|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala mokraćnih kanala
30.6.2010 16:40:30   
malena.
ja mislim da svaka trudnica ima problema sa mokracnim kanalima.ja sam u 33 sedmici i imam upalu i bakterija...al pijem brusnicu...i bogami pomaze mi.10 dana sam pila i smanjile su se bakterije...i nastavit cu da ga pijem do kraja trudnocu.to nemoze nikom naskodit.
imala sam problema sa jajnicima i prije trudnoce al tada sam vise eksperimentisala sa ovim domacim receptima.i znate sta mi je pomoglo da izlijecim uzasnu upalu jajnika...pila sam milion tableta i stavlajla one vaginalete al nista.jedna zena mi je rekla da ugrijem domacu rakiju i da stavim na ulozak i dole a uz to da na jajnike stavljam isto toplu rakiju.2-32 puta sam to uradila i totalno prestalo.ginekolog se cudio.a naravno sada mi ne pada na pamet da takvo nesto stavljam.sada sam samo na brusnici.jos su mi govorili da domaci med isto tako na ulozak stavit da pomaze.al nezzz bi li to sada.med sigurno nebi skodio....

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Mela D)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upala mokraćnih kanala
25.7.2012 18:59:51   
Dalia_88
Vidim da je tema prilicno stara ali eto da pokusam user posted image

Koju ste brusnicu koristile pa vam je pomogla. Ja trenutno nemam problema sa upalom ali se bojim toga jer sam trudna (15 sedmica). Ja sam kupila u apoteci brusnicu (plodovi sami), napravila caj ali mi nije nista otpustilo sama voda, providno user posted image user posted image Prilicno je skupa brusnica u apoteci ali eto ja kontala bolja je od filter vrecica.

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upala mokraćnih kanala
25.7.2012 19:56:11   
samedi
KAko si pripremala čaj? Staviš određenu količinu plodova brusnice i naspeš npr 1l hladne vode i onda staviš da se to kuha dok ne pocrveni,kad se ohladi popijem čaj i pojedem brusnicu, tako ja radim, imam upalu i redovno pijem čaj od brusnice, 2l dnevno. I ja kupujem ovu iz apoteke iako mi stvarno kratko traje, jedno pakovanje od 250gr mi bude 3-4 dana, a košta kod nas u apoteci 11.5 KM.

< Poruku je uredio samedi -- 25.7.2012 20:00:14 >


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Upala mokraćnih kanala
25.7.2012 20:57:28   
almondray
Moja prijateljica je i prije trudnoće imala problema sa urinom , pijesak u bubrezima , na predposlednjoj kontroli joj je dr. rekla da je toliko strasno da bi je najradije poslala u bolnicu ali joj je dala 10 -tak dana roka da proba sa lubenicom .Koliko može dnevno da pojede lubenice , sto više to bolje...Nalazi ...savršeni user posted image
Meni je dr. rekla da smijem piti blagi čaj od uve iako sam trudna , jer sam imala neke bakterije , i po 1,5l dnevno...

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upala mokraćnih kanala
25.7.2012 21:38:09   
Malenaoduvijek
zene drage nadjite na pijaci susenu brusnicu i nju kuhajte,ona je jako dobra i svijetlo crvena kad se skuha jer ove sve ostale imaju puno sipka u sebi pa je zato tamno crvena

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 0:05:10   
Dalia_88
Samedi i ja sam uzimala tu oko 11KM ali necu vise. Ima u Merkatoru ili u nekom vecem marketu ono pakovanje u kutijicama (oko 500g) dosta jeftinije.

Almondray ja volim lubenicu i jedem je skoro svaki dan tako da sam sad mirnije user posted image

Moram i sa brusnicom pocet ali redovno piti a ne u sedmici 2 - 3 puta po jednu solju user posted image ali nekako ne stignem je popiti user posted image

Treba mlijeko i jogurt za kosti, treba brusnicu za m. kanale, voce, povrce, pa dosta vode pihhhh citav dan da sjedim u kuci da jedem i pijem sve sto treba i opet ne stane sve, pa nisam kamila user posted image user posted image

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 0:25:42   
VasIr87
Prvo zelim da vas sve pozdravim, ovdje i svakako u svijetu trudnica sam nova. Sada sam u 7. ned, i trenutno me sve plasi, pa tako i ova tema. Prije trudnoce sam jako cesto imala upalu mokracnih kanala, pa se sada bojim da je ponovo ne dobijem i da na taj nacin naskodim bebici. Mnogo sam citala na raznim stranicama i forumima o upalama, infekcijama i bakterijama u trudnoci, i sve me to plasi. Trenutno je sve ok! Veeliki pozz svima!

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 7:34:42   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: samedi

KAko si pripremala čaj? Staviš određenu količinu plodova brusnice i naspeš npr 1l hladne vode i onda staviš da se to kuha dok ne pocrveni,kad se ohladi popijem čaj i pojedem brusnicu, tako ja radim, imam upalu i redovno pijem čaj od brusnice, 2l dnevno. I ja kupujem ovu iz apoteke iako mi stvarno kratko traje, jedno pakovanje od 250gr mi bude 3-4 dana, a košta kod nas u apoteci 11.5 KM.


Ja sam kupovala plodove brusnice u trznim centrima, kilogram je izmedju 13 i 15 KM, zavisno od centra. Juce ja kupim brusnicu u apoteci, 250 gr. 11,60 KM, kontajuci to je nesto bolje. Zamislite moje razocarenje kad sam otvorila to crveno pakovanje i vidjela istu brusnicu kao onu koju kupujem u TC, a cijena drasticno drugacija. I ja je kuham kao samedi, samo dodam i suhih sljiva (imam ''lijena crijeva'' user posted image ).

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 9:14:25   
novi kolacic
Sve trudnice imaju upalu mokracnih kanala jer hormoni koji opustaju muskulaturu materice (relaxin, progesteron...), uticu takoder na opustanje i glatke muskulature mokracne besike i ne moze se do kraja izmokriti i zbog preostale mokrace javlja se upala. Taj problem je narocito izrazen kod trudnica pred kraj trudnoce, kao npr kod mene, koja sam sad popila turu Cephabosa (2x2, 7 dana) zbog Esherihiee. Uz to mnogo lubenice i caja od brusnice umjesto vode da se ispire mjehur.
Neka od vas je spomenula SECERENJE caja... caj kao lijek se nikad ne seceri jer secer utice na strukturu ljekovitih svojstava, sem toga, slatko je pogodno tlo za razvoj bakterija i gljivica. Meni je internistica sa Jezera cak zabranila plodove brusnice (i inace imam problema sa secerom), da se ne bi bakterije jos vise razmnozile.
Takoder trudnice, ni ne pomisljajte na pripravke od PERSUNA!!! Ni slucajno! Persun je odlican za bubrege, cak izbaci kamen iz bubrega, al ne zelite valjda da vam dijete izbaci kao i kamen? Potice kontralcije glatke muskulature i zato se koristi za izbacivanje pijeska i kamena iz mokracnih kanala! Nekada davno su zene, koje su htjele pobaciti i uspijevale manje -vise uspjesno, jele persun u ogromnim kolicinama i korijen stavljale u vaginu.
Uvin caj sam takoder cula od doktora da se ne preporucuje, al za njega ne znam zasto.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 9:21:34   
novi kolacic
http://www.roda.hr/article/read/infekcije-urinarnog-trakta-u-trudnoci
jako edukativno...Nisam ni znala da Esherihia bas ne voli brusnicu...

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 10:40:26   
smajli80
Upala mokraćnih kanala u trudnoći je jako ozbiljna stvar.

U trudnoći sa sinom imala sam upalu mok.kanala koja mi je pravila velike probleme.

Prvi put kad sam otkrila problem bila sam 19 ned.Osjetila sam povremene bolove u donjem djelu stomaka i da moaram ostati na tokolizi(ginipral i isoptin I.V.kroz infuziju).
Urađen je urin i bio je katastrofalan.Imala sam hroničnu upalu mok.kanala koja je dovela do proširenja zidova na kanalima a s tim vršila pritisak na maternicu(koja se u trunoći raširi)i dovela do prijevremenih kontrakcijauser posted image .Da sam čekala još 2 dana imala bih spontani pobačaj u 5mj.trudnoćeuser posted image .
Taj put ostala sam 10 dana u bolnici neprestano primajući tokolizu i jake antibiotike.Po izlasku iz bolnice još 15 dana sam pila jake antibiotike da bih sanirala upalu.
Poslije toga bila sam još 2x u bolnici takođe pod tokolizom i antibioticima.A mimo toga popila more Zinnat-a 500mg da bi spriječila daljnje upale.
Kao što se može zaključiti trudnoća je bila visokorizičnauser posted image i morala sam mirovati.Tad je kćerka imala 3.5 godine a uz to bio je zimski period.
H.B. sve je dobro završilo user posted image je danas punih 6mjuser posted image user posted image

Ja sam pila Čaj za trudnice(protiv ur.infek.)Josif Pančić.A mimo toga jako puno tekućine-pretežno vode.

Zato se čuvajte drage moje trudnice,redovno kontrolišite urin i pijte jako puno tekućine.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 18:05:26   
Arminaa
Zna li neko ima li se kod nas kupiti ovaj caj za urinarne infekcije kod djece i trudnica od J.Pancica i ako ima gdje?
Ja sam iz Sarajeva, pa kontam ako nema kod nas da ga narucim iz Srbije, cula sam samo pozitivne stvari o tom caju.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 22:43:45   
Alannah
Ja sam na pocetku trudnoce u 6 sedmici imala dosta bakterija u urinu,ginekologinja mi prepisala Ampicilin,pila ga 7 dana.Inace svaki mjesec kupim 100% sokod brusnice Zeinpharm,ima u svim apotekama,oko 21 KM je,a bude nekoliko dana jer se mijesa sa vodom. A kupim i 1 kg brusnice u rinfuzi,u marketima vrlo cesto bude na akciji,pa ili skuham nesto kao kompot( naravno bez secera) ili stavim oko 2 kasike suhe brusnice u solju i prelijem vrelom vodom,kada malo odstoji popijem,a ostatak pojedem naravno. Ili tek onako grickam suhu brusnicu kao uzinu. I izgleda da pomaze,jer sad sam 30.sedmica,urinokultura je svaki mjesec sterilna,pa tako da bih brusnicu svima preporucila.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Upala mokraćnih kanala
26.7.2012 22:45:28   
Alannah

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Zna li neko ima li se kod nas kupiti ovaj caj za urinarne infekcije kod djece i trudnica od J.Pancica i ako ima gdje?
Ja sam iz Sarajeva, pa kontam ako nema kod nas da ga narucim iz Srbije, cula sam samo pozitivne stvari o tom caju.



Probaj pitati u nekoj apoteci da ti naruce ili probaj u Ibn sina,tamo vrlo cesto nadjem neke stvari kojih nema inace ili zamolim da mi naruce.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Upala mokraćnih kanala
1.12.2014 13:33:32   
Lely95
Trudna sam 8 nedelja i vec 10 dana imam upalu mokracnih kaala..dali je to neko uspijeo izlijeciti i kako..Jer citala sam ii pise da moze prouzrokovati spontani pobacaj..ne spavam vec nocima...UPOMOCCCCC user posted image

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Upala mokraćnih kanala
1.12.2014 13:39:19   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Lely95

Trudna sam 8 nedelja i vec 10 dana imam upalu mokracnih kaala..dali je to neko uspijeo izlijeciti i kako..Jer citala sam ii pise da moze prouzrokovati spontani pobacaj..ne spavam vec nocima...UPOMOCCCCC user posted image


Jesi li isla dr.?
Ja bih najprije dr otisla. Mozda ces dobiti antibiotik neki koji moze u trudnoci a ima ih.
Pij dosta tecnosti, redovna higijena je jako bitna. Uzmi brusnucu caj kao i caj od Pancica za djecu i trudnice. Jako je dobar. Pila sam ga kroz citavu trudnocu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lely95)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Upala mokraćnih kanala
1.12.2014 13:44:20   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Lely95

Trudna sam 8 nedelja i vec 10 dana imam upalu mokracnih kaala..dali je to neko uspijeo izlijeciti i kako..Jer citala sam ii pise da moze prouzrokovati spontani pobacaj..ne spavam vec nocima...UPOMOCCCCC user posted image

Jesi li se obratila doktoru?
Ako nisi obavezno otidji, sto prije....
Puno cajeva pij i eventualno neki antibiotik ako ti doktor prepise...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lely95)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Upala mokraćnih kanala
10.12.2014 12:35:51   
Pravnica
Ovo je moje iskustvo sa upalom mokracnih kanala. Na pocetku trudnoce radila nalaz urina, sve super, osim nesto okruglih bakterija (koje inace nisu opasne) tako da nisam dobila nikakvu terapiju, osim savjet za uzimanjem vise tecnosti. Sljedeci nalaz urina u 26 tt - los, pozitivne bjelancevine, eritrociti u tragu, bakterije, leukociti 15-20 ... Odem doktoru i dobijem antibiotik Pancef (10 dana) kao i vaginalete polyginax (12 dana). Nakon te terapije, urin cist... nalaz super. Samo dva dana nakon terapije, sok - krv u urinu, boja soka od brusnice a miris po mrkvi. Dr je sumnjao na kamen/pijesak u bubregu koji se pokrenuo od mnogo tecnosti... pa sam dobila uputnicu za urologa. Urolog uopste nije bio zabrinut, kao normalno je da su bubrezi optereceni u trudnoci. Na UZ bubrega nista neobicno, ponovo terapija antibiotika 7 dana, ovaj put Cefabos. Nakon terapije, nalaz uredan. Stvar je da sam se bila prehladila, stoga se infekcija tako povratila. Od sada samo strogo utopljavanjen i nikakvo izlaganje hladnoci...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Upala mokraćnih kanala
3.11.2018 14:14:41   
Muliii
Vrkuta se uopšte ne smije piti u trudnoći. Dosta trudnica ne pazi koje cajeve pije. Ne, ne i ne. Taj caj je mnogo jak, nemojte pit na svoju ruku nista. Negdje ćete pročitati da je dobro negdje da je lose. Ja sam pila vrukutu prije trudnoće za ženske stvari,ali u trudnoci nikako,jer je mnogo jaka trava. Otidjete u apoteku i zamolite da vam da caj za trudnice, uroloski ili bilo koji. 

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Upala mokraćnih kanala
3.11.2018 14:17:48   
Muliii


IZVORNA PORUKA: Anoniman

pozz.evo da se nadovezem na,ovu temu jer sam imala problema sa upalom mokracni kanala...ja sam imala toliku upalu da sam,mokrila krv,lezala sam u bolnici i primala inekcije i infuzije jer nisam nista mogla jesti,...najbolji caj,za upale su uvin,brusnica,i persun skuhati,moze i nana caj...



Ja sam muku vodila i bolove trpila isto i krv mokrila, ma svasta. Ali samo puno caja i antibiotike pila razne. Kad sam zatrudnila manje me i hvatale te infekcije, a nalaz urinokulture ne bio sterilan, a na urinu pokazivalo nesto bakterija, a ja crkavala. Sve sa svojim razlogom 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Upala mokraćnih kanala
4.11.2018 11:44:04   
Visnja RR
Jedan od načina liječenja

http://www.ringeraja.ba/clanak/urinarne-infekcije_3070.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Muliii)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *