|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
25.11.2011 22:18:24   
sbsbs
hvala puno jos jednom... kako god citam izgleda da je ova trodnevna groznica... jer danas sam je vodila pedijatru, znaci apsolutno nista, nit kise , nit kaslje nit joj curi nosic, pluca cista... znaci jos sutra temperatura, aprekosutra ocekivati osip user posted image uh...


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1426
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
27.11.2011 11:41:03   
sbsbs
tura prosla sama od sebe... nevjerovatno... kako dosla , tako i prosla... valjda bi sad trebao slijediti taj ospi , ali nista jos...
drage forumasice punooo vam hvala, pomogle ste mi punooo... inace umrla sam 10 puta u ova 3 dana...
poljubac za sve :D

(odgovor članu sbsbs)
Neposredna veza do poruke: 1427
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
27.11.2011 11:45:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sbsbs

tura prosla sama od sebe... nevjerovatno... kako dosla , tako i prosla... valjda bi sad trebao slijediti taj ospi , ali nista jos...
drage forumasice punooo vam hvala, pomogle ste mi punooo... inace umrla sam 10 puta u ova 3 dana...
poljubac za sve :D



draga moraš i ovo znati da osip može a i ne mora da s epojavi...opet je trodnevna groznica...
ako s epojavi dođe kao i tura ničim izazavna i odlazi nevjerovatno nakon tri dana...u nekim slučajevima tura je trajala 3 dana a opsip 5 dana la kažem ti ode ko rukom odnešen...
nevjerovatno al istinitouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sbsbs)
Neposredna veza do poruke: 1428
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 21:53:45   
Daj daj
Pozdrav, moze li mi neko reci kako ide ona kombinacija Dalsy - Paracetamo (Lopocet cepici) ? Koji je vremenski razmak? Pokusavala nci na forumu ali zaista nemem vremena sve da citam.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1429
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 22:09:45   
Emica_sa
Cini mi se da sam negdje procitala da moze poslije 2 sata,jer nije isti sastav,pa nema problema,ali samo kad je visoka tmperaturauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 1430
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 22:46:55   
Daj daj
IZVORNA PORUKA: Daj daj

Pozdrav, moze li mi neko reci kako ide ona kombinacija Dalsy - Paracetamo (Lopocet cepici) ? Koji je vremenski razmak? Pokusavala nci na forumu ali zaista nemem vremena sve da citam.





Ima li neko da mi odgovori ?

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 1431
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 22:48:16   
bananica
4 sata

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 1432
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 22:48:54   
Emica_sa
Pa odgovorila sam ti jedno,pa za 2 sata drugo ako je visoka temperatura

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 1433
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 22:49:26   
dinaa
Smijes na 4 sata razmaka,ako grijesim neka me brzo neko ispravi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 1434
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.12.2011 23:42:55   
gaganica
Nas pedijatar kaze da mogu jedan za drugim da se daju.
Bitno je da se dete ne predozira jednim lekom, tj da se postuje razmak izmedju 2 doze istog leka.


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 1435
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
13.12.2011 2:33:16   
milenium
ja tražim onaj recept za skidanje temperature sa obozima od krompira,čini mi se da sam negdje to pročitala ali ne znam gdjeuser posted image

sad itam da ima neti i sa siretom.ide li siret u krompire ili siret na neku gazu pa samo tako stavit na kou iliuser posted image

i kako se pravi oblog sa senfom,koliko da stoji,kako esto mjenjatuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 13.12.2011 2:37:48 >

(odgovor članu gaganica)
Neposredna veza do poruke: 1436
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
13.12.2011 7:42:16   
chantal
Krompir se izrenda i stavi na stopala,navučeš preko čarapice,i mijenjaš čim potamni.
Senf mislim isto da se namažu stopala,i čarapice preko ili možda i ne user posted image   a za sirće ne znam ni ja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1437
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
13.12.2011 8:18:15   
babina beba
sirce ali jabukovo ako je jako malo razblaziz i carape umocis i obuces,,,mada iskreno meni ovo nista nije pomagalo.
Mi smo culi da je i cola  cola dobra pa sam svom djetetu davala onako po gutljaj doduse starije je djete !

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1438
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
13.12.2011 17:28:06   
milenium
IZVORNA PORUKA: chantal

Krompir se izrenda i stavi na stopala,navučeš preko čarapice,i mijenjaš čim potamni.
Senf mislim isto da se namažu stopala,i čarapice preko ili možda i ne user posted image   a za sirće ne znam ni ja



a na stopala,ja sam mislila da to ide na prsa.znači na stopala ipak.hvala chantaluser posted image

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1439
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
3.2.2012 12:11:52   
scarlett
Ako ima dežurnih mama, molim za savjet :-)

Moj 2,5 godišnji sin ima od sinoć temperaturu, do jutros je bila 37,5 i pokušavala sam skinuti senfom, zasada neuspiješno, osim što su mu sada samo glava i prsa topli i t se popela na 38. Ne vidim više svrhu stavljanja senfa, jer mu noge nisu tople.

Kada da uključim paracetamol i šta mogu do tada probati, hvala unaprijed

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1440
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
3.2.2012 12:26:20   
DM
Obično i pedijatri preporučuju skidanje temp. tek sa 38 , ali svaka mama zna svoje dijete i kako je "sa temp"!
Već sa 38 mu trebaš uključiti paracetamol ili panadol uz dosta, dosat tekućine, jer je temp. gube i treba ju nadoknaditi, a ujedno i temp. "izbacuju"!
Ako su nogice i rukice hladne-masirati da se zagriju i nakon toga oblogice na iste( možeš i samu vodu-ne prehladnu)!

Tek nakon 39 se daju neki "jači" lijekovi, ali se nadam da vam neće ni trebati!
A za paracetamol-smiješ ga dati na svaka 4 sata, ali ne prekoračuj 4 doze unutar 24sata, ako pak temp. ne jenjava-kombinuj sa dalsy.em ili čepićem(lupocet je isto što i paracetamol, a voltaren samo ako ja baš visoka temp.)!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1441
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
3.2.2012 12:43:18   
scarlett
ok hvala draga user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1442
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:26:32   
babina beba
Mi smo imali temp 3 dana i sad imamo osip. Moze li mi neko reci kako izgleda i po kojim dijelovima tijela se pojavljuje? Treba li doktoru ici i kad mogu ocekivati da prestane,Sutra praznik pa mi se nesto beba i ne nosa po dezurnim doktorima! Hvala puno!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1443
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:30:03   
Visnja RR
jel u pitanju trodnevna voriza? uvjek je popracena osipom... od bebe do bebe u kolikom obimu... povuci ce se za par dana ...ja nisam tretirala nikakvim praskom ni kremicama... pusa
copy> Osip (nestaje unutar nekoliko sati do dva dana): makulopapularni ili eritematozni (pjegav, crvenkast) osip, tipino poinje na trupu i moe se rairiti na vrat i ekstremitete.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 29.2.2012 23:31:48 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 1444
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:31:11   
Medić*
Mi smo isto poodavno imali trodnevnu groznicu, 3 dana temperature, 4 dan osip se pojavio po stomacivu najvise, cini mi se i po nogicama. Nismo isli dr.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 1445
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:33:49   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: babina beba

Mi smo imali temp 3 dana i sad imamo osip. Moze li mi neko reci kako izgleda i po kojim dijelovima tijela se pojavljuje? Treba li doktoru ici i kad mogu ocekivati da prestane,Sutra praznik pa mi se nesto beba i ne nosa po dezurnim doktorima! Hvala puno!

Osip smo najvise imali po stomacicu, ramenima i ledjima..izgledao je crvenkasto mrezasto..dakle blago. karakteristican je po tome sto izbije u momentu kada temperatura prestane. Dakle tri dana visoke ture, tri dana osipa.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 1446
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:34:49   
babina beba
Os subote vece do juce popodne toliko joj je trajala danas osip ali fuj po stomaku, ledjima rubovima kose ma haos. Doktorica je vidjela da joj je i grlo crveno i dala antibiotik nikakvih drugih simptoma nije imala! Sutra joj doktorica ne radi a nenosa mi se djete po dezurama! Hvala Vam!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1447
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:36:28   
Skvo RR
Ako ti je sta lakse, a nije...user posted image , i mi smo pili bezveze antiobiotik i nama je rekla da je crveno grlo..ja dovela dijete cetvrti dan..kaze ona "nismo trebali antibiotik".user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 1448
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:36:37   
Dalil@
Kad smo kod trodnevne..sjecate li se kakvi su joj bili simptomi? Jel se javlja samo temperatura ili i slinjenje, crveno grlo...?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1449
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.2.2012 23:38:24   
Visnja RR
evo teme

temperatura pa osip

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *