|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 0:09:56   
neki
IZVORNA PORUKA: malena_t

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Vojna bolnica ima sve aparte u slučaju intervencije kao i Gak...i hitne carske rezove rade dole u bilo koje doba. ono sto je razlika između Gaka i vojne je pedijatrija, odnosno pedijatar kojeg vojna nema ...odnosno pedijatrica u vojnoj radi od 8 do 1',oo radnim danima...sto znali ako se porodite vikendom doktor vam bebu pregleda tek u ponedeljak ujutro po prvi put. U slučaju komlikacija za bebu, beba se zbog ne postojanja odjela pedijtarije izmjesta na kosevo u posebnom pokretnom mokrom krevetu-inkubatoru a majka ostaje da leži u vojnoj bolnici.




user posted image user posted image user posted image user posted image Tako sam i ja mislila.

Hanady jel bebe idu na Pedijatrijsku kliniku u tom slucaju i zar onda isto ne bi trebalo vaziti i za GAK?

I jedna mala ispravka. Kad sam ja rodila Benjamina bio je pedijatar i vikendom u Vojnoj, ali samo dva sata od 11 do 13.





I ja kad sam rodila obojicu(Saida sam rodila u nedjelju) bila je pedijatrica Bedrijauser posted image
P.S. malena_t ja te zeeeeeeeeeeliouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 0:13:12   
misica
Citam i imala bi svasta reci, ali svako ima svoje iskustvo...!!!
Moje je bilo lose i neponovilo se nikad u tivotu....sve sto zelim jeste da nekad i kod nas stvari krenu ka boljem.
Jednostavno postanem pravo ljuta i potresa me svaka prica vezano za ovu temu.
Ostajem bez teksta i kometara samo mogu pozeliti bolje sutra za porodilje i njihove bebice.
Sta reci drage moje!!!
Puno srece!!!

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 0:15:09   
malena_t
neki imas ppuser posted image

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 7:15:16   
Mona Mohamed
Vjestice, prije svega cestitke na trudnoci. Nisam bila ranije upoznata sa tvojim stanjem. Hvala Bogu pa je iznosis do kraja. Ne bi bilo lose da se obratis svom doktoru koji ti vodi trudnocu i upoznas ga otvoreno sa svojim strahom i brigama. Pokusaj. Neces nista izgubiti. Veliki zagrljaj tebi. I cestitke jos jednom.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 10:25:28   
mamina princeza
Posto je tema bolnička bakterija MRSA krenucu od toga.
Svima nam je vjerovatno bila poznata informacija da se pojavila na ortopediji zbog cega jedno vrijeme nisu ni radili tamo vecinu operacije. Nakon toga ne znam sta su ucinili i ts misle da su ucinili i kakva je situacija sada s operacija. Ovo slucajno znam jer se jedan clan moje porodice trebao opersiati na ortopediji zbog MRSA operacija je uradjena u Opstoj bolnici .

Dalje, moja mama je imala opraciju jetre prije tri mjeseca. Priej toga vadila je milion nalaza dosta njih naKosevu pa sam tada saznala milion informacija o MRSA. Ozmedju ostalog ni moja mama nije opersana na Klinickom Centru Kosevu upravo zbog MRSA i dosta poznatih ljudi koji su je dobronamjerno odgovroili od toga.

dok je mama cekala na red na jedan od pregleda infektologa panisco je dosla zena koja ese tek prodila prije mjesec dana. Zena je iz nekih razloga bila jako lose i svi su nekako bili zainteresovani sta je bilo sta se desilo. Narvano da u cekaonici na infektologiji niko nioje zelio dati pravu informaciju. Mojoj mami je doktorica kojoj je iskla kasnije ispricala da je zena zarazena sa MRSA da joj se zbog pada imuniteta poslije poroda pogorsava stanje i da samo place kako ce joj biti beba. Menije to definitivno dovoljan dokaz da MRSA postoji na GAK - u. Sada kako oni misle da se to rjesi ciscenjem i dezinfekcijom kad se svugdje u svijetu ruse zgrade da sse ocisti od MRS-a-

Na abdominaloj hirurgiji definitivno postoji MRSA - mojoj mami je potvrdio doktor koji gore radi, sto je i najveci razlog sto se nije gore opersilala.

Dalje nastavljam s OT gdje set vi staleuser posted image Pedijatar u vojnoj radi sigurno i vikendom, mozda par sati al radi sigurno. Poznanica mi se porodila prije nepuni mjesec u subotu a u nedeljuujutro pedijatrica je djete pregledala. Mozda nije svaki vikend user posted image hajd i njima znaj. Opret mislim da je bolje razmislati pozitivno i misliti bice sve ok s bebom nego rizikovat s mrs. Nedaj Boze i da treba pedijatar par dana odvejenosti se moze podnijeti. Kod nas je sve bilo ok pa kad smo izasli kuci opet smo se morali odvojiti jer je bilo zutice.

Na kraju, nadam se da ce se GAK uskoro preseliti na Jezero i da ce se ona zgradurina zaista moci srusiti


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 10:50:45   
ajnur
IZVORNA PORUKA: Lady2'


IZVORNA PORUKA: malena_t


I ono sto nikako ne razumijem, ako vec postoji mogucnost izbora, zasto birati GAK dok je u takvom stanju...



Zbog toga sto u slucaju ne daj Boze komplikacija, iz Vojne salju na GAK, nemaju adekvatne aparate i opremu kao na Kosevu...


Procitala ovo na forumu i pitala dr Gutic ona se nasmijala kaze narod svasta prica.Evo ovih dana renoviraju porodjajnu salu i svasta nesta.Pojavilo mi se nesto na ledjima kaze ona meni dodji u vojnu imamo mi dobrog hirurga za min ce ti to srediti.


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 10:53:51   
Hanady RR
Sve i da radi pedijatar u vojnoj vikendom...dijete neće dobiti prve vakcine...

ali to nije glavna razlika o kojoj sam ja govorila...stanje dali ima pedijatra vikendom ili nema moze se promjeniti za nekliko dana konkursom o prijemu zaposlenika...
ali u vojnon nema sanse da ostave bebu koja je bila ugrožena na pordodu ili nesto nedaj bože nije OK...ta se beba bez majke ovo ponavljam bez majke izmjesta na Kosevo...a majk aostaje u vojnoj. meni je ovo onaj dio kojeg me bilo strah ali eto hvala Bogu nije se desilo...a sa drugom trudnoćom imala sam rizik da ovo doživim.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:03:18   
salmy
Definitvno je GAK  sa bakterijom i bez nje kao zemljoradnicka zadruga!
A Vojna ima kao sto Hanady rece pedijatra od 8 ujutru do 1-2 popodne!
lezala sam 5 dana i svako jutro je dolazila PEDIJATRICA (divna teta) da obidje bebice!davala savjete itd... 
A sto se tice komplikacija i Vojne nemojte da brinete dr.sve rade kao i na GAKU prica je samo nafurana (ako se sta iskompikuje),gluposti pa i tu se rade operacije i hitni slucajevi!



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:05:32   
anidla
IZVORNA PORUKA: salmy

Definitvno je GAK  sa bakterijom i bez nje kao zemljoradnicka zadruga!
A Vojna ima kao sto Hanady rece pedijatra od 8 ujutru do 1-2 popodne!
lezala sam 5 dana i svako jutro je dolazila PEDIJATRICA (divna teta) da obidje bebice!davala savjete itd... 
A sto se tice komplikacija i Vojne nemojte da brinete dr.sve rade kao i na GAKU prica je samo nafurana (ako se sta iskompikuje),gluposti pa i tu se rade operacije i hitni slucajevi!





ja sam ti isfurana? user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:13:07   
salmy
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: salmy

Definitvno je GAK  sa bakterijom i bez nje kao zemljoradnicka zadruga!
A Vojna ima kao sto Hanady rece pedijatra od 8 ujutru do 1-2 popodne!
lezala sam 5 dana i svako jutro je dolazila PEDIJATRICA (divna teta) da obidje bebice!davala savjete itd... 
A sto se tice komplikacija i Vojne nemojte da brinete dr.sve rade kao i na GAKU prica je samo nafurana (ako se sta iskompikuje),gluposti pa i tu se rade operacije i hitni slucajevi!





ja sam ti isfurana? user posted image user posted image user posted image user posted image

Ako Bog da do tvoje sljedeceuser posted image  bice gotova nova zgrada! i ne brigaj...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:16:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

Definitvno je GAK  sa bakterijom i bez nje kao zemljoradnicka zadruga!
A Vojna ima kao sto Hanady rece pedijatra od 8 ujutru do 1-2 popodne!
lezala sam 5 dana i svako jutro je dolazila PEDIJATRICA (divna teta) da obidje bebice!davala savjete itd... 
A sto se tice komplikacija i Vojne nemojte da brinete dr.sve rade kao i na GAKU prica je samo nafurana (ako se sta iskompikuje),gluposti pa i tu se rade operacije i hitni slucajevi!




rade se operacije...ali ne na bebama

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:23:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: salmy

Definitvno je GAK  sa bakterijom i bez nje kao zemljoradnicka zadruga!
A Vojna ima kao sto Hanady rece pedijatra od 8 ujutru do 1-2 popodne!
lezala sam 5 dana i svako jutro je dolazila PEDIJATRICA (divna teta) da obidje bebice!davala savjete itd... 
A sto se tice komplikacija i Vojne nemojte da brinete dr.sve rade kao i na GAKU prica je samo nafurana (ako se sta iskompikuje),gluposti pa i tu se rade operacije i hitni slucajevi!



selmy izvini mila ali ovo je vrlio bitno naglasiti da ne dovedemo nekoga u zabludu.
u slučaju komlikacije kod bebe, potrebne operacije ili čak utvrđene bilo kakve bolesti ili rizika po život bebe, anomalije ili čak da se beba napila puno plodne vode pa se radi CRP svako 3 sata i daju antibioticic ...taklva beba ida na Kosevo iz vojne bolnice. Dole nema odjela pedijatrije, nema poseben portsorije niti lijekova niti pedijatra niti osoblja niti doktora koji radi oprecaiju na bebi, bebi daju prvu pomoć ali ona tu ne ostaje...beba ide na kosevo. ja sam bila dole kada su bebu u 4 ujutro animirali, žena rodila blizance...jedno izaslo priridno drugo dijete carskim rezom hitnim...dijete kje je rođeno prirodno bilo je dsa mamom a ono rođeno carskim rezom reanimirasno je i otislo na kosevo...bol te mame i danas me prati...sreća u kontaktu smo ...oba dječaka ziva su i zdrava i stigli su jedan drugoga...dobri su drugari.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:24:10   
salmy
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: salmy

Definitvno je GAK  sa bakterijom i bez nje kao zemljoradnicka zadruga!
A Vojna ima kao sto Hanady rece pedijatra od 8 ujutru do 1-2 popodne!
lezala sam 5 dana i svako jutro je dolazila PEDIJATRICA (divna teta) da obidje bebice!davala savjete itd... 
A sto se tice komplikacija i Vojne nemojte da brinete dr.sve rade kao i na GAKU prica je samo nafurana (ako se sta iskompikuje),gluposti pa i tu se rade operacije i hitni slucajevi!




rade se operacije...ali ne na bebama

To znam ali imamo novu zgradu pedijatrijeuser posted image  hvala Bogu pa je imamo!
mene su ubijali na pocetku mojeuser posted image  poznanici prijatelji: gdje ces u Drzavnu jesi normalna ako se iskompikije bla bla....ja nista nisam slusala,nisam se htjela opetretiti sa tim! i iskreno ne TREBA uvijek misliti na crno!
Ako je sudjeno iskomplikovace se bilo gdjeuser posted image user posted image
To je moje misljenje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 11:32:53   
milenium
nisam znala o kojoj bakteriji se radi ali sad lad znam baš suosjećam sa trudnicama koje se trebaju tu porodit.gledala sam nedavno Oprah i bila je tema MRSA-bakterija o kojoj se malo zna i malo priča.neću ništa dalje pričati da ne prepadam ali od te bakterije najčešće su žrtve sportaši,jer im je leglo u svim nesteriliziranim područjima,kao što su tuš kabine,svlačionice,zatim teretane itd.

ako postoji ikakva mogućnost promjenite rodilište

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 12:49:05   
Leva
Hanady pedijatrija je prebacena na Jezero i u slucaju komplikacija bebi operaciju nece raditi na Gaku vec na Jezeru. Prema tome totalno je svejedno da li ce dijete rodjeno u Gaku ili iz Vojnoj, zar ne?



_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 12:51:16   
vjestica
zar nije dječja hirurgija na hirurgiji na kliničkom , a ne na pedijatriji?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 12:51:42   
M kao Mama
Pa, nije jer bakteriju nosiš sa sobom, ne ostavljaš je na GAK-u ili negdje drugdje

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 13:03:25   
Leva
IZVORNA PORUKA: vjestica

zar nije dječja hirurgija na hirurgiji na kliničkom , a ne na pedijatriji?

Nisam sigurna user posted image  Dobila sam informaciju da je pedijatrija prebacena na Jezero. Koje odjele sve svrstavaju pod taj pojam nisam bas sigurna...
Nemoj brinuti mila bice sve ok da je toliko alarmantno valjda bi porodilje proslijedili u Vojnu.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 13:05:48   
vjestica
jeste pedijatrija na jezeru, ali čini mi se da je dječja hirurgija uvijek bila na hirurgiji na kliničkom

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 19:02:34   
merjem
u najavi za dnevnik kazu da su 2 uposlenika zarazena ovom bajom,uzas

_____________________________

19.12.2006 Merjem
22.10.2009 Ajse

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 19:11:04   
anidla
IZVORNA PORUKA: merjem

u najavi za dnevnik kazu da su 2 uposlenika zarazena ovom bajom,uzas


i ja evo cekam dnevnik user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu merjem)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 20:30:08   
vjestica
sad tek vidim ovo, a nisam gledala dnevnik
jeli iko gledao, šta su rekli?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 20:35:33   
škorpija
kažu uletjela federalna sanitarna inspekcija na GAK, uzeli uzorke i u dva brisa kod uposlenika GAK-a pronašli bakteriju MRSA, čimi mi s ejednu aktivnu i jednu pasivnu ili tako nešto. uglavnom i ovi iz inepkcije kaž kao nema razloga za paniku, radnici poslati kući na liječenje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 21:30:11   
zirafica
ja da sam znala kakvi su uslovi,nikad ne bih otisla na Kosevo da se porodim.horor.birala sam u koji cu wc uci,i na kraju izabrala onaj koji ne bih lopatom dotakla,jer je bio bolji od ostalih.grrrrrr......nije mi jasno kako mogu?zene sa otvorenim ranama,trebalo bi da je sve sterilnije od sterilnog....a ja lezim na  prljavoj posteljini i idem u wc gdje se samo mozes ubandeciti od prizora.fuj fuj....ja sam se prije 3 mjeseca porodila i hvala Bogu pa je sve uredu,zelim srecu svakoj koja ce otici gore i nek dobro razmisle.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
21.6.2010 23:22:48   
Anoniman
Ja moram gore na kontrolu u srijedu, sama ne znam sta da radim?user posted image

(odgovor članu zirafica)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *