cemo user posted image

Hvala puno!!!

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
27.9.2011 11:23:16   
babina beba
Eh ovako je bilo prije 6 mjeseci, mislim da se nije nista mijenjalo. Uglavnom po  dvije leze u sobi, bebu ti donesu nakon poroda kad se odmoris i tu je cijelo vrijeme dok ne krenete kuci. Ima wc, tus, cisto je koliko one ciste ali opet...suprug ti moze prisustvovati ali tek kad te odvedu u porodjajnu salu. Hodanje...hm sad zavisi ko se potrefi u smjeni,meni babica nije dala (da ne sjedim bebi na glavi) i ako joj je dokor rekao da me pusti, pa sam je dobro ogrebala i odmah me odvela u salu za poroduser posted image
Sretno!

(odgovor članu fasulka)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
27.9.2011 12:23:52   
mamina princeza
Ovako je bilo i prije 3 godine p ane vjerujem da se promjenilo od tvog poroda prije 6 mjeseci. Iosta praksa. Opet i nije losa sve u svemu. Ima tus i wc relativno cisto djelite dvije to koje ste u istoj sobi. 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
13.10.2011 20:41:39   
mea29
Nisam sigurna da li ce neko vidjeti moje pitanje posto tema nije bas aktivna ali ako se javi neka "friska" porodilja sa carskog bilo bi super :)
Zanima me kakva je procedura oko CR u Drzavnoj bolnici...ja sam se pripremala pa prirodni, ali mi se beba nije okrenula pa cu najvjerovatnije na carski.
Koliko se ostaje, sta se nosi u bolnicu,kad donesu bebu, kakva je situacija sa dojenjem nakon CR...Hvala unaprijed.. user posted image


_____________________________

Sunce mamino 24.10.2011.g

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
14.10.2011 16:13:17   
mminche
eh ovako, ja sam friska porodilja, ali prirodnim putem ali je u sobi samnom lezala zena koja se porodila carskim, znam da je bila u bolnici sest dana, odnosno sesti dan je izasla iz bolnice, rekla mi je da su joj drugi dan nakon poroda donijeli bebu i da ga je od tad pocela dojiti bez problema i onda je dijete non stop uz tebe osim kad ga odnesu na presvlacenje :) a od stvari ti trebaju spavacice , papuce, stvari za licnu higijenu, a koliko znam za bebu ti ne treba nista jer su i njenog malenog oblacili u one "bolnicke" stvari kao i mog, eto toliko do mene nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

(odgovor članu mea29)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.10.2011 0:47:50   
mea29
IZVORNA PORUKA: mminche

eh ovako, ja sam friska porodilja, ali prirodnim putem ali je u sobi samnom lezala zena koja se porodila carskim, znam da je bila u bolnici sest dana, odnosno sesti dan je izasla iz bolnice, rekla mi je da su joj drugi dan nakon poroda donijeli bebu i da ga je od tad pocela dojiti bez problema i onda je dijete non stop uz tebe osim kad ga odnesu na presvlacenje :) a od stvari ti trebaju spavacice , papuce, stvari za licnu higijenu, a koliko znam za bebu ti ne treba nista jer su i njenog malenog oblacili u one "bolnicke" stvari kao i mog, eto toliko do mene nadam se da sam ti bar malo pomogla :)


jesi mminche hvala ti puno od srca  user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sunce mamino 24.10.2011.g

(odgovor članu mminche)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
2.11.2011 12:36:54   
KupusLivada
znaci, koliko vidim iz vaseg iskustva, nema mi druge nego da odem gore licno i pokusam zakazati termin, a ako ne da dodjem i svadjam se dok me ne prime?

na tel se niko ne javlja, a i ako se javi vjerovatno ce me zakazati za mjesec ?!?

user posted image a u 20 dana sam potrosila pola plate na ukupno 20 min pregleda, bas mi se ne da privatno opet... user posted image

(odgovor članu mea29)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 19:47:49   
N_N
Da li neko zna, ako se porod desi u kasnim noćnim satima, eventualno u ranim jutarnjm (mislim na period od, npr., 22-03h) i ako naravno sve bude ok, da li mama i beba mogu izaći iz bolnice odmah sutra?

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 20:51:57   
drznica
Mogu, ukoliko se mama nakon poroda osjeca dobro, nema neki veci rez i krvarenje. Sve zavisi kako porod prodje! Ja sam frisko rodila i vidjela sam kad ko izlazi. Ja sam ostala dvije noci, tako sam i htjela zbog epiziotomije. Nemojte navaljivati da idete kuci ako se osjecate lose, anemicno...
SRETNO!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 21:04:02   
N_N
Hvala školska user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 21:59:09   
škorpija
koliko se ja sjećam, pravilo je bilo u državnoj, ako se pordiš do 00,00 sati sutra ideš kući, ako rodiš poslije toga ideš opet sutra kući, ali znači prekosutra

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 22:02:00   
drznica
IZVORNA PORUKA: N_N

Hvala školska user posted image



Jel se ovo odnosi na mene??? Znamo se?  user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 22:04:32   
N_N
IZVORNA PORUKA: drznica

IZVORNA PORUKA: N_N

Hvala školska user posted image



Jel se ovo odnosi na mene??? Znamo se?  user posted image




Daaaaaaa  user posted image user posted image user posted image user posted image  Šaljem ti pp.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
10.12.2011 22:10:15   
Anoniman
N_N...mene nisu htjeli pustiti ni sat ranije...orilo...gorilo...24h najmanje mora proci

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *