|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:20:20   
niki83

IZVORNA PORUKA: Lana_

dan,bebica mi ima 6mj od sinoć ima temp koja ide do 39,dala sam joj panadol baby i do jutros nije imala temp,u podne je imala opet 39 i dadnem joj panadol,od tad se temp spustila na 38.5 i nespada,glava joj vrela,a ruke i noge hladne,masirala sam al ništa user posted image i istuširala sam je,neznam šta sljedeće mogu jer tek u 6h joj mogu dati sirup user posted image molim mame za savjetuser posted image


Mi se evo isto borimo sa temperaturom, pa dajemo naizmjenicno Paracetamol sirup i Voltaren cepice. Tusiranje nam isto pomaze, ali mora biti u vodi barem 5 minuta, po mogucnosti 10.
Tvoja beba jeste mala, mozda ipak da idete ljekaru..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1526
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:21:04   
Lana_
ma išla sam odmah jutrosuser posted image rekla mi da prekosutra dođem ako imala temp da ponesem urin i vadit će joj nalaze...neznam šta da radim sada


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1527
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:24:06   
Lady26
Onda trljaj nogice pa stavi joj obloge, senf ili krompir, nama pomogne....
Tusiranje, posto je mala banjanje u banjici sa mlakom vodom bar 5minuta, dobro je onda istrljaj peskirom....
Sretno....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1528
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:25:56   
niki83
Pa je li misle da je viroza ili bakterijska upala?
Evo imas ove prijedloge za cepice, npr. lupocet (to je ustvari paracetamol) koji je super za tako malene bebe.

_____________________________

N&N

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1529
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:29:24   
Lana_
ma rekla mi prehladica al kakva prehlada sa temp 39,ne curi joj nosić...starija mi ima pljuskavice
znači mogu čepić uz panasol baby,koji također sadrži paracetamol..jel piše u kutiji koliko ide?

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1530
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:33:14   
niki83
Mislim da mozes uzeti cepic 6h nakon Panadola. To mi je logicno, a onda prati pa ako bude skakala jos temp. mozda sirup Ibubrufen, ne znam smije li se tako malim bebama i davati user posted image uvijek mozes provjeriti na netu. Moguce je da ce beba dobiti varicele, ako kazes da starije dijete ima, jer bebe od 6mj. to malo cini mi se teze podnose od starije djece..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1531
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:36:17   
Skvo RR
pljuskavice mi imalo oboje...kada prva pljuska izadje ide sa turom..pregledaj bebu....dobro detaljno...ako nije..otidji opet doktoru...cuj "prehladica". Sto odmah nisu uradili nalaze.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1532
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:39:40   
Lana_

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pljuskavice mi imalo oboje...kada prva pljuska izadje ide sa turom..pregledaj bebu....dobro detaljno...ako nije..otidji opet doktoru...cuj "prehladica". Sto odmah nisu uradili nalaze.

nema ništa,svaki dan je pregledam..

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1533
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:42:02   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Lana_


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pljuskavice mi imalo oboje...kada prva pljuska izadje ide sa turom..pregledaj bebu....dobro detaljno...ako nije..otidji opet doktoru...cuj "prehladica". Sto odmah nisu uradili nalaze.

nema ništa,svaki dan je pregledam..

pa onda znas da pljuskavice idu odmah nema ture danima ranije, takodjem moji su oboje slinili sa pljuskama....ide taj rhino faktor...ja bi opet otisla doktoru..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1534
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:54:01   
marinčii

IZVORNA PORUKA: Lana_

ma rekla mi prehladica al kakva prehlada sa temp 39,ne curi joj nosić...starija mi ima pljuskavice
znači mogu čepić uz panasol baby,koji također sadrži paracetamol..jel piše u kutiji koliko ide?

lana_ koja je dr bila,nama je Vukoja tako jednom viroza ,viroza nakon 6 dana ustrajala i nakon crp od 60 i dalje viroza i onda dijete završilo u bolnici,moj savjet ti je sačekaj još koji sat i idvedi je na pedijatriju oni odma urade nalaze i budu gotovi za sat vremena tamo sačekaš dok budu gotovi i dat će ti adekavtnu terpiju prema nalazima,sretno i da curica što prije ozdravi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1535
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 19:21:47   
Lana_
marinči jest ta nam je dr..
evo opet sam išla prvo dr što mi rekla "pa što ste došli,danas ste bili"
imala je 39.2,rekla mi voltaren i dalsy,ja joj rekla da nemam pojma da smijem dati bebi od 6mj pogotovo koliko mg...ugl rekla mi je ako i dalje nakon svega bude visoka temp ići vcr na pedijatriju ako ne onda ujutro vadit nalaze



_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1536
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 19:36:12   
marinčii
lana_ ona je preopuštena ,mi smo promjenili doktoricu ,jest ona ljubazna i fina al brate treba mi neko ko je siguran u ono što radi, ja isto nisam sigurna da toliko maloj bebici smiješ davati voltaren čepiće a ni dalsyuser posted image ,ako joj se teško skida temp i baš je visoka prije da je upitanju neka upala ,ja bi ipak ako baš večeras bude visoka otišla na pedijatriju oni za sat vremna sve urade i onda si mirna .ako ne bude rasla temp onda lipo ujutro odete i uradite nalaze,
kakva je sad situacija?ima li temp?

< Poruku je uredio marinčii -- 14.1.2013 19:40:54 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1537
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 20:22:44   
Lana_
al kako je ta dr meni sve to rekla kao da su bombone u pitanju,ja znam da je dalsy jak,i piše od go dana..
sad je ok,spala je na 38.1,vodjet ćemo kao će biti vcr,al svakako odo sutra nalaze vaditi pa makar ništa nepokazali
a što se dr tiče nekako sam do sad zadovoljna bila a najviše zbog toga što neleti sa antibiotikom dok su druge lake ruke davale antibiotik,ma neznam ni ja više..

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1538
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 20:27:14   
marinčii
ma je ona neće s antibiotikom poletit al kažem ti nekad ga pretjera,mateju na crp 68 nije dala antibiotik i sutradan dijete završi u bolnici urade mu nalaze crp skočio na 240 a da je dala antibitik na vrijeme ne bi otišlo toliko daleko,nadam se da ćete imati mirnu noć


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1539
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 20:42:17   
Nedi
N ima turu popio je dalsy na 38.9 u 17.15. Tura nije spala ispod 38.5, dlanovi i stopala su hladni. Masirali smo butine, pije tecnost ali ne spada. mm bacio uputu od dalsija. Kad moze opet popiti dalsy nakon 4 ili nakon 6 sati? Koliko ide ml na 30 kg?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1540
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 20:47:38   
MicoTico
Nedi, zakačila sam ti uputstvo za dalsy na Razgovorima.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 1541
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
15.1.2013 9:31:17   
Nedi

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Nedi, zakačila sam ti uputstvo za dalsy na Razgovorima.


Da i ovdje stavim jedanuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1542
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
28.3.2013 19:48:48   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: diyanna

Drage mame,

molim Vas za savjet. imama bebu od 9 mjeseci i preksinoc joj se pojavila temperatura 38,5 odmah sam je snizila paracetamol sirupom (Bosnalijek) ali se opet pocela vracati. Jucer smo je vodili doktorici i rekla je da ima upalu grla i dala joj amoxiBos sirup svakih 8 sati da pije i 4x na dan paracetamol sirup.... problem je sto se njoj nakon snizavanja temperature paracetamolom vrati za cca 3 sata i onda moramo cekati vrijeme za paracetamol :-( ona je po noci pospana ali prilicno ok jede, pije tecnosti, po danu je prilicno vesela i igra se. jela je i jabuke i jogurta i supice ali me ta temperatura brine sto je dovoljno dugo ne moze drzati snizenima....

da li da joj neki drugi lijek dajem umjesto paracetamola...cepice? savjet please....

nasa doktorica je na godisnjem a mijenja je spec.,porodicne medicine :-/

hvala puno


IZVORNA PORUKA: melin
ako vec koristis paracetamol probaj s cepicima nasa pedica nam uvijek savjetuje cepice zato sto brze djeluju a temp. ti je normalno i do tri dana da ima ne vise preko 38,5 znaci da je snizavas i ona se vraca,ubrzo ce antibiotici da pocnu da djeluju i sve ce doci na svoje,zato bez brige...



IZVORNA PORUKA: diyanna

isla sam kod druge doktorice po savjet pa je rekla da joj dajem voltaren cepice svakih 8 sati a izmedju toga paracetamol svakla 4 sata

valjda ce biti ok



IZVORNA PORUKA: Ben 10

nemoj voltaren cepice djeci ispod godinu dana ,uzmi lupocet cepice.


IZVORNA PORUKA: tekja

Voltaren cepice na 38.5 ja ne bih ni slucajno i ne djetetu od 9 mjeseci.
Ukoliko dijete ranije nije imalo kovulzije, to je umjereno visoka temp. i nakon doze sirupa mozes da je tusiras (NE glavu), masiras mlakim peskirom, umotas u mokar peskir (topal i dok se on hladi i temp. se snizava) i sl... a nakon trece doze antb. tempr. se vjerovatno nece vise ni vracati, sto vam od user posted image zelim.



IZVORNA PORUKA: gvendolina

nama takodje paracetamol ne djeluje i temperatura se brzo vraca. najbolje nam se pokazao sirup panadol baby i u kombinaciji sa oblozima na nogicama uspijemo skinuti temperaturu,a samo smo 2-3 puta stavili cepic i to ako je temp 39


IZVORNA PORUKA: tinkivinki
ni ja ne bih na 38.5 voltaren i pogotovo na 8 sati,piše 2*dnevno u kutiji.ako već hoćeš da kombinuješ uzmi Dalsy-brufen sirup, 1/2 kašikice ide,ja sam davala posle 4 sata od paracetamola


IZVORNA PORUKA: melin
i mi smo kombinovali dalsy s paracetamolom i dobro se pokaze svaki put al nista dok antibiotik ne pocne da djeluje neko vec rece poslije trece doze a ako imas i sirceta domaceg razblazi s vodom i stavljaj na nogice...


IZVORNA PORUKA: gvendolina
mislila sam na paracetamol od bosnalijeka,buduci da je diyana pisala da ga i oni koriste a ni nama nije djelovao. a panadol je djelotvorniji nebitno sto je i to paracetamol ali je drugi proizvodjacuser posted image



IZVORNA PORUKA: tekja

Hemofarmov Ibuprofen je odlican u kombinaciji sa paracetamolom. Cak i za nocne temperature. Za razliku od Dalsya.



IZVORNA PORUKA: diyanna

ali meni je doktorica rekla da ne smijem djetetu davati ibuprofen mladjem od godinu dana ...a joj sad vise nista ne znam...ne smijem joj ni taj voltaren dati i ibuprofen a paracetamol ne pomaze bas ucinkovito :-(

koliko razlicitih misljenja na jednom mjestu ovi nasi doktori su cudo :-(


IZVORNA PORUKA: manfri

Sad cu ja kao neka nana stara user posted image user posted image user posted image ali briga me je user posted image Uzmi bjelance od jajeta umuti u to umoci carapicu najlon one krace (ako imas one dokoljenice najlonke ) dobro natopi i to stavi djetetu na kicmeni stub od vrata prema guzi (sto vise zahvati to bolje) vidjet ces skida temperaturu i 40 user posted image user posted image user posted image govoriom iz iskustva moj malac fasovao neki virus temperatura 40 i nece dole ni dalsijem , ni lupocet ni voltaren cepicui nista user posted image na kraju mi kolegica s posla kaze da pokusam s bjelancetom i cudo .... sleti temperatura za 20 minuta , mjenjala oblog jedno dva sata i kad se prestao susiti oblog sta<la sam izmjerila temperaturu user posted image user posted image user posted image nestala ...
Mislim da ti ovo ne moze naskoditi djetetu koliko ti silni lijekovi a sem toga radi ovoga ne moras prekidati te ostale lijekove a i nema nikakvih nuspojava





_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 1543
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
28.3.2013 22:31:47   
Alannah
Mojoj bebi je za skidanje temperature pomagalo jedino tusiranje i sirup paracetamol. U onoj frci( bilo mu 3,5 mjeseca) stavila sam bjelanjke na stopala,a u stvari nisam smjela to raditi,jer je doktorica kasnije rekla da se ne smije stavljati bebama zbog alergije na bjelanjak.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1544
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
17.4.2013 15:21:34   
samedi
Prije nekih 15 minuta uzmem svoju A. i vidim da je vruća, izmjerim temperaturu živinim toplomjerom kad ono 38.2. Prepadnem se jer mi je i starija bolesna i dam joj paracetamol sirup i skinem je i ostavim je samo u bodiju. Nakon 5 minuta opet joj izmjerim temp, i 38 tačno, ali sad mi nije nimalo čelo vruće, nego normalno, znači uopšte mi na dodir nije vruća. Sad sam joj mjerila i digitalnim toplomjerom i on pokazuje 37.5. Nije mi jasno kako može biti da ona na dodir nije vruća a toplomjer pokazuje da ima temperaturu i kojem toplomjeru više vjerovati? Imam i lupocet čepiće ako zatreba tj. ako joj sirup ne spusti temperaturu i ako ona bude rasla. Zna li neko koliko čepića joj smijem dati, nemam uputstvo, kako ide po kilaži? Ne vjerujem da joj smijem dati čitav čepić user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 1545
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
17.4.2013 15:26:52   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: samedi

Prije nekih 15 minuta uzmem svoju A. i vidim da je vruća, izmjerim temperaturu živinim toplomjerom kad ono 38.2. Prepadnem se jer mi je i starija bolesna i dam joj paracetamol sirup i skinem je i ostavim je samo u bodiju. Nakon 5 minuta opet joj izmjerim temp, i 38 tačno, ali sad mi nije nimalo čelo vruće, nego normalno, znači uopšte mi na dodir nije vruća. Sad sam joj mjerila i digitalnim toplomjerom i on pokazuje 37.5. Nije mi jasno kako može biti da ona na dodir nije vruća a toplomjer pokazuje da ima temperaturu i kojem toplomjeru više vjerovati? Imam i lupocet čepiće ako zatreba tj. ako joj sirup ne spusti temperaturu i ako ona bude rasla. Zna li neko koliko čepića joj smijem dati, nemam uputstvo, kako ide po kilaži? Ne vjerujem da joj smijem dati čitav čepić user posted image


Kad das sirup, mjeri tek nakon pola sata, jer toliko mu treba da djeluje. Bebi mozes dati citav cepic, ne brigaj, ima vise od godinu. Zivin toplomjer je u svakom slucaju pouzdaniji. Samo ga drzi najmanje 5 minuta pod pazuhom.

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 17.4.2013 15:34:49 >

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 1546
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
17.4.2013 15:42:10   
samedi
Sporty hvala na savjetu, a nema beba godinu, njoj je tek 5 mjeseci punih bilo prije 2 dana user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1547
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:16:36   
bellma
Molim vas za savijet.

Imam bebu od 9 mj i vec cetvrti dan ima temp oko 38,5, dajem mu paracetamol i cim prode 6-7 sati temp se opet vrati.
Vodila sam ga dr kazuda je sve uredu, vadili mu leukocite i malo su snizeni moguce da je neki virus.

Najveci problem je sto je moj stariji sin bio 9 dana u bolnici na infek.. zbog povracanja i proliva, muz je bio s njim ali sam i ja isla cesto pa se bojim da nisam neki virus donijela koji je presao na njega, on nema ni proliv ni povrcanje fino jede samo sto je placljiv.

Dr mi je rekla da je moguce da se pojavi osim poslije temp ali nema nista a temp dobije i uvece i ujutru sto nije bas uobicajno.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 1548
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:20:13   
palachinken
Jačajte imunitet. Ako je virus, samo vitamin C, da se aktivira odbrambeni mehanizam organizma. Ako se vraća nakon paracetamola, meni su savjetovali da pređem na dalsy (ibuprofen), a ti najbolje znaš šta ćeš dati svojoj bebi.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1549
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.5.2013 9:21:24   
bebaa
4sata nakon paracetamola stavi mu čepić lupoceta....ako su mu nogice tople stavljaj oblog od bjelanceta a ako su hladne trljaj da se toplota iz glave spusti u noge...mi smo skoro imali istu situaciju ali neću da te prepadam...prvo probaj ovo mi smo na kraju dobili antibiotike....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *