|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 0:45:21   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Daja_sa

istusirala sam je prije nego sam joj dala paracetamol...nekako me panika uhvati u ova doba iz cista mira turauser posted image i ja pod tus i sirup...
sacekacu da se none zgriju pa cu probati sa senfom...Hvala


nemoj čekat da se zgriju...
stavi na njih oblogu da turu iz glave ''povuče'' u noge i tako će spasti...
kažu da kad su rike vruće a noge hladne raste tura

jel samo da skvasim carapice i da joj obucem?...ona evo zaspala opet pa mi se cini da je jos vrelija nego je bila...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1476
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 0:48:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Daja_sa

istusirala sam je prije nego sam joj dala paracetamol...nekako me panika uhvati u ova doba iz cista mira turauser posted image i ja pod tus i sirup...
sacekacu da se none zgriju pa cu probati sa senfom...Hvala


nemoj čekat da se zgriju...
stavi na njih oblogu da turu iz glave ''povuče'' u noge i tako će spasti...
kažu da kad su rike vruće a noge hladne raste tura

jel samo da skvasim carapice i da joj obucem?...ona evo zaspala opet pa mi se cini da je jos vrelija nego je bila...


em je noć em je toplo...

znači uzmi vodu u zdjelu...sksi krpicu pa none trljaj time....
možeš i staviti denf na nogicu pa navuć čarapicu...da povuče iz glave turu prem nogama

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1477
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 0:49:46   
Hanady RR
Daja VAŽNO...
ako nsite porbali jaje nemoj senf...krompir je ond abolja varijanta...izrendaj i u čarapu i na noge

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1478
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 0:55:17   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Daja VAŽNO...
ako nsite porbali jaje nemoj senf...krompir je ond abolja varijanta...izrendaj i u čarapu i na noge

nismo jaje citavo probale jos...odo rendati krompir...a vode je upravo nestalo!!! roknut cu se naprosto...imam rezerve ali me ovo fakat pocelo opasno nervirati grrrr
mame velikiuser posted image ...uvijek ste tu kad treba!!!

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1479
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 0:59:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Daja VAŽNO...
ako nsite porbali jaje nemoj senf...krompir je ond abolja varijanta...izrendaj i u čarapu i na noge

nismo jaje citavo probale jos...odo rendati krompir...a vode je upravo nestalo!!! roknut cu se naprosto...imam rezerve ali me ovo fakat pocelo opasno nervirati grrrr
mame velikiuser posted image ...uvijek ste tu kad treba!!!

user posted image

a kod mene su je iljučili u ponoć talno...ljuta sma ko risuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1480
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 1:04:49   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Daja_sa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Daja VAŽNO...
ako nsite porbali jaje nemoj senf...krompir je ond abolja varijanta...izrendaj i u čarapu i na noge

nismo jaje citavo probale jos...odo rendati krompir...a vode je upravo nestalo!!! roknut cu se naprosto...imam rezerve ali me ovo fakat pocelo opasno nervirati grrrr
mame velikiuser posted image ...uvijek ste tu kad treba!!!

user posted image

a kod mene su je iljučili u ponoć talno...ljuta sma ko risuser posted image

krompirici na nonama...malo sam je "prebrisala" od vrata prema nonama...ona spava k'o top...a sva gori...valjda ce sad i paracetamol poceti da djeluje...popila ga je prije satak...uuuu bice ovo burna noc izgleda...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1481
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 1:08:32   
Hanady RR
hajde za nekih 30 minuta izmjeri opet...ja nedamd jeci da spavaju u turi...tako mi vrzo raste...vidi ti dal spada ...možda će čepoć biti najbolje rješenje...al trebaš dijetete čuvat da porđe 4 sata...obloge itduser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1482
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 1:15:34   
Daja_sa
imam lupocet cepice...znaci tek za 4 sata joj mogu dati cepic? naravno ako vidim da ne spada od paracetamola...
meni ova tura "vuce" na zubice...danas je ima par rijetkih zestokih stolica...a i apetit joj je umanjio skroz...a evo sad i tura...
ja sam nju maloprije skinula, prebrisala, stavila krompir ali kazem ti ona spava k'o top mali!
sacekacu jos malo pa cu joj mjeriti turu...onda cu znati sta mi je ciniti dalje...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1483
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 1:36:45   
Daja_sa
36.4 user posted image ...trebao bi paracetamol da je drzi nekih 2-3 sata...moram sebi naviti sat pa ako me "prebaci" da mogu ustati da mjerim...
Hanady user posted image user posted image ...hvala Ti!

< Poruku je uredio Daja_sa -- 21.6.2012 1:37:10 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1484
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 1:50:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

36.4 user posted image ...trebao bi paracetamol da je drzi nekih 2-3 sata...moram sebi naviti sat pa ako me "prebaci" da mogu ustati da mjerim...
Hanady user posted image user posted image ...hvala Ti!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1485
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 8:13:21   
Hanady RR
daja...
nadam se ostatak noći bio je mriniji i da te jutros okuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1486
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 8:52:50   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

daja...
nadam se ostatak noći bio je mriniji i da te jutros okuser posted image

Jutros od 4 ima 37.6 ni gore ni dole...nisam joj davala paracetamol...stavljam joj oblogice na none i masiram je...evo jos uvijek spava, cekam da se probudi pa da je tusiram...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1487
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 8:54:51   
Hanady RR
dobro je to...polako...
može biti i malo stomačnoga virusa jer je imla sotlicu mekšu i slab apetit ima...
biće to super...user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1488
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 9:16:11   
Daja_sa
vidjecu kakva ce biti danas...mozda da je odvodem njenoj dr. nek je pregleda...
upravo se probudila...i sad joj je 38.1...odo da je tusiram...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1489
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 10:40:40   
idana_85
Daja, ne bih rekla da su zubici, ona je s rijadom vrsnica, riki ima petice, a mislim da sestice nece do skole nicati. tako je nama pocelo,doduse odmah 39,4 je bila. dva dana pa onda povracanje pa proljev, obrati paznju, hara neka viroza. nama su slabo pomagali i cepici i dalsy i obloge. ja sam njemu dva puta dala pola tablete paracetamola i pokrila ga da se dobro preznoji,to nas je spasilo,ali kasnije proljev...jos se nismo oporavili kako treba....dobro je posmatraj,ako bi povracala ili cesce imala proljev odmah djeluj
a sto se tice dr vodi racuna, rijadu su davali bezveze dva antibiotika srozali mu imunitet a nisu bili potrebni....ako bude imala proljev viroza ti je sigurno,bar trazi uputnicu za infektologiju

< Poruku je uredio idana_85 -- 21.6.2012 10:41:55 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1490
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 10:44:44   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: idana_85

Daja, ne bih rekla da su zubici, ona je s rijadom vrsnica, riki ima petice, a mislim da sestice nece do skole nicati. tako je nama pocelo,doduse odmah 39,4 je bila. dva dana pa onda povracanje pa proljev, obrati paznju, hara neka viroza. nama su slabo pomagali i cepici i dalsy i obloge. ja sam njemu dva puta dala pola tablete paracetamola i pokrila ga da se dobro preznoji,to nas je spasilo,ali kasnije proljev...jos se nismo oporavili kako treba....dobro je posmatraj,ako bi povracala ili cesce imala proljev odmah djeluj
a sto se tice dr vodi racuna, rijadu su davali bezveze dva antibiotika srozali mu imunitet a nisu bili potrebni....ako bude imala proljev viroza ti je sigurno,bar trazi uputnicu za infektologiju

hej mila...nije Sarah sa temp...vec Ena user posted image ...
zato mislim da su zubici...ima samo donje dvije jedinice a 10 mjeseci...mislim vakat je i da ostali krenu vise...
Hvala ti u svakom slucaju...ljubi djecaka lijepoguser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1491
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 10:47:51   
idana_85
heheh, ja kontam sarah, nikako da se presaltan i skontam da je tu sad i ena :)...ipak budi oprezna. kolegica s posla jucer zavrsila na infektologiji gore kaze dvije bebe bile, jednoj 20 dana...i ne samo ti vec sve mi, ovo je neka grozna viroza....

ljubi obje, i da se ena oporavi sto prije

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1492
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 10:56:20   
Daja_sa
user posted image
IZVORNA PORUKA: idana_85

heheh, ja kontam sarah, nikako da se presaltan i skontam da je tu sad i ena :)...ipak budi oprezna. kolegica s posla jucer zavrsila na infektologiji gore kaze dvije bebe bile, jednoj 20 dana...i ne samo ti vec sve mi, ovo je neka grozna viroza....

ljubi obje, i da se ena oporavi sto prije

user posted image
Naravno opreza nikad dosta...njoj ne prelazi 38.1...pokusavam svim metodama da skidam prije nego dam sirup...najgora je ova vrucina pa samo otezava sve...maloprije sam je banjala...sjela u kadicu mlake vode jedno 5 minuta i evo spade na 37.5...nece da jede ali pije tekucine...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1493
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.6.2012 14:29:21   
Daja_sa
Mi smo sad od doktorauser posted image
Jaka upala grla...dobili antibiotik...cefaclor sirup
Kaze bice jos ture i da ocekujemo kasalj s obzirom kako grlo izgleda...
To je bio razlog slabijeg apetita zadnjih danauser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1494
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.7.2012 23:29:41   
Daja_sa
Mala smizla opet sa turom 38user posted image
Udjoh da je provjerim u kreveticu i pomazim je po glavi kad dijete gori..Izmjerim 38.
Pa prije par dana smo popili antibiotike ...sad joj apetit super...pa kontam da nisu zubiciuser posted image
Sad kad je probudim ima da sjelimo citavu noc...uhhhhhhhhh

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1495
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.7.2012 7:50:04   
idana_85
Joj i mi smo tako, prvo upala grla i antibiotik, onda za par dana opet upala grla i uha i na to antibiotik, pa za 10 dana opet upala grla,temperatura, ali ovaj put nismo zeljeli antibiotik, pa je bio proljev povracanje, temratpura 41. Borili se prirodnim putem i sada smo mashallah evo dvije sedmice ok. Ponekad vidim malo ga grlo boli,ono smrdi mu iz usta,ali nema temperature....Neka vam je sa srecom

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1496
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.7.2012 9:33:54   
Daja_sa
E i mene je strah ponovne upale grla...mada jede normalno...prosli put je bas odbijala hranu...
Nisam pametna da li da cekam jos dana ili da je odmah vodim doktoru...Jutros opet tura 38.2...user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1497
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.7.2012 9:34:45   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

E i mene je strah ponovne upale grla...mada jede normalno...prosli put je bas odbijala hranu...
Nisam pametna da li da cekam jos dana ili da je odmah vodim doktoru...Jutros opet tura 38.2...user posted image

Trudnoća


Kako ti se ona cini,nije puno visoka temperatura

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1498
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.7.2012 9:38:08   
Daja_sa
Pa na trenutke vesela...na trenutke je bas onako "slomljena" od ture...
Za sad je samo tusiram i masiram...kad predje 38.5 onda dajem paracetamol...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1499
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
9.7.2012 22:37:16   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Mala smizla opet sa turom 38user posted image
Udjoh da je provjerim u kreveticu i pomazim je po glavi kad dijete gori..Izmjerim 38.
Pa prije par dana smo popili antibiotike ...sad joj apetit super...pa kontam da nisu zubiciuser posted image
Sad kad je probudim ima da sjelimo citavu noc...uhhhhhhhhh

Tura trajala citavu noc i dan i onda kao da je neko ugasio na prekidac...proslo dva dana pojavio se osip na licu...pa se spustio na grudi i rucice...Danas doktorica potvrdila trodnevnu groznicu user posted image ...elem veceras se osip dosta povukao ali vidim da su sad i nogice stradale...ona ujeda koliko je nervozna...ali eto proci ce i to brzo sve...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *