|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
20.5.2009 15:33:23   
kaktuscic


[/quote]

Pozdrav Kaktuscic! Ja sam ce na carski porodila 9.3.2009. Sto se tice epiduralne - nisam bas sigurna, al vjerujem da oni to mogu uraditi. Moj muz je vidjeo bebu isti dan kad sam se porodila, ali samo kroz staklo. U TZ je zabranjen ulazak na odjeljenje, tako da se nas dvoje nismo vidjeli sve do izlaska iz bolnice (ostaje se 4 dana - peti dan se ide kuci, izuzev ako nije 2.CR- tada se ostaje dan vise).  Bebicu ti donesu najcesce odmah nakon budjenja (osim ako sestrice nisu prezauzete).
Sretno draga i ne brini seuser posted image

[/quote]

Amela hvala ti punooooo!!! Sad mi je malo lakse kako iz prve ruke znam sta ide i kako ide...

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Carski rez
29.5.2009 12:43:52   
Arijana2
Mame koje ste imale cr koje ste nalaz morale raditi prije zakazanog cr

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Carski rez
29.5.2009 12:55:11   
Adana
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Mame koje ste imale cr koje ste nalaz morale raditi prije zakazanog cr



Cao mila, ja sam prije nekih 10,5 mjeseci rodila na CR u Vojnoj/Opstoj bolnici u Sarajevu.
Nalazi koje sam radila prije toga su KKS, zatim vrijeme krvarenja i sta god da se gleda kada se vadi krv iz prsta. Nakon toga sam isla kod pulmologa, nisu mi, naravno, radili RTG snimak pluca. Sa tim nalazima sam isla kod interniste. I sa svim tim nalazima, i nalazom od ginekologa koji je preporucio carski rez sam otisla kod anesteziologa, a nakon toga na komisiju koja zakazuje CR.
Mislim da vise nista od nalaza nisam radila. Akosam sta zaboravila valjda ce me dopuniti ostale koje su rodile na CR. user posted image
Nadam se da sam pomogla. Sretno!!!! user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Carski rez
29.5.2009 12:56:56   
Anoniman
Ja sam 31.08.2006. rodila sekcijom
termin mi je bio 27.-og pa sam 4 dana lezala u bolnici do poroda. Sjecam se da su mi mjerili temperaturu, pritisak, EKG, krvnu sliku....E  da, i ies i kod cika pulmologa da ti vidi kako disesuser posted image


< Poruku je uredio pahuljica farah -- 29.5.2009 13:01:28 >

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Carski rez
29.5.2009 14:16:17   
Arijana2
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Carski rez
29.5.2009 18:15:12   
Adana
A kao sto je spomenula pahuljica farah da je lezala u bolnici do poroda, i ja sam. user posted image  Posto je doktor cekao da vidi hoce li se mala guza okrenuti u pravilan polozaj, cekali smo maltene do zadnjeg dana da zakazemo CR. I kada sam otisla sa nalazima na komisiju, nije bilo termina, sve za mjesec juli je bilo zakazano. user posted image  Tako da sam ja dosla u bolnicu u ponedjeljak, a operisana sam u cetvrtak, 3 dana prije termina kojeg je izracunao doktor. Mada se i to cekalo ne bi li se bebi okrenula.
I onda sam bila jos 5 dana u bolnici nakon porodjaja.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Carski rez
3.6.2009 17:53:11   
Arijana2
Mame koje ste se porodile na cr,jos jedan detalj,sta ponjeti u torbi odmah a sta da naknadno donesuuser posted image  u opcoj bolnici

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Carski rez
3.6.2009 19:44:07   
Anoniman
U opcu bolnicu mozes ponijeti sve odmah, jer ako imas zakazan carski rez, odmah ce te primiti na porodiliste, na tvom krevetu ce te ovuc u salu i vratiti ponovo u sobu. Imas ormare i imas kraj kreveta mislim jednu laticu, policu.

Prije nego sto odes u salu, moj ti je savjet da kraj kreveta stavis sebi mobitel, punjac, maramice i analgin, da mozes dokucit jer s ustajanjem ces imati problema, a nikad ne znas hoce li tete biti raspolozene za pomoc.

Sretno

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:06:48   
Anoniman
Ja sam sve odmah ponijela. Tj, pidzamu, spavacicu, ogrtac, novinaaa, peskir, kozmetiku, vlazne maramice, sapun, .........
Poslije operacije ne nosis gace dok si kod njihuser posted image user posted image user posted image
Za jelo poslije operacije ne brini(tj. ne racunaj na to pa dakle i ne nosi nista za poslije) jer nema ti jesti tri dana.user posted image

Sredi dolje friz da ti oni ne bi morali(zbog katetera).

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:18:18   
Arijana2
Ja cu se obrijati,valjda nece morati popravljati previse,dobra preporuka da se stave neke vazne stvari na dohvat ruke u pravu ste,a kako ne nose se gaceuser posted image  ja kupila one jednokratne i jos nesto cure moje tamo sam procitala a se ponese benkica za bebu,znaci oblace je u robicu koju doneses,moze se ponijeti jer ipak se ostaje min.4-5 dana ili se ne nosi robice,ja stvarno sve pitam halalite user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:21:04   
hanabanana
Ja sam gaće obukla čim sam sišla sa intenzivne. Jest da je malo nezgodno prvi dan radi katetera, ali nema veze. Meni ništa nije prošlo na krevet.
I uopšte nisam imala spavaćicu nego pidzamu. Šta će ti spavaćica ako ćeš roditi na carski rez?
Drugi dan dobit ćeš čaj, treći keks i čaj. Četvrti možeš jesti supu.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:21:32   
Anoniman
Arijana, ja sam nosila svoje stvari i u njih su je oblacili. Prvi put su je donijeli u necem bolnickom, a ja kad sam se podigla, trazila sam da joj obuku ono sto sam ja donijela, na kraju sam je ja i presvlacila. Jedno vrijeme je bilo hladno i uzeli su sve bebe i umotali ih ono sa 3 pelene, k'o kiflice.

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:24:53   
Anoniman
Ponesi puuuuuuuuuuuuuno hig. ulozaka. Ali gace se zbilja ne nose. Meni je muz ponio jedne(prosverc'o),ali sam ih opet morala skinuti, jer ne mozes nositi.Boli.Nezgodno. Zabrane ti s razlogom, vjeruj!A i nosis na porodiljskom njihovu spavacicu, koja je sterilna.Fuj je,ali mora se.
kad beba dodje, aBd, nek' ti muz donese ono malo pakovanje pelena jer traze(bar su u Travniku trazili). Robica za bebu nije trebača, jer je umotana u milion nekih pelena, pa izgleda ko mali crvic.

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:26:48   
Arijana2
To u Opstoj,super,nekako ljepse da znam da ponesem robice za par dana

< Poruku je uredio Arijana2 -- 3.6.2009 21:27:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:30:39   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ponesi puuuuuuuuuuuuuno hig. ulozaka. Ali gace se zbilja ne nose. Meni je muz ponio jedne(prosverc'o),ali sam ih opet morala skinuti, jer ne mozes nositi.Boli.Nezgodno. Zabrane ti s razlogom, vjeruj!A i nosis na porodiljskom njihovu spavacicu, koja je sterilna.Fuj je,ali mora se.



farah, gdje si ti rodila??

Ja sam rodila na Kosevu i odmah sam gaće obukla, čak i kada sam rodila prvu kćer vaginalno, ujutro prije vizite nas probudile sestre i rekle da skinemo gaće dok vizita prodje.

Poslije carskog reza me niko nije pregledao vaginalno. Samo gledali ranu i to je to. ODmah gaće obukla.

Rodila sam na Kosevu.

Arijana, gdje ćeš roditi??

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:41:10   
Anoniman
hanabanana vidim da si ti prvi put rodila prirodno a drugi put na CR? I kod mene će vjerovatno biti takav slučaj jer mi je sav grlić ispucan od prvog poroda. Zbog čega si ti drugi put rodila na CR?

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:45:47   
hanabanana
Zbog položaja bebe. Išla je zadkom.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Carski rez
3.6.2009 21:57:30   
Anoniman
Ja sam tad zivjela u Bugojnu, a sekcije se ne rade u Bu vec u Travniku, tako da sam rodila u Travniku.
Na C.R. sam otisla zato sto sam sredinom 8.mjeseca dobila trudnicku kilu, pa je onda i dijete bilo zadkom okrenuto...Nisam se smjela napinjati zbog kile, tako da sam od hirurga dobila uputnicu za sec. u konsultaciji s mojoj dr., a onda i taj zadak.....

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Carski rez
3.6.2009 22:02:53   
Visnja RR
savjet: ne nosite odjecu za bebe... pustite da ih umotavaju kao kifle jer cete imati jake bolove stomacnih misica zbog koji cete jako tesko pomicati i sebe a kamo li bebu... a mnogo ju je lakse uzimati kad je umotana kao kifla...
nekad stomak tako zeza da bebu ne mozete pomaci sa lijeve dojke na desnu... a sve je to mnoooogo lakse ako je beba cvrsto umotana...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Carski rez
3.6.2009 22:07:19   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Ja cu se obrijati,valjda nece morati popravljati previse,dobra preporuka da se stave neke vazne stvari na dohvat ruke u pravu ste,a kako ne nose se gaceuser posted image  ja kupila one jednokratne i jos nesto cure moje tamo sam procitala a se ponese benkica za bebu,znaci oblace je u robicu koju doneses,moze se ponijeti jer ipak se ostaje min.4-5 dana ili se ne nosi robice,ja stvarno sve pitam halalite user posted image


oni ce uvjek kao nesto malo da totaknu Bic-om
stvari drzi u ormaricu na visim poluicama da se ne saginjes, jer prva 3 dana neces moci... pogotovo gacice ( jednokratne- naravno da ih mozes nositi ,obuce ti ih sestra...) pidzamu stavi na natkasnu da ih ne trazis kad te dovedu iz sale jer neces znati ni gdje si ti a pogotovo ne gdje ti je odjeca user posted image
za bebu kao sto vec napisah ne trebas sem pelena, vlaznih maramioca i kreme nista...bolje za tebe da je oni umotavaju kao kifle...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Carski rez
8.6.2009 12:58:39   
Gigana
upravo ovako kako kaze Visnja.  Ja sam cijelo vrijeme uredno nosila gaćice, jer su mi one trebale upravo zbog uložaka (kako bih nosila uloške bez gaćica)user posted image

I meni je beba bila umotana kao kiflica i ja nisam nista radila oko bebe osim dojenja.  Sestre su ga i presvlačile i mazale i kupale i dohranjivale.

Analgin tablete nisam nosila, jer sam dobijala analgin intravenozno kao dio terapije nakon sekcije, dakle nikakve tablete ne moraš nositi sa sobom, sve ćeš dobiti u bolnici.

I jos nesto, nosila sam pidžamu, jer je puno lakše sa pidžamom, samo zavratiš gornji dio da ti pregledaju ranu.

Tri dana ne daju apsolutno ni kapi vode, tek četvrti dan možeš malo supice pojesti, eventualno kompota i to je to. 


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Carski rez
8.6.2009 13:01:49   
Gigana
a zaboravih za brijanje.  Ja sam se izdepilirala voskom, ali nisam radila brazilsku depilaciju, već običnu.  Kad sam došla tamo, sestre su mi rekle da sam morala SVE obrijati, ali bukvalno SVE do ispod stomaka.  Tako da su me one dokusurile.  Ni dan danas ne vidim svrhu kompletnog brijanja (čak ni zbog katetera), ali eto, valjda je njima lakše.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Carski rez
8.6.2009 13:59:24   
teta berta
meni je najgore bilo što nisu dali jednokratne gaćice, ma sva bol je ništa naspram te neugodnosti kad ležiš na krvavoj posteljini i moraš moliti da ti promjene higijenski u... a ja sam baš jako krvarila i dobila tako ružan osip po stražnjici. kako je to bilo gadnouser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Carski rez
10.6.2009 16:46:48   
Sarajkica
pitanjce jedno: kako izgleda ta komisija za c. rez u Opstoj?

ja bih trebala na komisiju (prikupila sam sve nalaze)  pa me zanima kako to izgleda...

unaprijed hvala :)



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Carski rez
13.6.2009 0:38:10   
Anoniman
MOŽE LI MI NEKO REĆI da li je lakši prirodni porod ili carski rez generalno kad se sve uzme u obzir??? Ja sam prvo rodila prirodno ali bih vrlo rado drugo na carski jer me privlači pomisao da zaspem i probudim se sa bebom ber bolova!
Prijateljica koja je rodila na carski ubjeđuje me da je gore carski a ja ne mogu da povjerujem.Kaže boli rana kasnije,ali mene je ionako boljela (dole). Da li sam subjektivna što ne mogu da povjerujem u to ili je stvarno tako??? molim Vas da mi kažete???

(odgovor članu Di)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *