|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.7.2014 12:32:23   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ok, jeste povišena temperatura, ali nije ništa strašno.

Paracetamolom bi je trebala moći skinuti. Ako ti bude rasla, uzmi dalsy, on ide od 1. godine dana...

A vezano za obloge: Možeš izrendani krompir i razblaženo sirće ili samo razblaženo (jabukovo) sirće..
Ako su nogice hladne, masiraj ih da se ugriju, pa onda obloge...
Možeš staviti i vlažnu maramicu/vlažni peškirić na vrat (ne na glavu)...da rashladi malo glavu...to je nama dr. proporučila...

I da, vani npr. u Holandiji preporučuju čak i oblogu od paste za zube na noge da se stavi...

Hvala,ovo za pastu znam ,probam i to ako mu uspem zagrijat nogice

Znam da nije strasna tem.ali je prije imao reakxiju na vakcinu i tem.skoro 40
Inace smo zaobisli svaku prehladu,pa neznam se reagovat kako treba u ovakvim situacijama
Jos jednom hvalauser posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1626
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
12.7.2014 3:17:02   
Bella.88
Danas tura isla do 39.4,zagrijala tabane-pa stavila kaladont,tusirala ga,motala mokrom pelenom,dala dalsy i nakon1.5h.spala na 37.6
on je sa svom tom temp.bio super igrao se,plesao,puno doji i puno vode pije,jedino ne spava
Oko 1 opet 39,ponovila isti postupak,tem.je spala nakon dva sata i upravo je zaspaouser posted image
Nema znakova prehlade,upale ili bilo cega,da li je moguce da je od zubica ovako visoka temp.i koliko dugo mu mogu skidati temp.bez da ga vodim dr.?

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1627
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.7.2014 11:39:20   
Bella.88
Temperatura je isla do 40(samo je voltaren mogao sniziti)i trajala tri dana,bili dr.ona kaze da je decak potpuno zdrav i da je tem.od zubica,vadili krv i nista,ostali samo zubici
Mozda nekom bude od koristi,dr.kaze da od zubica moze ici do 40

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1628
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.7.2014 12:06:14   
ziki

IZVORNA PORUKA: Bella.88

Temperatura je isla do 40(samo je voltaren mogao sniziti)i trajala tri dana,bili dr.ona kaze da je decak potpuno zdrav i da je tem.od zubica,vadili krv i nista,ostali samo zubici
Mozda nekom bude od koristi,dr.kaze da od zubica moze ici do 40

super, hvala Bogu.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1629
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.7.2014 13:35:14   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Bella.88

Temperatura je isla do 40(samo je voltaren mogao sniziti)i trajala tri dana,bili dr.ona kaze da je decak potpuno zdrav i da je tem.od zubica,vadili krv i nista,ostali samo zubici
Mozda nekom bude od koristi,dr.kaze da od zubica moze ici do 40


Meni to liči na trodnevnu groznicu a ne na tem od zubića.
Nama je pedijatrica rekla da tem od zubica može biti blago povišena, nikako preko 38/2.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1630
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.7.2014 13:50:57   
royal
Evo da se pridruzim temi...I kod mene je bio taj slučaj,da je temp. rasla do 40, kad je Farah imala 5 mj. nije imala znakove prehlade,kao sto Bella rece i sa tom temp normalno je funkcionisala,i da bili su gornji zubici,ali nama je pedijatar rekao da je samo istusiram u mlakoj vodi, i da je ne oblačim previse,samo pelena i bodi i naravno da je sto vise prozracen prostor, ostalo skidanje temp osim cepica nije pomagalo.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1631
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.12.2014 22:40:57   
tinchita
Vecer drage mame..
Situacija je sljedeca. Kod djecaka postoji sumnja na alergiju na voltaren, naime samo jednom je dobio voltaren cepic i tada je imao osip po tijelu, pedijat. nam je rekla da mu vise ne dajemo voltaren ni dalsy!?
Djecak je danas dobio temp. Koja je rasla i do 39,6 gdje paracetamol naravno nije puno pomogao. Vodimo ga u hitnu,tamo dobije lupocet cepice, antibiotik i ova pedijat. nam kaze da mu damo i dalsy u kombinaciji sa cepicima. Tem je sada 39, 3h od cepica i jos ce rasti, a ja ne znam sta da radim...molim savjet.
Pozdrav

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu royal)
Neposredna veza do poruke: 1632
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.12.2014 22:45:42   
bebaa

IZVORNA PORUKA: tinchita

Vecer drage mame..
Situacija je sljedeca. Kod djecaka postoji sumnja na alergiju na voltaren, naime samo jednom je dobio voltaren cepic i tada je imao osip po tijelu, pedijat. nam je rekla da mu vise ne dajemo voltaren ni dalsy!?
Djecak je danas dobio temp. Koja je rasla i do 39,6 gdje paracetamol naravno nije puno pomogao. Vodimo ga u hitnu,tamo dobije lupocet cepice, antibiotik i ova pedijat. nam kaze da mu damo i dalsy u kombinaciji sa cepicima. Tem je sada 39, 3h od cepica i jos ce rasti, a ja ne znam sta da radim...molim savjet.
Pozdrav


uh draga...ne znam šta da ti kažem...o lijekovima ne bih...ali u kombibaciji sa onim što smijete tuširaj dijete malkom vodom,masiraj alkoholom...ako su nogice vrele stavljaj obavezno obloge...pa imaš bjelance,sirće,krompir narendan,senf,....zavisi koliko je dijete......
obavezno dijete malo raskomoti,daj dosta tekućine,vodu po mogućnosti....
eto toliko koliko smijem......user posted image
sretno i mirnu noć vam želim....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 1633
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.12.2014 22:48:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tinchita

Vecer drage mame..
Situacija je sljedeca. Kod djecaka postoji sumnja na alergiju na voltaren, naime samo jednom je dobio voltaren cepic i tada je imao osip po tijelu, pedijat. nam je rekla da mu vise ne dajemo voltaren ni dalsy!?
Djecak je danas dobio temp. Koja je rasla i do 39,6 gdje paracetamol naravno nije puno pomogao. Vodimo ga u hitnu,tamo dobije lupocet cepice, antibiotik i ova pedijat. nam kaze da mu damo i dalsy u kombinaciji sa cepicima. Tem je sada 39, 3h od cepica i jos ce rasti, a ja ne znam sta da radim...molim savjet.
Pozdrav

U skladu sa ovim boldiranim ja ne bih išla sa volatrenom sada..
lupocet čepiće uzmite, već ste ih primili...
paracetamol i kombinujet, tuširanje, rakomotite dijete....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 1634
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.12.2014 22:52:45   
Mya_81 RR
Mene zbunjuje zasto je rekla da ne dajete ni dalsy nakon te alergijske reakcije na voltaren?

Vjerujem da bi dalsy pomogao vise od paracetamola, bilo sirupa bilo cepica.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1635
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.12.2014 22:55:56   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Mene zbunjuje zasto je rekla da ne dajete ni dalsy nakon te alergijske reakcije na voltaren?

Vjerujem da bi dalsy pomogao vise od paracetamola, bilo sirupa bilo cepica.

možda imaju neku zajedničku komponentu...user posted image uh hvala Bogu nikad ništa sem paracetamola nismo koristili..a mom malom i pola doze obara turu....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1636
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.12.2014 23:10:17   
tinchita
Hvala vam na savjetima.. user posted image beba je u pravu, imaju zajednicke komponente.Mene je zbunila ova dr.u hitnoj, koja kaze da mu slobodno damo..ma, idemo se tusirati,raste tura

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1637
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
12.3.2016 9:06:49   
vedada
Dječak od 13 mjeseci ima temperaturu do 39, davala Panadol, sinoć ga povratio i stavim cepic, jer ga baš obara temperatura. Jutros ponovo ima temperaturu, preznojio se. Sad je spala. Ne kaslje, al juče samo dojio, jel moguće da je od zuba?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 1638
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
12.3.2016 12:53:12   
irenaSA
Vedada po meni je malo visoka za zubice... Ipak odvddi dr. Mozda je ovaj virus.. Nema nista, pluca, grlo i co a tura traje pet ili sest dana
I

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1639
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
12.3.2016 13:31:56   
vedada
Maloprije mu dala panadol, i poslije je povratio 2 put u mlazu. Ne slini, ne kaslje, da nije grlo. Vidjet ću, možda ga večeras odvedem.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 1640
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *