|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
9.7.2012 22:38:48   
Skvo RR
I mi smo je imali..i Uma i Emir..sa tim da je njemu duze osip ostao...i on je bas max. bio nervozan.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1501
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
9.7.2012 22:46:10   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I mi smo je imali..i Uma i Emir..sa tim da je njemu duze osip ostao...i on je bas max. bio nervozan.

Kontam i ove vrucine uz turu su je dodatno unervozile...sad jos i osip...mada je ne svrbi nista ali opet je nervozna uffff...njoj je nekako najvise zahvatio lice i vrat...i pravo me prepalo kad sam vidjela...ali evo spusta se prema grudim a a lica vec prolazi...mah samo da coek nije miram vise...grrrrr

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1502
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
15.11.2012 17:20:40   
ajla86
zar se nemoze ispod pazuha izmjeriti temperatura bebi od mjesec i 20 dana?zvala pedijatra da mjerim u guzi i da pratim tokom noci..svako koliko trebam mjeriti i sto nemoze pod pazuh..puno je lakse

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1503
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.11.2012 11:42:50   
Dd
Pored svega i temperatura...Imamo 9 mjeseci
Tura nam je 38,5....stavila sam senf na tabane, dala paracetamol....pa cekam
Dojio je pomalo, ali stalno kunja, malo progleda, gukne i opet spava...
Uhf...kako mi je muka


_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1504
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
21.11.2012 17:31:47   
Dd

Da li je zbog zubica...ne znam, ali tri su istovremeno iznikla (gornje jedinice i lijeva dvojka gornja). NEkako se nadam da je to uzrok ture. Inace, doji i dalje, pije i AD iz flasice..


_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1505
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
24.11.2012 10:37:37   
Dd
Aman...koliko cu samo biti jaka kada prodje ova temperatura
Ako Bog da

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1506
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
25.11.2012 9:01:05   
Daliyah92
Molim vas za odgovor sto prije! Juce je moja beba (5 mj.) dobila vakcinu i navece kad sam ga dodirnula bio mi je malo vruci nego inace. Kasnije sam izmjerila temp. i bila je 37,3. Malo sam ga masirala hladnom oblogom i nakon pola sata je spala na 37. Sad ja ne znam jel to normalna temp. jer njemu je glavica, nogice i rukice malo toplije nego inace, cak malo vruckaste. Da ga vodim doktoru ili ne?

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1507
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
25.11.2012 9:28:11   
mamina princeza
poslije vakcine moze dobti temperaturu to je rakcija a to vas ej mala temperatura i nem arazloga za brigu. n
a mozd amu je smao malo bilo toplije nama se to zna desiti pa za pa rminuta spadne na 37 i bez masaze samo ako ga raskomotim.
ako s ebeba normalno ponasa sve je ok:)
nadam se da nece vise biti ture.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 1508
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 12:18:39   
Dd
nama temp. i do 40 stize...nalazi u redu...skidajte temp.i daajite esbesul sirup da se ne razvije u virozu (rece nam doktor)...a nikako da skinem turu... ludiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
Je li moguce da je dp zubica....tri istovremeno nicu
i dr. je napisao da je denticija u toku...

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1509
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 12:30:14   
Mya_81 RR
Ne razumijem recenicu da se daje sirup da se ne razvije u virozu???
Nesto mora biti, viroza ili bakterijska upala, a ako su nalazi u redu i upalni parametri u normali onda je viroza. Nikakav sirup to nece sprijeciti. Viroze su obicno do 5 dana. I tako visoka temperatura ne moze biti od zubica.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1510
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 13:55:19   
Dd
ne znam ni ja....nista vise ne znam...
skidam turu na razne nacine, ali slabo djeluje...evo sad sam nakon tusiranja stavila bjelance...pa da vidim

senf, bjelance, razblazeno sirce, krompir uz paracetamol i voltaren cepice...probala sam sve... najnize je pala na 37,5

a na jezeru smo bili, ja i torbu ponijela, mislila ostavit ce nas

a kako se jos boriti protiv te viroze

danas nam je pet danauser posted image
user posted image

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1511
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 18:15:13   
tinkivinki
dobro je ako uspjevas skinuti do 37.5,a mozda bi trebala ponovo da ga odvedes na pregled.taj sirup ne znam za sta je,jel antibiotik?moja je cerka imala temperaturu kad su joj nicala 3 zuba odjednom.nas pedijatar je rekla da njima tad opadne imunitet pa im se svasta nakaci.isto je pila antibiotik i radila nalaze i sve je bilo uredno.

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1512
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 20:08:04   
Dd
tinkivinki, malo me smirujes. jeste, esbesul je antibiotik, pijemo i linex uz to...on je inace sitan i slabasan,,,osjetljiv, ali ovo nas lomi
bili smo 2puta kod dr...isto svaki put...pa borimo se

kolika je kod vas bila najvisa temp


_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1513
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 20:20:47   
Mya_81 RR
Neka pije puno tečnosti i unosi puno vitamina c.
A nema neke pretjerane borbe dok virus sam ne prodje. Jedino što možeš je skidati svim načinima temperaturu i paziti da unosi dovoljno tekucine.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1514
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 20:43:27   
Dd
On samo doji..nista drugo mu ne mogu ugurati.

Hvala vam puno, nisam bila ni svjesna vrijednosti ovog foruma do sada...

Borimo seeeee

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1515
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 20:54:56   
Mya_81 RR
A na kasikicu malo vode?
Je li hoce bar dojiti dosta?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1516
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 20:56:21   
Dd
Hoce dojiti...cini mi se dovoljno

A sad sam mu malo spricala vode u usta...pola proguta, pola izbaci..pa vrijedi i to malo

A dojiiii, hvala Bogu

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1517
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 21:17:48   
Mya_81 RR
Ma, bolje ista nego nista. Ipak, vec dugo imate tako visoku temperaturu, pa mislim da treba unositi što više može.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1518
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
26.11.2012 21:25:40   
tinkivinki
da vidjela sam esbesul je ustvari baktrim,a linex ti je dobar da ne dobije proliv jos od antibiotika.ne mogu ti reci tacno kolika je temp. bila jer je to bilo prije 3 godine i kusur.znam da je bio avgust i da je ona gorila,a nalazi svi u redu.nek on tebi doji,to je super,evo i ovaj moj mladji kad mu nicu zubi,glavu okrece od kasike,samo doji.a ne brini namirice on sto izgubi dok mu niknu zubiciuser posted image

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 1519
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
27.11.2012 0:08:47   
Dd
hvala puno tinkivinki

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1520
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
8.1.2013 0:30:03   
AYSA.86
zanima me da li je moguce da temperatura ide na 39 ako su u pitanju prvi zubici (6 mu je mjeseci)?
bebac vec drugu noc ima temp, isla je do 38.5 sinoc, a veceras na 39.1 (ispod pazuha)... nisam isla doktoru, davala sam mu sinoc sirup paracetamol i tusirala ga, preko dana je bio ok spustila se na 37, ali je varirala cijeli dan da bi se sad popela na 39, pa sam ga opet tusirala i dala mu pola cepica... stalno dremucka i kunja, jede pomalo ali vise doji...
vec od 3ceg mjeseca ga muce desni, pljucka i stavlja sve sto mu stigne pod ruku u usta, ali jos nista nema... pa ne znam da li je to ili neka viroza...

_____________________________

06.07.2012. prva ljubav Hamza

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1521
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
8.1.2013 0:35:35   
teacher75
doktori nikad nece reci da se temperatura javlja zbog rasta zubi vec kada zubi rast imunitet opada, beba stavlja sve u usta i vece su sanse da pokupi neki virus il baju, kod vas je vjerovatno u pitanju viroza ali ako temperatura potraje vise od 3 dana i ako se pojave jos neki simptomi bolesti dobro bi bilo odvesti bebu na pregled

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu AYSA.86)
Neposredna veza do poruke: 1522
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:12:55   
Lana_
dan,bebica mi ima 6mj od sinoć ima temp koja ide do 39,dala sam joj panadol baby i do jutros nije imala temp,u podne je imala opet 39 i dadnem joj panadol,od tad se temp spustila na 38.5 i nespada,glava joj vrela,a ruke i noge hladne,masirala sam al ništa user posted image i istuširala sam je,neznam šta sljedeće mogu jer tek u 6h joj mogu dati sirup user posted image molim mame za savjetuser posted image

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1523
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:16:46   
Skvo RR
idi doktoru...to je visoka temperatura, a mala beba.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 1524
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2013 16:18:11   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

idi doktoru...to je visoka temperatura, a mala beba.

I ja sam za to, meni su kad sam zvala DZ (Lana isto imala 6mj i toliku temperaturu), rekli da stavim pola lupoceta i da je dovedem odmah....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *