|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
11.9.2009 13:54:27   
salmy
Pa draga Bebana naravno da mozes,,,,,,,,,,barem je ovdje kod na su sa tako.Dogovoris se sa dr.i eto kraj price.Ja cak mislim da se placa ako ti zelis ali ako moras onda ides na komisiju i to je to.Nemoj se sekirati draga vjeruj uvijek bude onako kako treba,ustvari  kako je onaj Gore odredio.Zelim ti svu srecu i vjeruj da bude ono sto je najbolje za tebe i bebicu.Obavezno  se raspitaj i ti trazi ako on ne zeli carski.Jer vjeruj dok se ne ukljucis i svi oko tebe nista( tako je barem kod nas u sa) sretno 

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Carski rez
11.9.2009 14:02:00   
mojbebac
draga bebana27 ne samo da mozes nego i treba da insistiras na tome, a svaki dr ce reci da ukoliko se beba ne okrene treba CR, govorim iz iskustva jer se ni moja bebica nije bila okrenula kao sto vidis rodjena je sa 4400 gr, bila jako krupna, moja karlica uska tako da e dr odmah iskljucio mogucnost poroda prirodnim putem!!! ipak konsultuj jos nekog doktora pa vidi sta ce ti reci!!! napominjem da je meni prosao termin 4 dana i da se nisam bila pocela otvarati niti osjecati nakakve bolove, pa je to DR - u bio razlog vise da radi CR! pozdrav i srecno!!!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Carski rez
11.9.2009 14:12:38   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: lejlašh

Neki dan mi kolegica iz Engleske reče da kod njih ako se jednom porodiš na carski - svaki naredni porod je na isti način, zbog mogućnosti pucanja šavova, rupture maternice, itd. Ja nisam primjetila da je to praksa i kod nas. Ima li neko iskustva?
 

nemam iskustvo ali mi je rekao ginekolog da ce i kod mene tako da bude...meni to nije bilo bas drago a onda mi je rekao i naveo sve iste razloge koje ti je spomenula drugarica iz engleske 



Ovdje to nije uvijek slucaj! Puno prijateljica je prvo dijete rodilo na CR, a drugo prirodnim putem. Znaci zavisi kako je prosao taj prvi porod na CR, da li je bilo nekih komplikacija posle poroda, nakon koliko vremena si ponovo trudna, da li je sa tom trudnocom sve u redu, kolika je beba i kako je okrenuta... Ovdje gledaju na sve to!
Evo npr. ja sam prvim dijetom trebala na prirodni porod. Nakon 33 sata bolova, sve se iskomplikovalo i ja sam zavrsila na hitnom CR. Kad god vidim svog sina, zahvalim se Bogu sto se rodio ziv i zdrav. Nakon 11 mjeseci opet sam ostala u drugom stanju, a od 5-tog mjeseca sam se pocela otvarati da bi do 9-tog mjeseca bila otvorena 6 cenata. Dr. mi je preporucivao prirodni porod, jer je sve bilo sa CR dobro, a i puno sam otvorena tako da bi to islo brzo. Ja nisam htjela. Sama sam trazila CR i opet bih da se porodim 10 puta. Onaj bol, strah, komplikacije...ne mogu uporediti ni sa jednim CR, a oni su prosli super, kao i oporavak.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Carski rez
11.9.2009 14:22:23   
suna
bebana,pisala sam ti,kod nas ni ne pokusavaju kada je zadak u pitanju prirodno...naravno da mozes zahtijevati a pogotovo u takvom stanju bebe...sta je toj dr.a ako ti ona ne bi slucajno dala uputnicu i bude  insistirala da rodis prirodno trazi joj napismeno sve to s njenim potpisom pa ces vidjeti reakciju...ti se bori za sebe i svoju bebu...jasno i glasno stoj iza svoga,i neka ces u drugi grad sve ce bit i proc...pusti ti njih zdravije je prirodno,a nedo bog kakvih komplikacija s bebom covjek sebi ne bi oprostio...nekako nadji sebi dr.za porod u travniku...

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Carski rez
11.9.2009 14:33:32   
bebana27
nasla sam ja dr u travniku dr.Harisa
kumu je moju poradjao pa mi je rekla za njega a ja sam se juce cula sa njim pa bi morala da odem do njega sa mm da vidimo sta ce biti jer kako mi sveki govori da nije porod lagahan i da i ne pomisljam da se prirodno poradjam ali sad ne znam kad da idem u bolnicu prije na koliko jer mi je termin za par dana

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Carski rez
18.9.2009 13:08:37   
bebana27
da li neko zna koliko se u Travniku placa carski rez?
moje je beba okrenuta na zadak sutra idem u travnik da vidim sta ce mi dr predloziti ali mi je termin 23 pa ne znam da li se moze porod desiti i ranije ako mi predlozi carski rez?

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Carski rez
18.9.2009 13:15:01   
cicana
Bebana ja ti mislim da se beba moze roditi prirodnim putem i ako je okrenuta zadkom, a draga moja beba se moze okrenuti jos uvijek, pa mozda cak i taj dan kada se odluci izaci na ovaj svijet. A ako si osigurana i ako doktori odluce da moras na carski onda ti je besplatno, bar je tako u SA. Ja sam prije 4 mjeseca imala CR i bilo je besplatno zato sto je komisija odlucila da moram na CR.

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Carski rez
18.9.2009 13:18:21   
bebana27
jesam osigurana
ali su mi 2 doktora rekla da necu moci prirodno da rodim jer se beba nece okrenuti pa me sve nesto strah sta ce biti

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Carski rez
18.9.2009 13:29:19   
cicana
Ma draga moja neboj se, ako su ti rekli doktori tako onda bez brige, strpi se malo imas ti jos, je sam prenijela 15 dana. U svakom slucaju ako se odluce za CR  to ti je vjeruj skoro pa bezbolno, ja sam se oporavila jako brzo. A ja ti zelim sve najbolje i da ubrzo drzis svoju bebacu u narucju.

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Carski rez
18.9.2009 13:47:24   
henna ze
draga bebana, vjerujem da te strah...ali za sve postoji rješenje..govorim iz svog iskustva..cijeli svoj život sam kod raznoraznih ljekara...i da rodila sam svoju princezu CR prije 7 godina..jer je bila jako krupna i okrenuta zatkom, a zbog mojih očiju takodje nisu me  smjeli pustiti da se naprežem..da skratim priču...
ono što svi znamo a o tome šutimo, pa nam zato jeste kako jeste..je sljedeće..koverta sa šuškavim sadržajem je rješenje za tvoj problem..ne treba ti nikakva komisija..jednostavno je uručiš..kad vrijeme dodje ideš mirna i znaš da ćeš proći ok...to ti je moj savjet...
za ovih 30 godina svog života pola sam provela po bolnicama...a samo je jedan ljekar odbio kovertu..zato nemoj da se bojiš..kontam kad si sad dogurala toliko...to je zapravo sitnica..
želim ti sve najbolje..da i ti i bebač budete dobro i sve abd prodje ok....poozzz..

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Carski rez
18.9.2009 13:53:17   
salmy
Bebana pozdrav pa vjeruj da bih se sutra mjenjala za carskiuser posted image user posted image user posted image user posted image  uspavaju te i sve prodje super,nemoj se plasiti bice sve ok! tako moralo biti i cao,bolje je i carski nego da se mucis! vjeruj ponavljam sutra bih se mjenjala za carski.Sretno i ne brini

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Carski rez
18.9.2009 15:00:40   
hanabanana
Ako ti dijete ide zadkom ( a tako sam razumjela ), onda ne čekaj termin nego idi ranije. Nemoj čekati jer ako porod krene, onda nema vremena za carski.

Ako treba koga potplatiti, potplati, nemoj dozvoliti da te pokušaju poroditi normalno ili ne daj BOže pokušaju ručni zahvat okretanja bebe.

Sretno


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Carski rez
18.9.2009 15:14:19   
cicana
I ja se slazem za koverat, ali u SA moras proci komisiju. Ja sam svom dr. dala kovertu ali sam opet morala pred komisiju, naravno u kojoj je bio i on.

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Carski rez
18.9.2009 23:05:26   
meli
ej bebana, kao sto vec znas, ja sam rodila u Travniku. i nista se ne placa carski rez, barem ja nisam nista placala. lezis 5 dana i to je to.i naravno malo ¨poguraj¨ doktore a i sestre i nista se ne brini. sretno sutra!!!!!!!!!!!

_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Carski rez
19.9.2009 0:08:37   
danka82
bebana (eto da se i upoznamo user posted image
ja sam rodila prije tacno 4 god na carski rez,takodje je beba isla zadkom...nemas cega da se bojis...vjeruj mi da bi ja sutra opet na carski rez da se mene pita,jos je kod mene bila epiduralna anestezija,nisu me uspavali, vjeruj da bi opet...

kako procita da je neko rekao da ako prvo rodis na carski moras i drugo...to nije tacno
imam rodicu koja je prvo rodila na CR a slijedece dvoje normalnim putem...

ako si u rukama dr. harisa nemas razloga za brigu,budi sretna sto je dr. zerka otisla u pnziju user posted image

nek ti je sa srecom

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Carski rez
19.9.2009 12:01:01   
Kviki
IZVORNA PORUKA: kikijeva mama

Prije svega dobar dan.
Evo da odgovorim Arijani2.Ja sam oba sina rodila na carski.Prvi je radio dr Hadžić na Koševu.Bilo mi je toliko strašno da se ne želim ni prisjetiti samo ću reći da je doktor posjekao bebicu tik pored oka.Drugu trudnoću vodio Cile (dr Nikulin) i naravno radio carski.Sve totalno druga priča.Doktor super ljubazan opušten a naravno i stručan.Čak mi je i popravi ožiljak od prvog reza što bi on rekao izvezao.I ostali doktori koji su me poslije pregledali rekli su da je zaista dobro urađeno.Toplo preporučujem Nikulina.Ja sam bukvano pobjegla iz bolnice treći dan nakon carskog.Na poziv telefonom doktir je došao u nedelju ujutro iako nije bila njegova smjena da me pregleda i previje ranu.Što se tiče sestara i uslova to je i dalje isto.Izuzev što sad sestre malo bolje se odnose a i moraju dohraniti bebe ako majka nema mlijeka što prije četiri godine nije bio slučaj.Za uslove nisu ni doktori ni sestre krivi mada bi se možda mogli malo više potruditi ipak su tu u pitanju tek rođene bebe a naravno i mame tad trebaju samo malo više razumjevanja.




Dr. Hadžić je i mojoj bebi posjekao glavu prilikom carskog reza user posted image

(odgovor članu kikijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Carski rez
19.9.2009 18:24:53   
cicana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za dr. Nikulina i meni je radio sekciju prezadovoljna sam.

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Carski rez
19.9.2009 21:49:26   
cokolino_79
KAKO OLKAŠATI I UBRZATI OPORAVAK POSLIJE CARSKOG REZA:

Ja sam imala prvi carski,dr Mašić u Vojnoj je to stručno uradio,napravio fini mali rez,beba lijepo rođena,nikad poslije nikakvih problema ali ja sam željela drugi prirodni jer sam ja bila živi mrtvac mjesec dana poslije carskog(puno duže traje oporavak,pa ipak je to operacija,boli kad se posiječeš malo a kamo li kad ti izrežu stomak) a one žene što su se porodile prirodno nakon par sati od poroda šetkale su se hodnikom,pile i jele,bile se u stanju brinuti za bebu.Dr mi je savjetovao da i drugi porod bude carski da ne bi došlo do rupture maternice.Nije mi bilo drago ali pošto u Mašića imam beskrajno povjerenje poslušala sasm ga.I opet me porodio CR.Ali ovaj put sam se dobro pripremila,išitala sve po netu,znala i sama šta mi je pomoglo šta odmoglo.Ovaj drugi carski je bio neuporediv sa prvim.
Hoću reći da sve žene koje idu na carski mogu sebi olakšati,svesti bol na minimum a oporavak ubrzati.Ponesite analgineza prva dva dana ampule koje će vam dati u infuziju a kasnije tbl kad počnete piti tečnost(sestre ih ne daju kao da ide njima iz džepa,a s pričom da nije dobro za bebu-kao zbog dojenja,a u svijetu daju morfij kako žena ne bi osjetila boloveuser posted image ).Kod prvog poroda meni svaki dr koji je u smjeni fino propiše analgin a sestre mi ne daju,valjda one bolje znaju od dr šta je štetno.Zato sam nosila svoje da mi ne drobe i inzistirala da mi stave u infuziju a kasnije sama pila(kako je dr rekao da smijem).Obavezno uzmite analgin prije nego vam daju ergometrin(jer ergometrin izaziva jake kontrakcije i bol za poludjet).Nemojte se forsirati oko bebeonako izrezane i ne obraćajte pažnju ako vam sestre nabijaju grižnju savjesti da niste dobra majka ako ne možete i ne znate odmah dojiti,ako beba nije stalno kod vas...Mene su prvi put uništile(čast dvjema koje su mi uzimale bebu da se odmorim) i psihički i fizički,ja sam se gubila od bolova,premora i siljenja da se onako nesposobna i za sebe brinem za bebu.Doktori u Vojnoj su stvarno svi bili divni ali sestre neke neće i nije ih briga a druge opet ne stignu od silnog posla da sve mame pripaze.Doktorima zaista ništa nisam davala a sestrama sam svakoj koja dođe u smjebnu častila(ništa previše,sok,milka ili sl.) i drugi put sam puno bolje prošla.Kada dođete kući,nemojte misliti da ćete se brže oporaviti što ranije ustanete.Nije bezveze izmišljeno onih 40dana kada žena treaba da se odmara i samo hrani i mazi bebu ako joj ko ima sve ostalo raditi.Ja sam poslije prvog poroda na silu ustala odmah(iako nisam morala jer sam imala pomoć cio mjesec) i zato sam i bila tako loše i dugo se oporavljala.Posliej drugog CR sam se zaista brzo oporavila i zato savjetujem svakoj mami koja će na CR da me posluša i onda zaista neće biti teško,lijepo i brzo će se oporavljatiuser posted image Drage moje nadam se da ću ovim postom pomoći mamama koje će na CR da se nikad nijedna ne pati kao što sam ja.Da je bogdom mene neko savjetovao prije prvog poroda.

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Carski rez
1.10.2009 23:16:10   
dzeki
ne znam da li je neko vec nesto napisao vezano za komisiju za c.rez. meni je zakazana komisija za ponedjeljak. sta se tu radi, ko se sastaje, kako se odlucuje i za koliko otprilike nakon komisije da ocekujem da mi zakazu porod? beba je okrenuta guzom, a termin je 17.okt. Hvala unaprijed na odgovorima

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Carski rez
1.10.2009 23:32:28   
Ben 10
Ja sam radila dva carska reza.U prvome nisam imala komisiju jer sam ležala u bolnici 28 dana prije poroda.Imala sam zakazan carski u utorak ujutro ,da bi mi pukao vodenjak i dobila trudove na pet minuta u ponedjeljak predveče.Hitno su radili carski po noći.Sve je bilo uredu i brzo sam se oporavila.
Drugu trudnoću su mi savjetovali prirodno ,ali se meni nije dalo nešto jer sam imala lijepo iskustvo sa prvim carskim.U petak sam otišla povadila nalaze za carski jer mi je dr rekao da imam pripremljene nalaze ako se odlučim za cr.Ja sam se preko vikenda odlučila za cr i u ponedjeljak otišla da zakažem,zakazala za sedmicu dana prije termina i ja isti dan kada sam došla kući prokrvarim.Odem u bolnicu i ostanem.Dr je predlagao opet prirodno ,ali ja sam insistirala na cr.Odrađeno sve i opet sve hvala Bogu prošlo uredu.
U komisiji je kod mene bio dr koji te vodi,šef službe,dežurni dr taj dan ,babica i medicinska sestra.Pregledaju ti nalaze i vide šta i kako.Pitaju te šta ti misliš...U tvom slučaju nema polemike jer ti je zadak kao što je i kod mene bio prvi put.
Uglavom zakazuju termin za cr sedmicu prije termina...
Puno sreće i hrabro,nije ništa strašno,samo se nemoj ulijeniti.Odmah na noge i sve će biti uredu,neka malo i boli proći će...

(odgovor članu dzeki)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Carski rez
2.10.2009 8:06:37   
Anoniman
Dzeki, ja sam bila na Kosevu na komisiji za carski rez. Bude tvoj dr koji te vodi, ali nekad i ne bude, sve zavisi od rasporeda smjene tvog dr. Bude sef komisije za CR, i bude jos jedan dr. Udjes s nalazima i oni pogledaju tvoj slucaj i spremi se za pregled ginekoloski. Moja dr je bila tu pa je rekla da me ona pregledala dan prije i da nema potrebe za pregledom. Dr Nikulin me pitao zasto sam uplasena i da izaberem datum. To je bio cetvrtak a ja izabrala srijedu.
Sretno

(odgovor članu dzeki)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Carski rez
2.10.2009 17:39:35   
leona81
a sto si bila uplasena...ja se tako bojim carskog, da je to uzas...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Carski rez
2.10.2009 18:19:03   
dzeki
Hvala vam na odgovorima, divne ste.
A kad kazete nalaze, jel se misli na ove dosadasnje sto imam (nalazi krvi ali radjeni prije 1 mj, nalazi interniste takodjer....) ili se vade posebno za c.r.?

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Carski rez
2.10.2009 18:29:08   
Ben 10
Ja sam od nalaza nosila trudnički kartom,nalaze posljednje krvi i urina,ekg zajedno sa nalazom interniste i nalaz anesteziologa.
Nekome kažu i da obezbjedi krv za carski rez ,meni nisu jer sam imala dobru krvnu sliku,a i mm i moj brat su ista krvna grupa pa da je trebalo bili su spremni.Nije mi trebala krv,jer mi je dr nakon cr rekao da nisam pustila fildžan krvi tokom operacije.Jutro nakon cr(cr rađen uveče u 21.15) mi je hemoglobin bio121,znaći u granici normale.

(odgovor članu dzeki)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Carski rez
3.10.2009 23:00:51   
Anoniman
Bez obzira kakvu KS imas, za svaku operaciju, pa tako i za CR se mora trebovati krv. U slucaju da nemaju te krvne grupe, onda traze da krv daju najblizi clanovi ili ko vec ima isti krvnu grupu kao ti.

A ja sam onako bila uplasena, nema posebnog razloga, ali da se razumijemo i kad zubaru odem malo se "tresem" u cekaonici.
Samo hrabrouser posted image

(odgovor članu Ben 10)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *