|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:23:23   
bebaa
dalsy nikako ne preporučujem...raspitaj se kod pedijatrice......naši u ovom DZ ga ne daju....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1551
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:25:38   
bellma
Stavljala sam mu bjelance pa nije bas pomoglo pa sam mu sad stavila krompir jer spava a vruce mu noge, da probam s tim da mu ne dajem odmah paracetamol..

Njemu su uvijek hladne nogice a glava vruca pa smo probali i to da masiramo noge da se spusti temp, mene je samo strah da nije neki virus opasan, a nekako cu se izborit sa temp..

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1552
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:26:27   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebaa

4sata nakon paracetamola stavi mu čepić lupoceta....ako su mu nogice tople stavljaj oblog od bjelanceta a ako su hladne trljaj da se toplota iz glave spusti u noge...mi smo skoro imali istu situaciju ali neću da te prepadam...prvo probaj ovo mi smo na kraju dobili antibiotike....

i lupocet je paracetamol....ne vidim poentu u kombinaciji oralno paracetamola i cepica u paracetamolu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1553
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:27:15   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bellma

Stavljala sam mu bjelance pa nije bas pomoglo pa sam mu sad stavila krompir jer spava a vruce mu noge, da probam s tim da mu ne dajem odmah paracetamol..

Njemu su uvijek hladne nogice a glava vruca pa smo probali i to da masiramo noge da se spusti temp, mene je samo strah da nije neki virus opasan, a nekako cu se izborit sa temp..

slobodno na celo stavi bebi mlaku krpicu sa vodom ako je celo  vrelo..dakle samo na celo.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1554
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:27:40   
bebaa
vjeruj da pali tako mi pedi rekla i spala temp. brzo....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1555
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:28:38   
bellma
Dr mi je rekla za te cepice da su slicni kao paracetamol ali ne da ih dajem zajedno nego samo cepic ali ja mu nisam stavljala jedino ne znam mozda bi ga cepic duze drzao bez temp..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1556
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:32:22   
palachinken
Paracetamol ide na 6-8 sati, u bilo kojem obliku - sirup ili čepić.
Ako se visoka temp vrati u roku kraćem od 6-8 sati, onda se daje lijek iz neke druge porodice, recimo dalsy.
Paracetamol jest za bebe dobar, ali pretjerano korištenje paracetamola može dovesti do oštećenja jetre. Ipak su male bebe u pitanju. Tako da je ta kombinacija sirup pa čepić ublizu, po meni, loša preporuka.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1557
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:32:34   
bellma
probat cu mu stavit krpicu na celo jer je ono uvijek vruce..


(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1558
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:32:46   
MicoTico
Ma ne bi ga čepić duže držao bez temp, nego bi prije djelovao.
Obloge, masiranje, tuširanje... ovako ja radim.
Moji slabo reaguju na paracetamol, meni je dalsy zakon, ali sam zaboravila od kog uzrasta se može datiuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1559
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:34:54   
palachinken
A generalno, temperatura je znak da se organizam bori - da imunološki sistem radi. Povišena tjelesna temperatura "prži" viruse ili bakterije koji su napali i sama po sebi nije strašna.
Ja lično nikad ne dajem ništa od antipiretika ako je tura manja od 38.5, a i ako onu malo višu dobro podnosi. Uvijek idemo prvo s tuširanjem pa onda dalje.
Mog 3ml Dalsyja drže po 12 sati bez ture, a Panadola treba popiti 9ml i brže mu se vrati.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1560
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:36:22   
palachinken
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ma ne bi ga čepić duže držao bez temp, nego bi prije djelovao.
Obloge, masiranje, tuširanje... ovako ja radim.
Moji slabo reaguju na paracetamol, meni je dalsy zakon, ali sam zaboravila od kog uzrasta se može datiuser posted image

Ide od godine.
Bellma, koliko je tvojoj bebi?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1561
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:40:36   
bellma
Njemu ce za 6 dana biti 9 mj, tako da mu nebih davala dalsy jos..
Stavljam mu obloge sad jer spava i malo mu je spala temp, pa vidjet cu kad se probudi sta dalja..

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1562
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:44:31   
bebaa

IZVORNA PORUKA: palachinken

A generalno, temperatura je znak da se organizam bori - da imunološki sistem radi. Povišena tjelesna temperatura "prži" viruse ili bakterije koji su napali i sama po sebi nije strašna.
Ja lično nikad ne dajem ništa od antipiretika ako je tura manja od 38.5, a i ako onu malo višu dobro podnosi. Uvijek idemo prvo s tuširanjem pa onda dalje.
Mog 3ml Dalsyja drže po 12 sati bez ture, a Panadola treba popiti 9ml i brže mu se vrati.

ovako i ja...tek kad dođe do 39 dam sirup....ali prvo dobro tuširanje....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1563
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:44:54   
palachinken
Aha, zaboravi onda što sam pisala o Dalsyju user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1564
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.6.2013 0:06:06   
mala87
vecee
treba mi savjet, bebica je 13 mj tempraturu ima 2 dana,povraca, danas bili na pedijatriju samo joj stavili cepic i poslali kuci ali joj temperatura varira jako puno 20 min nakon stavljanja cepica opadne na 38,5 i opet se poveca molim vas za savjet zao mi je da nosim ali izgleda da cu morati prije 2 sata sam stavila cepic i evo opet ima........

ne jede, ne pije, tusirala sam je alkoholom vodom sve sam pokusala molim za savjet..........

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1565
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.6.2013 0:34:19   
bebacha
ja bi na hitnu
mal je beba.temp povisoka,ako odbija tecnost
imali neku dijagnozu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 1566
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.6.2013 0:46:08   
Mya_81 RR
To sto ne jede nije toliko bitno sada, bitno je sto ne pije. Je li bas nista ne unosi dok ima temp?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1567
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.6.2013 0:48:38   
Mya_81 RR
I pretpostavljam da si dosad davala samo paracetamol (sirup ili cepic). Mozes probati s brufenom, odnosno dalsy sirup. Ide od godine dana.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1568
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.8.2013 13:18:45   
lala0606
treba mi savjet.... jer nemam iskustva s temperaturom.. bebici je 4.5 mj, jutros primjetim da mi je vruc i izmjerim mu tem (obicnim toplomjerom u guzu) bila je 38.2, e sad sam cula da je u guzi veca za pola stepena?! bas me je nesto panika uhvatila, dali da mu ista dajem za tem??

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1569
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.8.2013 13:53:10   
lala0606
pa zar nema nikoguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 1570
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.8.2013 13:58:30   
Crnkica
Daj paracetamol imaš u uputstvu kako se daje,kad i koliko....ako mu se pogorša,stavi mu hladne obloge od vode i malo sirćeta na nogice i rukice...ako je baš jaka temp.preporučuje se tuširanje bebe od vrata naniže mlakom vodom i potom umotati u plahtu..

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 1571
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.8.2013 13:59:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lala0606

treba mi savjet.... jer nemam iskustva s temperaturom.. bebici je 4.5 mj, jutros primjetim da mi je vruc i izmjerim mu tem (obicnim toplomjerom u guzu) bila je 38.2, e sad sam cula da je u guzi veca za pola stepena?! bas me je nesto panika uhvatila, dali da mu ista dajem za tem??


da veća sa stepen do pola stepena...

u svakom slučaju je to oko 37 i nešto tura....

prati dijete...

kako njopa od jutros...
kako mokri
jel ima urednu stolicu


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 1572
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
16.8.2013 14:18:00   
lala0606
dojio je kao i uvijek , ima i stolicu, samo mi je nervozan, kenka citav dan... ja sam mu dala pola one male kasikice paracetamola .... zaspao je i sad nema

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1573
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.12.2013 12:27:09   
Lalali
Moja cura je sinoc dobila prvu temperauturu (13,5 mjeseci). Temp. je bila 38,7 i dam joj paracetamol, spadne joj odmah (to je bilo oko 8h) jutros u tri ponovo isto. Sad je evo imala 38.5 i opet joj je paracetamol spustio, ali sam procitala da se smije dati smao 4 puta u 24 sata, dakle jos jednom a strah me noci. Ona bude sva vrela i nogice i rukice. Ne znam da li da je vodim dr. odmah, strah me da u ambulanti jos sta ne pokupi a strah me da je zavlacim sa temp.
Poludih od brige

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 1574
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.12.2013 15:01:38   
Alannah
Lalali,ima li jos kakvih simptoma,kaslje li,ima li slajma,kakav joj je apetit? Mozda da ipak odvedes da budte mirni.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *