|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upala mokraćnih kanala
28.11.2007 9:49:46   
Mela D
Da li mi neko može pomoći sa savjetom? Trudna sam 14. sedmica i doktorica mi je na ultrazvuku utvrdila upalu mokraćnih kanala i preporućila uvin čaj. Mađutim, na internetu sam pronašla da je uvin čaj štetan u trudnoći, koristila sam brusnicu, bez većeg uspjeha. Pronašla sam da na stranici poliklinike harni da je kombinacija preslice, majčine dušice,pirike i vranilovke korisna. (takođe drugi izvori tvrde da je štetna svaka od tih biljaka). Pa šta onda da koristim???user posted image  HELP
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upala mokraćnih kanala
28.11.2007 10:05:08   
Cvrle
Nisam baš upućena, tako da ti ne mogu ništa pametno reći. Ali smatram da bismo trebale vjerovati svojim doktorima. Nažalost, nije uvijek slučaj da su oni uvijek u pravu, ali su takvi slučajevi rijetki. Smatram da se sa trudnoćom nije igrati i ako je već specijalista, vjerovatno zna šta ti je preporučila.  Meni su preporučili brusnicu ali se ustrucavam da je pijem jer me muči kiselina, pa izbjegavam sve voćne čajeve i džemove. A ja pijem vrkutu (gospin plašt) ona je dobra za sve ženske bolesti i organe i preporučuje se u trudnoći radi ojačanja maternice. Ali i to je na moju ruku (i preko neta). Mislim da uvin čaj samo ne bi trebala piti u velikim količinama a da ti šolja pa i dvije dnevno ne mogu naškoditi. ALi nemoj piti i uvu i brusnicu istovremeno, jer te sredine neutralisu jedna drugu (prva je bazna a druga kisela) pa se mikrobi i bakterije opet razvijaju. U svakom slučaju, želim ti brz oporavak i prestanak tegoba :)

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Mela D)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upala mokraćnih kanala
28.11.2007 10:44:43   
makana
user posted image
pozdrav drage moje
mela ne znam koliko si koristila brusnicu, ali od nje ne moraš tražiti dalje
svaki dr će ti preporučiti nju ili urološki čaj
međutim, kao i za sve ostalo treba biti uporan i konstantno piti duže vrijeme da bi se primijetilo poboljšanje, pa ni upala nije nastala preko noći
znam za slučaj gdje je trudnica u 4 mjesecu brusnicom, koju je pila konstantno mjesec dana, izliječila ešerihiju koli
ali je žena bukvalno pravila čaj i svaki dan umjesto vode pila po litar-litar i po, uz ostalu tečnost mlijeko, sokove
želim ti da se što prije riješiš upale, ali vjerujem da će ti brusnica najbolje pomoći
user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upala mokraćnih kanala
29.11.2007 12:21:37   
lana84
Mela D, reci mi jesi li radila nalaze urina, ili urinokulturu? nalazi urinokulture točno prikažu od čega je upala, ako je bakterija onda se odredi točno koja i liječi se...često to bude uspješno. zato ne brini....imala sam ja s tim iskustva i to točno u 14 tom tjednu i uspješno se izliječila. sada mi je 21 tj.
Što se tiče čajeva za uvin sam i ja čula da nije ok piti ga u tom stanju, ali zato samo dosta brusnice, ona ti je jako dobra i nije štetna u trudnoći, i dosta tekućine, najbolje vode i jogurta.
user posted image  sretno

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upala mokraćnih kanala
18.1.2008 12:50:51   
archi
I meni je moja dr. rekla da na uvin caj ni ne pomisljm jer je prejak. Samo brusnica.

Mela D nadam se da ti je upala brzo prosla.
Ja sad evo s njom deveram u 25. sedmici trudnoce. Brine me jer mi ne prolazi vec skoro mjesec dana bez obzira i na brusnicu i na propisane lijekove.


(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upala mokraćnih kanala
21.9.2008 14:20:04   
Anoniman
pozz.evo da se nadovezem na,ovu temu jer sam imala problema sa upalom mokracni kanala...ja sam imala toliku upalu da sam,mokrila krv,lezala sam u bolnici i primala inekcije i infuzije jer nisam nista mogla jesti,...najbolji caj,za upale su uvin,brusnica,i persun skuhati,moze i nana caj...

(odgovor članu archi)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upala mokraćnih kanala
14.11.2008 12:26:39   
suncan_dan
jeli nana pfeferminc

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upala mokraćnih kanala
14.11.2008 18:19:50   
mamy Sabina
Ja prvi put čujem da je čaj od nane dobar za urinarne infekcije!user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upala mokraćnih kanala
14.11.2008 18:26:45   
anitaMO
za uvin znam,a za nanu nisam znala.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Upala mokraćnih kanala
14.11.2008 18:30:20   
mamy Sabina
Ma znam za uvin,brusnicu,one mixove za urinarne infekicije,al za nanuuser posted image ?

< Poruku je uredio mamy2 -- 14.11.2008 18:39:02 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upala mokraćnih kanala
15.11.2008 23:25:32   
suncan_dan
evo sad sam nasla da je nana pfefermic, i koliko ja znam da se ona nebi trebala u trudnoci uzimat, isto tako i uvin caj.

< Poruku je uredio semi83 -- 15.11.2008 23:32:45 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Upala mokraćnih kanala
21.3.2010 17:25:37   
ajnur
U 11sam nedelji trudnoce i primjetila sam da me malo bolucka m.mjehur al koga god sam pitala kaze da ne pijem ni uvin ni brusnicuuser posted image Jel neko ima slicno iskustvo?user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Upala mokraćnih kanala
21.3.2010 20:58:19   
taurus
Trudnice ne smiju piti uvin čaj jer može izazvati grčeve a samim tim i kontrakcije. Brusnica je dozvoljena i trudnicama i djeci, pa ne znam odklae ti informacija da nije. Inače kod ipale mokračnih kanala potrebno je unositi minimalno 2 litra tečnosti (voda, čaj, sok) da se ispere mokračni mjehur. Ako simptomi traju duže od 3 dana ili ako se pojavi krv u urinu obavezno ljekaru.

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Upala mokraćnih kanala
22.3.2010 1:35:09   
milenium
dr će ti vjerovatno preporučit ceporex ili zinat.to se može al mislim tek od trećeg mjesecauser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Upala mokraćnih kanala
14.6.2010 17:16:57   
Anoniman
Nisam baš sigurna da sam na pravoj temi.
Imam jedan problem: prilikom svakog mokrenja osjetim oštar,probadajući bol "negdje unutra".Sve mi suze na oči krenu,kontam da sam se nahladila,ali nisam nikada imala ovakve bolove.To traje već 3.dan,i da napomenem da me ne peče mokrača,kao inače kad se nahladim,pa nešto pomišljam da nije kakav belaj s mjehurom ili nešto drugo.Je li koja imala sličnih problema?

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Upala mokraćnih kanala
14.6.2010 19:02:24   
acudesa
Meni je uvin čaj zakon, probaj...ako ne pomogne-ljekar ...
i, mislim da je povezano sa mokraćnim kanalima, jer se to dešava kad mokriš, a eventualno može biti refleksija od nekog drugog organa do koje dolazi prilikom pražnjenja mjehura

< Poruku je uredio acudesa RR -- 14.6.2010 19:04:02 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 9:33:10   
tinchita
Brusnica...

Ja sam se tijekom cijele trudnoće borila s upalom mokraćnih kanala!
Popila sam, mislim, jednu finu livadu brusnice i pomogla mi je!¨
Ali ne onaj čaj u vrećicama , nego plodovi brusnice..ja sam pila litar i po dnevno kada su upale bile jake, a šalicu ujutro i navečer kad je bilo stanje mirovanja upale!!


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 10:00:20   
Hanady RR
trudna nisam al upalu očito imamuser posted image user posted image user posted image user posted image

joj užas...

prije trudnoće sam je imala ia zvršila na inekcijama...pa u trudnoći hiljadu zavrzlama i oet inekcije...ei evo prepoznajem imptome već 7-8 dana...
Brusnica, uvin čaj, peršun i bijela djetelina nisu ništa sanirali danima....

danas idem doktoru ...pa ujutro da radim nalaze...100% isto kao i prije...
ako završim na inekcijama roknut ću seuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 10:05:54   
Mya_81 RR
Hanady, ne znam ima li gdje kod vas neka bio radnja sa eteričnim uljima i takvim pripravcima. Tamo bi trebala onda naći i vodeni iscrpak ehinaceje. To je odlično protiv tih upala i za dizanje imuniteta....

A nadam se da sad ipak nije u pitanju upala i da ćeš to sve brzo riješiti user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 11:39:58   
taurus
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

trudna nisam al upalu očito imamuser posted image user posted image user posted image user posted image

joj užas...

prije trudnoće sam je imala ia zvršila na inekcijama...pa u trudnoći hiljadu zavrzlama i oet inekcije...ei evo prepoznajem imptome već 7-8 dana...
Brusnica, uvin čaj, peršun i bijela djetelina nisu ništa sanirali danima....

danas idem doktoru ...pa ujutro da radim nalaze...100% isto kao i prije...
ako završim na inekcijama roknut ću seuser posted image user posted image user posted image user posted image





joj baš mi je žaouser posted image user posted image user posted image user posted image
ne moraš odmah na injekcije možda dobiješ antibiotik da piješ
a da li si pila dva litra čaja dnevno i ako je ešerihija ne smiješ ništa kiselo jer se ona razmnožava u kiseloj sredini
i još nešto ako piješ uvin čaj ne preporučuje se istovremeno koristiti i brusnicu, jer uva je bazna a brusnica kisela pa time poništavaš njihova djelovanja
dakle ili jedan ili drugi čaj i to 2 litra dnevno
javi šta je bilo kod dr.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 11:46:32   
Anoniman
Hanady,mila bas mi je zao jer znam sta znaci imati upalu m.k. uzas jedan
Idi ti sutra vaditi nalaze obavezno.A neces zavrsiti na bocama sigurno mila i nedaj se user posted image user posted image .....

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 12:35:54   
nemo
pozdrav!
hanady bas mi je zao sto te to uhvatilo. nazalost sama znam kako je bolno, jer se vec 3 godine borim sa tim upalama, stalno se vracaju, pa i sad u trudnoci user posted image . meni najvise pomaze sok od brusnice. ako su u bosni, nisam citala odakle si, tek sam od nedavno na forumu, imas u apotekama sok od brusnice zein pharma 100 % , ja to svima preporucujem, meni dosta pomaze, ocisti dobro bakterije. probaj prvo prirodno, jer ti antibiotici unistavaju imunitet, ja sam radi toga bila bas u losem stanju.  zelim ti sto brzi oporavak!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 12:59:06   
Anoniman
Hanady...kada saniras upalu ...mjesecno, jednu citavu sedmicu pij uvin caj umjesto vode...bolilo te ne bolilo...prevencije radi...fakat fercera

(odgovor članu nemo)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 15:51:48   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

trudna nisam al upalu očito imamuser posted image user posted image user posted image user posted image

joj užas...

prije trudnoće sam je imala ia zvršila na inekcijama...pa u trudnoći hiljadu zavrzlama i oet inekcije...ei evo prepoznajem imptome već 7-8 dana...
Brusnica, uvin čaj, peršun i bijela djetelina nisu ništa sanirali danima....

danas idem doktoru ...pa ujutro da radim nalaze...100% isto kao i prije...
ako završim na inekcijama roknut ću seuser posted image user posted image user posted image user posted image


hanadyuser posted image
bit će to uredu, ti si bar zaslužila najbolje, ne znam kako se to kod tebe manifestuje, mani je jedan period bivalo tako da sam svaki čas išla u wc, kako pijem ovaj čaj evafit, bar mi se to saniralo, sad mi je to super, možda da i ti probaš, a  trebaš što više bilo kojeg čaja piti, da to izbaciš...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 16:13:48   
š t a
i ja je imam i stalno sam na wc-u užas za 5 dana mi je termin, na prošlim nalazima bakterije dosta. Pijem 1,5-2l kompota od suhe brusnice jer svi čajevi u vrećici imaju 1-3% brusnice, ja samo provrem plodove s vodom pošećerim i pijem i trčim u wc. Juče mi je ginekolog rekao da pijem 2x2 CEPHABOS 4 dana sa puno tečnosti ali da nikako ne pijem uvu niti mješam čajeve, samo brusnicu...

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *