|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
13.6.2009 11:31:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

MOŽE LI MI NEKO REĆI da li je lakši prirodni porod ili carski rez generalno kad se sve uzme u obzir??? Ja sam prvo rodila prirodno ali bih vrlo rado drugo na carski jer me privlači pomisao da zaspem i probudim se sa bebom ber bolova!
Prijateljica koja je rodila na carski ubjeđuje me da je gore carski a ja ne mogu da povjerujem.Kaže boli rana kasnije,ali mene je ionako boljela (dole). Da li sam subjektivna što ne mogu da povjerujem u to ili je stvarno tako??? molim Vas da mi kažete???

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Carski rez
13.6.2009 11:39:45   
ivanak
Hoćeš roditi bez bolova, to je noramalno. Uspavajute i ništa ne osjećaš. A šta će biti iza carskoga. Oporavak ti je sigurno duplo teži. Dojiti nećeš opušteno moći, jer imaš ranu na trbuhu gdje će ti beba pritiskati svojom težinom. A što je tek sa fizičkim poslovima, a sa zarastanjem rane po oovoj vrućini.

Ne želim te strašiti, ali ipak ja ne bi to probala tek tako samo da vidim kako je to.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Carski rez
13.6.2009 11:41:55   
nita
Negdje sam pročitala da su osam puta češće komplikacije poslije carskog reza, nego kad se rađa prirodnim putem. To mi je bio dovoljan razlog da ne razmišljam o carskom rezu. Ali kad se mora, mora se! Hvala Bogu pa postoji i carski rez!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Carski rez
13.6.2009 11:54:30   
maxi
ja sam rodila na carski prije tri i pol mjeseca i sve mi je proslo ok. Dojila sam bez problema i jos uvijek boli. Rana me je boljela ali bilo je podnosljivo i moje prijateljice koje su rodile prirodno su se cudile kako sam se brzo oporavila i uvjeravale me da je njima bio tezi i duzi oporavak. Naravno, sve je individualno a ja mislim da je mnogo toga do tebe i do tvog praga podnosljivosti bolova. Na kraju krajeva najvaznije je da sve prodje bez komplikacija i akb bit ce sve ok. Sretno!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Carski rez
13.6.2009 11:55:23   
maxi
htjela sam reci da sam dojila bez problema i jos uvijek dojim. pozz

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Carski rez
13.6.2009 12:04:01   
dinciii
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

MOŽE LI MI NEKO REĆI da li je lakši prirodni porod ili carski rez generalno kad se sve uzme u obzir??? Ja sam prvo rodila prirodno ali bih vrlo rado drugo na carski jer me privlači pomisao da zaspem i probudim se sa bebom ber bolova!
Prijateljica koja je rodila na carski ubjeđuje me da je gore carski a ja ne mogu da povjerujem.Kaže boli rana kasnije,ali mene je ionako boljela (dole). Da li sam subjektivna što ne mogu da povjerujem u to ili je stvarno tako??? molim Vas da mi kažete???




hmmmm...evo ja sam imala trudove preko dripa jake 34 sata i poslije sam morala na carski jer se beba nije spustila i rekla bi odmah da bi radije opet onih 34 sata bolova jakih nego carski,jer poslije imas bolove,da da probudis se bez bolova al oni ona dolaze tek (ja sam bila pri sebi dali su mi epiduralnu anesteziju) i sve je bilo super dok se ujutro nisam probudila,nemogu ustat nemogu nista.pa sam dobila infekciju krvi pa nisam smjela ustajat primala infuziju,naravno nije kod svakog isto,mozda bas radi toga sto sam se prije toga patila skoro dva dana pa sam na kraju sve to i dobila al ipak sam katastrofa prosla.


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Carski rez
13.6.2009 13:35:23   
Anoniman
Ima li neko ko je doživio i jedno i drugo pa da kaže??? Jer sve što navodite postporođajne bolove meni nije dovoljno jer mi nije bilo super ni poslije prirodnog 7 dana me boljela rana dole, nisam mogla sjediti,ići na wc, bolovi u stomaku, a o krstima ne želim govoriti to i danas osjećam ne znam zašto... Ipak sve bih podnijela da nema onog bola pri porođaju

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Carski rez
13.6.2009 13:42:11   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Neki dan mi kolegica iz Engleske reče da kod njih ako se jednom porodiš na carski - svaki naredni porod je na isti način, zbog mogućnosti pucanja šavova, rupture maternice, itd. Ja nisam primjetila da je to praksa i kod nas. Ima li neko iskustva?
 

nemam iskustvo ali mi je rekao ginekolog da ce i kod mene tako da bude...meni to nije bilo bas drago a onda mi je rekao i naveo sve iste razloge koje ti je spomenula drugarica iz engleske 

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Carski rez
21.7.2009 6:09:19   
Ella_H
Drage moje mozda i mene ceka carski...
Danas sam imala ultrazvuk i poslije toga redovnu kontrolu
da vide tezinu bebe kazu da mali sad tezi 7.14 oz to jest
oko 3, 300 kg 36 sam sedmica sad...Jako mi je bilo tesko
i doktorica mi je predlozila sljedece sedmice da se konzultujem
sa drugom doktoricom kako sta zasto i za 2 sedmice opet ultrazvuk
da se vidi otprilike tezina...S prvim djetetom sam imala jako tezak porod
ali proslo je sve ok ono bas sam pukla i nisam sjedila 2 mjeseca...
Voljela bih uraditi sta je najbolje i najzdravije za djete ali sve me plasi
neznam ni ja sta mi je ovo mi je druga trudnoca...Znam da poslije carskog
daju lijekove infuzije itd sta vec treba ali opet je to operacija... :( :( :(
Nebih voljela da se dugo poradjam i da me opet posalju na carski da se patim
jos gore...Sta mi savjetujete iskusne mame?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Carski rez
21.7.2009 8:16:24   
moni
Ja ti samo mogu reći iz svog iskustva, rodila sam na carski i super sam prošla. Za 3 dana hodala, dojila malog normalno, ništa me nije boljelo i sve je prošlo super.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Carski rez
21.7.2009 13:56:18   
Ella_H
Hvala ti moni i ja cu se truditi pozitivno
razmisljati i nadam se da ce i meni biti tako...

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Carski rez
21.7.2009 14:17:04   
Aki Sa
Drage moje vec sam ovu temu postavila na UZV dimenzijama, ali draga Ella cini mi se da i mene ceka isto

Ja sam jutros  bila na kontroli i sad vidim da imamo vrlo slicne dimenzije a mene je ginic istravio da ce beba biti teska, prvi sin je tezio 4 Kg a ovaj bi mogao biti jos tezi te me upozorio da popricam sa klinickim ljekarom o carskom rezu.

Da li je tebi neko to spominjao i gdje vodis trudnocu

Trudnoca 32+3
BPD 88.1- odgovara sedmici 35+4
AC 312.9- odgovara sedmici 35+2
FL 62.6odgovara  sedmici trudnoce
Tezina 2.474

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Carski rez
21.7.2009 15:40:44   
Ella_H
Aki razumijem te i mene je malo doktorica prestrasila
i prvi sin mi je isto bio mashAllah preko 4 kg
ja sam u Americi tako da ovdje inace one same biraju carski
ja nisam nikad u ovoj trudnoci ni pomisljala na to
ali obim glave mu je draga vec 40 sedmica heheeh glavat je
i na slicici onoj sto sam dobila, kazu moze biti i do kilu gore
dole greska na ultrazvuku a ja kakve sam srece moze biti
u plusu samo hehe...najvise sto me brine je da pokusam prirodno
mucim se satima i onda na hitan carski da me salju...
danas sam opet zakazala ultrazvuk za 5 august a kod ove
doktorice s kojom se trebam konzultovati sve vec zakazano
pa ce me kao preko reda ubaciti ma sva sam nekakva
ugh nisam sinoc slabo ni spavala...samo iskreno da ti kazem
kad sam prvog malog lutko rodila nesto sam se osjecala kao
da mi je sve dole spalo i malo malo nakasljem se i pusti ventil
kad skontam kakvu bi stetu i ovaj momcic mamin napravio
mozda i carski nije tako losh eheheh...malo da nas tjesim evo...

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Carski rez
21.7.2009 16:03:31   
Aki Sa
Ma vjeruj mi ja bi ga sad potpisala, toliku traumu nosim od prvog poroda, presla 3 dana preko termina pa me inducirali i to sa 3 dripa uglavnom 16 sati na minuti bolova. Otvaram se ko puz a oni samo kazu to je normalno za jednu prvorotku da se otvaram 0.5 cm po satu,s to znaci da u najidealnim uslovima ovaj put cu se otvarati 1cm po satu znaci svega 10 sati bolova
Ella draga sretna si sto si u USA, imas epidural koji koristi 90% zena a ne ko ovdje da na ukupan broj poroda ni 10% se ne uradi epidural pa nisi ni siguran u njihovo znanje i strucnost, dalje ti ljudi ako izracunaju da ti beba napreduje nece te ni dovesti do termina vec ce isprovocirati porod oko 38 sedmice
Da samo vidis ove nase mesare i uslove u kojima mi radjamo a tek ljubaznost osoblja.....


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Carski rez
21.7.2009 17:22:52   
Ella_H
Aki cula sam svasta se desava a ta odvratnost osoblja
to je poznato...Ovdje stvarno nemam primjedbi sobe za porodilje
su kao u hotelu dozvole da muz prespava djecu da dovedes
pa i na taj carski planirani muz je pored tebe zahvalna sam
na svemu tome, nase zenice u bih moraju cak i pelene ponjeti
u bolnicu...Muzeva rodica mi je ispricala i njen carski u bih i te zezancije
da ona sve mora oko djeteta zao mi bilo zene...Nije nigdje sjajno
al ovdje makar se na silu moraju smijati hehe nekad mi idu na nerve
al bolje i to nego ono skroz drugo...Ja cu pokusati uciniti ono sto je
najbolje i za mene i za ovo djete s Bozijom pomoci izdrzat ce se nekako...
Ali ipak Aki vjeruj mi nasi doktori u Bih kakvi god su strucni su jako
i ja im skidam kapu za to ali ipak su malo zeznuti sve zavisi na
koga naletis hehe

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Carski rez
22.7.2009 7:27:31   
poetesa
Aki Sa, sorry, ja tek sad vidjela tvoje pitanje, a ionako sam odmah htjela da se uključim kad sam vidjela ovu raspravicu..
Naše mjere su bile GD (PM): 33
BPD: 93 (35)
FEMUR:64 (33)
ABD: 85 (33)
Težina ploda: 2763 gr.  Ja idem kod privatne doktorice ovdje u TZ i moram reći da mi nije ni spomenula mogućnost nekakvog carskog reza, samo je konstatovala da je beba "malo krupnija". user posted image  Eto tako da ću pokušati ne razmišljati o tome do sljedećeg pregleda za 2,5 sedmice. Inače meni nekako radije "leži" prirodan porod, jer carski je ipak operacija, rezanje.... Doduše meni je prva beba...



(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Carski rez
31.8.2009 14:27:51   
mojbebac
pozdrav svima, ja sam se prije tri i po mjeseca porodila na CR, i super  je bilo, sve je trajalo oko pola sata, i mnogo prije sam ustala i hodala nego svih ostalih sest zena koje su bile sa mnom u porodilistu, nije bilo nikakvih bolova, bebu dojim bez ikakvih problema od drugog dana a ako nekoga od buducih mami interesuje vise detalja u vezi sa samim porodjajem tu sam!!! veliki pozdrav svima

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Carski rez
31.8.2009 14:40:03   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Sarajkica

pitanjce jedno: kako izgleda ta komisija za c. rez u Opstoj?

ja bih trebala na komisiju (prikupila sam sve nalaze)  pa me zanima kako to izgleda...

unaprijed hvala :)





kOMISIJA se sastoji od jednog člana, Dr. Jasne Gutić, koja pogleda tvoje nalaze i odmjeri te od glave do pete i odokativnom metodom procjeni da li si za carski ili ne.

Eto, tako izgleda komisija za CR.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Sarajkica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Carski rez
31.8.2009 14:48:06   
bebana27
ja ne znam da li cu ja morati da predam papire na komisiju
jer u mene se beba nije nikako okrenula i dr mi je rekla da necu moci prirodno da rodim jer je tezak porod i za mene i za bebu negu cu morati na carski rez

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Carski rez
1.9.2009 14:41:35   
kstanicic
Bog. Mene zanima da li bi se ja trebala poroditi carskim rezom jer sam srcani bolesnik (rodjena sam sa rupicama na srcu), kao mala sam imala operaciju srca i ostale su mi jos dvije rupice. Da li mi to moze stvarati kakve komplikacije na porodu i da li cu se morati zbog toga poradjati carskim rezom? Hvala

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Carski rez
8.9.2009 15:52:38   
bebana27
ja imam punih 38 sedmica usla sam u 39 medjutim bebac se nije okrenuo
sutra idemo na kontrolu pa cu vidjeti sta ce dr reci jer mi je rekla da necu moci prirodno roditi
mene intersuje procedura onih koje su isle na CR da se porode
da li moraju prije termina da idu u bolnicu ili cekaju dan poroda znam da nije kod svake trudnice isto

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Carski rez
8.9.2009 15:53:53   
Anoniman
Ja sam došla dan ranije, u četvrtak ujutro, a CR mi bio zakazan za petak ujutro.

(odgovor članu bebana27)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Carski rez
8.9.2009 22:18:42   
mojbebac

sve zavisi, meni je termin bio 10. 5. medjutim nisam imala nikakvih bolova, tako da mi je doktor rekao da dodjrm 13 - og u bolnicu da me pripreme za CR, i 14 - og ujutro sam se porodila, tako da pretpostavljam da ces morati doci dan ranije!!!


_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Carski rez
8.9.2009 22:25:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ivanak

Hoćeš roditi bez bolova, to je noramalno. Uspavajute i ništa ne osjećaš. A šta će biti iza carskoga. Oporavak ti je sigurno duplo teži. Dojiti nećeš opušteno moći, jer imaš ranu na trbuhu gdje će ti beba pritiskati svojom težinom. A što je tek sa fizičkim poslovima, a sa zarastanjem rane po oovoj vrućini.

Ne želim te strašiti, ali ipak ja ne bi to probala tek tako samo da vidim kako je to.



draga imaš i ranu dole pa ne možeš da se namjestiš kako bi dojila, mislim da je lakše roditi putem carskog nego prirodno, to je meni ne uporedivo skroooz
E sad komlikacije se mogu desiti i u jednoj i u drugoj varijanti, već su neke cure spominjale, kao što može da zeza rana od carskog tako može i od epizitomije
Meni vala nema goreg haosa nego kad rodiš prirodno a moraš u toalet, oči ispadaju, tu su bar ove s carskim rahat....
opet ponavljam kompilikacije mogu biti u obje varijante al to su rjeđi slučajevi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Carski rez
11.9.2009 13:49:37   
bebana27
posto moja beba nije okrenuta glavom prema dole jer je krupan pa nema prostora
mene sad intersuje da li ja mogu da zahtjevam casrki rez ili mi to doktori moraju odobriti jer me strah da se poradjem prirodno mislim zbog toga samo sto beba nije okrenuta pa bi morala prvo ici guza pa sve ostalo a kako mi je dr rekla da je to jako tezak porod
sta da radim pomozite mi!!!!

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *